Podpisy tylko do końca lutego

  • 26.02.2021, 09:55 (aktualizacja 26.02.2021, 10:15)
  • Beata Perzanowska
Podpisy tylko do końca lutego
Młodzi społecznicy z Suwałk i inicjatorzy petycji „Tak dla drogi ekspresowej Suwałki – Augustów – Białystok” informują, że czas na składanie podpisów pod petycją dobiega końca i będzie trwał do końca lutego 2021 roku.

Podpisy można składać na stronie internetowej pod linkiem: https://citizengo.org/pl/signit/184907/view .

 

Petycja i akcja #EkspresowePodlaskie dotyczy wyboru wariantu budowy drogi ekspresowej, będącej łącznikiem między Via Balticą, a Via Carpatią – to trasa z Białegostoku przez Korycin, Suchowolę, Sztabin i Augustów do Suwałk. Opcja ta jest najbardziej korzystna dla całego województwa podlaskiego. - mówi Grzegorz Izbicki, jeden z inicjatorów akcji.

 

Dotychczas pod petycją podpisało się ponad 3 500 osób. Podpisy zbierane są jeszcze tylko przez kilka dni do końca lutego. Wtedy zakończy się petycja, ale nadal będziemy prowadzić akcję #EkspresowePodlaskie i działać na rzecz budowy trasy ekspresowej z Białegostoku do Suwałk przez Augustów. – podkreśla Piotr Wasilewski, jeden z inicjatorów akcji.

 

W ostatnim czasie wariant budowy drogi ekspresowej przez Augustów po śladzie krajowej „ósemki” zyskał również wielkie poparcie ze strony lokalnych samorządów i przedsiębiorców. Inicjatywę poparli m.in. prezydent Suwałk, burmistrzowie z Augustowa i Sejn, wójtowie gmin, a także rady miast i powiatów – dodaje Damian Izbicki, jeden z inicjatorów akcji.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom województwa za dotychczasowe zaangażowanie i wielkie poparcie. Cieszymy się, że samorządowcy dołączyli do apelu, bo wspólnym głosem możemy mieć wpływ aby inicjatywa spotkała się pozytywną reakcją. Zachęcamy do podpisywania, motywowania swoich rodzin i znajomych oraz rozpowszechniania akcji. – zaznacza Piotr Rydzewski, jeden z inicjatorów akcji.

 

Dlaczego trasa Suwałki-Augustów-Białystok?

- najkrótszy wariant drogi ekspresowej przebiegającej w całości przez Województwo Podlaskie;

- komunikacja dużej części województwa;

- połączenie dwóch największych miast województwa;

- ułatwienie mieszkańcom nauki, studiowania oraz pracy między miejscowościami i stolicą województwa;

- łatwiejszy dostęp do urzędów, szpitali, obiektów usługowych i handlowych znajdujących się w Białymstoku;

- przyciągnięcie mieszkańców Polski na północny-wschód i rozwój turystyki oraz lokalnych przedsiębiorców;

- ekologia i ochrona środowiska (przebicie się w najwęższym punkcie Biebrzańskiego Parku Narodowego, krótsza trasa - mniejsze zużycie paliwa i krótszy czas emisji spalin);

- przeniesienie tranzytu z dala od zabudowań;

- połączenie Województwa Podlaskiego ze wschodnią częścią Polski – Województwem Lubelskim i Podkarpackim, aż na Słowację

 

Podpisy mieszkańców województwa pod petycją zbierane są na stronie internetowej pod linkiem: https://citizengo.org/pl/signit/184907/view . Prowadzone jest również wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1533167603555563 . W załączniku zamieszczamy grafiki do ewentualnego wykorzystania.

Przesłane przez Głos Suwałk 

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe