Pieniądze miejskie dla Dobkowskich

  • 27.10.2020, 20:00
  • Krzysztof Przekop
Pieniądze miejskie dla Dobkowskich Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Mirosław Karolczuk oraz Tomasz Dobkowski
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1117 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop

W weekend będzie około 10 stopni i zmienne zachmurzenie. Złota polska jesień trwa.

Decyzja o likwidacji szpitala spowodowała spore zamieszanie wśród pacjentów. Zdezorientowani szukają pomocy ze złamaniami lub zwichnięciami u lekarzy rodzinnych, którzy nie mają warunków, by pomocy udzielić. Najbliższy szpitalny oddział ratunkowy znajduje się w Suwałkach, ale oczekiwanie na karetkę może trwać nawet 12 godzin. To z całą pewnością nie jest dobry moment na poważniejsze choroby czy urazy. Póki co lekarze rodzinni z dużym wysiłkiem przyjmują pacjentów, ale przypadków covid z dnia na dzień przybywa, a ich ordynacja jest skomplikowana i długotrwała. Dlatego, jeśli słyszymy, że lekarz nie może nas dzisiaj przyjąć, uwierzmy, że tak jest z pewnością, może ma 6 kolejnych pacjentów z koronawirusem. Ostatecznie pozostaje podróż do Suwałk czy Grajewa, albo szukanie pomocy wieczorem w ambulatorium szpitalnym, które przyjmuje pacjentów w nocy i weekendy. O sytuacji z covidem pisze w tym numerze Beata Perzanowska. Sytuacja nie wygląda najlepiej. Zapraszam do lektury tekstu ”W augustowskim szpitalu przebywa już ponad 90 osób”.

Marcin Kleczkowski ma nosa do afer. Tym razem zadał niewinne zdawałoby się pytanie o dotacje miejskie dla „Augustowskiego Reportera”. Jest to portal i darmowy periodyk współnależący do Anety Dobkowskiej, która jest żoną Tomasza Dobkowskiego. Małżonkowie nie mają rozdzielności majątkowej, zatem radny Dobkowski jest faktycznie współwłaścicielem portalu i gazetki. Nie mamy dokładnych danych, by obliczyć dotację miejską dla firmy Dobkowskich, ale należy szacować, że suma wynosi nawet 32.500 zł rocznie, co stanowi ponad 36 % wszystkich przychodów tej firmy z roku ubiegłego. To kwoty ogromne, które mogą wpływać na konkurencyjność na lokalnym rynku wydawniczym i mogą decydować dla być lub nie być „Augustowskiego Reportera”. Zwłaszcza, że wydawca Reportera zanotował w roku ubiegły stratę. Przyznaję, że nasz portal i gazeta sprzedawały w roku 2019 dla miasta reklamy, ale w naszym przypadku przychody z tego tytułu wyniosły nieco ponad 5 procent wszystkich wpływów. To pieniądze pomijalne i obecnie radzimy sobie znakomicie bez reklam miejskich. Na szczególne zaznaczenie zasługuje fakt, że „Augustowski Reporter” jest jedynym medium lokalnym, w którym burmistrz kupuje miejsce reklamowe. Żaden inny lokalny wydawca, w tym nasze wydawnictwo, nie sprzedaje reklam dla miasta. To oczywisty skandal. Radny Dobkowski to taki nasz lokalny Kaczyński. Rozdaje karty, o wielu rzeczach decyduje. W jego rękach jest ogromna władza w Augustowie. Teraz dowiadujemy się, że gazeta jego żony dostaje ogromne dotacje z naszych podatków. Wypadałoby powiedzieć AMEN. Skandal gazetowy opisujemy w artykule „Burmistrz ratuje „Augustowski Reporter”. Zapraszam do lektury.

Plac zabaw na Ustroniu to fajne miejsce. Blisko kanału, niedaleko prywatnego przedszkola. Aż dziw bierze, że takie miejsce może wzbudzać tyle emocji, powodować tyle pytań. Kiedyś Filip Chodkiewicz przyznał, że jego mama uczestniczy w jakimś stopniu w biznesie przedszkolnym niedaleko Ustronia. Może stąd pytania. Może ten fakt powinien spowodować, że tego typu inwestycje powinny być planowane w niezwykłą rozwagą. Takich miejsc, gdzie można podejrzewać, iż decyzje burmistrza i rady nie są przypadkowe, jest więcej. Czekamy na białą listę, którą tworzy radny Adam Sieńko, gdzie mają znaleźć się różne niezwykłe korelacje inwestycji i radnych koalicyjnych. Tymczasem Adam Sieńko zadaje wiele pytań o plac zabaw na Ustroniu. Zapraszam do przeczytania „Niezwykle drogi plac zabaw”.

Lipowiec tonie w śmieciach. W dodatku, jak się okazuje bałaganiarzem jest miasto. Każdy, kto kiedykolwiek cokolwiek budował, wie, że inwestor odpowiada za porządek na placu budowy. Choćby miał stu kierowników budowy, stu wykonawców pretensje sąsiadów i tak spadną na jego głowę. Tym razem chodzi o inwestycję miejską, a urzędnicy uważają, że to nie ich wina. Zapraszam do lektury tekstu interwencyjnego „Śmieciowe eldorado na Lipowcu”.

Piszemy też o historii naszego cmentarza, o tym że nie będzie kwesty, o tym jak przygotować się do testu na covid, o proteście rolników i wielkim proteście augustowskich kobiet przeciwko decyzji tzw. Trybunału Konstytucyjnego. Piszemy również o Kinochłonie.

To wszystko i jeszcze więcej w najnowszym numerze „Przeglądu Powiatowego”, który ukaże się w czwartek, ale najnowsze artykuły można czytać kilka dni wcześniej na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl. Każdy, kto wykupi dostęp premium może przeglądać portal bez reklam.

Warto kupić „Przegląd Powiatowy”, bo jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tron
Tron 30.10.2020, 11:30
Prośba do Pani Piaseckiej.
Jeżeli będzie Pani w posiadaniu informacji na temat kosztów adaptacji budynku szkoły na UM proszę się podzielić tą wiedzą z mieszkańcami bo jak widać w tym zakresie nie ma dobrej woli ze strony urzędników. Na jednej z sesji padło sformułowanie że Państwo radni wiedzą ale to chyba dotyczyło tej większości która nas mieszkańców ma głęboko w ....ie
Tylko proszę aby to było z uwzględnieniem również z wyposażeniem budynku np. w meble, sprzęt komputerowy, itd a nie gołe ściany .
Alleluja i do przodu
Alleluja i do przodu 30.10.2020, 10:42
Nasze Miasto, Nasza Kasa, Nasze Miasto, Nasze Biznesy, Nasza Kasa, Nasze Miasto, Nasze Biznesy.
Głupi wyborcy, Nasze Miaso, Głupi mieszkańcy, Nasza Kasa, Nasza Gazeta, Nasze Miasto, Nasza Kasa........
Brawo
Brawo 30.10.2020, 12:02
Dobrze to wyraziłeś.
Pozdrawiam z Antypodów
Pozdrawiam z Antypodów 29.10.2020, 23:43
Patrzę na sesję i zrozumiałem że Dobkowski bierze kasę z miasta a winny jest Przegląd Powiatowy. Dobrze rozumiem?
Liczykrupa
Liczykrupa 29.10.2020, 22:27
Był chwilę, ale dietę wziął całą. I datacje do pisemka też wziął. Ile to za godzinę? Ma chłop głowę do robienia szmalu. Szkoda że naszym kosztem
DObcio
DObcio 29.10.2020, 22:24
Tomek Dobkowski dzisiaj przyszedł na chwilę na sesję zobaczyć czy Filip już wypił kawę z Mc Donaldsa obok stacji wiadomo jakiej. Filip po drodze ze stacji kawę kupił. DObrze się umówili na ustawkę z pytaniem od Dobkowskiego, ale wyszło słabo
Dziadddd
Dziadddd 30.10.2020, 12:05
Ten to wypije wszystko co mu za darmo dadzą
byływyborcaNM
byływyborcaNM 29.10.2020, 12:27
No to Dobo na komisji już odleciał. On próbuje z nas zrobić totalnych ***ów. Tomuś ja mam kredyt, niech miasto dorzuci mi do raty miesięcznej. Obiecuję, że zysków z tego nie będzie. Po prostu jaja jakieś. Ciekawe jak to teraz ogra minister propagandy filipek vel "obiecanewykonane"???
Malyłgarz
Malyłgarz 29.10.2020, 22:13
Vel mamy to... Vel wszystkie nogi na pokład itp itd
ave Tom
ave Tom 29.10.2020, 09:18
Na łodzi Pana Dobkowskiego widnieje napis: BOOL VARY.
Odczytuje to jako :bulwary Państwa Bielawskich.
Jeszcze kolumna Zygmunta, mały placyk i centrum miasta gotowe.
A na to wszystko z najwyższego piętra budynku po SP1 będzie patrzył nasz Tomek Dobkowski.
Wszystkiego przypilnuje, wszystko załatwi i tylko niektórzy wbijają mu szpilki. To nie ludzie to wilki.
O!
Hotelarz
Hotelarz 29.10.2020, 10:21
Bulwary to są raczej Blues Brothersa... najlepsza działka po tej stronie Netty, bezpośrednie zejście z Mostowej, miejsce do cumowania łodzi... Bajka
Ropuch
Ropuch 29.10.2020, 09:36
Takie majetne ludzie, a nie wspomogli prawdomównego w potrzebie?
Fuj
Fuj 28.10.2020, 23:08
Tomek bierze forsę z miasta ale robi to z niechęcią.
Ja pytam
Ja pytam 28.10.2020, 22:50
Burmistrz podał informację, że dotuje periodyk Dobkowskich sumą 2750 zł miesięcznie. Dzisiaj Dobkowski powiedział, że to nieprawda. Który kłamie?
Mirek Ktotorolczyk
Mirek Ktotorolczyk 28.10.2020, 22:30
Z notatnika księgowe GS-u:
Dziś był ważny dzień, posiedzenie komisji ds. budżetu. Guru Mi i finansów Tomasz Dobkowski stwierdził, że informacja o miejskich pieniądzach dla firmy jego żony to nieprawda, ponieważ przywołana właścicielka Augustowskiego Reportera nie czerpie zysku z tego biznesu. Hm... podrapałem się po mojej biednej, łysej głowie. Czy ten zacny człowiek biznesu nie wie, że pomniejszenie swoich strat kilkudziesięcioma tysiącami miejskich pieniędzy to też zysk.
No chyba, że jakoś nam to inaczej wytłumaczy ten miły, młody człowiek o bogatej mimice, co mu Filip mówio.
Zastępca księgowej gs
Zastępca księgowej gs 28.10.2020, 22:52
Gdyby nie kasa z miasta firma Dobkowskich dawno by zbankrutowala. A tak może dalej pisać laurki dla Mirka. Tyle w temacie.
Beti
Beti 29.10.2020, 15:03
A prawdomówny jak zwykle odwraca kota ogonem.
Dosyć tego!!!
Dosyć tego!!! 28.10.2020, 17:29
Wstyd i hańba!!!
Juliusz
Juliusz 28.10.2020, 14:46
A wie pani, że ten Kramer jakieś pół roku temu zażądał zmiany celi na pojedynczą? Jemu się wydaje, że jest na wywczasach w Zoppot!

Postać: Naczelnik Twardijewicz
Opis: do rzekomej pani Żwirskiej.
VABANk II
Juliusz
Juliusz 28.10.2020, 14:45
Ja jestem uczciwym oszustem.

Postać: Edward Sztyc Vabank II
Juliusz
Juliusz 28.10.2020, 14:44
Zmężniałeś Tomku. Trudno cię rozpoznać takiego szczuplasa na tym zdjęciu.
Szrek
Szrek 28.10.2020, 16:50
Wyladniales Tomku, wypiękniałeś Tomku, a jak z rozumkiem Tomku? 😂 😂 😂
Juliusz
Juliusz 28.10.2020, 14:43
Moks: Pan jest Henryk Kwinto, pierwszy kasiarz Rzeczypospolitej.
Kwinto: Czy ja wyglądam na kasiarza? Jestem muzykiem.
Nuta: A siedział pan za bigamię, co?
Kwinto: Tak.
Moks: 1924, Lwów, Polski Bank Krajowy. 1925, Łódź, Bank Kredytowy Szwajcarski. w 26…
Nuta: Siódmym.
Moks: w 27 Bydgoszcz, Bank Ludowy. W 28 Warszawa, Bank Gospodarstwa Krajowego. Wymieniłem oczywiście tylko ważniejsze pana koncerty, panie muzyku.
Nuta: Schwytany raz 1928. Sześć lat więzienia tylko dlatego, że nie udowodniono pozostałych razów.
Kwinto: O co wam chodzi?
Moks: O współpracę. Mamy kilka ekstra pomysłów.
Juliusz
Juliusz 28.10.2020, 14:41
Moks: Mam ekstra pomysł. Wiecie, kogo zrobimy następną razą?
Kwinto: Nie będzie następnej razy.
Moks: Jak to? Kasiarz tak nie mówi.
Kwinto: Bierzecie mnie za kogoś innego. Ja jestem muzykiem.
Moks i Nuta: Cha cha cha cha!
Nuta: Kasiarz to, co? Zły fach?
Kwinto: Taki sam jak i inne zawody i wymagający, jak i one, odpowiednich kwalifikacji. Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej.
Moks: Par excellence… Ładnie powiedziane, ale w takim razie dlaczego pan zrobił tyle banków?
Kwinto:Tak naprawdę powód był zawsze ten sam.
Nuta:Jaki?
Kwinto:Bo tam, były pieniądze.
Juliusz
Juliusz 28.10.2020, 14:39
Proszę pana, jest takie przysłowie. Kto ma pół miliona ten jest bogatszy od tego, co ma ćwierć miliona.

Postać: komisarz Przygoda do Kramera, gdy go aresztował.
Ich Miasto nasza kasa
Ich Miasto nasza kasa 28.10.2020, 14:32
Kasa, kasa, Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto, kasa, kasa , Nasze Miasto
Emeryt
Emeryt 28.10.2020, 14:20
Tomek to ma dobrze. Burmistrz mu placi 30 tysi rocznie. Może emeryci powinni do Karolczuka w kolejce stanąć po 3 tysiące miesięcznie. Panie Burmistzry, gdzie kolejka po kasę?
byływyborcaNM
byływyborcaNM 28.10.2020, 11:43
W sumie to nie ma co się dziwić. Przecież wszystko zawarli w nazwie ugrupowania "NM" i teraz skrzętnie to realizują.
Przynajmniej bez ściemy określili to na samym początku. A my daliśmy się nabrać jak jełopy. Drugie hasło "obiecanewykonane", tak ochoczo wykorzystywane, też zaczyna nabierać innego wyrazu. Po przeczytaniu wstępniaka ciśnie się pytanie, co i komu jest jeszcze obiecane? Do tego dobrali sobie naiwnych, łasych na stołki w radzie (delikatnie mówiąc) pomagierów do głosowania i wszystko się kręci. Jeszcze szef od propagandy filipek pięknie słowotokiem odwróci kota ogonem i"......" lud do kupi, jak mawiał klasyk. Zastanawiam się tylko dlaczego radny Zawadzki to firmuje, bo reszta mnie zupełnie nie dziwi.
duduś
duduś 29.10.2020, 08:01
Radny firmuje bo znalazł swój swego. Zgodnie ze starym polski przysłowiem "modli się pod figurą a diabła ma za skórą"

Pozostałe