Budżet Powiatu na 2021 rok

  • 18.02.2021, 13:17 (aktualizacja 18.02.2021, 13:53)
  • Beata Perzanowska
Budżet Powiatu na 2021 rok
Podczas sesji Rady Powiatu, 18 stycznia, radni przyjęli budżet Powiatu Augustowskiego na 2021 rok.

Wieści z powiatu

Projekt budżetu zakłada osiągnięcie dochodów w wysokości 83,5 mln zł. Wydatki zaplanowano na 82,5 mln zł. Wydatki inwestycyjne wyniosą prawie 17 mln zł. Będzie to więc już kolejny, siódmy rok wysokiego udziału inwestycji w budżecie – na poziomie około 21% wszystkich wydatków.

Zarząd Powiatu opracowując projekt budżetu przyjął następujące trzy priorytety: realizowanie zadań inwestycyjnych w służbie zdrowia, doposażenie szkół i utrzymanie wysokiego poziomu funkcjonowania zadań oświatowych oraz przebudowa dróg ważnych dla mieszkańców, we współpracy z samorządami gminnymi. W tych dziedzinach koncentrowane będą środki finansowe, zarówno z budżetu Powiatu, jak i z wszelkich możliwych do pozyskania środków zewnętrznych. Na realizację inwestycji drogowych zaplanowano kwotę prawie 16 mln zł. Kwota 719 tys. zł przeznaczona zostanie na sfinansowanie przez Powiat wkładu własnego do realizacji projektów dotyczących ochrony zdrowia, o wartości ogółem 4,2 mln zł. Ponadto poza wydatkami ujętymi w budżecie, Augustowskie Centrum Edukacyjne realizuje w partnerstwie projekt dofinansowany ze środków UE, w ramach którego wyposażone zostaną pracownie informatyczne i mechatroniczne na kwotę prawie 900 tys. zł.

Oprócz priorytetowych obszarów, zapewnione zostaną środki na funkcjonowanie w sposób prawidłowy wszystkich pozostałych zadań powiatu.

W projekcie budżetu na 2021 r. założono osiągnięcie nadwyżki budżetu w wysokości około 1 mln zł, która zostanie przeznaczona na spłatę części rat kredytów oraz będzie źródłem finansowania pożyczki dla SP ZZOD na realizację projektu dotyczącego utworzenia w segmencie B na parterze 6-łóżkowego oddziału dla pacjentów wentylowanych mechanicznie.

Red.

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe