Super Powiat 2020

  • 18.02.2021, 13:12 (aktualizacja 18.02.2021, 13:54)
  • Beata Perzanowska
Super Powiat 2020
Z satysfakcją informujemy, że Powiat Augustowski już po raz piąty z rzędu zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2020 w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców.

Wieści z powiatu

Eksperci Związku Powiatów Polskich przyznali naszemu powiatowi tytuł Dobry Polski Samorząd 2020, a także honorowy tytuł SUPER POWIAT 2020.

– Cieszy to, że realizowane przez nas działania zostały tak wysoko ocenione i że już piąty rok z rzędu Powiat Augustowski zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich powiatów w Polsce o wielkości do 60 tys. mieszkańców, natomiast po raz pierwszy w historii uzyskał tytuł SUPER POWIATU. Jest to dla nas duże wyróżnienie – mówi Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski. – Nie zwalniamy jednak tempa i z jeszcze większą starannością realizujemy kolejne cele, ważne dla naszych mieszkańców, dodaje starosta.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Klasyfikacja konkursowa bierze pod uwagę zróżnicowane kryteria, ważne dla rozwoju samorządów. Powiat Augustowski zdobył łącznie 51.806 punktów. Przyznano je m.in. w takich kategoriach jak: pozyskanie środków zewnętrznych, wspieranie uzdolnionej młodzieży, szkolenie kadry, współpraca z innymi instytucjami, wdrażanie rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia czy technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Red.

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Med
Med 20.02.2021, 12:00
Ja za miesiąc też sobie związek założę, zapiszę się i dam nagrodę.
obserwator
obserwator 20.02.2021, 07:17
To jak wyglądają ci laureaci pozostałych miejsc to strach pomyśleć....

Pozostałe