Uśmiechnięty radny

  • 08.01.2021, 15:00
  • Krzysztof Przekop
Uśmiechnięty radny
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1125 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop by Koty2

Zima coraz śmielej robi puk, puk. Do piątku spodziewajmy się śniegu i śniegu z deszczem, na drogach i chodnikach będzie ślisko. Uważajmy na siebie.

Gdy patrzę na nas wszystkich po 10 miesiącach pandemii, widzę, że tracimy radość. Nie nazwałbym tego depresją, ale jesteśmy blisko. Póki jako społeczeństwo mamy tylko doła psychicznego, pół biedy, gdy diagnoza wskaże depresję, będzie źle. Mam wrażenie, że rzadziej się do siebie uśmiechamy. Ktoś powie, że przez maseczki nie widać. Widać, widać, po oczach. Gdy się uśmiechamy, nasze oczy śmieją się jako pierwsze.

Pojawił się taki pomysł w redakcji, by Augustów zaczął się uśmiechać, byśmy chociaż leciutko uśmiechali się do siebie na ulicy, w sklepach, w przychodniach, nawet przez telefon. Przy okazji z uśmiechem kłaniajmy się również obcym ludziom, których spotykamy na naszej drodze. Wiem, że dzięki temu wszystkim nam będzie łatwiej przetrwać ciężkie czasy.

Życzmy naszym radnym, burmistrzowi i staroście, by widzieli na twarzach mieszkańców coraz więcej uśmiechów, by oni sami odwdzięczali się szczerymi uśmiechami. Niech Augustów stanie się uśmiechnięty.

#uśmiechniętyAugustów.

Miniony rok był przedziwny. Niektórzy żegnali go słowami nieprzystojnymi, a nawet obelżywymi. Czy to wina roku, czy to wina dwóch dwudziestek? Wiara w horoskopy, numerologię, układy planet i gwiazd uznawana jest za przesąd i grzech, ale trzeba obiektywnie przyznać, że rok 2020 nie dał się lubić i wielu uważa, że przyniósł ze sobą wiele nieszczęść. Żegnamy go z ulgą i zapewne chcemy, by jak najszybciej poszedł w zapomnienie. Zapewne o wiele prościej będzie zapomnieć ten zły rok, gdy rok 2021 będzie znacznie lepszy. By mieć porównanie, przypominamy tradycyjnie najważniejsze samorządowe wydarzenia ubiegłego roku. Artykuł okładkowy nosi tytuł "Tym żyliśmy w 2020 roku".

Szef Naszego Miasta nie należy do ludzi, którzy często się śmieją, przynajmniej publicznie. Raczej wyśmiewa interlokutorów. Taki ma widocznie styl bycia. Mi się to nie podoba, ale jego zwolennicy są zachwyceni. Na grudniowej sesji próbował wyśmiewać moją osobę, przy okazji ujawnił, że w jakiś sposób mnie inwigiluje. Trochę straszno się robi, bo nasza dziennikarka była ofiarą nacisków, teraz naczelny jest szpiegowany. Pozostaje lekko się uśmiechnąć i przeczytać tekst „Fantasmagorie Dobkowskiego”.

Przewaga rządzących w radzie miejskiej wynosi dokładnie jeden głos. To niewiele, ale pozwala na wygrywanie głosowań. I trzeba przyznać, że maszynka do głosowania Naszego Miasta i banitów z PiS działa do tej pory bez zarzutu. Pomagają zdalne obrady, gdyż można głosować z pracy, z samochodu, z dowolnego miejsca na Ziemi. Jednak jakakolwiek zmiana w składzie rady może zachwiać kruchą większością. Taką możliwość opisujemy w artykule „Zapachniało przesileniem”. Sporo ludzi w Augustowie z pewnością radośnie śmiałoby się z takiego rozwiązania.

Rafał Harasim nie wytrzymał poziomu fałszu i manipulacji, działań niezgodnych z prawem i odszedł z miejskiej komisji rewizyjnej. Zastąpiła go radna Aleksandra Sigillewska. Według mojej oceny jest to jedna z najwybitniejszych osobowości w tej radzie. Życzę jej wytrwałości, siły charakteru, dociekliwości i pracowitości na nowej funkcji. O zmianach w komisji piszemy w artykule „Sigillewska zastąpiła Harasima”. Tu niestety nie ma nic do śmiechu.

W pierwszym tegorocznym numerze piszemy o sporcie, o kłopotach maturzystów, o praktycznie niedziałającej strefie gospodarczej, mamy też świetny wywiad z Leszkiem Cieślikiem.

W mediach finansowanych przez burmistrza tego nie przeczytacie, a jest co poczytać.

Do siego roku i uśmiechów.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szukajcie a znajdziecie
Szukajcie a znajdziecie 10.01.2021, 16:51
Przyszły burmistrz: nie ma nic wspólnego z NM, bo im już dziękujemy za ich miasto, nie ma nic wspólnego z PiS bo pokazali już swoją prawdziwą twarz, nie ma nic wspólnego. SLD bo jeszcze pamiętamy Kazimierza dobrego gospodarza. To kto???????? Ktoś z Suwałk czy jak?
Czytelnik
Czytelnik 08.01.2021, 13:56
Czy już wiadomo ile rodzina Dobkowskiego wyciągnie w tym roku z kasy miejskiej? Był już jakiś przetarg? Ktoś wie?
???????
??????? 10.01.2021, 20:09
Pani Aneto, taka fajna z Pani babka, jak Pani dała się wciągnąć w to bagno?
Ypsylon
Ypsylon 07.01.2021, 21:57
Radna Sigillewska to jedna z najwybitniejszych osobowości w radzie.
Myślę, że tak.
...gdyby jeszcze przestała czytać z kartki i zorientowała się, że pieniądze w takich miastach jak Gołdap, Lidzbark, Sztum czy innych wyszukiwanych przez Panią Radną w necie, mają silną konotację z politykami... niekoniecznie z PiS...
ZS
ZS 08.01.2021, 18:27
Na nieudolnosć NM zawsze jest wytłumaczenie ! A przecież my mieszkancy centrum i środmieścia też płacimy podatki ! Mam małego pieska i za daleko mu iść ze Środmieścia na ulice np Derek na spacer.....kiedy coś zrobicie żeby wszyscy mieszkancy mogli z tego korzystać! A dekoracja świateczna chyba najbrzydsza w okolicy....nawet w małym Rajgrodzie park ładniej przystrojony!
precz z NM
precz z NM 08.01.2021, 20:00
Bardzo słuszne spostrzeżenie. Ja się pytam - co osiedle Śródmieście i ścisłe centrum miasta (które jest zamieszkiwane przez - obstawiam - ponad 30% mieszkańców całej gminy) dostało od tej władzy przez ostatnie 7 lat?? Otóż zupełnie nic. Co z tego że jest w większości administrowane przez SM? Mieszkają tu tacy sami ludzie, którzy tak samo jak inni płacą podatki na utrzymanie tej hydry nienasyconej. A ci bezczelnie wywalają w błoto miliony na coraz bardziej absurdalne asfaltowanie coraz bardziej nonsensownych uliczek. Zrównoważony rozwój to pojęcie w tych kręgach nieznane. Całe Śródmieście - murem przeciwko NM, niech idą precz i nigdy nie wracają.
Śródmieście góra
Śródmieście góra 08.01.2021, 21:47
Jestem ze Śródmieścia zgadzam się !!!!! Augustów to nie tylko Lipowiec.
nie uśmiecham się do ciebie
nie uśmiecham się do ciebie 08.01.2021, 11:54
Olaboga, wszystkim dajom, tylko nam nie dajom. Znowu syndrom wyuczonej bezradności. Nic nie zrobim, bo te złe nam kasy nie dajom. To kto w końcu tę kasę rozdziela? Pis, platforma, Sld, marsjanie, ufoludki, syjoniści? A może by tak Mirosław Nieobecny by się w końcu obudził i zaczął myśleć i działać strategicznie zamiast budować kolejne przełomowe w skali światowej arterie typu Derak bo mu się od tego wysiłku przecinania wstęgi na 50 metrowych arteriach jeszcze jaka wewnetrzna arteria zatka i będzie dramat.
Czytelniczka
Czytelniczka 07.01.2021, 20:04
Brawo Rafał Harasim! Panie Redaktorze zaczniemy się uśmiechać . Rok 2021 to rok prawdy i sprawiedliwości może w końcu i w Augustowie zacznie się normalność . Głęboko w to wierzę i z tą wiara wkraczam w rok 2021. Redakcji życzę zdrowia wytrwałości jesteśmy z Wami i dziekujemy
Sylwek
Sylwek 07.01.2021, 01:30
O, i sprawa działki umorzona. 3 w 1, prawdziwa kumulacja:

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez burmistrza miasta Augustowa oraz miejskich radnych poprzez opracowanie oraz uchwalenie niezgodnego z prawem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla dzielnicy Zarzecze oraz ogłoszenie przetargu na sprzedaż nieruchomości znajdujących się na tym osiedlu.

Zostało również umorzone śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody oraz dyrektora Lasów Państwowych. Chodzi o zezwolenie przez nich na trwałe wyłączenie z produkcji gruntów leśnych.

Trzeci aspekt obejmował przekroczenia uprawnień przez urzędników Starostwa Powiatowego w Augustowie poprzez wydanie pozwoleń na budowę oraz na wycinkę lasu.
Justitia
Justitia 07.01.2021, 12:09
Prawda zawsze zwycięża...
NM
NM 07.01.2021, 10:23
Tragifarsa!!!
Abc
Abc 06.01.2021, 09:43
Pani Sigillewska przynajmniej wie, że mandat radnego, to nic innego, jak kredyt zaufania wyborców. Godnie ich reprezntuje - ich interesy, a nie swoje. Interpelacje są zawsze przygotowane i merytoryczne. Według mnie, widać, że należy jej na rozwoju miasta, które pięknie się aktualnie zwia i jego mieszkańców. Ta pani powinna startować na burmistrza
Jack
Jack 05.01.2021, 22:38
Ja też uważam Panią Sigillewską za postać wybitną i widzę w niej kandydatkę na burmistrza w kolejnych wyborach.
Wybitny
Wybitny 08.01.2021, 09:53
Postać wybitna ? ....... pierwsze skojarzenie w stosunku do kobiet to nasuwa mi się Maria Skłodowska-Curie.... i tyle mam do powiedzenia na temat wybitności jakiegokolwiek radnego Rady Miejskiej w Augustowie....
nie dyskryminuj
nie dyskryminuj 08.01.2021, 14:28
A Kopernik? Przecież też była kobietą!
Dość
Dość 06.01.2021, 09:14
Popieram. Pani i Pan Marcin jesteście najlepszymi kandydatami, a czas działa na waszą korzyść. Dość flipów i flapow. Dość Suwałk. Dość brudu. Dość brzydoty. Dość niegrzecznych i aroganckich ludzi. Dość obiecane wynane. Dość pustych obietnic. Itp itd.
Nobel_Winner
Nobel_Winner 06.01.2021, 08:12
Postać wybitna....... Buhahahahahahaha
Czesiek
Czesiek 05.01.2021, 23:55
Tylko z jakiego komitetu?

Pozostałe