Publiczny rachunek sumienia

  • 09.01.2021, 10:00
  • Bartosz Lipiński
Publiczny rachunek sumienia Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Banici z klubu PiS: Dariusz Ostapowicz, Alicja Dobrowolska i Jolanta Oneta Roszkowska
Jolanta Oneta Roszkowska startowała do rady miejskiej z listy PiS razem z Marcinem Kleczkowskim. Dzisiaj radnej dużo bliżej jest do Naszego Miasta niż do lidera dawnego komitetu wyborczego. Roszkowska uważa, że Kleczkowski się zmienił. Pytanie, czy to w jej postępowaniu nie zaszły zmiany? Z kolei przewodnicząca rady miejskiej Alicja Dobrowolska kolejny raz w ostatnich miesiącach zszokowała odważną insynuacją o M. Kleczkowskim.

Bartosz Lipiński

Półtora roku temu doszło do rozpadu klubu Prawa i Sprawiedliwości w augustowskiej radzie miejskiej. Banici z klubu PiS zawiązali koalicję z Naszym Miastem i burmistrzem, a pozostali reprezentanci środowiska z liderem lokalnych struktur partii na czele są do nich w opozycji. Na początku 2020 roku z ugrupowania oficjalnie wykluczono przewodniczącą rady miejskiej Alicję Dobrowolską i przewodniczącego komisji rozwoju Dariusza Ostapowicza, czyli dwóch największych oponentów Marcina Kleczkowskiego. Co bardzo ważne, decyzję w tej sprawie osobiście podpisał prezes Jarosław Kaczyński. Nie brakuje opinii, że banici z PiS będący w koalicji z władzami miasta mentalnie są już faktycznie w szeregach Naszego Miasta. Pytanie, czy znajdą się dla nich miejsca na liście NM w kontekście kolejnych wyborów do samorządu?

Jedną z kandydatek komitetu Prawa i Sprawiedliwości jesienią 2018 roku była Jolanta Oneta Roszkowska. Aktualnie radna koalicji rządzącej w większości spraw broni jak niepodległości stanowiska Naszego Miasta. Tak było chociażby podczas omawiania w maju sprawy łączenia w zespoły wybranych szkół i przedszkoli w Augustowie. Poważne osoby związane z PiS były przeciwne takiej inicjatywie, dezaprobatę wyraził m.in. prominentny poseł Jarosław Zieliński. Sprzeciw ogłosił także zarząd lokalnych struktur partii. Tymczasem pozytywnie o propozycji rządzących miastem wypowiadała się J. O. Roszkowska. Były klubowy kolega radnej Tomasz Miklas stwierdził, że radna prezentując inny pogląd niż PiS winna przejść do Naszego Miasta.

Podczas grudniowej komisji rozwoju rady miasta byliśmy świadkami interesującej polemiki. Jolanta Oneta Roszkowska odnosząc się do wypowiedzi lidera augustowskiego PiS i radnego Marcina Kleczkowskiego mówiła, że go nie poznaje. Dodała, że jej zdaniem Kleczkowski stał się malkontentem. Radna odwołała się do dni, gdy miała dobre relacje z obecnym oponentem.

-Pamiętam pana z lepszych czasów. Żywiłam do pana naprawdę dużo sympatii i nie mogę pogodzić się z pana wizerunkiem –powiedziała M. Kleczkowskiemu radna J. O. Roszkowska.

Ta wypowiedź nie spodobała się Tomaszowi Miklasowi. Opozycyjny radny PiS stwierdził, że w przekazie jego ugrupowania nic się nie zmieniło od wyborów 2018 roku. Miklas oceniał, że to radna Roszkowska powinna uderzyć się w pierś. Przypomniał oponentce, że głosowała za odwołaniem lidera własnej partii z funkcji przewodniczącego rady miasta, a następnie oddała głos „za” w głosowaniu, które pozbawiło Kleczkowskiego pracy. Roszkowska ripostowała, że Miklas występuje w roli adwokata Kleczkowskiego. Emocje byłych politycznych partnerów coraz mocniej buzowały, w pewnym momencie do dyskusji przyłączył się także Kleczkowski.

Lider augustowskiego PiS przekonywał, że zawsze będzie adwokatem innych radnych, jeżeli będą krzywdzeni i kiedy inni samorządowcy będą zachowywali się wobec nich jak „świnie”. Kleczkowski apelował o to, żeby Roszkowska zastanowiła się nad własnym postępowaniem. Z kolei Alicja Dobrowolska kolejny raz w ostatnich miesiącach posłużyła się skandalizującą insynuacją głosząc, że Kleczkowski używał siły fizycznej przekonując do swoich projektów uchwał. Dobrowolska pytała, czy nie było to świństwem? M. Kleczkowski na naszych łamach niedawno twardo zdementował te insynuacje i określił zarzuty Dobrowolskiej pomówieniami.

