Ciągniki znów pojawią się na augustowskich drogach

  • 21.10.2020, 09:19
  • Beata Perzanowska
Ciągniki znów pojawią się na augustowskich drogach Archiwum PP
Dziś, 21 października, augustowscy rolnicy ponownie wyjadą na główne drogi powiatu augustowskiego. Poruszać się będą ciągnikami i innymi maszynami rolniczymi z prędkością średnio 15 km na godzinę trasą z Augustowa do Bargłowa Kościelnego i Sztabina. Protest potrwa do godziny 15.00, ale może być wydłużony. Tak więc należy liczyć się utrudnieniami na drogach.

Augustowscy rolnicy, tak jak wielu innych w całej Polsce, na dziś 21 października zaplanowali kolejny protest w sprawie ustawy tzw. Piątki Kaczyńskiego. Podczas protestu towarzyszyć  będzie gospodarzom poseł Prawa i Sprawiedliwości Lech Kołakowski, który głosował przeciw tej ustawie. Powolny przejazd drogami Augustowszczyzny rozpocznie się około godziny 10.00 i potrwa prawdopodobnie do godziny 15.00, a być może nawet dłużej. 

Przypomnijmy, że Piątka Kaczyńskiego to ustawa zakładająca zakaz hodowli zwierząt futerkowych, likwidację eksportu z uboju rytualnego i zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych w postaci prawa wystawiana rolnikom mandatów za nieprawidłowe utrzymanie zwierząt. Wprawdzie rząd zaproponował  poprawki do ustawy w postaci wprowadzenia odszkodowań dla rolników, którzy będą musieli się przebranżowić i wyłączenia drobiu spod zakazu uboju rytualnego, ale rolników one nie satysfakcjonują. 

W proteście augustowskich rolników ma wziąć udział ponad 150 osób. 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
emeryt
emeryt 23.10.2020, 13:25
A po co głosowali na PiS. A teraz mają żal. Nie blokują siedzibę PiS.
Misiek
Misiek 22.10.2020, 08:39
Odebrać dopłaty. (mają dopłacane do hektara, do paliwa, do krowy i co tam jeszcze) Zlikwidować KRUS. Opodatkować tak jak pozostałą część społeczeństwa. (Bo niby co społeczeństwo winne - wieś głosowała za PIS'em niech blokują swoje drogi gminne) A za łamanie prawa - karać.
Zacznij myśleć !
Zacznij myśleć ! 22.10.2020, 11:03
Nie wszyscy głosowali za PiS! !
Na wsi brakuje rąk do pracy możesz zatrudnić się w tym dobrobycie .....śmiało ...
Czy myślisz że kapusta rośnie w markecie ? Rolnik zasuwa od świtu do nocy siedem dni w tygodniu żebyś mógł chrupać chipsy przed telewizorem !
Misiek
Misiek 22.10.2020, 13:15
"Rolnik zasuwa od świtu do nocy siedem dni w tygodniu" serio tak myślisz? A ja to niby co? Leżę i nic nie robię? A jednak nikt do niczego mi nie dopłaca. Płacę ZUS (dużo wyższy niż KRUS), płacę podatki (również znaczne) nikt nie dopłaca do mego paliwa, do moich składek zdrowotnych itd. itd. A jednak nie łamię prawa, nie blokuję dróg i nie utrudniam życia innym ludziom.
Prawda
Prawda 22.10.2020, 19:21
I masz czas pisać komentarze ! Powinien być wolny rynek . Mam rodzinę na wsi i nie zazdroszczę wszelkich dopłat! Wyprodukowanie żywności jest droższe niż cena sprzedaży. Nikt nie bedzie pracował jak ma dokładać !
Misiek
Misiek 23.10.2020, 12:59
Zlituj się. Masz czas czytać i komentować to znaczy, że nic nie robisz??? Myślę, że protest w formie utrudniania życia WSZYSTKIM, jest zły. Dochody rolników w znacznej części pochodzą z dopłat, czyli z naszych podatków. Więc jak mam się czuć gdy ludzie, którzy dostają część moich pieniędzy (podatków) utrudniają mi życie blokując drogę. Niech utrudniają życie tym, którzy zawinili = RZĄDZĄCYM.
tym
tym 21.10.2020, 12:52
cholerne burki do obory i za robote sie zabrac.
wef
wef 21.10.2020, 10:26
A co kierowcy winni? Siedziby PISu niech blokuja, a nie ludziom utrudniają życie.

Pozostałe