Teatralny tydzień w Augustowie

  • 16.01.2021, 11:53
  • Beata Perzanowska
Teatralny tydzień w Augustowie
Trzylecie swojego istnienia niebawem świętować będzie augustowski Teatr Pneumatyczny. Urodziny teatru połączone z wydarzeniem Tydzień Teatru w tym roku odbywać się będzie wyłącznie wirtualnie. Na widzów czeka wiele atrakcji. Zaplanowano transmisje online spektakli teatralnych, słowno-muzyczne oraz czytanie sztuk. Świętowanie rozpocznie się 18, a zakończy 23 stycznia.

Tegoroczne świętowanie urodzin augustowskiego Teatru Pneumatycznego i coroczne wydarzenie pod nazwą Tydzień Teatru, mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, będzie miało bogaty program. Przez kilka dni trwania tej imprezy codziennie będzie można oglądać w internecie spektakle teatralne, słowno-muzyczne, przyglądnąć się czytaniu sztuki, bitwie na powerpointy czyli turniejowi improwizowanych wystąpień do nieznanych wcześniej prezentacji multimedialnych. Jak na świętowanie przystało nie zabraknie też wirtualnej imprezy podczas której będzie można poznać aktorów i twórców Teatru Pneumatycznego i porozmawiać z nimi nie tylko o teatrze. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Organizatorami przedsięwzięcia są Teatr Pneumatyczny i Augustowskie Placówki Kultury. Szczegóły wydarzeń oraz informacje na temat transmisji i dostępu do nich znajdują się na profilach facebookowych Teatru Pneumatycznego i Augustowskich Placówek Kultury oraz na stronie internetowej APK.

PROGRAM imprezy

PONIEDZIAŁEK (18 stycznia, godz. 20:00)

Jaśnienia ONLINE | Spektakl Teatru Pneumatycznego

– premiera rejestracji słowno-muzycznego spektaklu z wierszami Janiny Osewskiej

WTOREK (19 stycznia, godz. 19.00)

Sekret Misia Gagatka ONLINE | Spektakl Teatru Pneumatycznego

– komedia kryminalna na podstawie „The Sound of Murder” Williama Fairchilda, reż. Paweł Leszkowicz

ŚRODA (20 stycznia, godz. 19.00)

Czytanie "Słoików, czyli skróconego kursu robienia przetworów" ONLINE | Teatr Pneumatyczny

– czytanie performatywne komedii muzycznej Pawła Leszkowicza

CZWARTEK (21 stycznia, godz. 20.00)

Planeta ONLINE | Spektakl Teatru Pneumatycznego

– kameralna sztuka Jewgienija Griszkowca, reż. Bożena Bendig

PIĄTEK (22 stycznia, godz. 19.00)

III BITWA NA POWERPOINTY | Online

– trzecia edycja internetowego teleturnieju, w którym improwizatorzy tworzą na żywo wystąpienia do nieznanych im wcześniej prezentacji Powerpoint

SOBOTA (23 stycznia, godz. 21.00)

Imprezowy wieczór z Aktorzełem ONLINE | 3. urodziny Teatru Pneuamatycznego / Tydzień Teatru w Augustowie

– internetowe spotkanie dla osób, które chcą poznać twórców Teatru Pneumatycznego i nieformalnie porozmawiać z nimi o teatrze i innych zainteresowaniach artystycznych

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe