Niegodziwość i małość władzy

  • 26.11.2020, 10:48
  • Krzysztof Przekop
Niegodziwość i małość władzy Na zdjęciu: Filip Chodkiewicz
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1121 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop

W weekend w nocy będzie mroźna. W dzień ledwo powyżej zera. Jesień wchodzi w fazę zimową.

Każda władza opiera się na autorytecie. Może to być autorytet siły, gdy protestujących rozpędza się gazem łzawiącym, może to być autorytet prawny, gdy władza tworzy prawa dla niej korzystne, może to być autorytet religijny, czerpany z absolutu, może to być też autorytet ludzki, wypływający z czynienia ludziom dobra. Zawsze mi się wydawało, nawet byłem przekonany, że władza samorządowa opiera swój autorytet na zaufaniu, na dialogu, na dyskusji, na ścieraniu się poglądów. Wybieramy do tej władzy naszych sąsiadów, znajomych. Znamy ich, a oni znają nas. Wybieramy ludzi aktywnych, którzy mają nas reprezentować, w naszym imieniu podejmować decyzje. Niestety, ponad 5 lat temu wybraliśmy nie naszych sąsiadów i znajomych, ale marketingowe wyobrażenie o nich, wybraliśmy sprytnie wykreowany obraz. Przez pierwszą kadencję Nasze Miasto rządziło niepodzielnie, co przyczyniło się do niezwykłego osłabienia opozycji. I przy tak słabej opozycji, przy wybitnej pomocy augustowskiego Prawa i Sprawiedliwości, Nasze Miasto ledwo bo ledwo, ale zdobyło stanowisko burmistrza i kilku radnych. Przesłodzony obraz poprzedniej kadencji, że wszyscy są winni, tylko nie Nasze Miasto, musiał ustąpić twardszej rzeczywistości. Zwłaszcza, że tym razem duże spory przyszły na samym początku kadencji. Poprzednio słyszeliśmy, że zły jest starosta, wojewoda, marszałek, wybrany przez pomyłkę burmistrz, teraz doszli nowi wrogowie, jak przewodniczący rady miejskiej, cała opozycja, a na koniec „Przegląd Powiatowy”.

Widzę niezwykłą aktywność Filipa Chodkiewicza w świecie wirtualnym, w świecie postów. Zastanawiam się, kiedy on to pisze, takie to jest duże i przegadane. Na oficjalnym profilu zastępcy burmistrza czytamy, że przychodzą do niego jacyś podejrzani biznesmeni, że „Przegląd Powiatowy” kłamie, autor łączy jakieś kropki, jak w dziecięcej kolorowance. Nie rozumiecie? Ja też nie rozumiem. Wygląda to jak alkowpis. Takimi postami zastępca burmistrza dowodzi swojej głębokiej niedojrzałości do pełnienia funkcji publicznych. Smutno mi to stwierdzić, ale robi z siebie poniekąd wiejskiego głupka, który na odpuście wykrzykuje żale do pańskiego dworu. Takimi wpisami szkodzi także milczącemu burmistrzowi, gdyż wypisuje te dyrdymały na profilu oficjalnym. Brak reakcji burmistrza na występy jednego z jego urzędników średniego szczebla jest niestety znaczący.

Przyznam się, że przez wiele lat kibicowałem Filipowi Chodkiewiczowi, który w moim pojęciu miał sporo cech rasowego polityka. Niestety, zawiodłem się. Wyszły z niego rysy nieakceptowalne. Polityk musi mieć umiejętność współpracy i rozmawiania z innymi ludźmi, nawet o skrajnie innych poglądach. Polityk powinien umieć kłamać z gracją. Polityk musi mieć umiejętność kreowania rzeczywistości, zmieniania świata. Powinien mieć dalekosiężne wizje, wiedzieć co to plan strategiczny. Lokalny polityk musi znać lokalne problemy i je sprawnie rozwiązywać. Narzędzia takie jak marketing, posty na Facebooku są pomocne, ale nie zastąpią prawdziwej ciężkiej pracy. Lenistwo polityków lokalnych widać dość szybko, a efekty zaniedbań przychodzą w ciągu kadencji. Niestety wieszczę, że przyjdą i do Augustowa.

Zapraszam do lektury tekstu o ogromnej hipokryzji zastępcy burmistrza „Mistrz hipokryzji”. Dzisiaj nie przeszkadzają mu dziesiątki tysięcy na gazetę Dobkowskich, dwa lata temu nie akceptował 500 zł na niezależne media.

Z przerażeniem obserwuję ogromną agresję radnych i działaczy Naszego Miasta i ich akolitów. Złość i jad zaczyna być zupełnie jawny, wylewa się przez media społecznościowe. W ostatnim tygodniu za mowę nienawiści zostały wyłączone przez Facebook posty radnej Bielawskiej i radnej Roszkowskiej. Sprawę opisujemy w artykule „Mowa nienawiści radnych”.

Przewodnicząca Dobrowolska znowu zabłysnęła. Tym razem twierdzi, że wraz z innymi radnymi została ofiarą przemocy. Stało się to dawno w Kaktusiku, sprawy nigdzie nie zgłosiła, ale sobie o niej przypomniała. Zapraszam do przeczytania tekstu „Dobrowolska szokuje”.

Filip Chodkiewicz wywołał ducha biznesmena. Ciekawe co to za stwór, może to kolejny wymysł urzędnika miejskiego. Wygląda jak wiadomości Radia Erewań. Uprzedzam następne fantasmagorie. Przyznaję, że spotkałem się z Chodkiewiczem przy świadkach i w cywilizowanych okolicznościach. Filip Chodkiewicz i Sławomir Sieczkowski spotykali się z moim przyjacielem w sprawie bezdomnych zwierząt, zwierząt potrąconych przez samochody, okaleczonych w inny sposób. Spotykali się, bo za opiekę nad takimi zwierzętami odpowiada burmistrz, a przecież weterynarzem nie jest. Na jedno z takich spotkań zostałem na chwilę zaproszony. Miało miejsce w biurze mojego przyjaciela. Pan Chodkiewicz miał do mnie dwie sprawy. Pierwsza dotyczyła jego prośby, bym podpisał umowę z miastem na płatne artykuły w „Przeglądzie”, druga -komentarzy na naszym portalu. Upierałem się wówczas i upieram się dzisiaj, że umowa zaproponowana przez miasto jest niewykonalna. Dlatego nikt, oprócz mediów państwa Dobkowskich takiej umowy nie zaakceptował. Filip Chodkiewicz upierał się, bym umowę podpisał, teraz wiem dlaczego. Chodziło o listek figowy dla dziesiątek tysięcy złotych na biznes Dobkowskich.

Druga sprawa była bardziej poważna, bo dotyczyła cenzurowania komentarzy zamieszczanych przez naszych Czytelników. Oświadczyłem wówczas, że nie moderujemy wpisów na Facebooku i nie moderujemy na portalu dziennikpowiatowy.pl. Cenzurę uznaję za grzech główny śmiertelny. Sprawdziłem, w listopadzie nie dopuściliśmy do publikacji tylko jednego komentarza, który obrażał lekarzy i pielęgniarki walczące z koronawirusem. System automatycznie wyłączył dodatkowo trzy wulgarne komentarze. Nasi Czytelnicy wiedzą, że komentarze praktycznie nie są moderowane i nigdy nie były. O kulturze Czytelników świadczy fakt, że na ponad 800 listopadowych komentarzy wyłączyliśmy zaledwie jeden. Dlatego zastępca burmistrza i w tym temacie nie znalazł u mnie zrozumienia. Po 20 minutach wyszedłem ze spotkania. Przyznaję, że jestem biznesmenem, jednak nie tajemniczym, mój prywatny nr telefonu jest w każdym „Przeglądzie Powiatowym” i na naszym portalu i nie ja przyszedłem do Chodkiewicza tylko on niejako do mnie. Zatem ta tajemnicza postać to raczej nie ja. Szukajmy dalej.

Kontynuujemy publikację oświadczeń majątkowych radnych. Tym razem zaglądamy do oświadczeń radnych powiatowych.

Mamy dla Was drodzy Czytelnicy jeszcze wiele ciekawych artykułów. Piszemy o zmianach, jakich chcą mieszkańcy w miejskich planach, piszemy nieco o szkodliwej opłacie adiacenckiej. Mamy dla Was znakomity wywiad z Konradem Paszkiewiczem, który koniecznie trzeba przeczytać. Konrad jest przykładem, że intelekt może rozwijać się równolegle do tężyzny fizycznej.

Trzeba czytać, trzeba wiedzieć, co się w mieście dzieje. Dziękujemy za coraz liczniejsze głosy poparcia. Są dla nas ważne. Razem możemy wygrać z niedobrą władzą.

Zapraszam do lektury „Przeglądu Powiatowego”, bo jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (128)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Swojak
Swojak 01.12.2020, 08:42
Dalej niech zatrudniają swojaków. Przyglądam się temu z zaniepokojeniem. Brak podstawowej wiedzy i zasad kultury a wywyższają się do ludzi. Jeszcze 3 lata i głowy nisko nosić będą.
Karol
Karol 01.12.2020, 01:28
Żadna dotychczasowa władza nie będzie odchodzić w takiej niesławie. Nawet jeśli miały coś za kołnierzem, to nie były tak jawnie bezczelne. Obecni dorwali się do koryta na totalnej krytyce poprzedników, ale biją ich na głowę. Splunąć pod nogi to mało.
BylyWyborcaNM
BylyWyborcaNM 28.11.2020, 15:38
Zastanawiające jest jak to ten „wybitny” pracownik średniego szczebla, nigdy nie pracujący w żadnym samorządzie został wiceburmistrzem. Zostało mu powierzone kierowanie miastem, podczas gdy on potrafi tylko zarządzać swoim profilem na Facebooku, wklejać buźki, rączki, inne bzdety, obśmiewać ludzi, ewentualnie może jeszcze grać w podchody i odwracać kota ogonem, bo to mu chyba najlepiej wychodzi. A tym filmem to się już kompletnie skompromitował
Darek
Darek 01.12.2020, 06:14
Były wyborco NM pełen szacun za bardzo trafne komentarze. W pełni solidaryzuję się z Twoimi bardzo trafnymi spostrzeżeniami. Pan wiceburmistrz pzyjmując funkcję nie miał absolutnie żadnych doświadczeń ani wiedzy związanej z zarządzaniem i pracy samorządowej. Natomiast miał ogromne parcie na konsumowanie władzy według zasady ja tu rządzę. Skutek, zwolnienia wartościowych ludzi, na których powinno budować się sukces miasta, drogie nieprzemyślane inwestycje niewiele służące mieszkańcom, brak całkowitej współpracy z innymi samorządami, choćby starostwem powiatowym, no i całkowity brak współpracy konstruktywnej z opozycją a zastosowanie wobec niej „ kija” w postaci tworzenia większości w komisjach rady. Cała ta sytuacja to jedna wielka porażka mieszkańców i upadek mego kochanego miasta.
Mareczek
Mareczek 01.12.2020, 09:34
Słuszne uwagi przedmówców. Moim zdaniem urząd kadrowo rozwalony, oświata rozwalona, spółki może z małym wyjątkiem pracują niewydolnie, wystarczy popatrzeć na stan czystości w mieście, basen zamknięty z pozornym remontem. Aż strach pomyśleć , że to jeszcze trzy lata. Jak to miasto będzie wyglądało i czy znajdzie się ktoś kto będzie chciał spróbować odbudować pozostawioną ruinę.
Kiedy to się skończy ?
Kiedy to się skończy ? 01.12.2020, 09:19
W samo sedno ! Dokładnie tak odbieram obecny styl rządzenia w naszym mieście! Jest oparty na krytyce poprzedników i starostwa!
Nie rozumiem jak to się stało że NM mając 6 radnych rządzi miastem ! Dlaczego wiceburmistrz jest z NM ? Dlaczego przewodnicząca RM wykonuje polecenia wiceburmistrza i burmistrza? Dlaczego wogóle ona jest przewodniczącą jak została wyrzuconą z PiSu? Przypominam że wybory w Augustowie wygrał PiS! Dlaczego miastem rządzi NM? Dlaczego wszystkie komisje są tak skonstruowane że opozycja w zasadzie jest niepotrzebna? To zwykłe cwaniactwo, buractwo nie mające nic wspólnego z demokracją!
I jak się słucha wypowiedzi radnych z opozycji, którzy mieli ogromne poparcie mieszkańców (p. Sienko ponad 500 głosów, p Cieslik ponad 400, p.Siegielewska ponad 400 p. Piasecka, .....) to widać tą przepaść intelektualną jaka dzieli radnych koalicji rządzącej (pani przewodnicząca RM to porażka )
Pixi
Pixi 01.12.2020, 09:01
On nie przyjął funkcji tylko sam siebie mianował na to stanowisko.
Stańczyk filmowiec
Stańczyk filmowiec 28.11.2020, 15:13
Jak widzę, stanowisko błazna miejskiego jest już zajęte.
Szkoda. Zapytam w Lipsku, może w tamtejszym magistracie mają jeszcze wakat.
Halina
Halina 30.11.2020, 18:39
Wstyd mi bo sama na niego głosowałam. Ale już poznałam „wielka politykę” naszego miasta i radzę się trzymać z daleka. Ręka rękę myje, ręka rękę zatrudnia.
Uważajcie i mam nadzieje ze już niedługo się skończy ich bajka.
Augustowska skrupa
Augustowska skrupa 28.11.2020, 16:02
Na pewni jest. Przyjrzyj się kadrze i wszystko jasne
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.11.2020, 08:51
Brawo Pani Olu za świetny tekst ! To prawda co Pani napisała , radni będący w większości żyją w innym wymiarze równoległym do rzeczywistości która otacza nas zwykłych mieszkańców. Oni wychwalają rządzących i mówią co im każą i tak samo głosują . Nie mają własnych pomysłów tylko te które im się podsuwa pod nos to jest aż zanadto widoczne. Teatr jednego miernego aktora. W porę się Pani zreflektowała za co pełen szacunek . Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Dno
Dno 27.11.2020, 21:07
https://m.facebook.com/watch/?…

Zobaczcie sami bo to jest ciężko komentować.
Rezyser
Rezyser 28.11.2020, 10:28
Kto filmikami wojuje od filmików zginie
Jaktysieniewstydzisz!?
Jaktysieniewstydzisz!? 28.11.2020, 09:32
W komentarzu odpowiedź p. Krzysztofa wraz z filmikiem obnażająca blazenade urzędnika miejskiego Filipa.
Sportowiec
Sportowiec 28.11.2020, 08:39
Marnotrastwo pieniędzy na taką bazę kajakową dla kilku zawodników. Można było z powodzeniem dogadać się ze starostą na organizację treningów kajakowych w Mosie na Zarzeczu a pieniądze przeznaczyć na inwestycje służące ogółowi mieszkańców. Ogromny błąd NM.
sum
sum 28.11.2020, 09:42
I oba obiekty stoją puste. Tak się gospodaruje pieniędzmi podatnika.
NM miało zapędy mocarstwowe a tu kicha, trzeba się zwijać. Sytuacja polityczna w kraju im sprzyja. Doją nasz kochany Augustów dzięki nieudolności radnych. No cóż wybraliśmy ich i trzeba na to patrzeć!!!
Falap
Falap 28.11.2020, 06:38
Chodzi o film w kpmentarzu?
Winter is coming
Winter is coming 28.11.2020, 08:43
Ten film w komentarzu ukazuje zastępcę w całej okazałości. Na to miast ten w jego poście ukazuje .. no właśnie co ? Pogardę dla opozycji ? czy zachowanie które nigdy nie powinno się zdarzyć osobie zajmującej stanowisko wice burmistrza ? Trzaskanie się w czoło ? Tak zachowuje się osoba pełniąca ważną rolę w życiu publicznym miasta ?
Brawo Krzyś
Brawo Krzyś 27.11.2020, 18:12
Filmik z głupkowatymi minami flipa bije rekordy oglądalności w sieci 😂😂😂😂😂
Tragedia
Tragedia 27.11.2020, 20:00
On już się pogrąża bo uważa że tym filmikiem ośmieszył Pana radnego Śeńko, a tym czasem pokazuje jaki ma stosunek do radnych z opozycji.
I to jest wice burmistrz ? Może i tym razem Karolczuk go pochwali ? Żenada ! Rezygnuj ze stanowiska !
Hiena
Hiena 28.11.2020, 09:34
Może ma na niego haka???? I jak gra tak tamten tańczy?
Tragedy2
Tragedy2 28.11.2020, 08:02
Raczej Pan Burmistrz to sam pyta Słońce Narodu czy dzisiaj może łaskawie do gabinetu wejść. Raczej z obserwacji jego działalność na niwie polityki miejskiej bardziej mi to przypomina taką lalkę na patyku, a patyk trzyma Fifi? Mylę się???
Sam to co najwyżej chyba tylko serce na nakrętki odsłania
Zanussi czy może Wajda
Zanussi czy może Wajda 27.11.2020, 14:16
Nasz mały, uczciwy, pracowity, kochany, skromny, przystojny, prawdomówny, wywiązujący się z obietnic i rzekomych długów chłopiec ma nowe hobby. Otóż chłopiec ten bawi się w reżysera i scenarzystę, nakręca filmiki i gaworzy w komentarzach. Doprawdy przykry to widok, ale cóż.... Grono znajomych przyklaskuje tej jego radosnej twórczości na forum oczywiście, a po emisji serialu ze śmiechu chodzą zgięcia w pół. Nic to. Wiecie co jest najbardziej przykre i odrażające? Że miał zadatki na poważnego polityka, a tym czasem wydaje się..... Jakby cofnął się w rozwoju o 30 lat. Ja przepraszam za to określenie ale doprawdy trudno pogodzić się z tym i uwierzyć co nasze cudowne dziecko z sobą zrobiło?
Mobilizacja
Mobilizacja 30.11.2020, 18:52
Kółko wzajemnie adoracji. Wzajemnie os komentują poklepują po pleckach i załatwiają wspólne sprawy. Augustów czas się pozbyć tych ignorantów
Pelagia
Pelagia 27.11.2020, 23:40
Powstrzymałam odruch wymiotny i zajrzałam na to smutne konto fb. I wiesz co jest dla mnie najbardziej żenujące? Brak klasy i taka wioskowa małostkowość. Nie ma posta bez uszczypliwości i wytykania, że ktoś jest gorszy. My tak ciężko pracujemy, a przed nami nikt nic nie robił. Brzmi znajomo? No tak: nasza augustowska Beata Szydło - "przez ostatnie osiem lat..." Sołtysowa i sołtys.
beret niedomaga
beret niedomaga 27.11.2020, 16:53
Chora głowa, nic pan na to nie poradzisz. Ilu było takich co mieli potencjał jak stąd do kosmosu a skończyli nienajlepiej.
Jaskra
Jaskra 27.11.2020, 18:02
Filmik Pana Przekopa na portalu małego.... Majstersztyk. Teraz już wiem co z tymi oczami nie tak. Mały co rusz je ciąga, drapie, wpycha i tak cud, że cokolwiek widzi.
Mirek Ktotorolczyk
Mirek Ktotorolczyk 27.11.2020, 13:00
- Gdzie jest Mirek?
- Mirka ostatnio widziano na facebooku. W żółty trykocie stał..., a wzrok jego sięgał hen daleko za widnokrąg.
Podnóżek
Podnóżek 27.11.2020, 14:18
Ake się wpier****** chłop w towarzystwo! 😁
Asfalciarze
Asfalciarze 27.11.2020, 10:38
Dziś w radiu słyszałem jak skarbnik mówił że miasto wyda w kolejnym roku 41 mln. na asfaltowanie uliczek . Wy już macie te miliony ? To jest chore aby cały Lipowiec zalewać asfaltem , innych pomysłów nie ma ? Żenada ! Modernizacja ulic to ważna sprawa ale nie najważniejsza a może w końcu kładka przez rzekę a nie na kanale bystrym bo tam ponoć ruch w stronę i z Lipska że przejechać nie można. Może tężnia ?
A może niema innych specjalistów oprócz jedynej słusznej kierownik i ministra finansów ?
Mala
Mala 30.11.2020, 18:54
Znajomi się kończą do zatrudniania?
Dadi
Dadi 30.11.2020, 22:02
Nikt mądry zdrowej głowy w chore łóżko nie położy.
Lol
Lol 27.11.2020, 16:42
Ale ta kierownik tylko na asfalcie się zna
Sik
Sik 27.11.2020, 18:13
Nie tylko. I na wc również
Onaion
Onaion 27.11.2020, 14:42
Oni oboje są wybitnie uzdolnieni)))))
Bob_budowmiczy
Bob_budowmiczy 27.11.2020, 12:30
kładkę przez rzekę za 40 mln???? puknij się w głowę jeżeli jest to twój priorytet
Mieszkanka SM
Mieszkanka SM 27.11.2020, 15:52
Ja mieszkam na osiedlu płace co miesiac ponad 500 zl czynsz zeby mi społdzielnia wyremontowala uliczki dojazdowe, wybudowała parkingi itp.....pracując mam pobierany podatek i oczekuję żeby szanowni państwo rządzący tez pomysleli o mnie i wielu innych mieszkajacych na terenie spóldzielni. Proszę sprawiedliwie dzielić budżet . Ja z tych uliczek na peryferiach nie korzystam ! Oczekuję chociażby porządku w parku, na bulwarach , a to naprawdę nie widać gospodarza! Proszę wziąć przykład z osiedla ...tam zawsze czysto, liscie wygrabione, drzewka i krzewy popodcinane co roku i na bieżąco sprzatane!
Asfalt ponad wszystko
Asfalt ponad wszystko 27.11.2020, 14:31
Nikt tu nie pisze o budowaniu kładki za 41 mln. Może warto aby się zastanowić nad innymi problemami lub inwestycjami które uatrakcyjnią to miasto a nie tylko asfaltowanie uliczek. Czytaj ze zrozumieniem a potem pukaj się gdzie chcesz .
Ramses
Ramses 27.11.2020, 08:22
No i wylądował.
No i misterny plan Naszgo Miasta w piz du.
Żarło, żarło, aż zdechło.
I co po wyborach będą robić jak Oni tylko radnymi umieją być i publiczne pieniądze wydawać bez konsekwencji?
W prywatnym życiu nie bardzo się układało sprzed bycia radnymi. Ot taki zbiorowy krzyk rozpaczy był aby do samorządu.


Obserwator
Obserwator 27.11.2020, 07:33
Bardzo wiele wskazuje na to że Augustów już ma dosyć populistów, którzy działają jak układ mafijny. Dziękujemy Redakcji za obnażanie tych niegodziwości.
Czytelnik
Czytelnik 26.11.2020, 13:46
Super, super, super Brawo redakcjo, niech się teraz tłumaczy z wypowiedzianych wcześniej słów.
A co do używania emotikonek to prawda ...dorośnij chłopie i prośba przestań stosować te swoje socjotetechniki bo to już nie działa a wręcz śmieszy.
Dzięki wielkie REDAKCJI
Dzięki wielkie REDAKCJI 26.11.2020, 13:06
Świetny numer. Jak to mówi Filip "same kłamstwa i manipulacje" :)))). Gratuluję redakcji. Tak trzymać, trzeba niegodziwości pokazywać i napiętnować.
bylywyborcaNM
bylywyborcaNM 26.11.2020, 12:43
Widać, że chyba wielki „szef” zniósł embargo dla swojego wojska na komentarze. Bo już się niektórzy „moralizatorzy” NM pojawili na forum. Pewnie uznał, że dłużej się nie da, a sprawy same nie przycichnął, dał więc pozwolenie na nieudolną obronę. A „mały” człowiek vel „obiecanewykonane” niech nie myśli, że jak się podszkolił z socjotechniki i poznał trochę metod manipulacji (notabene najbardziej podłych w marketingu) to na mieszkańców Augustowa już wystarczy. Otóż nie wystarczy, bo coraz więcej ludzi to widzi i zbyt wielu zostało skrzywdzonych. Zasialiście wiatr, więc mam nadzieję, że w następnych wyborach zbierzecie burzę.
P.S. Doskonałe zdjęcie i tło, idealnie pasujące do charakteru.
A na pole do orania
A na pole do orania 30.11.2020, 18:57
Oj zbiorą zbiorą. Czas się kończy. Za dużo układów. Sypnie się jak klocki na niestabilnym podłożu.
Alicja z Krainy Czarów
Alicja z Krainy Czarów 26.11.2020, 09:57
Proszę o wsparcie w plebiscycie na najbardziej wpływową osobę w naszem mieście. Po prostu... Lubta mnie.
Somsiad
Somsiad 26.11.2020, 14:02
Alicjo, melduję że ja i wszyscy Twoi wyborcy zagłosowalim.
Alicja z Krainy Czarów
Alicja z Krainy Czarów 26.11.2020, 14:24
Dziękuję za każdy głos, somsiadom i wszystkim które mi kibicujo w tej walce z ciemnoto, z pieniactwem i biciem piany kiedy my perły szlifujemy. I oczywiście proszę o jeszcze.
Emeryt
Emeryt 26.11.2020, 09:42
Za komuny też wykupywali Tygodnik Solidarność
co to ma byc?
co to ma byc? 26.11.2020, 09:27
I to by było na tyle co zostało z GO Augustów i wizji młodych ludzi.
Teraz to już tylko biznes, prywata, kolesiostwo i hipokryzja wielkości Himalajów.
Co musiał Dobkoś obiecać że wśród banitów taka zajadłość nastała?
Na listy weźmie? Kasą sypnie?
Niepojęte a gdzie dobro mieszkańców i miasta?
Kioskarz
Kioskarz 26.11.2020, 08:30
Nasze Miasto biega po kioskach. Wykupują Przegląd. Śmieszne to.
Widziałem
Widziałem 26.11.2020, 22:40
Wieczorem dodruki rozwozili po sklepach. Jutro można jeszcze kupić.
Niemoty
Niemoty 26.11.2020, 22:19
To prawda. Hit na całe miasto
Lisek z Lipska
Lisek z Lipska 26.11.2020, 14:29
Że dwie sztuki Przeglądu zostały jeszcze w GSie w Lipsku.
Kupiłem
Kupiłem 26.11.2020, 20:08
W Lipsku w Gsie została już tylko jedna sztuka.
Progenitura drugiego stopnia
Progenitura drugiego stopnia 26.11.2020, 20:55
To ostatnio sztukie Przeglądu w GSie w Lipsku to Krysia dla Pawła pod lado zachowała.
Skorupa Augustowska
Skorupa Augustowska 26.11.2020, 22:20
Nie nie. Dla Dorotyyyyy
Einstein
Einstein 26.11.2020, 11:30
buhahahahahahaaha
Trybun
Trybun 26.11.2020, 10:17
Ja już przeczytałem. Brawo dla redakcji super artykuły. Jak zwykle przekażę dla rodziców niech wiedzą co się w mieście dzieje.
Franek
Franek 26.11.2020, 11:11
a ja dla dziadków i kolegów ze studiów
Ela
Ela 26.11.2020, 10:11
Też polecę .Tylko wymień mi adres chociaż jednego kiosku w Augustowie.
Weterynarz
Weterynarz 26.11.2020, 13:42
w Augustowie? W Nowym Jorku na Times Square jeszcze kilka sztuk się ostało...
Wytrzeszcz
Wytrzeszcz 26.11.2020, 22:22
O nowym Jorku możesz tylko pomarzyć
Kioskarz
Kioskarz 26.11.2020, 13:02
W każdym spożywczaku masz kiosk z gazetami. Duży kiosk jest w Kaufladzie. Leć, nie czekaj bo NM wykupuje
Tfu
Tfu 26.11.2020, 22:21
Wolę na piechotę lecieć po powiatowy niż tą sznate nafciarzy za darmo w skrzynka by mi wsadzali
niestety
niestety 25.11.2020, 19:34
Pan Redaktor napisał, że "Brak reakcji burmistrza na występy jednego z jego urzędników średniego szczebla jest niestety znaczący".
Była jak pamiętam reakcja burmistrza na sesji i mocne pochwalenie publicznie z-cy za jego ostrą odpowiedź opozycji. To było kilka m-cy temu. Trzeba więc jasno powiedzieć, że wszystko jest dogadane.

Pozostałe