A więc proces

  • 21.10.2020, 12:00
  • Krzysztof Przekop
A więc proces Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Alicja Dobrowolska
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1116 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop

W czwartek może być nawet 20 stopni Celsjusza, potem przez kolejne dni będzie się stopniowo ochładzać, a sobotę spodziewany jest deszcz. Złota polska jesień.

W najnowszym wydaniu „Przeglądu Powiatowego” najważniejszym tematem jest praktyczna likwidacja szpitala w Augustowie. Decyzją wojewody z PiS nasz szpital zostaje przekształcony w szpital covidovy poziomu 2, to znaczy w placówkę leczącą wyłącznie koronawirusa. To z pewnością nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu. Na szczęście działać będzie w jakiejś części SOR i nocna i świąteczna pomoc medyczna. Ciężej chorzy muszą pofatygować się do Grajewa i Suwałk. Już teraz kolejki do lekarzy rodzinnych są dość spore, a możemy się spodziewać, że wielu z nich zostanie przymusowo przeniesionych do pracy w szpitalu. Wówczas pierwsza linia obrony przed koronawirusem, jakim są przychodnie, może nie unieść ciężaru walki. A ludzie chorują przecież także na inne choroby. Nie mam pewności, czy sprawujący władzę zdają sobie z tego sprawę. Trzeba zacząć się modlić o zdrowie naszych mieszkańców.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, więc będziemy śledzić wszelkie informacje w tym temacie. Lektura artykułu „Augustów bez szpitala wydaje się obowiązkowa.

Pamiętajmy, by unikać miejsc, gdzie możemy się zakazić, nośmy maseczki, nawet gdy uważamy, że to głupie. Pamiętajmy, że nosząc maseczki chronimy innych.

Tematem okładkowym jest wiedza przewodniczącej Dobrowolskiej o przestępstwie urzędniczym, jakim jest nadużycie władzy lub stanowiska. Na moje oko pani Dobrowolska uważa, że to przestępstwo popełnił lub zamierzał popełnić któryś z członków PiS. Przypomnę, że została ona z PiS wyrzucona. Przypomnę też, że sprawa dotyczy opłaty adiacenckiej od podziału działek, z której to opłaty do miasta wpływa średnio 1300 zł rocznie. Zatem nieduże pieniądze i wielkie oskarżenia. Zapraszam do przeczytania tekstu „Zlot jasnowidzów”.

Badamy oświadczenia majątkowe najważniejszych osób w mieście i powiecie. W tym numerze pod naszą lupę poszli starostowie i przewodniczący rady powiatu. Oświadczenie starosty kryje jedną niespodziankę, którą opisujemy w artykule „Starosta zarabia mniej”.

Rozwód Wojciecha Walulika z Naszym Miastem był niezwykle gwałtowny i widowiskowy. W tle pojawiały się sprawy obyczajowe, ktoś kogoś nagrywał, niektórzy o tym wiedzieli. Echa tamtych wydarzeń brzmią do dzisiaj. Marcin Kleczkowski twierdzi, że pełną wiedzę ma Tomasz Dobkowski. Z kolei Filip Chodkiewicz opowiada niewygodne historie o Wojciechu Waluliku, by zaraz potem apelować o zachowanie dyskrecji. Taki magiel polityczny. Kto chce do tego magla zajrzeć niech nie przegapi testu „Tajemnice Tomasza Dobkowskiego”.

Alicja Dobrowolska i Katarzyna Raczkowska skierowały do sądu pozwy przeciw mojej osobie. Lektura pozwów jest bardzo zajmująca, ale jednocześnie interesująca. Okazuje się, że pisząc pozew można z lekka mijać się z prawdą, lub prawdę naciągać. Na szczęście sądy są jeszcze niezawisłe i niezależne i zamierzamy dowieść w nich, że to redakcja miała rację wypominając radnym koalicji, że hamują rozwój Augustowa.

Ulica Wojska Polskiego miała stać się bardzo bezpieczna. Została znacznie zwężona, co wymusiło wolniejszą jazdę. Wykonano nowe oświetlenie. Właśnie oświetlenie stało się problemem. Ulica Wojska Polskiego prowadzi pod górkę. Myślę, że ten fakt może być przyczyną, iż podczas deszczowych wieczorów kierowcy skarżą się na słabą widoczność, czują się oślepiani. Starosta obiecuje szybkie rozwiązanie tego problemu, choć oświetlenie ulicy ponoć leży w gestii burmistrza. Przejścia dla pieszych mają być wyposażone w inteligentne sygnalizatory ostrzegawcze. Światło na Wojska Polskiego opisujemy w artykule „Inteligentne oświetlenie”.

Starosta mówi o inteligentnym oświetleniu, a Filip Chodkiewicz o automatycznym policjancie. To bardzo ciekawy projekt realizowany z jedną z firm telekomunikacyjnych. Obecnie na skateparku dochodzi do wielu zdarzeń niebezpiecznych, młodzież spożywa alkohol, mamy tam do czynienia z przemocą i wybrykami chuligańskimi. Według zapowiedzi radnych Naszego Miasta mieli tym miejscu pracować woluntariusze. Nic z tych planów nie wyszło. Obecnie wdrażany jest projekt systemu monitoringu, który ma pełnić funkcję automatycznego policjanta. Piszemy o tym w artykule „Automatyczny policjant”.

To wszystko i jeszcze więcej w najnowszym numerze „Przeglądu Powiatowego”, który ukaże się w czwartek, ale najnowsze artykuły można czytać kilka dni wcześniej na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl. Każdy, kto wykupi dostęp premium, może przeglądać portal bez reklam.

Warto czytać „Przegląd Powiatowy”, bo jest co.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Parasolka
Parasolka 24.10.2020, 22:15
Nasze Miasto powinno usłyszeć od mieszkańców Augustowa to samo co PiS: Wypie....lać.
500+
500+ 25.10.2020, 08:24
ale to usłyszała PO.... i tak już zostanie . Amen
Red
Red 26.10.2020, 08:54
Jeszcze się zdziwisz jak to Nasze wasze miasto i PiS popłynięcie może jeszcze wcześniej niż się wam wydaje ...
tak jest
tak jest 24.10.2020, 23:21
Też właśnie zauważyłem podobieństwo w działaniu i zakłamaniu jednych i drugich. Zatem jednym i drugim, NM i pis, gromkie i stanowcze: wypier..lać.
byływyborcaNM
byływyborcaNM 23.10.2020, 13:48
Wypuścili na pożarcie dwie naiwne. To, że przewodnicząca idzie na pierwszy ogień, chyba nikogo nie dziwi. Ma przecież wybitne zdolności krasomówcze i z pewnością sobie poradzi (to żart oczywiście) Jako pierwsza złoży swoją ofiarę na ołtarzu NM. Ale, że Kaśka dała się podpuścić, to już jest zdziwienie. W imię czego to poświęcenie? Otóż ten proces "odpowiada żywotnym potrzebom naszego społeczeństwa" i miłościwie nam panującej koalicji NM
kasa
kasa 23.10.2020, 17:49
Kaśka też ma niezły dodatek do pensji a dwa razy chyba prowadziła obrady po 5 minut jak przewodnicząca poleciała sikać.
kasa to nie wszystko
kasa to nie wszystko 25.10.2020, 13:57
Oduczmy sie zaglądać innym do portfela ... chcesz, to zamień się z Katarzyną ..i czy tu pieniądze są najistotniejsze jeżeli traci się twarz ?
niegłosowałem na NM
niegłosowałem na NM 23.10.2020, 16:53
Na pożarcie zostały wystawione w momencie gdy zasiadły za stołem prezydialnym. Szybko można się połasić na stanowisko o czym starzy wyjadacze wiedzą doskonale... a teraz siedzą, rechoczą zawijając sreberka
Kolega Beaty
Kolega Beaty 23.10.2020, 12:09
Z tego co słyszałem pani Kornelius wygrywa wszystkie sprawy. Roznosi przeciwników w puch. Także chyba jest najlepsza.
😁
😁 23.10.2020, 15:25
😁😁😁😁
Dureń
Dureń 23.10.2020, 11:37
Muszę przyznać, że jak patrzę na radnych Naszego Miasta to oczom nie wierzę. Że myśmy im ufali. Durnie jesteśmy i tyle.
BATman
BATman 23.10.2020, 11:27
Widzę, że nikt z BAT nie zdecydował się na wytoczenie procesu. Ani Ostapowicz, ani Chudecki, ani Szczerbakow, ani Roszkowska. Bo pracownicy BAT mogą bardzo negatywnie wpływać na wizerunek firmy sądząc się z wolnymi mediami. To chyba każdy trochę myślący rozumie. Chyba że jest skończonym durniem lub idiotą.
UK
UK 23.10.2020, 12:46
W Naszym Mieście sami geniusze są.
pięknie
pięknie 21.10.2020, 15:44
Pani przewodnicząca widać w swoim żywiole.
wyrazy ubolewania
wyrazy ubolewania 21.10.2020, 11:53
jak pamiętam to opłata adiacencka to już sprawa z poprzedniej Rady miasta gdzie bezwzględną większość mieli zuchy z NM. To kto z PiS mógł mącić w tej sprawie ?
Jeszcze jedno może by Pani Dobrowolska i reszta którzy startowali z list PiSu w końcu by się określili z jakiego teraz są ugrupowania czy partii , a może są z ruchu samorządowców bezpartyjnych ? Warto by przekazać taką informację swoim > 130 kilku wyborcom.
A
A 23.10.2020, 10:57
To prawie dwa razy lepiej niż Dobkowski
TRUE
TRUE 21.10.2020, 11:42
Buta, pycha czy zadufanie? Osobno czy razem? Typowe cechy "władzy".
wstyd
wstyd 21.10.2020, 09:27
Pani Katarzyna, jak mi się wydaje, poza tym pozwem niczym specjalnym się nie wykazała jak radna przez te dwa lata?? Ktoś wie czy zabrała chociaż raz głos w jakiejś istotnej sprawie?? Ja nie pamiętam. Po cholerę nam tacy radni?? Przez dwa lata milczy jak grób i głosuje jak małpka jak jej każą, a później chce wolne media po sądach szargać. Ludzie naprawdę nie mają za grosz wstydu i przyzwoitości.
radna - bezradna
radna - bezradna 21.10.2020, 15:50
Interpelacja szt. 1

Bezzębny
Bezzębny 21.10.2020, 11:58
a ta z KO kiedykolwiek się odezwała?
Alojzy
Alojzy 23.10.2020, 10:58
Z KO nikt nie biega po sądach.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.10.2020, 09:23
Augustów w swojej historii jeszcze nie miał takiej władzy której urzędowanie mieszkańcom będzie się kojarzyło z bieganiem jej przedstawicieli na Policję, Prokuraturę i Sądu . Jesteście pierwsi ! Czy to tylko aby powód do dumy ?
Fajny tekst panie Redaktorze. Gazetę po przeczytaniu oddaje swoim rodzicom są krótko mówiąc w szoku co się dzieje w mieście i jakie pieniądze zarabiają co nie którzy.
,, Augustów to jego mieszkańcy "
Były fan Kasi
Były fan Kasi 21.10.2020, 08:51
To że Ala wyskoczy z pozwem to się spodziewałem, ale po Kaśce takiej głupoty się nie spodziewałem. Oj Kasiu, Kasiu....
Czytelnik DP
Czytelnik DP 21.10.2020, 08:00
Mam nadzieję że panie radne i pozostali ze swojej kasy opłacą koszty procesu .
Proszę Panie Krzysztofie wskazać dobrą instytucję na którą po przegranym procesie Panie wpłacą kwotę która pozwoli im przynajmniej przez rok pełnić funkcję radnej, przewodniczącej charytatywnie.
Jesteśmy z Panem .
Pixi
Pixi 21.10.2020, 09:46
A ja proszę wysokiego sądu aby posiedzenia w/w sprawie miały charakter jawny tak aby mieszkańcy mogli posłuchać argumentów przedstawiciele władzy
Jogo
Jogo 21.10.2020, 12:12
Jeśli się dopcham i będzie jawne (a czemu miałoby nie być?) to pójdę na rozprawę. Popcorn schowam pod kurtkę i będę ukradkiem podgryzał :))))
I po co to wszystko ?...
I po co to wszystko ?... 20.10.2020, 22:54
...Pani Katarzyno ....
Pisorg
Pisorg 20.10.2020, 22:16
Proces? Za co? Te Panie poszalały? Czy na smycz do Dobkowskiego się zapięły. Przecież jak przegrają to do końca życia ludzie to będą pamiętać. Ale jaja
Krzywousta
Krzywousta 21.10.2020, 07:26
Czy ktoś będzie sponsorował adwokatów czy od przegranych procesów będzie je bronić?
Niedowiarek
Niedowiarek 23.10.2020, 11:00
Zapewne wzięły najlepszą adwokat miejską za nasze pieniądze. Nie wierzę że same płacą.
Nieuk
Nieuk 23.10.2020, 12:00
Najlepsza..... To szumnie powiedziane 😂😂😂
Z Wołkusza do Teleekspresu
Z Wołkusza do Teleekspresu 20.10.2020, 21:58
Wniosek z faktu złożenia pozwu przez Panie Dobrowolską i Raczkowską jest następujący: tylko one poczuły się dotknięte słowami prawdy, że hamują rozwój Augustowa. Skoro pozostali z jedenastki wstydu nie złożyli pozwu, zgadzają się chyba z tezą Przeglądu.
P.S.
Prośba do redakcji o transmisję z zeznań Pani Alicji. Wielu ma na to nadzieję. Będzie to uczta dla ducha, prawdziwy pokaz szermierki słownej, lub jak mówi jej przyjaciel Pan Chodkiewicz - erystyki. A może i w Teleekspresie pokażą.
Pisorg
Pisorg 20.10.2020, 22:17
Spokojnie. Pozostali raczej też złożyli. Dobkowski kazał.
CCC
CCC 23.10.2020, 13:30
To nie Dobkowski wydaje rozkazy w tym mieście
Hugo
Hugo 23.10.2020, 14:29
A kto?
Zadłużony s.
Zadłużony s. 20.10.2020, 21:46
Filipek niech zajmie się sobą. Wstydu nie ma.
taki_ktos
brum 20.10.2020, 21:29
Świetne zdjęcie na Halloween. Dodałbym jeszcze kota i nietoperza.
Pozdrowienia z GB
Pozdrowienia z GB 20.10.2020, 20:34
W Wielkiej Brytanii polityk nie może pozwać prasy. To znaczy może, ale bez względu na wynik jego kariera jest skończona. Wariantu brytyjskiego życzę obu Paniom, Dobrowolskiej i Raczkowskiej. A Przeglądowi życzę wygranej.
Kaśka
Kaśka 20.10.2020, 20:26
Mieszkańcy z Panem. Wiele osób dziwi się co Raczkowska robi w tym towarzystwie. Ale jak widać z tekstu daleko od nich nie odstaje.
kto z kim przestaje, wiadomo
kto z kim przestaje, wiadomo 20.10.2020, 21:48
Zupełnie nie odstaje.

Pozostałe