Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 00:49
Reklama

Pieniądze miejskie dla Dobkowskich

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1117 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.
Pieniądze miejskie dla Dobkowskich
Mirosław Karolczuk oraz Tomasz Dobkowski

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Krzysztof Przekop

W weekend będzie około 10 stopni i zmienne zachmurzenie. Złota polska jesień trwa.

Decyzja o likwidacji szpitala spowodowała spore zamieszanie wśród pacjentów. Zdezorientowani szukają pomocy ze złamaniami lub zwichnięciami u lekarzy rodzinnych, którzy nie mają warunków, by pomocy udzielić. Najbliższy szpitalny oddział ratunkowy znajduje się w Suwałkach, ale oczekiwanie na karetkę może trwać nawet 12 godzin. To z całą pewnością nie jest dobry moment na poważniejsze choroby czy urazy. Póki co lekarze rodzinni z dużym wysiłkiem przyjmują pacjentów, ale przypadków covid z dnia na dzień przybywa, a ich ordynacja jest skomplikowana i długotrwała. Dlatego, jeśli słyszymy, że lekarz nie może nas dzisiaj przyjąć, uwierzmy, że tak jest z pewnością, może ma 6 kolejnych pacjentów z koronawirusem. Ostatecznie pozostaje podróż do Suwałk czy Grajewa, albo szukanie pomocy wieczorem w ambulatorium szpitalnym, które przyjmuje pacjentów w nocy i weekendy. O sytuacji z covidem pisze w tym numerze Beata Perzanowska. Sytuacja nie wygląda najlepiej. Zapraszam do lektury tekstu ”W augustowskim szpitalu przebywa już ponad 90 osób”.

Marcin Kleczkowski ma nosa do afer. Tym razem zadał niewinne zdawałoby się pytanie o dotacje miejskie dla „Augustowskiego Reportera”. Jest to portal i darmowy periodyk współnależący do Anety Dobkowskiej, która jest żoną Tomasza Dobkowskiego. Małżonkowie nie mają rozdzielności majątkowej, zatem radny Dobkowski jest faktycznie współwłaścicielem portalu i gazetki. Nie mamy dokładnych danych, by obliczyć dotację miejską dla firmy Dobkowskich, ale należy szacować, że suma wynosi nawet 32.500 zł rocznie, co stanowi ponad 36 % wszystkich przychodów tej firmy z roku ubiegłego. To kwoty ogromne, które mogą wpływać na konkurencyjność na lokalnym rynku wydawniczym i mogą decydować dla być lub nie być „Augustowskiego Reportera”. Zwłaszcza, że wydawca Reportera zanotował w roku ubiegły stratę. Przyznaję, że nasz portal i gazeta sprzedawały w roku 2019 dla miasta reklamy, ale w naszym przypadku przychody z tego tytułu wyniosły nieco ponad 5 procent wszystkich wpływów. To pieniądze pomijalne i obecnie radzimy sobie znakomicie bez reklam miejskich. Na szczególne zaznaczenie zasługuje fakt, że „Augustowski Reporter” jest jedynym medium lokalnym, w którym burmistrz kupuje miejsce reklamowe. Żaden inny lokalny wydawca, w tym nasze wydawnictwo, nie sprzedaje reklam dla miasta. To oczywisty skandal. Radny Dobkowski to taki nasz lokalny Kaczyński. Rozdaje karty, o wielu rzeczach decyduje. W jego rękach jest ogromna władza w Augustowie. Teraz dowiadujemy się, że gazeta jego żony dostaje ogromne dotacje z naszych podatków. Wypadałoby powiedzieć AMEN. Skandal gazetowy opisujemy w artykule „Burmistrz ratuje „Augustowski Reporter”. Zapraszam do lektury.

Plac zabaw na Ustroniu to fajne miejsce. Blisko kanału, niedaleko prywatnego przedszkola. Aż dziw bierze, że takie miejsce może wzbudzać tyle emocji, powodować tyle pytań. Kiedyś Filip Chodkiewicz przyznał, że jego mama uczestniczy w jakimś stopniu w biznesie przedszkolnym niedaleko Ustronia. Może stąd pytania. Może ten fakt powinien spowodować, że tego typu inwestycje powinny być planowane w niezwykłą rozwagą. Takich miejsc, gdzie można podejrzewać, iż decyzje burmistrza i rady nie są przypadkowe, jest więcej. Czekamy na białą listę, którą tworzy radny Adam Sieńko, gdzie mają znaleźć się różne niezwykłe korelacje inwestycji i radnych koalicyjnych. Tymczasem Adam Sieńko zadaje wiele pytań o plac zabaw na Ustroniu. Zapraszam do przeczytania „Niezwykle drogi plac zabaw”.

Lipowiec tonie w śmieciach. W dodatku, jak się okazuje bałaganiarzem jest miasto. Każdy, kto kiedykolwiek cokolwiek budował, wie, że inwestor odpowiada za porządek na placu budowy. Choćby miał stu kierowników budowy, stu wykonawców pretensje sąsiadów i tak spadną na jego głowę. Tym razem chodzi o inwestycję miejską, a urzędnicy uważają, że to nie ich wina. Zapraszam do lektury tekstu interwencyjnego „Śmieciowe eldorado na Lipowcu”.

Piszemy też o historii naszego cmentarza, o tym że nie będzie kwesty, o tym jak przygotować się do testu na covid, o proteście rolników i wielkim proteście augustowskich kobiet przeciwko decyzji tzw. Trybunału Konstytucyjnego. Piszemy również o Kinochłonie.

To wszystko i jeszcze więcej w najnowszym numerze „Przeglądu Powiatowego”, który ukaże się w czwartek, ale najnowsze artykuły można czytać kilka dni wcześniej na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl. Każdy, kto wykupi dostęp premium może przeglądać portal bez reklam.

Warto kupić „Przegląd Powiatowy”, bo jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny


Napisz komentarz

Komentarze

Tron 30.10.2020 11:30
Prośba do Pani Piaseckiej. Jeżeli będzie Pani w posiadaniu informacji na temat kosztów adaptacji budynku szkoły na UM proszę się podzielić tą wiedzą z mieszkańcami bo jak widać w tym zakresie nie ma dobrej woli ze strony urzędników. Na jednej z sesji padło sformułowanie że Państwo radni wiedzą ale to chyba dotyczyło tej większości która nas mieszkańców ma głęboko w ....ie Tylko proszę aby to było z uwzględnieniem również z wyposażeniem budynku np. w meble, sprzęt komputerowy, itd a nie gołe ściany .

Alleluja i do przodu 30.10.2020 10:42
Nasze Miasto, Nasza Kasa, Nasze Miasto, Nasze Biznesy, Nasza Kasa, Nasze Miasto, Nasze Biznesy. Głupi wyborcy, Nasze Miaso, Głupi mieszkańcy, Nasza Kasa, Nasza Gazeta, Nasze Miasto, Nasza Kasa........

Brawo 30.10.2020 12:02
Dobrze to wyraziłeś.

Pozdrawiam z Antypodów 29.10.2020 23:43
Patrzę na sesję i zrozumiałem że Dobkowski bierze kasę z miasta a winny jest Przegląd Powiatowy. Dobrze rozumiem?

Liczykrupa 29.10.2020 22:27
Był chwilę, ale dietę wziął całą. I datacje do pisemka też wziął. Ile to za godzinę? Ma chłop głowę do robienia szmalu. Szkoda że naszym kosztem

DObcio 29.10.2020 22:24
Tomek Dobkowski dzisiaj przyszedł na chwilę na sesję zobaczyć czy Filip już wypił kawę z Mc Donaldsa obok stacji wiadomo jakiej. Filip po drodze ze stacji kawę kupił. DObrze się umówili na ustawkę z pytaniem od Dobkowskiego, ale wyszło słabo

Dziadddd 30.10.2020 12:05
Ten to wypije wszystko co mu za darmo dadzą

byływyborcaNM 29.10.2020 12:27
No to Dobo na komisji już odleciał. On próbuje z nas zrobić totalnych ***ów. Tomuś ja mam kredyt, niech miasto dorzuci mi do raty miesięcznej. Obiecuję, że zysków z tego nie będzie. Po prostu jaja jakieś. Ciekawe jak to teraz ogra minister propagandy filipek vel "obiecanewykonane"???

Malyłgarz 29.10.2020 22:13
Vel mamy to... Vel wszystkie nogi na pokład itp itd

ave Tom 29.10.2020 09:18
Na łodzi Pana Dobkowskiego widnieje napis: BOOL VARY. Odczytuje to jako :bulwary Państwa Bielawskich. Jeszcze kolumna Zygmunta, mały placyk i centrum miasta gotowe. A na to wszystko z najwyższego piętra budynku po SP1 będzie patrzył nasz Tomek Dobkowski. Wszystkiego przypilnuje, wszystko załatwi i tylko niektórzy wbijają mu szpilki. To nie ludzie to wilki. O!

Ropuch 29.10.2020 09:36
Takie majetne ludzie, a nie wspomogli prawdomównego w potrzebie?

Hotelarz 29.10.2020 10:21
Bulwary to są raczej Blues Brothersa... najlepsza działka po tej stronie Netty, bezpośrednie zejście z Mostowej, miejsce do cumowania łodzi... Bajka

Fuj 28.10.2020 23:08
Tomek bierze forsę z miasta ale robi to z niechęcią.

Ja pytam 28.10.2020 22:50
Burmistrz podał informację, że dotuje periodyk Dobkowskich sumą 2750 zł miesięcznie. Dzisiaj Dobkowski powiedział, że to nieprawda. Który kłamie?

Mirek Ktotorolczyk 28.10.2020 22:30
Z notatnika księgowe GS-u: Dziś był ważny dzień, posiedzenie komisji ds. budżetu. Guru Mi i finansów Tomasz Dobkowski stwierdził, że informacja o miejskich pieniądzach dla firmy jego żony to nieprawda, ponieważ przywołana właścicielka Augustowskiego Reportera nie czerpie zysku z tego biznesu. Hm... podrapałem się po mojej biednej, łysej głowie. Czy ten zacny człowiek biznesu nie wie, że pomniejszenie swoich strat kilkudziesięcioma tysiącami miejskich pieniędzy to też zysk. No chyba, że jakoś nam to inaczej wytłumaczy ten miły, młody człowiek o bogatej mimice, co mu Filip mówio.

Zastępca księgowej gs 28.10.2020 22:52
Gdyby nie kasa z miasta firma Dobkowskich dawno by zbankrutowala. A tak może dalej pisać laurki dla Mirka. Tyle w temacie.

Beti 29.10.2020 15:03
A prawdomówny jak zwykle odwraca kota ogonem.

Dosyć tego!!! 28.10.2020 17:29
Wstyd i hańba!!!

Juliusz 28.10.2020 14:46
A wie pani, że ten Kramer jakieś pół roku temu zażądał zmiany celi na pojedynczą? Jemu się wydaje, że jest na wywczasach w Zoppot! Postać: Naczelnik Twardijewicz Opis: do rzekomej pani Żwirskiej. VABANk II

Juliusz 28.10.2020 14:45
Ja jestem uczciwym oszustem. Postać: Edward Sztyc Vabank II

Juliusz 28.10.2020 14:44
Zmężniałeś Tomku. Trudno cię rozpoznać takiego szczuplasa na tym zdjęciu.

Szrek 28.10.2020 16:50
Wyladniales Tomku, wypiękniałeś Tomku, a jak z rozumkiem Tomku? ? ? ?

Juliusz 28.10.2020 14:43
Moks: Pan jest Henryk Kwinto, pierwszy kasiarz Rzeczypospolitej. Kwinto: Czy ja wyglądam na kasiarza? Jestem muzykiem. Nuta: A siedział pan za bigamię, co? Kwinto: Tak. Moks: 1924, Lwów, Polski Bank Krajowy. 1925, Łódź, Bank Kredytowy Szwajcarski. w 26… Nuta: Siódmym. Moks: w 27 Bydgoszcz, Bank Ludowy. W 28 Warszawa, Bank Gospodarstwa Krajowego. Wymieniłem oczywiście tylko ważniejsze pana koncerty, panie muzyku. Nuta: Schwytany raz 1928. Sześć lat więzienia tylko dlatego, że nie udowodniono pozostałych razów. Kwinto: O co wam chodzi? Moks: O współpracę. Mamy kilka ekstra pomysłów.

Juliusz 28.10.2020 14:41
Moks: Mam ekstra pomysł. Wiecie, kogo zrobimy następną razą? Kwinto: Nie będzie następnej razy. Moks: Jak to? Kasiarz tak nie mówi. Kwinto: Bierzecie mnie za kogoś innego. Ja jestem muzykiem. Moks i Nuta: Cha cha cha cha! Nuta: Kasiarz to, co? Zły fach? Kwinto: Taki sam jak i inne zawody i wymagający, jak i one, odpowiednich kwalifikacji. Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej. Moks: Par excellence… Ładnie powiedziane, ale w takim razie dlaczego pan zrobił tyle banków? Kwinto:Tak naprawdę powód był zawsze ten sam. Nuta:Jaki? Kwinto:Bo tam, były pieniądze.

Juliusz 28.10.2020 14:39
Proszę pana, jest takie przysłowie. Kto ma pół miliona ten jest bogatszy od tego, co ma ćwierć miliona. Postać: komisarz Przygoda do Kramera, gdy go aresztował.

Ich Miasto nasza kasa 28.10.2020 14:32
Kasa, kasa, Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto

Emeryt 28.10.2020 14:20
Tomek to ma dobrze. Burmistrz mu placi 30 tysi rocznie. Może emeryci powinni do Karolczuka w kolejce stanąć po 3 tysiące miesięcznie. Panie Burmistzry, gdzie kolejka po kasę?

byływyborcaNM 28.10.2020 11:43
W sumie to nie ma co się dziwić. Przecież wszystko zawarli w nazwie ugrupowania "NM" i teraz skrzętnie to realizują. Przynajmniej bez ściemy określili to na samym początku. A my daliśmy się nabrać jak jełopy. Drugie hasło "obiecanewykonane", tak ochoczo wykorzystywane, też zaczyna nabierać innego wyrazu. Po przeczytaniu wstępniaka ciśnie się pytanie, co i komu jest jeszcze obiecane? Do tego dobrali sobie naiwnych, łasych na stołki w radzie (delikatnie mówiąc) pomagierów do głosowania i wszystko się kręci. Jeszcze szef od propagandy filipek pięknie słowotokiem odwróci kota ogonem i"......" lud do kupi, jak mawiał klasyk. Zastanawiam się tylko dlaczego radny Zawadzki to firmuje, bo reszta mnie zupełnie nie dziwi.

duduś 29.10.2020 08:01
Radny firmuje bo znalazł swój swego. Zgodnie ze starym polski przysłowiem "modli się pod figurą a diabła ma za skórą"

Antek 28.10.2020 09:18
Może miasto niech nie przenosi się do nowej siedziby, która może być zaadoptowana na szpital tymczasowy

Rene 28.10.2020 14:07
Dobry pomysł. I tak tam mało kto pracuje

rodowityaugustowianin 28.10.2020 08:13
To co wyprawia się w Moim Mieście przekracza wszelkie możliwe granice, nepotyzm,szkoły i przedszkola łączone w zespół dla zaspokojenia wbrew opinii nauczycieli , wyrzucanie ludzi z pracy i porządnych dyrektorów z funkcji, brud i bałagan rzucający się w oczy, niekończące się kłótnie podczas wielogodzinnych sesji , brak jakiegokolwiek kierunku rozwoju miasta i można by wymieniać i wymieniać. Nie głosowałem na NM, więc trochę jestem usprawiedliwiony ale zadaję sobie pytanie co będzie dalej, kto będzie chciał przejąć to miasto po tych nieudacznikach? Dlaczego musimy czekać jeszcze trzy lata i patrzeć jak miejsce naszego życia jest zaorywane?

Podatnik 28.10.2020 09:24
do wybory są tylko jeszcze więksi nieudacznicy...

Dren 28.10.2020 09:41
Jeżeli się nie mylę to dolicz jeszcze sprzedaż paliwa spółkom miejskim oczywiście po uczciwym przetargu.

kamil 30.10.2020 08:17
Startowali też bardzo wartościowi ludzie ale mieli mniejsze i gorsze plakaty.

Poinformowany 28.10.2020 08:04
Cienias z tego Dobkowskiego. Mógł wziąść nawet pół banki a wziął tylko trzy dychy. No chyba że wziął pół banki, ale redakcja jeszcze nie wie.

Obserwator 28.10.2020 00:40
Dobuś broń sie. Jakiś pozew albo lepiej jedenaście. Dawaj chłopie.

Spaliniarz 28.10.2020 16:52
Niech łóżko do sądu wniesie

Szkoda 28.10.2020 00:22
To takie lokalne 2 mld na TVPiS.

Pytajnik 27.10.2020 23:42
Za co Karolczuk z naszych pieniędzy płaci Dobkowskiemu? To łapówka czy zwrot długu? O co biega

Spin doktor 27.10.2020 22:49
Filipie jak to wytłumaczyć? Jedziemy. Był przetarg, tylko reporter się zgłosił, miasto nie sprawdza kto jest właścicielem. Burmistrz nie wiedział, że to Dobkowski. #obiecanawykonane

W... ć 27.10.2020 22:05
Tomuś co za problem masz, że naszą kasę przygarniasz. A Mirek mówi, że pieniążków nie ma dla biednych. Bo kasa idzie na bogaczy z Naszego Miasta. Tu milion, tam dziesięć. Brawo

Etnograf i polonista w jednym 27.10.2020 21:55
Mirek i Tomek to fajne chłopaki. Łączy ich nie tylko umiłowanie gwary augustowskiej np. wymawianie na końcu słów "o" zamiast "ą" (Z Mirka -"mam podstawowo wątpliwość" lub "i tak do tego wlazo"), ale i dbałość o wolne media i troska o lokalne biznesy.

Antyfaszysta 27.10.2020 22:51
Niedługo te media zostaną zaorane. Tylko Nasze Miasto. Tysiącletnie

WILK 27.10.2020 21:54
Panie Krzysztofie mimo skrajnie różnych poglądów politycznych jeżeli chodzi o szczebel centralny, cieszę się że Pan jest. Tutaj, lokalnie, nie bojąc się pisać o rzeczach niewygodnych i trafnie opisując okoliczności w naszym mieście. Jest Pan, moim zdaniem człowiekiem spełnionym, który nie musi i nie chce próbować się podlizać co niektórym, na ten moment "wpływowym" ludziom, którzy za parę złotych mogliby udawać nawet małpę w cyrku. Uszanowanie.

Temperatura: 16°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie
Reklama