Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 18 listopada 2025 09:13
Reklama
Reklama

Alergia przewodniczącej

Podziel się
Oceń

Przewodnicząca augustowskiej rady miejskiej przyzwyczaiła nas do tego, że swoje rządy sprawuje twardą ręką i uwielbia to manifestować. Nie jest również żadną tajemnicą dla osób śledzących sesje, że Alicja Dobrowolska opozycję traktuje z góry. Jednak niedawno jej postawa przyniosła szkodliwe skutki. Przewodnicząca nie dopuściła do głosu radnego chcącego zgłosić duże problemy techniczne z transmisją, a później próbowała go uciszyć.
Alergia przewodniczącej
Alicja Dobrowolska i Marcin Kleczkowski

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Przewodnicząca rady miejskiej w Augustowie Alicja Dobrowolska lubuje się w uspokajaniu radnych opozycji. Apele o spokój brzmią niezwykle, kiedy wypowiada je osoba podchodząca do swoich obowiązków wyjątkowo emocjonalnie. Kilka miesięcy temu została podjęta próba odsunięcia A. Dobrowolskiej z funkcji. Przewodnicząca po zachowaniu stołka stwierdziła, że „wilczym prawem jest to, aby opozycja mogła wkładać kij w szprychy”. Te słowa okazały się niechlubnym drogowskazem braku współpracy w radzie. Dobrowolska chętnie przerywała i odbierała głos oponentom władz miasta, jeśli uznawała ich opinie za niewłaściwe. Natomiast milczała i nie reagowała, kiedy np. lider Naszego Miasta Tomasz Dobkowski mówił na sesji o „zwyrodnialcu”. Posługiwanie się podwójnymi standardami wobec radnych to postawa mało chwalebna. Lecz konsekwencje takiego zachowania mogą przynieść też szkodę mieszkańcom.

Osoby śledzące październikową sesję rady miasta mogły zauważyć, że pierwsze kilkadziesiąt minut obrad upłynęło pod znakiem poważnych problemów technicznych z transmisją online. Długimi fragmentami zanikał głos, czasami zastygał obraz. Niektórych wypowiedzianych w tej części posiedzenia sformułowań zwyczajnie nie dało się przez to zrozumieć. Tak było np. podczas sprawozdania z działalności burmistrza, ale radnych również często nie było słychać.

Sygnały w tej sprawie od mieszkańców otrzymał m.in. przewodniczący augustowskiego PiS Marcin Kleczkowski. Najpierw poinformował o przekazywanych usterkach poprzez specjalny komunikator w systemie e-sesja. Ze względu na brak reakcji radny próbował zabrać głos, aby poinformować przewodniczącą o zgłaszanych przez mieszkańców problemach z dźwiękiem. Alicja Dobrowolska uniemożliwiła M. Kleczkowskiemu wypowiedź i kazała mu czekać na swoją kolej do zabrania głosu. Poprosiła również obsługę techniczną o wyciszenie radnego, bezskutecznie próbującego przekazać informacje o zakłóceniach w transmisji zdalnej z obrad.

Dopiero po kilku minutach M. Kleczkowski dostał możliwość powiedzenia o sygnałach, które napływały do niego od osób śledzących sesję. Radny PiS zauważył także, że przewodnicząca „aktywnie” nie dopuszczała go do głosu i nie było też odezwy na jego słowa z komunikatora w systemie e-sesja. Alicja Dobrowolska po konsultacjach z obsługą stwierdziła, że wszystko słychać. Ale informacje Kleczkowskiego o problemach technicznych potwierdziła Agnieszka Mroziewska. Radna Koalicji Obywatelskiej dodała, że przekaz transmisji cały czas przerywa. Czy radni opozycji mieli rację zgłaszając poważne usterki licząc na reakcję przewodniczącej?

Zdecydowanie tak. Mogliśmy się o tym przekonać, kiedy relacja z sesji została opublikowana w internecie. Dopiero teraz doskonale widać, że mieszkańcy zgłaszający problemy z głosem na sesji słusznie zwracali na to uwagę. Przez zakłócenia z dźwiękiem wielu wypowiedzianych na obradach słów nie da się zrozumieć, a to z pewnością będzie też sporą bolączką dla firmy zajmującej się umieszczaniem wymaganych prawem napisów na nagraniu. Być może udałoby się tego uniknąć, gdyby przewodnicząca najpierw nie zlekceważyła radnego, a następnie nie zbagatelizowała płynących od niego sygnałów. Powszechnie znana „alergia” Dobrowolskiej na Kleczkowskiego przestaje być zabawna wówczas, gdy straty ponoszą przez to mieszkańcy.

*Artykuł ukazał się w 46/2020 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

fred 01.12.2020 19:24
Dziś na komisji rozwoju się pogrążyli...raptem ulica zniknęła z ich listy na którą się tak powołują jak na świętość, przypadkiem ulica droga, przypadkiem nie wiadomo jak to się stało, ale nie omieszkali zasugerować że to za Walul... no tak oni tylko sukcesy mają...dramat...a rozumowanie i próba bronienia przez Panie bystre to już mistrzostwo świata...

poddaję się 01.12.2020 20:22
Komisja rozwoju trwała nie wiem ile, 6 czy 7 godzin? I ani słowa przez ten czas nie było o rozwoju. Albo o ulicach w kółko albo skaczą sobie do oczu jak koguciki. Sami drogowcy i obrońcy własnego wybujałego ego. A gdzie rozwój? Wszędzie ale nie tu. To miasto musi zdechnąć pod płotem na rubieżach cywilizacji skoro takich ma przedstawicieli. Szkoda już nawet nerwów - obserwujmy z pogodną rezygnacją jak wszystko co dobre dzieje się gdzie indziej, cieszmy się sukcesami innych, bo sami na nie nie zasługujemy, skoro nie potrafimy wybrać ludzi, którzy reprezentują sobą cokolwiek pozytywnego i patrzą nieco bardziej dalekosiężnie niż horyzont zakreślony końcem własnego nosa.

Perła szlifowana 01.12.2020 15:06
Yyyyyy, eeeeeto główne sformułowania, czy artykulacje ze słownika Pani Przewodniczącej Prawie Najbardziej Wpływowej. Yyyy

Darek 01.12.2020 12:21
Alka leczy swoje kompleksy jako przewodnicząca radybo w pracy nie ma nic do powiedzenia wszyscy ją tamolewaja

Obywatel August 01.12.2020 09:56
Należy jednak TĄ PERŁĘ oszlifować językowo. Poprawna polszczyzna w wykonaniu pani radnej ha ha ha - ale takie zachowanie świadczy albo o zawyżonej samoocenie, albo o braku instynktu samozachowawczego - ja jednak wiedząc, że brak mi predyspozycji do pełnienia tej funkcji zrezygnowałbym niż wystawiał się na utratę szacunku - przewodniczącą się bywa a człowiekiem się jest!

Obatel G.C 01.12.2020 15:00
Dlatego "kleczka" wysiudali

Szacun p. Marcin Kleczkowski 01.12.2020 20:56
Komentarze p. Marcina na fb, a komentarze małego...... Mały do pięt mu nie dorasta

kuku 01.12.2020 15:04
Ludzie sprawni intelektualnie (już nie wspomnę o wybitnych) NIGDY nie wpadają w samozachwyt, bo mają świadomość, że wciąż mało wiedzą i jak wiele jeszcze trzeba się uczyć. Ce***e ich POKORA.Głupota przeważnie jest sobą zachwycona i bezczelna.

bylywyborcaNM 01.12.2020 09:38
Uwaga konkurs. Obstawiamy, czy znowu na czwartkową sesję schowają Mirka, chyba jeszcze burmistrza? A może kolejna głupkowata wymówka, np. o niecierpiącej zwłoki pilnej konferencji, forum ekonomicznym lub innym wyjeździe? Czy dalej wice „obiecanewykonane” będzie się gimnastykował i nawijał makaron na uszy? Ja obstawiam, że Miro się nie pojawi, chyba że na początku, pochwalić się samymi sukcesami w asfaltowaniu. Na pytania już nie odpowie, bo jeszcze jest zbyt słaby w krętactwie. A tu trzeba będzie trochę uników zrobić, odegrać kolejną parodię odpowiedzi, a w tym dużo lepszy jest „super-manipulator”. Chyba że zastosują stary sprawdzony sposób i zakomunikują, że w trosce o rzetelność odpowiedzi, na wszystkie pytania odpowiedzą na piśmie.

perła nieoszlifowana 01.12.2020 10:14
A co tu obstawiać? Zrobią jak im wygodniej. Gdyby Dobrowolska nie była usłużną kelner-bufetową tej władzy, to zażądałaby obecności dużego burmistrza, koniec i kropka. W końcu to sesja rady miasta a nie seans promocyjny urzędu. Ale jako że u nas ogon macha psem, to będzie jak zawsze. Dalsze szlifowanie perły.

eee 01.12.2020 07:56
wypowiedz tej Pani w wczorajszej komisji to mnie poraziła absolutnie.Powiem jedno powinna pilnować swoich wnuków i na tym koniec.Straszne i śmieszne

Lol 01.12.2020 16:31
Ale ze dzieci i wnuki się nie wstydzą takiej mamy i babci , taki wstyd i kompromitacja?

Chris de Burgh 30.11.2020 22:00
LADY IN RED?Jednak racja, prędzej KOBIETA ZA LADĄ , po czesku ZENA ZA PULTEM

Myszka 30.11.2020 20:59
Nie lubię tej pani

Lenin 30.11.2020 20:37
Pożyteczni idioci to pejoratywne określenie przypisywane Leninowi, który w ten sposób miał określać zachodnich dziennikarzy piszących entuzjastycznie o rewolucji bolszewickiej i ukrywających jej niepowodzenia. Współcześnie mówi się tak o osobach, które kierując się własnymi poglądami i być może dobrymi intencjami, działają nieświadomie na rzecz czyichś interesów politycznych (zazwyczaj ciemnych i niegodnych). Nie chciałbym w żadnej mierze urazić Jej Wysokości Przewodniczącej, Najbardziej lub Prawie Najbardziej Wpływowej Osoby w Mieście, ale za każdym razem gdy się odezwie, mam wrażenie, że idealnie wypełnia wszystkie kryteria powyższej definicji. Tylko jej posłuchajcie!

Cat 30.11.2020 21:50
Mała analogiaW latach 30-tych w kontrze do pożytecznych idiotów Stanisław Cat-Mackiewicz napisał swego rodzaju pamiętnik z podróży do Rosji pt. "Myśl w obcęgach. Studia nad psychologią społeczeństwa Sowietów". Oto krótki cytat:"Dziwne społeczeństwo, zahipnotyzowane, zsolidaryzowane w kłamaniu w oczy cudzoziemcom, w kłamaniu naiwnym, rozbrajającym, tak, że się czasami myśli, że doprawdy ma się do czynienia z jakimś obłędem masowym."

Stachu 01.12.2020 00:12
Cat ... tych analogi jest obecnie mnóstwo , przecież to wypisz -wymaluj PiSwyborcy ...

cyk 01.12.2020 09:23
To nie obłęd-to wódka.

Lola 01.12.2020 01:24
Posłuchajcie? Poszę cię, nie zmuszaj nas do tego! Żołądek musi być zdrowy i przygotowany, idą święta.

Ciacho 30.11.2020 20:20
Kobieta za ladą

bezchmurnie

Temperatura: 1°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OrzełTreść komentarza: Coś mi ptaszki wycwierkaly, że pracownicy nie mają wyboru, bo ich zdegradują, przesuną, usuną albo w najlepszym wypadku nie uwzględnią przy premiach, a potem i tak będą mieli dług do spłacenia podczas najbliższych wyborów. Najlepiej nakłonić do tych swoich debilnych pomysłów strasząc i grożąc. Takie to PiSiorskie.Data dodania komentarza: 17.11.2025, 15:41Źródło komentarza: Tor wyścigowy na RospudzieAutor komentarza: wrooomTreść komentarza: Bezmózgi to wariują na skuterach. Jeden, dwóch typków zakłóca ciszę spokój setce innych ludzi. Chcesz hałasować i smrodzić to na swoim prywatnym akwenie.Data dodania komentarza: 17.11.2025, 13:00Źródło komentarza: Tor wyścigowy na RospudzieAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Na temat nowej partii Wychodkiewicza sporo dowiecie się w odcinku Romanowski bez paszportów. Ziobro w panice. Płk WR0ŃSKI, Ilona 4RTE, na kanale Kulisy Polityki Jana Pińskiego.. Tak mniej więcej w połowie 15 minuty. Warto obejrzeć..Data dodania komentarza: 17.11.2025, 06:57Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciwAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Nie zdąży..Data dodania komentarza: 17.11.2025, 04:23Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciwAutor komentarza: motowodniakTreść komentarza: To tak ciężko oznaczyć bojami strefę gdzie będą mogły wariować skutery??? Wszystko stanowi problem dla bezmózgów.Data dodania komentarza: 17.11.2025, 02:29Źródło komentarza: Tor wyścigowy na RospudzieAutor komentarza: Pisowska prywata w czasie godzin pracy?Treść komentarza: Być może kierownik wydziału komunikacji starostwa powiatowego w Augustowie P. Wnukowski w tym dniu był na urlopie wypoczynkowym? Tak na marginesie, kto jest jego bezpośrednim przełożonym - starosta Rusiecki, czy wicestarosta Szczudło?Data dodania komentarza: 16.11.2025, 22:29Źródło komentarza: Tor wyścigowy na RospudzieAutor komentarza: Straż miejska w Augustowie potrzebna od zarazTreść komentarza: Niestety to prawda, że znaczna część mieszkańców Augustowa to jest skrajne oszołomstwo, które wrzuca do pieców-smieciuchów, wszystko co da się spalić - nawet opony, plastik i szmaty.Data dodania komentarza: 16.11.2025, 20:11Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciwAutor komentarza: piesek LeszekTreść komentarza: Jeszcze żeby im się chciało mandaty wystawiać. Srogie pouczenia dają. Sami podpowiadają jak wezwą, co mówić żeby się wykręcić.Data dodania komentarza: 16.11.2025, 19:13Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciwAutor komentarza: młody bukTreść komentarza: A właśnie, że nie trzeba! Można anonimowo z adresu e-mail i urzędnik ma obowiązek odpowiedzieć. No chyba, że nie odpowie w ciągu 14 dni roboczych to można pisać skargę, ale to już imiennie. Kolego a co myślisz o tym, żeby założyć jakąś grupę/stowarzyszenie i patrzeć urzędnikom na ręce? Składać zapytania, uwagi do planów zagospodarowania?Data dodania komentarza: 16.11.2025, 19:12Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciwAutor komentarza: moroTreść komentarza: Podwórko zagracone badziewiem to nie ma gdzie parkować. Kapitalizacja zysków, uspołecznianie kosztów.Data dodania komentarza: 16.11.2025, 19:07Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciwAutor komentarza: tryk trakTreść komentarza: Teraz krótki test na inteligencję: -jezdnia do jeżdżenie -chodnik do... ...chodzenia. Sama nazwa wskazuje. Na ulicy ma parkować, ulica jest dla aut, chodnik dla ludzi. Widać, że też umysł zakażony samochodoząData dodania komentarza: 16.11.2025, 19:06Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciwAutor komentarza: leśny ludekTreść komentarza: Lepiej, okazuje się że filmy na profil starostwa (o Wybickiego) i Wnukowskiego (o kładce) nakręcono tego samego dnia, tym samym sprzętem starostwa (widać chociażby po mikrofonie wpinanym) i zmontowano używając identycznych efektów (np. wygląd podpisu pod osobą). Wychodzi na to że pracownicy starostwa w czasie pracy przyjdą też nad prywatną karierą polityczną swojego kolegi kierownika… to jest wykorzystywanie środków publicznych.Data dodania komentarza: 16.11.2025, 18:24Źródło komentarza: Tor wyścigowy na RospudzieAutor komentarza: pisowskie standardy uskuteczniane w augustowskim starostowieTreść komentarza: No właśnie. Jak to jest, że urzędnik w trakcie godzin pracy wykonuje czynności zupełnie niezwiązane z wykonywaną pracą. Dlaczego jego przełożony pozwala na takie zachowanie kierownika wydzialu komunikacji w Augustowie niejakiego P. Wnukowskiego? Łoni chyba nadal myślą, że są nietykalni, ponieważ są pisowskimi aparatczykami i Zbigniew Zero jest pisowskim prokuratorem i ministrem sprawiedliwości zainstalowanym na urzędzie przez kierownika sprawczego niejakiego Jarosława Kłótliwego vel kompulsywnie szkodnikujący psuj?Data dodania komentarza: 16.11.2025, 16:36Źródło komentarza: Tor wyścigowy na RospudzieAutor komentarza: Zwolniona...zatrudniona...zwolniona💸🤔Treść komentarza: Mimo to nie należy odpuszczać ze szczegółowym zweryfikowaniem działalności tej już byłej urzędniczki w miejskim magistracie. Symptomatyczne jest w tej sprawie, iż po zwolnieniu jej przez burmistrza Walulika, następnie została zatrudniona przez burmistrza Karolczuka na stanowisku, dzięki któremu miała uprawnienia i szeroką decyzyjność w zakresie wydatkowania milionów złotych z publicznych pieniędzy, więc zasadne jest skontrolowanie jej działalności w urzędzie biorąc pod uwagę tryb i sposób zakończenia współpracy z burmistrzem Karolczukiem.Data dodania komentarza: 16.11.2025, 13:10Źródło komentarza: Krótki komentarz byłej pani kierownikAutor komentarza: Kompulsywny krętacz-wychodkiewiczTreść komentarza: Permanentnie kazuistyczny krętacz-wybałuszewicz zapewne chce się ewakuować z wyludnionego Augustowa, w którym na długie lata pozostawi po sobie popiół i zgliszcza. Wskutek swoich makiawelistycznych cech charakteru ten kompulsywny łgarz nawywijał w Augustowie już tyle zamętu, bajzlu i kołomyi, iż dokumentnie zdyskredytował się do pełnienia jakichkolwiek funkcji w sferze administracji publicznej.Data dodania komentarza: 16.11.2025, 12:46Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciwAutor komentarza: mandaty sprawę załatwią nic nie trzeba innegoTreść komentarza: Policja tam mandaty wlepiając przez tydzień sprawę załatwi. Zamiast pod blokami ganiać mieszkańców.Data dodania komentarza: 16.11.2025, 09:09Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciwAutor komentarza: nie ma to znaczenia że jej nie maTreść komentarza: Nie szkoda jej zupełnie. Przez lata była tak pewna siebie, że na sesjach odzywała się niegrzecznie, nawet można rzec po chamsku, z góry, zdawkowo. Zarabiała krocie w takim 20-tysięcznym miasteczku jakim jest Augustów. Po prostu widocznie mieli już jej dosyć. Patrząc na to jak działa urząd to właściwie nikt na tym stanowisku nie jest potrzebny. P.o. (marionetka) może tylko podpisywać. Sławusiek będzie mówił co budować i jak. Tak samo jak jest od lat ze skarbnikiem.Data dodania komentarza: 16.11.2025, 09:01Źródło komentarza: Krótki komentarz byłej pani kierownikAutor komentarza: Gall AnonimTreść komentarza: Zadaj to pytanie oficjalnie do Urzędu i dostaniesz odpowiedź kto profile prowadzi. Ale wiadomo trzeba imię i nazwisko wtedy podać.Data dodania komentarza: 15.11.2025, 23:21Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciwAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: A co w tym złego? Też możesz się zapisać.Data dodania komentarza: 15.11.2025, 23:19Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciwAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Widocznie nie umieją na własne podwórko wjechać.Data dodania komentarza: 15.11.2025, 23:17Źródło komentarza: Rajgrodzka. Urzędnicza prośba o nieparkowanie wywołała sprzeciw
Reklama