Dobre starty augustowian

  • 26.10.2020, 09:52 (aktualizacja 26.10.2020, 12:10)
  • Beata Perzanowska
Dobre starty augustowian
Zawodnicy Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin bardzo dobrze zaprezentowali się podczas Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Ciechanowa. Udany start zaliczył też inny augustowianin, który stanął na podium 47 Wagowych Mistrzostw Polski Seniorów w Ząbkowicach Śląskich.

Turniej Karate o Puchar Burmistrza Ciechanowa, jak i 47. Wagowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Ząbkowicach Śląskich odbywały się jednego dnia czyli w sobotę, 10 października. Reprezentacja Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin w ciechanowskiej imprezie zaliczyła bardzo udane starty. Najlepiej powiodło się Karolinie Bożewicz, która zajęła drugie miejsce w kategorii junior młodszy do 60 kg. Pozostali augustowscy zawodnicy Igor Leszczyński, Mikołaj Kulikowski i Tomasz Dadura niestety odpadli w eliminacjach. Karolina, Tomek i Igor startowali też w kategorii kata juniorów młodszych i młodzików. Cała trójka zajęła pozycję tuż za podium. Sensei Waldemar Matyka, prowadzący augustowski klub serdecznie dziękuje państwu Alicji i Bogdanowi Leszczyńskim za zawiezienie i opiekę podczas zawodów startujących w Ciechanowie młodych karateków. Występ na ciechanowskim turnieju był niejedynym udanym augustowskich karateków. Adam Kawka, wywodzący się z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, a obecnie trenujący w zaprzyjaźnionym z augustowskim klubie Masters Dojo WASW Piotr Moczydłowski w Warszawie wystartował w 47 Wagowych Mistrzostwach Polski Seniorów. W Ząbkowicach Śląskich studiujący na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Adam Kawka zdobył trzecie miejsce w kategorii 65 kg. Adam wygrał dwie pierwsze walki i dopiero w półfinale uległ utytułowanemu i bardzo doświadczonemu zawodnikowi z Opola, który okazał się najlepszy w tej kategorii.

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe