Ratownictwo było jego pasją

  • 16.11.2020, 10:06 (aktualizacja 16.11.2020, 10:26)
  • Beata Perzanowska
Ratownictwo było jego pasją
Zmarł 54-letni ratownik medyczny od lat pracujący w augustowskiej stacji pogotowia ratunkowego. Chorował na COVID-19. W augustowskim pogotowiu przepracował ponad 30 lat. Koledzy wspominają go jako człowieka niezwykle zaangażowanego i opanowanego. Mówią, że dyżury bez niego nie będą już takie same jak wcześniej.

W środę, 4 listopada Augustów obiegła bardzo smutna informacja. Zmarł 54-letni ratownik medyczny z augustowskiego pogotowia ratunkowego. Niestety pokonał go COVID-19. Świętej pamięci Sławomir Mrozicki pracował w augustowskim pogotowiu od ponad 30 lat. Początkowo w szpitalu, a następnie w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach. Od 12 lat był  koordynatorem pogotowia w Augustowie. Ekipa augustowskiego pogotowia z wielkim smutkiem żegna swojego nieodżałowanego kolegę i będzie go wspominać jako człowieka z wielkim sercem, oddanego rozwojowi ratownictwa medycznego. 
-Od początku był człowiekiem niezwykle zaangażowanym w powstawanie nowoczesnego Ratownictwa Medycznego w Polsce. Dzięki takim jak On przesiedliśmy się z Polonezów na Mercedesy. Wielokrotnie brał udział w zawodach ratownictwa na szczeblu regionalnym i krajowym. Powadził programy edukacyjne i szkolenia na naszym terenie. Był autorytetem w naszym środowisku -mówi Jacek Suszyński, w imieniu całej ekipy augustowskiego pogotowia ratunkowego. -Na wyjazdach był zawsze opanowany, studził niepotrzebne emocje, bywał złośliwy wobec dyletanctwa, wychował też kilka pokoleń ratowników. 
Ekipa augustowskiego pogotowia składa serdeczne kondolencje rodzinie zmarłego ratownika i żegna go słowami: „To już nie będą te same dyżury-Żegnaj Sławek-Koledzy.” 
Wyrazy współczucia bliskim zmarłego składa też cała nasza redakcja. 

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MJM
MJM 16.11.2020, 23:33
[*]
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.11.2020, 14:42
Wyrazy współczucia rodzinie i olbrzymie podziękowania za walkę o życie i zdrowie innych, jaką ten Pan przez te 30 lat włożył.
Spoczywaj w Pokoju

Pozostałe