*Artykuł ukazał się w 51-52/2020 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Banici
Banici 10.01.2021, 21:07
A co to jest sumienie?
Lec
Lec 10.01.2021, 20:24
Najbezpieczniej na dnie
Niżej nie upadnie.
Związkowiec
Związkowiec 10.01.2021, 13:19
Sprawa w zakładzie jest powszechnie znaną. Z tymi fajkami to prawda. Mieczysław wszystko wie.
Szczerbaty
Szczerbaty 10.01.2021, 13:52
Mietku, prosimy się ustosunkować. Jesteś to winny swoim wyborcom
Darek
Darek 10.01.2021, 12:44
Alka to i tak już chodzi kanałami w kierunku dworca PKP.
żeby spokojnie dojechać do pracy w Sokolce
Batman
Batman 10.01.2021, 12:17
Z tego co wiadomo w fabryce, została przyłapana z papierosami na bramce, jednak nie przyznała się. Mówiła, że ktoś jej podrzucił. Przed dyscyplinarką obroniły ją związki zawodowe, z obecnym radnym na czele. Mieczysław i Mirek wszystko dobrze wiedzą. Może coś opowiedzą, tacy prawi i sprawiedliwi.
Szczerbaty
Szczerbaty 10.01.2021, 13:53
Wstyd. A co z innymi? Czy też darowali i przyjęli tłumaczenie czy wyrzucili z pracy?.
Ja
Ja 10.01.2021, 08:51
Czy to prawda z tymi papierosami . .taka osoba nie powinna nikogo reprezentować
Batman
Batman 10.01.2021, 11:11
Mieszkańcy proszą o wyjaśnienie tej sprawy. Albo redakcję albo niech sama zainteresowana się wypowie. W Augustowie dużo i różnie sie o tym mówi. Albo bat niech wyda oświadczenie o co chodzi z tymi fajkami. Wyniosła czy nie? Złapali czy nie? Co jest prawdą a co plotką?
Brunchilda
Brunchilda 10.01.2021, 00:39
Cyt. "Pytanie, czy znajdą się dla nich miejsca na liście NM w kontekście kolejnych wyborów do samorządu?"
Pan Bartosz raczy żartować. Ani NM im nie zaproponuje, ani PiS. To jednorazowy występ, który skończy się dożywotnim wstydem. Wydaje mi się, że NM chichocze z nich za kulisami.
Pojęcie "pożyteczny idiota" ma wiele znaczeń.
Wstydliwy
Wstydliwy 10.01.2021, 09:35
Super sformułowanie dożywotni wstyd! Myślę że wielu to spotka nie tylko Onete, trzeba dodać przewodnicząca trzeba dodać solidaruchow. O prawdomównym i Miro nie piszę bo pojęcie wstydu jest im całkowicie obce.
Oneta rzondzi
Oneta rzondzi 09.01.2021, 21:28
"nie mogę pogodzić się z pana wizerunkiem –powiedziała M. Kleczkowskiemu radna J. O. Roszkowska."
No i koniec. Kleczkowski jest skończony. Skoro taki autorytet w dziedzinie wizerunku (tudzież w każdej innej dowolnie wybranej dziedzinie) jak Oneta tak rzekła, jest pozamiatane. Finito. The end. Kleczkowski powinien bez słowa spakować manatki i wyjechać co najmniej do Wyoming wypasać bizony, a może i do Pernambuko, gdzie mógłby drażnić co najwyżej małpy, a nie tak wybitne persony. A Onecie pozwólmy dalej spokojnie i konsekwentnie przechodzić do historii tego samorządu.
ryba
ryba 10.01.2021, 11:57
"" Daj kurze grzędę a wyżej siędę""
Społeczna miernota, tak - ktoś ja wybrał???
Wyborca
Wyborca 09.01.2021, 22:43
A my już podziękujemy pani Roszkowskiej bo na panią głosowali wyporcy popierajacy PiS a pani jest głosem NM ! Podobnie pani Dobrowolskiej. Proszę zrezygnować żeby mogli kolejni z listy PiS wejść do rady i reprezentować PiS! Taka praktyka jest stosowana przez NM ...żeby mógł wejść pan Dobkowski zrezygnowały 2 osoby z NM.
Śmiało drogie panie... może resztki honoru uratujecie !
Wyborca pis
Wyborca pis 10.01.2021, 14:03
Zębami i pazurami będą się trzymać ....nie oderwiesz .....one nie wiedzą co to lojalność, uczciwość wobec wyborców pisu nie mówiąc o honorze!
Kradziej
Kradziej 10.01.2021, 14:44
To która zamieszana z tymi papierosami jolka czy alka???
Poinformowany
Poinformowany 10.01.2021, 15:45
Alka pracuje na kolei w Sokółce
Referendum
Referendum 10.01.2021, 09:39
Referendum !!!!!!!!!
Haha
Haha 09.01.2021, 21:40
Kleczkowski już się nie podniesie po tych słowach i sam siebie nie pozna.
Brawo Marcin
Brawo Marcin 10.01.2021, 08:52
Oni Kleczkowskiemu do pięt nie dorastają.
Antoni
Antoni 09.01.2021, 17:10
Szanowny panie Kleczkowski, czy planuje pan jakąś odezwę?
Papieros
Papieros 09.01.2021, 15:01
Zapalim?
Skinner
Skinner 09.01.2021, 19:31
Co dobrego?
Toja
Toja 09.01.2021, 10:28
A czemu oni zawsze na tyłach urzędu a nie przed urzędem , chyba dlatego ze zawsze i wszedzie tylko tył im został
Joseph
Joseph 09.01.2021, 14:01
Cenna uwaga. Rzeczywiście to ciekawe.

Pozostałe