Prośba o przekazanie 1% na rzecz Towarzystwa Przyjaciół II LO

  • 25.02.2021, 12:48
  • Beata Perzanowska
Prośba o przekazanie 1% na rzecz Towarzystwa Przyjaciół II LO
Towarzystwo Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie to organizacja pożytku publicznego (KRS 0000304936) działająca od 2008 roku. Celem działalności Towarzystwa jest promocja szkoły, wspieranie jej działań edukacyjnych, organizacja turystyki, wypoczynku zimowego i letniego młodzieży, organizacja zajęć sportowo - rekreacyjnych dzieci i młodzieży oraz organizacja zajęć kulturowo – oświatowych.

Środki finansowe pozyskane z odpisu 1% podatku przeznaczane są na udział uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie w olimpiadach i konkursach. W 2020 roku, pomimo pandemicznych warunków, konkursy i olimpiady były organizowane i młodzież II LO, ku naszej ogromnej radości, w nich uczestniczyła i zdobyła laury, np. grudzień – 2020 r. - laureatka Olimpiady Mitologicznej, wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”, wyróżnienia i wysokie lokaty w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Otrzymane od darczyńców środki finansowe przeznaczamy również na organizację konkursów wewnątrzszkolnych (np. grudzień 2020 r. – konkurs fotograficzny „Złap chwilę”) oraz na ufundowanie nagród uczniom wyróżniającym się w nauce i w aktywności społecznej na zakończenie roku szkolnego i zakończenie szkoły, a także pomoc w funkcjonowaniu Szkolnej Galerii „Zaczarowane Wyspy”, gdzie popularyzujemy wytwory artystyczne uczniów liceum i organizujemy wystawy.

Przed nami są nowe wyzwania na rzecz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
w Augustowie, dlatego wdzięczni będziemy za udzielenie nam wsparcia i przekazanie odpisu 1% podatku za 2020 rok na potrzeby Towarzystwa - nr KRS: 0000304936.

II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie to wartościowa szkoła, która przekazuje wiedzę i kształci umiejętności, promuje prawidłowe zachowania moralne i kształtuje postawy obywatelskie, zachęca uczniów do wnikliwego rozumienia dzisiejszego świata i śmiałego w nim udziału, uczy młodzież historii, która harmonijnie łączy się z teraźniejszością i nowoczesnością. Dla rozwoju tego liceum warto szukać pomocy u ludzi otwartego serca, co niniejszym czynimy. Wsparcie ludzi życzliwych tej szkole daje możliwość kontynuowania rozpoczętych i podejmowania nowych wyzwań.

– Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie-

 

 

 

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe