Układ zamknięty Dobkowskich

  • 17.11.2020, 19:47
  • Krzysztof Przekop
Układ zamknięty Dobkowskich Na zdjęciu: Tomasz Dobkowski
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1120 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop 

Będzie troszkę zimniej, w niedzielę może popadać. Jesień na całego, choć trawa jeszcze rośnie.

W Augustowie kształtuje się coś na kształt układu zamkniętego. Władza jest skupiona w bardzo małym gronie osób, z którego chyba wyłączony jest burmistrz. Szefem układu jest Tomasz Dobkowski, ustami Filip Chodkiewicz, zapleczem intelektualnym skarbnik Sieczkowski i mecenas Kornelius. Tak to wygląda z mojej perspektywy. Decyzje podejmowane są łatwo, bez dyskusji, chyba że opozycja trochę hałasuje, ale limit „30 sekund” na wypowiedź właściwie załatwia sprawę. Problemem są transmisje z obrad rady i komisji, ale ogląda je najwyżej 40 osób, więc problem jest marginalny. Solą w oku układu rządzącego są wolne media. Niestety prywatne, niezależne od władzy media mają ogromne zasięgi. Wiele artykułów czyta ponad 10 tysięcy ludzi, w większości mieszkańcy miasta. O sprawach opisywanych w „Przeglądzie Powiatowym” i na portalu dziennikpowiatowy.pl rozmawia się w pracy i z rodziną. A że prasę rządzący mają kiepską, sprawa staje się poważna. Zatem logiczne stają się dwie drogi do wyjścia z impasu. Po pierwsze trzeba wzmocnić finansowo medium należące do rodziny „szefa wszystkich szefów”, czyli Tomasza Dobkowskiego. Tu z pomocą układowi przychodzi podatnik, który z ochotą płaci z kasy miejskiej kilkadziesiąt tysięcy złotych po to, by przeczytać w niszowym pisemku, jak w Augustowie jest wspaniale, jak radni i burmistrz wspaniale pracują, jak opozycja przeszkadza i hamuje rozwój. Ale powstałby dwugłos, bo są inne media. Należy więc za wszelką cenę uciszyć niezależną prasę. Znajduje zatem się pretekst, może niedoskonały, ale można niepokorną redakcję zasypać wieloma pozwami. W redakcji z pewnością zapanuje panika, będą się bali pisać o niewygodnych dla władzy sprawach. Zaprzyjaźnionych przedsiębiorców namówi się, by się tam nie ogłaszali, są przecież tanie reklamy w dotowanym przez burmistrza pisemku Dobkowskich. Do końca kadencji niezależne media zapewne się zamkną, układ się domknie i można rządzić w nieskończoność. Posłuszni radni dostaną asfalt, plac zabaw, ogromną dotację do stowarzyszenia, medal, potem asfalt lub chodnik do firmy, zamówienia na towary lub usługi, w kolejnej kadencji dobrą działkę pod biznes, bulwary obok knajpy, asfalt dla rodziców, pracę dla małżonka. Radni opozycyjni zostaną postawieni tam, gdzie jest ich miejsce, czyli w kącie dla osłów, bo tylko osioł nie wie, gdzie są konfitury i plecie coś o dobrze ogółu. Najgorsze, że opozycja tak myśli naprawdę. Nie ma na nich rady. Pozbawieni dostępu do mediów nic nie będą znaczyć.

Zatem plan jest prosty. Trzeba wykończyć niezależne media i za miejskie pieniądze utworzyć media całkowicie posłuszne, bo należące do samego szefa.

Nasz plan, plan „Przeglądu Powiatowego”, jest inny. Chcemy przetrwać działając na wolnym rynku. Finansują nas Czytelnicy, reklamodawcy, w niewielkiej części samorządy, z którymi współpracujemy od wielu lat. Samorządy są, jak inni reklamodawcy, naszymi klientami. Dzięki współpracy z nimi jest nam łatwiej finansowo, ale i bez tego możemy działać i przekazywać informacje naszym Czytelnikom. Samorządy nie muszą wydawać własnych drogich i nieczytanych biuletynów. Na naszych łamach publikujemy wyłącznie autorskie teksty, niczego nie przedrukowujemy. Każdy tekst, oprócz tekstów zleconych, wychodzi spod naszej ręki. Nigdy nie wpadłoby nam do głowy kraść cudzych tekstów i zdjęć, jak to zdarza w „Reporterze” państwa Dobkowskich. Co tydzień przynosimy naszym Czytelnikom najnowsze informacje i komentarze.

Dokuczaliśmy każdej władzy, ale burmistrz Cieślik, burmistrz Kożuchowski i burmistrz Walulik rozumieli, że jesteśmy skazani na szorstką przyjaźń, przyjaźń która często powie w oczy, co myśli, która skrytykuje, która jest trudna, ale szczera. Dzisiaj mamy władzę, która wybrała wojnę z nami, wojnę na wyniszczenie przez sądy, przez prawników. Nie boimy się i nie poddamy się.

W tym numerze ujawniamy faktury prawdy radnego Dobkowskiego i jego żony. Porażają sumy, opiewające na 4 tysiące i więcej co miesiąc. Ale poraża też bezczelność ugrupowania Nasze Miasto, które bez skrępowania finansuje własną gazetkę, poraża bezczelność samego Dobkowskiego, który uważa, że można brać z miasta pieniądze będąc radnym. Poraża milczenie burmistrza, poraża krętactwo zastępcy burmistrza i skarbnika. Mam nadzieję, że ktoś się w końcu obudzi i przerwie ten chocholi taniec nad biednym Augustowem.

Ze smutkiem zapraszam do przeczytania artykułu „Faktury prawdy Dobkowskiego”.

Radni Naszego Miasta i banici z PiS pozwali nas do sądu. Od kilku tygodni myślę nad tymi pozwami i coraz bardziej dochodzę do przekonania, że radni pozwali nas przez brak kompetencji. Bo trudno mi uwierzyć, że kompetentni radni uważają, że asfaltowanie uliczek jest prorozwojowe, że wybudowanie chodnika napędza rozwój. Tego typu inwestycje poprawiają komfort życia, ale z rozwojem mają niewiele wspólnego. Rozwój kształtują trzy główne czynniki -patriotyzm lokalny i dobre stosunki społeczne, silna gospodarka oraz infrastruktura, w tym technologiczna i społeczna. Zatem budowa światłowodu może wpłynąć na rozwój, podobnie jak budowa żłobka, przedszkola, czy stworzenie dobrej szkoły. Amatorska grupa teatralna ma większy wpływ na rozwój niż chodnik, place zabaw znaczą więcej niż asfalt. Duża impreza na Lipowcu jest prorozwojowa, stworzenie parku, boiska też. Wybudowanie fabryki na 400 miejsc pracy również. Asfalt może wpływać lekko na rozwój, ale niekoniecznie na peryferyjnych uliczkach. Augustów za kadencji Naszego Miasta ulega silnej depopulacji. Ludzie masowo wyjeżdżają, Augustów szybko się wyludnia. To wielka tragedia. To miasto się zwija mimo zaklęć władzy. Moja rada dla rządzących: zamiast szarpać się z mediami w sądach, weźcie się do pracy, zróbcie studium, analizy, pomyślcie, co naprawdę trzeba zrobić, by Augustów wrócił na ścieżkę rozwoju. A tymczasem zapraszam do lektury artykułu „Potrzeba drugiego żłobka”. Radnym też polecam.

Kontynuujemy publikację oświadczeń majątkowych radnych. Majątki niektórych radnych są spore, zapewne ciężko na nie zapracowali. Inni radni mają ogromne długi, znacznie przekraczające 20 milionów złotych. Gdy czytam taką deklarację, gdzie długi są poza wyobraźnią zwykłego śmiertelnika, myślę, że mam przed sobą oświadczenie geniusza lub bankruta. Każdy może sam to ocenić po lekturze tekstu „Mają nieruchomości, interesy i ogromne długi”.

Mamy dla Was drodzy Czytelnicy jeszcze wiele ciekawych artykułów. Opisujemy, jak władza sama się kontroluje, o alergii przewodniczącej Dobrowolskiej, o przyszłości rudery na 3 Maja, o sprzedaży działki na Ogrodowej i trochę o amatorskim sporcie na światowym poziomie.

Trzeba czytać, trzeba wiedzieć, co się w mieście dzieje.

Zapraszam do lektury „Przeglądu Powiatowego”, bo jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (123)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ustawka
ustawka 24.11.2020, 17:30
mogę się założyć, że wygra Dobkowski a przegra Karolczuk, tu chodzi tylko o to, żeby obśmiać Burmistrza,a znowu grzać Dobkowskiego ( teraz może skarbnika?)
niestety ale ta gazeta robi się już tendencyjna
Niezależny
Niezależny 24.11.2020, 18:26
Jestem zwykłym mieszkańcem, nie pracuję w budżetówce, z ciekawości czytam miejscową prasę i trudno nie zauważyć że wszędzie wiceburmistrz zabiera głos (zawsze rozwlekle i nie na temat że trudno go zrozumieć) ! Człowiek ktorego mieszkańcy nie wybrali na burmistrza ! Mnie irytuje jego osoba . Wiec pytam gdzie jest burmistrz Karolczuk ? Proszę więc się nie dziwić że tak wyglada ankieta!
Augustów jest mały i ludzie widzą gdzie stoi często samochód wice .... na stacji Ines!
porażka
porażka 24.11.2020, 09:23
Ciekawe są wyniki ankiety, szczególnie postrzeganie Karolczuka. Po dwóch latach postrzeganie burmistrza jako osoby nie mającej na nic wpływu to osobista jego porażka. Nawet jeśli sam przed sobą się do tego nie chce przyznać.
Ankieter
Ankieter 24.11.2020, 15:06
jaka ankieta takie wyniki... dla mnie brakuje proboszcza z bazyliki i jeszcze kilku innych... wtedy to byłaby ankieta. ja już głosuję na nią 3 raz... tak można?
Mieszkanka
Mieszkanka 23.11.2020, 11:22
Aż przykro się tego wszystkiego czyta. Przegląd Powiatowy niestety przestał być wolnymi mediami. W tym momencie ze wszystkich reportaży widać że rzeczywiście jest to wojna gazety z radnymi NM, ale przede wszystkim widać też wielki sojusz i faworyzowanie opozycji na łamach gazety. Znając życie mój komentarz nie będzie upubliczniony bo jak jest nie wygodny dla gazety to trafia do kosza. I wtedy to też nazywają się wolne media?
też tu mieszkam
też tu mieszkam 23.11.2020, 13:36
Po prostu jesteś widzem TVPiS i wszystko co nie po twojej myśli to wróg ... Przegląd Powiatowy przedstawia fakty takimi jakie są a nie takimi jak ty byś chciał widzieć ...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.11.2020, 11:43
Ja to widzę całkiem inaczej. Po pierwsze Reporter nie puszcza żadnych krytycznych komentarzy, żadnych. Po drugie tylko dzięki odwadze dziennikarzy Przeglądu możemy dowiadywać się o kolejnych aferach młodziaków z NM, po trzecie czytaj Reportera, gdzie masz miód i mleczko. Po czwarte jeśli uważasz, że afery to wina dziennikarzy, to pójdź do lekarza od mózgu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.11.2020, 11:41
To kłamstwa i kalumnie. Dla ciebie Przegląd byłby wolnym medium tylko wtedy, gdyby cukrował władzy i przymykał oko na niewygodne sprawy. Aż przykro się czyta twój komentarz. Albo nie myślisz i jesteś zaślepiony/a propagandą, co jest mniej prawdopodobne. Albo co bardziej prawdopodobne, sympatyzujesz z określoną opcją i trudno liczyć na twój obiektywizm.
Janek Bohatyrowicz
Janek Bohatyrowicz 21.11.2020, 19:31
Jakby to ująć?
Obserwując augustowskie sprawy nie sposób odnieść wrażenia, że ci który powinni odpowiedzieć na poważne zarzuty skupili swą aktywność na FB. Widać, tak to zostało ustalone przez Pana Chodkiewicza. Stąd te "szlifowanie pereł", "wietrzenia sali", "brawo, dziękujemy", "brawo Paweł" itd. Taka niestety jest ta fejsbusiowa kultura Naszego Miasta.
Niektórzy z NM próbują zachować jednak pozory powagi, np. Pan Zawadzki odnośnie publikacji nie mających nic do rzeczy skanów cieszy się, że "Prawda sama się broni. Dobrze, że zostało to upublicznione."
Panie Mirosławie, choćby miasto zawierało nawet sto umów na publikacje z jakimiś podmiotami, to w imię transparentności, którą macie na sztandarach, nie powinno tego czynić z radnym lub jego rodziną.
Bardzo ciekawym wątkiem jest też porównywanie ilości odsłon na FB. Ponoć w tej kategorii Reporter Państwa Dobkowski jest niedościgniony. Nawet jeśliby tak było, to przecież nie sposób porównać profilu na FB z portalem miejskim jakim jest Dziennik Powiatowy. Po prostu 95% informacji na FB jest zaledwie migawką na naszym smartfonie, a portal miejski za każdym razem jest otwierany po to, by go czytać.
Istotne jest jednak to, że umowy które przywołuje Pan Chodkiewicz zakładały górny limit opłat za publikacje w internecie, na poziomie 500 zł. miesięcznie, choćby było tych publikacji i odsłon nieskończenie wiele. Spójrzmy więc. Upublicznione faktury przekraczają kwotę 4000 zł. miesięcznie, odejmując od tego opłaty za publikacje internetowe uzyskamy ponad 3000 zł. miesięcznie za publikacje w wersji papierowej Reporter. Z przywołanych przez Pana Chodkiewicza umów wiemy, że za każdy egzemplarz, w którym znajduje się publikacja z Urzędu Miasto należy się 20 gr. miesięcznie. Wniosek jest prosty Reporter Augustowski musiałby mieć nakład co najmniej 15 000 egzemplarzy, a więc musiałby być obecny niemal w każdym domu w całym powiecie.
Czy to nie jest totalna fikcja i manipulacja?
Ale, widać w kulturze fejsbusiowej nie jest to powodem do frasunku.
A może taki jest cel strategiczny, by organ prasowy Naszego Miasta trafił pod każdą augustowską strzechę?
Lis Patrycy Jedenasty
Lis Patrycy Jedenasty 20.11.2020, 22:08
No cóż, można tylko powtórzyć za wnuczkiem, tfu to znaczy za ojcem chrzestnym:
Nic tak nie sprzyja mądrej i rzeczowej dyskusji, jak atmosfera pieniądza.
Szerlok
Szerlok 20.11.2020, 10:40
Ten tajemniczy biznesmen to musi być Dobkowski. Bo tylko on ma super kasę z miasta, nikt inny. To raczej on, bo tylko on mógł rozmawiać o tym aby Przeglądowi burmistrz nie płacił, a płacił Reporterowi. Ale mały krętacz coś wymyśli, jeszcze się zdziwimy.
obserwator
obserwator 20.11.2020, 09:28
Ciekawe to jest: kto to ten tajemniczy byznesmen z po za redakcji. Może ktoś puści farbę?
Błazen
Błazen 19.11.2020, 19:52
Zdjęcie Tomasza oddaje jego hm.. Inteligencję. Te usta... Rozchylone.... Jakby chciał coś powiedzieć... Przekazać... No doprawdy, zastanawiające. Ale jak to mówią : ładnemu we wszystkim ładnie tak i mądremu z każdą miną do twarzy. Tak więc lecę do lusterka poćwiczyć ten inteligentny wyraz ust. 😜🤪.
Lol
Lol 20.11.2020, 16:38
Najbrzydszy człowiek w mieście
Mały s
Mały s 20.11.2020, 20:15
Jest jeszcze brzydszy ale porównywalny ....i nie chodzi o wygląd zewnętrzny . Bo jak ktoś jest dobrym człowiekiem życzliwym to i powierzchowność wydaje się piękna 😍
:-(
:-( 20.11.2020, 11:35
Inteligentny inaczej?
 Stańczyk
Stańczyk 20.11.2020, 11:17
nie masz szans przed lustrem bo wyjdzie ci to jak w twoim nicku - czyli wyraz błazna. poćwicz lepiej krzyżówki i sprawdź swoje IQ - wyjdzie na pewno poniżej 70%, czyli niesprawność intelektualna.. szkoda mi ciebie jak każdego błazna
Joan Collins i Claudia Cardinale
Joan Collins i Claudia Cardinale 19.11.2020, 17:02
Popołudniowy przegląd FB

Pani Ala, przewodnicząca Rady o asfaltowaniu ulic:
"Szlifujemy tą perłę wschodu jaką jest Augustów .Tak trzymać"
Pani Alu, pereł nie szlifuje się. Perły są stosunkowo miękkie i są piękne same w sobie, więc szlifowanie byłoby niszczeniem ich. No chyba że to celowa analogia.

Pani Jolanta, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej o sprawie pieniędzy dla Dobkowskich, chyba do swoich oponentów:
"Już czas przewietrzyć ''salę", brawo."
Pani Jolanto, to brzmi jak mafijna pogróżka.

Drogie Panie, w związku z deklaracjami Pań mamy małą prośbę. Na początek ustalcie między sobą czy Augustów ma być jak Tajlandia perłą wschodu, czy jak Sycylia z Don Tomaso na czele.
Transparentnie
Transparentnie 21.11.2020, 11:55
Przyjaciele układu NM skrzętnie głosują w ankiecie na Dobrowolską aby pomniejszyć rolę swego guru ,.....Znana metoda rozmydlania rzeczywistości. Brawo wy ! A i gratulacje dla przewodniczącej
ble ble ble
ble ble ble 21.11.2020, 13:06
Owca ofiarna .... musi być
Słownik
Słownik 19.11.2020, 22:27
"tą" perłę?! Polszczyzna godna uwagi.
Polonista
Polonista 19.11.2020, 18:51
Poza tym mówi się tę perłę, a nie tą perłę (w bierniku).

A Jolanta pojechała grypserą. Ma jakieś doświadczenia czy dopiero się szykuje?
Pet z bat
Pet z bat 19.11.2020, 19:40
Za dużo pali?
Alka rzondzi
Alka rzondzi 19.11.2020, 18:47
No i ma kobita rację. Z tą perłą. A jak już wyasfaltujemy Derak, Truskawkową i Mirabelki to klękajcie narody. Tłumy tu będą walić oglądać te cuda, większe niż do Fatimy czy Lourdes a Paryż i Wenecja natychmiast spalą się ze wstydu i ogłoszą bezterminowy lockdown. Taka to będzie perła. A może nawet i diament, co Alka by go chciała szlifować ale jej się z perłą pomylił.
Zero absolutne
Zero absolutne 19.11.2020, 18:13
Brońcie nas przed takimi ,,szlifierkami" i komisją rewizyjną z taką przewodniczącą co przygodę w Bat miała na bramce.
Z wypowiedzi można tylko się domyślać ilorazu inteligencji.
Różnica między FB a PP jest taka że oni tam się na wzajem wychwalają i jest ich ok 10 a tu piszą mieszkańcy co o nich myślą.
Czarna perła
Czarna perła 19.11.2020, 18:03
Perła wschodu. O ja prdl. Co ona łyka, też to chcę. Ta perła to nawet w porównaniu z Sokółką biedniusio wypada. Alka wyjedź dalej niż do Sokółki i zobacz jak wygląda współczesny świat.
Lis polarny
Lis polarny 19.11.2020, 22:34
Zaraz, zaraz Sokółka, Sokołka, czy jakoś tak?
A to chyba to miasteczko do którego przez Lipska, czy Lisk szoso sie jedzie.
Darek
Darek 19.11.2020, 15:02
Nie róbcie jak że Alka jest najbardziej wplywowa osoba
w Augustowie to jest zagubiona biedna kobieta pracująca
na kolej w Sokółce z której wszyscy mają polewke
wkrećmy ją
wkrećmy ją 19.11.2020, 16:03
No i o to właśnie chodzi, jako że ona generalnie nic nie kuma więc jest szansa, że w to uwierzy. I się wystraszy odpowiedzialności karnej za te wszystkie bezeceństwa. I wróci na ścieżkę praworządności i uczciwości.
Filip II Kręcący
Filip II Kręcący 19.11.2020, 13:50
Ty Filip ty mnie wytłumacz. Umowa była jedna dla wszystkich, równe warunki. To kapuję. Nie kapuję co ten byznesmen spoza redakcji chciał z Tobą ugrać. Czy w tym mieście są jakieś dziwne zasady, że gotową umowę dogrywa się z burmistrzem? A jeśli były równe zasady, a z Twojego FB widać, że Przegląd ma zasięgi 6 razy większe od Reportera to dlaczego nie chcieli przytulać 25 tysięcy co miesiąc. Coś się nie klei w Twoim długim wpisie na FB. Kręcisz.
Ciekawska
Ciekawska 19.11.2020, 19:06
Też mam prośbę do p. Filipa. Proszę napisać jasno w 5 zdaniach . Jak to się stało że gazetkę żony radnego sponsoruje UM?
Ps. Proszę nie pisac o ogarach i o opozycyjnej gazecie i o osobach komentujących na DP i innych mało istotnych detalach!
Wydawca latawca
Wydawca latawca 19.11.2020, 19:30
Słusznie, bo Przegląd, Wyborczą, Współczesna i każda inna gazetą może sprzedać burmistrzowi usługi bez żadnych podejrzeń, to przecież rynek. Ale tu Dobkowski dostał na wyłączność ogłoszenia z miasta za chore pieniądze. Filip wytłumacz, jak się zdobywa takie kontrakty, z kim gadać?
Grasuja nazębna
Grasuja nazębna 19.11.2020, 12:44
W ząbek czesany grasuje po Augustowie. Niech zjeżdża do siebie
Bardzo przykre
Bardzo przykre 19.11.2020, 12:25
pani Dobrowolska proszę sprawdzić aktualne wyniki ankiety . Ponoć w waszym mieście jest pani najbardziej wpływową osobą . Teraz może pani naocznie stwierdzić jak w razie czego będzie wyglądała sytuacja gdy trzeba będzie wskazać kozła ofiarnego. Gratuluję koalicjanta. ,, Pieniądze to nie wszystko" .
pięknie
pięknie 19.11.2020, 12:50
To już wiemy kto w razie czego pójdzie siedzieć. I bardzo dobrze!!
NIE!
NIE! 19.11.2020, 12:03
Ta ankieta mnie obraża. Nie będę jej wypełniać. Te nazwiska mnie skutecznie zniechęcają do jej wypełnienia.
Czytelnik PP
Czytelnik PP 19.11.2020, 12:43
Oprócz Dobrowolskiej i Karolczuka reszta nazwisk powinna być pod jednym głosem ! A tak nawiasem mówiąc to widać jak na dłoni jak koledzy i koleżanki z NM oddają głosy. Ponoć brzydzą się i nie czytają PP, tak jasne....!
Charles Bronson
Charles Bronson 19.11.2020, 11:33
Tomek i Filip są jak Steven Seagal i Chuck Norris.
Zawsze ta sama mina, ta sama podstawka, ten sam scenariusz (my są te dobre) i ... 100 filmów na koncie.
Brawo
Brawo 19.11.2020, 10:49
Oddać należy Walulikowi że umiał się od nich oderwać. Na pewno mu lekko nie było, ale umiał wyjść z układu. I teraz tego nie musi się wstydzić.
Gry
Gry 19.11.2020, 10:03
Ktoś pisze że cztery tysiące to mało ? To proszę powiedzieć to emerytom pod których bramki szliście przed wyborami i dla tych których częstowaliście bułeczkami . Wy wstydu nie macie dbacie tylko i prywatę a nie o miasto.
Szef
Szef 19.11.2020, 09:55
Jeszcze się Tomek rusza, ale już jest pod wodą zaplątany w wodorosty. A z nim Ich Miasto
Agata Christi
Agata Christi 19.11.2020, 09:09
Przychodzi Tomek do Filipa:
-Filipe, mam problem, Reporter mi się nie domyka na jakieś 4-5 tysięcy miesięcznie. Nie będę tego finansował, bo w benzynie krucho, straty mam.
- Cztery mówisz… Zrobi się, podpiszemy umowę z miastem.. Ile ty masz tam tego nakładu? Tysiąc egzemplarzy masz?
- Osiemset będzie.
- To miasto zapłaci ci po 5 złote za sztukę i z głowy, masz cztery tysiące.
- Filipie, ale Przegląd ma ze trzy tysiące nakładu i jak się te psy dowiedzą, to wiesz, spuszczą ogary i będziemy mieli jaja.
- Ok, napiszesz, że masz 30 tysięcy nakładu, zapłacimy po 15 groszy za sztukę, nikt tego przecież nie sprawdzi. Onecie nie pozwolisz w tym grzebać, ha, ha. A Przegląd się jakoś uciszy, damy im 500 zł miesięcznie, no dobra 700, a ty dostaniesz swoją czwórkę. Łykną wszystko.
- Filipe, ty to masz łeb, chłop jesteś. Tylko pamiętaj, rozmowy nie było.
pan dobrodziej
pan dobrodziej 19.11.2020, 08:46
To tak zdziadział zeby się połasić na 4 tys miesięcznie???Myśle ze jego zona więcej na waciki wydaje??Albo taki z niego bogacz ???Hehehe.....

Pozostałe