Kinochłon poleca - Do 3 razy sztuka!

  • 26.02.2021, 11:55 (aktualizacja 26.02.2021, 12:00)
  • Beata Perzanowska
Kinochłon poleca - Do 3 razy sztuka!
„Helmut Newton. Piękno i bestia” – portret artysty w KINOCHŁONIE

Początek marca zwiastujący nadchodzącą wiosnę to doskonała okazja do spotkania ze sztuką. Kinochłon jest z artystami za pan brat, więc z przyjemnością włączył się w cykl „Do 3 razy sztuka” i przygotował specjalny seans…

1 marca o godz. 19:00 w kinie Iskra wyświetlimy film „Helmut Newton. Piękno i bestia” – dokumentalny portret artysty fotografa, który pracował z najsłynniejszymi domami mody i kojarzy się przede wszystkim z odważnymi, niepowtarzalnymi aktami. Przed jego obiektywem stawały prawdziwe gwiazdy modelingu.

Reżyser nie wybiera się w podróż w przeszłość, ale opowiada o Newtonie poprzez rozmowy z innymi – współpracownikami, modelkami i żoną. O nim i jego pracach mówią między innymi: Anna Wintour, Claudia Schiffer, Marianne Faithfull, Charlotte Rampling, Grace Jones. Wspominają sesje zdjęciowe, przywołują kontrowersje i anegdoty oraz dzielą się refleksją na temat Helmuta i jego fotografii.

„Kobieta u Helmuta była silna, pewna siebie, drapieżna, prowokacyjna, władcza. Ten jego niezwykle piękny i twórczy umysł sprawiały, że wreszcie mogłyśmy poczuć się wolne" - wspomina Grace Jones. "Jako kobieta uważam te zdjęcia za mizoginistyczne" - ripostuje w innej scenie i wali Newtonowi prosto w oczy Susan Sontag, jedna z najważniejszych amerykańskich intelektualistek ubiegłego wieku. W ten sposób, na zasadzie kontrastu, Boehm tworzy obraz wiarygodnego, skonfliktowanego, pełnego sprzeczności i wielowymiarowego bohatera.” – pisze w swojej recenzji Mateusz Dembski. A swoją opinią na temat tego filmu podzieli się z nami Adriana Prodeus – kuratorka wielu festiwali i przeglądów filmowych, jurorka festiwali filmowych, artystycznych i teatralnych. Pracowała jako kierownik literacki Studia Filmowego KADR oraz wicedyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Ekspertka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Pisze o sztuce i filmie, prowadzi debaty, dyskusje, spotkania z twórcami, premiery filmów i gale nagród. Doświadczona w pracy na wizji i w eterze oraz w tekstach. Autorka książek „Themersonowie. szkice biograficzne” oraz „Trzynasty miesiąc. kino braci Quay”.

Serdecznie zapraszamy

Ilość miejsc na widowni ograniczona do 50%, więc nie zwlekajcie Państwo z rezerwacją i kupnem biletów.

Spotkanie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych - wchodząc do kina obowiązkowo zasłoń usta i nos oraz zachowaj dystans społeczny.

- - -

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pokaz: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41, tel. 87 643 36 59.

 

Tyle od Kinochłona, a oprócz naszego seansu filmowego Augustowskie Placówki Kultury w ramach cyklu „Do 3 razy sztuka” zapraszają jeszcze na dwa wydarzenia:

 

26 lutego (piątek) godz. 17:30

„Dama Art Déco” – warsztaty malarskie dla dorosłych oraz wykład inspirowane twórczością Zofii Stryjeńskiej

 

28 lutego (niedziela) godz. 15:30

„Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze” – zwiedzanie na ekranie

 

Wszelkie szczegóły na temat tych wydarzeń znajdziecie na stronie apk.augustow.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe