Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 18 sierpnia 2026 21:29
Reklama

Alergia przewodniczącej

Podziel się
Oceń

Przewodnicząca augustowskiej rady miejskiej przyzwyczaiła nas do tego, że swoje rządy sprawuje twardą ręką i uwielbia to manifestować. Nie jest również żadną tajemnicą dla osób śledzących sesje, że Alicja Dobrowolska opozycję traktuje z góry. Jednak niedawno jej postawa przyniosła szkodliwe skutki. Przewodnicząca nie dopuściła do głosu radnego chcącego zgłosić duże problemy techniczne z transmisją, a później próbowała go uciszyć.
Alergia przewodniczącej
Alicja Dobrowolska i Marcin Kleczkowski

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Przewodnicząca rady miejskiej w Augustowie Alicja Dobrowolska lubuje się w uspokajaniu radnych opozycji. Apele o spokój brzmią niezwykle, kiedy wypowiada je osoba podchodząca do swoich obowiązków wyjątkowo emocjonalnie. Kilka miesięcy temu została podjęta próba odsunięcia A. Dobrowolskiej z funkcji. Przewodnicząca po zachowaniu stołka stwierdziła, że „wilczym prawem jest to, aby opozycja mogła wkładać kij w szprychy”. Te słowa okazały się niechlubnym drogowskazem braku współpracy w radzie. Dobrowolska chętnie przerywała i odbierała głos oponentom władz miasta, jeśli uznawała ich opinie za niewłaściwe. Natomiast milczała i nie reagowała, kiedy np. lider Naszego Miasta Tomasz Dobkowski mówił na sesji o „zwyrodnialcu”. Posługiwanie się podwójnymi standardami wobec radnych to postawa mało chwalebna. Lecz konsekwencje takiego zachowania mogą przynieść też szkodę mieszkańcom.

Osoby śledzące październikową sesję rady miasta mogły zauważyć, że pierwsze kilkadziesiąt minut obrad upłynęło pod znakiem poważnych problemów technicznych z transmisją online. Długimi fragmentami zanikał głos, czasami zastygał obraz. Niektórych wypowiedzianych w tej części posiedzenia sformułowań zwyczajnie nie dało się przez to zrozumieć. Tak było np. podczas sprawozdania z działalności burmistrza, ale radnych również często nie było słychać.

Sygnały w tej sprawie od mieszkańców otrzymał m.in. przewodniczący augustowskiego PiS Marcin Kleczkowski. Najpierw poinformował o przekazywanych usterkach poprzez specjalny komunikator w systemie e-sesja. Ze względu na brak reakcji radny próbował zabrać głos, aby poinformować przewodniczącą o zgłaszanych przez mieszkańców problemach z dźwiękiem. Alicja Dobrowolska uniemożliwiła M. Kleczkowskiemu wypowiedź i kazała mu czekać na swoją kolej do zabrania głosu. Poprosiła również obsługę techniczną o wyciszenie radnego, bezskutecznie próbującego przekazać informacje o zakłóceniach w transmisji zdalnej z obrad.

Dopiero po kilku minutach M. Kleczkowski dostał możliwość powiedzenia o sygnałach, które napływały do niego od osób śledzących sesję. Radny PiS zauważył także, że przewodnicząca „aktywnie” nie dopuszczała go do głosu i nie było też odezwy na jego słowa z komunikatora w systemie e-sesja. Alicja Dobrowolska po konsultacjach z obsługą stwierdziła, że wszystko słychać. Ale informacje Kleczkowskiego o problemach technicznych potwierdziła Agnieszka Mroziewska. Radna Koalicji Obywatelskiej dodała, że przekaz transmisji cały czas przerywa. Czy radni opozycji mieli rację zgłaszając poważne usterki licząc na reakcję przewodniczącej?

Zdecydowanie tak. Mogliśmy się o tym przekonać, kiedy relacja z sesji została opublikowana w internecie. Dopiero teraz doskonale widać, że mieszkańcy zgłaszający problemy z głosem na sesji słusznie zwracali na to uwagę. Przez zakłócenia z dźwiękiem wielu wypowiedzianych na obradach słów nie da się zrozumieć, a to z pewnością będzie też sporą bolączką dla firmy zajmującej się umieszczaniem wymaganych prawem napisów na nagraniu. Być może udałoby się tego uniknąć, gdyby przewodnicząca najpierw nie zlekceważyła radnego, a następnie nie zbagatelizowała płynących od niego sygnałów. Powszechnie znana „alergia” Dobrowolskiej na Kleczkowskiego przestaje być zabawna wówczas, gdy straty ponoszą przez to mieszkańcy.

*Artykuł ukazał się w 46/2020 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

fred 01.12.2020 19:24
Dziś na komisji rozwoju się pogrążyli...raptem ulica zniknęła z ich listy na którą się tak powołują jak na świętość, przypadkiem ulica droga, przypadkiem nie wiadomo jak to się stało, ale nie omieszkali zasugerować że to za Walul... no tak oni tylko sukcesy mają...dramat...a rozumowanie i próba bronienia przez Panie bystre to już mistrzostwo świata...

poddaję się 01.12.2020 20:22
Komisja rozwoju trwała nie wiem ile, 6 czy 7 godzin? I ani słowa przez ten czas nie było o rozwoju. Albo o ulicach w kółko albo skaczą sobie do oczu jak koguciki. Sami drogowcy i obrońcy własnego wybujałego ego. A gdzie rozwój? Wszędzie ale nie tu. To miasto musi zdechnąć pod płotem na rubieżach cywilizacji skoro takich ma przedstawicieli. Szkoda już nawet nerwów - obserwujmy z pogodną rezygnacją jak wszystko co dobre dzieje się gdzie indziej, cieszmy się sukcesami innych, bo sami na nie nie zasługujemy, skoro nie potrafimy wybrać ludzi, którzy reprezentują sobą cokolwiek pozytywnego i patrzą nieco bardziej dalekosiężnie niż horyzont zakreślony końcem własnego nosa.

Perła szlifowana 01.12.2020 15:06
Yyyyyy, eeeeeto główne sformułowania, czy artykulacje ze słownika Pani Przewodniczącej Prawie Najbardziej Wpływowej. Yyyy

Darek 01.12.2020 12:21
Alka leczy swoje kompleksy jako przewodnicząca radybo w pracy nie ma nic do powiedzenia wszyscy ją tamolewaja

Obywatel August 01.12.2020 09:56
Należy jednak TĄ PERŁĘ oszlifować językowo. Poprawna polszczyzna w wykonaniu pani radnej ha ha ha - ale takie zachowanie świadczy albo o zawyżonej samoocenie, albo o braku instynktu samozachowawczego - ja jednak wiedząc, że brak mi predyspozycji do pełnienia tej funkcji zrezygnowałbym niż wystawiał się na utratę szacunku - przewodniczącą się bywa a człowiekiem się jest!

Obatel G.C 01.12.2020 15:00
Dlatego "kleczka" wysiudali

Szacun p. Marcin Kleczkowski 01.12.2020 20:56
Komentarze p. Marcina na fb, a komentarze małego...... Mały do pięt mu nie dorasta

kuku 01.12.2020 15:04
Ludzie sprawni intelektualnie (już nie wspomnę o wybitnych) NIGDY nie wpadają w samozachwyt, bo mają świadomość, że wciąż mało wiedzą i jak wiele jeszcze trzeba się uczyć. Ce***e ich POKORA.Głupota przeważnie jest sobą zachwycona i bezczelna.

bylywyborcaNM 01.12.2020 09:38
Uwaga konkurs. Obstawiamy, czy znowu na czwartkową sesję schowają Mirka, chyba jeszcze burmistrza? A może kolejna głupkowata wymówka, np. o niecierpiącej zwłoki pilnej konferencji, forum ekonomicznym lub innym wyjeździe? Czy dalej wice „obiecanewykonane” będzie się gimnastykował i nawijał makaron na uszy? Ja obstawiam, że Miro się nie pojawi, chyba że na początku, pochwalić się samymi sukcesami w asfaltowaniu. Na pytania już nie odpowie, bo jeszcze jest zbyt słaby w krętactwie. A tu trzeba będzie trochę uników zrobić, odegrać kolejną parodię odpowiedzi, a w tym dużo lepszy jest „super-manipulator”. Chyba że zastosują stary sprawdzony sposób i zakomunikują, że w trosce o rzetelność odpowiedzi, na wszystkie pytania odpowiedzą na piśmie.

perła nieoszlifowana 01.12.2020 10:14
A co tu obstawiać? Zrobią jak im wygodniej. Gdyby Dobrowolska nie była usłużną kelner-bufetową tej władzy, to zażądałaby obecności dużego burmistrza, koniec i kropka. W końcu to sesja rady miasta a nie seans promocyjny urzędu. Ale jako że u nas ogon macha psem, to będzie jak zawsze. Dalsze szlifowanie perły.

eee 01.12.2020 07:56
wypowiedz tej Pani w wczorajszej komisji to mnie poraziła absolutnie.Powiem jedno powinna pilnować swoich wnuków i na tym koniec.Straszne i śmieszne

Lol 01.12.2020 16:31
Ale ze dzieci i wnuki się nie wstydzą takiej mamy i babci , taki wstyd i kompromitacja?

Chris de Burgh 30.11.2020 22:00
LADY IN RED?Jednak racja, prędzej KOBIETA ZA LADĄ , po czesku ZENA ZA PULTEM

Myszka 30.11.2020 20:59
Nie lubię tej pani

Lenin 30.11.2020 20:37
Pożyteczni idioci to pejoratywne określenie przypisywane Leninowi, który w ten sposób miał określać zachodnich dziennikarzy piszących entuzjastycznie o rewolucji bolszewickiej i ukrywających jej niepowodzenia. Współcześnie mówi się tak o osobach, które kierując się własnymi poglądami i być może dobrymi intencjami, działają nieświadomie na rzecz czyichś interesów politycznych (zazwyczaj ciemnych i niegodnych). Nie chciałbym w żadnej mierze urazić Jej Wysokości Przewodniczącej, Najbardziej lub Prawie Najbardziej Wpływowej Osoby w Mieście, ale za każdym razem gdy się odezwie, mam wrażenie, że idealnie wypełnia wszystkie kryteria powyższej definicji. Tylko jej posłuchajcie!

Cat 30.11.2020 21:50
Mała analogiaW latach 30-tych w kontrze do pożytecznych idiotów Stanisław Cat-Mackiewicz napisał swego rodzaju pamiętnik z podróży do Rosji pt. "Myśl w obcęgach. Studia nad psychologią społeczeństwa Sowietów". Oto krótki cytat:"Dziwne społeczeństwo, zahipnotyzowane, zsolidaryzowane w kłamaniu w oczy cudzoziemcom, w kłamaniu naiwnym, rozbrajającym, tak, że się czasami myśli, że doprawdy ma się do czynienia z jakimś obłędem masowym."

Stachu 01.12.2020 00:12
Cat ... tych analogi jest obecnie mnóstwo , przecież to wypisz -wymaluj PiSwyborcy ...

cyk 01.12.2020 09:23
To nie obłęd-to wódka.

Lola 01.12.2020 01:24
Posłuchajcie? Poszę cię, nie zmuszaj nas do tego! Żołądek musi być zdrowy i przygotowany, idą święta.

Ciacho 30.11.2020 20:20
Kobieta za ladą

Temperatura: 15°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: …… Treść komentarza: Może dlatego, że część wydarzeń odbywa się poza godzinami pracy, a pracownicy mają swoje etaty i życie prywatne, więc nie muszą być dostępni ani pracować po godzinach? I nie chodzi tu wcale o popieranie lub niepopieranie, tylko o zwykłe szanowanie własnego czasu pracy oraz życia prywatnego. Data dodania komentarza: 18.08.2026, 09:44 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Diana Treść komentarza: Z pompą otwarto żłobek po rozbudowie. Teoretycznie dobrze. Ale praktycznie - co dalej? W innych miastach zamykają żłobki i przedszkola z powodu niżu. Nie ma naboru, bo nie ma dzieci. Z każdym rokiem będzie ich coraz mniej! Czyżby Augustów obrodził pod tym względem? Na sesji RP ogłoszono klęskę urodzeń. To jak to jest? Kolejna inwestycja psu na budę, bo 5 lat za późno??? Data dodania komentarza: 17.08.2026, 22:36 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: Typowy PiSiarczyk.. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 17:20 Źródło komentarza: Przewodniczący rady kwestionuje prawomocny wyrok Autor komentarza: Gogh Treść komentarza: Wygląda na to, że nawet już pracownicy i kierownicy urzędu odsuwają się od tej władzy. Wcześniej na Facebooku hulały wspólne zdjęcia. Teraz trudno szukać na fotkach jakiegokolwiek pracownika czy kierownika który brałby udział w czymś oficjalnie. Wąskie grono tych samych twarzy. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 16:42 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: didżej_Maniek Treść komentarza: Mocny język nie zawsze idzie w parze z mocnym intelektem. Najczęściej właśnie nie idzie. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 14:59 Źródło komentarza: Przewodniczący rady kwestionuje prawomocny wyrok Autor komentarza: cyrk odjechał małpy zostawił Treść komentarza: Filipek naczelny hipokryta. Mam nadzieję że to twoje ostatnie lata na stołku klaunie Data dodania komentarza: 17.08.2026, 13:53 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: uwaga Treść komentarza: W Białymstoku w ten sposób oznaczano mieszkania do kradzieży. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dziwne znaki przy drzwiach mieszkań. Czy to ostrzeżenie przed włamaniami? Autor komentarza: Fdsr Treść komentarza: A jak głosowali prawe i sprawiedliwe pisiory ? Data dodania komentarza: 17.08.2026, 08:34 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: ekopsycholog Treść komentarza: A gdzie jest w Augustowie ulica Sejneńska?? Chyba w twojej głowie? Najlepiej to wszystkie drogi przegródźmy na pół i będą ścieżki rowerowe bezkolizyjne w dwóch kierunkach . A samochody i kierowcy....eeee niewazne oby rower był. Data dodania komentarza: 16.08.2026, 12:11 Źródło komentarza: Nowa kładka nad Kanałem Augustowskim już otwarta. Rowerzyści i piesi zyskali bezpieczne przejście Autor komentarza: psycho log Treść komentarza: Dorosły człowiek ma twarz na jaką zasłużył, tak mówi przysłowie. A co widzicie w twarzy filipka??? Fałsz, obłudę , tupet , chamstwo .Ale widzimy też zagubienie gdyż o wielu sprawach ten człowiek pojęcia nie ma ale nadrabia to udając specjalistę i fachowca. Jak ludzie mogę na takiego miszcza głosować i jeszcze wice burmistrzem jest. Podejrzewam że przy następnych augustowiaki burmiszczem go zrobiom. HE,he,he.... Data dodania komentarza: 16.08.2026, 08:37 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Augustów => równia pochyła na 20 tysięcy mieszkańców Treść komentarza: Prawdopodobnie już za trzy lata mieszkańcy Augustowa nie będą musieli finansować etatu drugiego zastępcy burmistrza Augustowa - nawet jeśli nowy burmistrz będzie miał taką fanaberię. W gminie poniżej 20 tys. mieszkańców burmistrz może mieć nie więcej niż jednego zastępcę. Ale uwaga mieszkańcy Augustowa: sitwa Nasze Miasto-PiS znajdzie sposób i na taką niesprzyjającą kumoterii okoliczność. Zawsze burmistrz może przecież powołać dwóch dojmująco drenujących miejski budżet pełnomocników ds. uskuteczniania kumoterii, heheh! Data dodania komentarza: 15.08.2026, 21:50 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: ☝️💪🚀🛰🛸🤝👏🤡👺🤡 Treść komentarza: Naczelny ratuszowy kabotyn-marionetka i naczelny ratuszowy krętacz-propagandysta mają ważniejsze sprawy na głowie, niż interesowanie się takimi błahostkami jak organizacja funkcjonowanoa urzędu, a tym bardziej zatrudnionych w nim urzędników. Podstawa to kreowanie rzeczywistości alternatywnej w topornie propagandowej gazetce pod redakcją naczelnego ratuszowego kabotyna oraz żenujące fotki i filmiki wrzucane na służbowym koncie w mediach społecznościowych. Data dodania komentarza: 15.08.2026, 20:28 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Dlaczego urzędnicy cały czas stoją i palą pod urzędem? Może burmistrz zainteresuje się swoimi pracownikami, którzy nie dość ze całymi dniami wychodzą i trują wszystkich wokół to jeszcze mówią w sposób w który zdecydowanie nie powinni w miejscu pracy przecież. A na dodatek w miejscu publicznym. Data dodania komentarza: 15.08.2026, 18:21 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Ludwik Treść komentarza: Chodkiewicz uważa się za mistrza wyrafinowanego PR, a tymczasem w jego wykonaniu jest to PR tępy i prymitywny, rodem z PRL właśnie. Poza tym jest cyniczny, bo zakłada, że ludzie są głupi. No i ta hipokryzja! Kiedy lokalne media pod przywództwem pewnej pani promowały jego ugrupowanie, to był przeciwny prasie samorządowej. Gdy zaczęły mu patrzeć na ręce, już nie jest ich zwolennikiem. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 17:35 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: A kto powiedział , że na plaża jest po to by samochodem można było "wjechać do wody , bo ma się kaprys nogi pomoczyć: ? Data dodania komentarza: 14.08.2026, 15:18 Źródło komentarza: Dojazd nad jezioro Białe utrudniony. Droga do plaży Dąbek zamknięta dla większości kierowców Autor komentarza: lotnik Treść komentarza: Jak urząd chce czymś się chwalić to od tego na BIP i oficjalną stronę. Informacja podana z imienia i nazwiska żeby było wiadomo na kogo skargę pisać. Wstawiają paszkwile na socjal media i potem mówią, to nie my to "niezależne media. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 14:43 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: ☝️💪🚀🛰🛸🤝👏🤡👺🤡 Treść komentarza: Odnoszę wrażenie, iż jeśli naczelny ratuszowy kuglarz vel kompulsywny picer, pozer i farmazoniarz się nie pomyli, to prawdy raczej nie powie. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 12:51 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Rowerem Treść komentarza: Kiedy bedzie ścieżka rowerowa na przejeździe kolejowym na ulicy sejneńskiej? Ludzie, żeby nie przechodzić na drugą stronę jezdni idą lewą stroną i mijają się z przechodniami i rowerzystami udającymi sie w stronę Przewięzi. Kiedy będzie połączenie scieżek rowerowych bezpiecznym przejściem na ulicy Turystycznej i Sejneńskiej? Kiedy będzie przedłużenie ścieżki rowerowej na szosie Lipskiej od przejazdu kolejowego od plaży Sajenek tak, żeby można było bezpiecznie jechać rowerem do Białobrzeg (trasa rowerowa). Kiedy będzie przedłużenie ściezki rowerowej od wjazdu do stanicy PTTK za zajazdem Hetman w stronę Suwałk, Strękowizny i Ostrego Rogu? Kiedy będzie przedłużenie ścieżki rowerowej przed śluzą w Przewięzi do Suchej Rzeczki i Płaskiej? Kiedy będzie przedłużenie ściezki z Alei Kardynała pod blokami na Przylesiu do początku ściezki na Sejneńskiej (to tylko kawałek). Co z przedłużeniami ścieżek rowerowych z 29 Listopada i Partyzantów oraz z bulwarów przy Żagielku? Wszędzie sieczka i tak jakby niedokończone wszystko. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 09:42 Źródło komentarza: Nowa kładka nad Kanałem Augustowskim już otwarta. Rowerzyści i piesi zyskali bezpieczne przejście Autor komentarza: Suweren Treść komentarza: Asfaltują ulice bo na to łatwo kasę zewnętrzną zdobyć. A robią to żeby podnosić wartość wartość nieruchomości. Taka to troska o mieszkańców, no raczej samych swoich. Jak jakich polityk/urzędnik jako osiągnięcia budowę ulic, to nic nie osiągnął. Budowa i remonty ulic to należy do obowiązków i to nie jest podstawa do tego żeby się chwalić czymś wyjątkowym Data dodania komentarza: 13.08.2026, 19:03 Źródło komentarza: Czy w Augustowie mógłby powstać aquapark? Interesujące słowa radnej miejskiej Autor komentarza: Realny rozwój Augustowa vs zburzony POSTiW, iluzoryczna modernizacja wyciągu narciarzy wodnych, skrzynio i klomboławki, toporna propaganda w gazetce burmiszcza, farmazoneria na służbowych kontach burmiszczów w mediach społecznościowych etc. Treść komentarza: Już kilkanaście lat temu na tzw. starej plaży przy amfiteatrze mógł powstać w Augustowie całoroczny aquapark z basenami otwartymi, którego realizacja w niebagatelnym stopniu wpłynęłaby na uatrakcyjnienie i rozwój Augustowa. Ekipa Nasze Miasto-PiS od dekady zafiksowana jest na asfaltowaniu ulic. Inicjatywa obecnych włodarzy miejskich Nasze Miasto-PiS związana z kompulsywnym asfaltowaniem ulic i budową nowych dróg jest jak najbardziej zasadna, ale to są po prostu podstawowe zadania własne gminy, do realizacji których samorząd jest ustawowo zobligowany. Na pewno nie są to działania, które zapobiegną "zwijaniu się" Augustowa, które to "zwijanie" niechybnie materializuje się w szybkim wyludnianiu się tego niegdyś tętniącego życiem turystycznego kurortu. Data dodania komentarza: 13.08.2026, 15:36 Źródło komentarza: Czy w Augustowie mógłby powstać aquapark? Interesujące słowa radnej miejskiej
Reklama