Klasowe konflikty na kornwalijskiej wsi

  • 18.10.2020, 09:13
  • Beata Perzanowska
Klasowe konflikty na kornwalijskiej wsi
Przed miłośnikami kina nie lada gratka. Augustowski DKF Kinochłon organizuje drugą edycję repliki Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Nowe Horyzonty” pod nazwą „Kinochłon na Horyzoncie”. W trakcie tej trzydniowej imprezy widzowie obejrzą trzy niezwykle interesujące filmy. Trzeciego dnia wydarzenia odbędzie się pokaz brytyjskiego filmu „Przynęta”.

Już 19 października startuje KINOCHŁON na Horyzoncie, czyli replika Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty!

Przez wszystkie dni Przeglądu, czyli od 19 do 21 października gośćmi pokazów będą Patrycja Mucha, krytyczka filmowa, autorka bloga „Filmowe odloty” i współautorka podcastu „Wtem piosenka” poświęconego musicalom oraz Sebastian Smoliński, krytyk nie tylko filmowy, ale i operowy, dziennikarz, piszący dla „Stopklatki” i „Kultury Liberalnej”, specjalista i wielki miłośnik kina amerykańskiego.

Trzeciego dnia wydarzenia, czyli 21 października, o godz. 19.15 odbędzie się pokaz filmu „Przynęta” (Wielka Brytania 2019), reż. Mark Jenkin

"Przynęta" opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach. Kornwalijska wieś, w której rozgrywa się akcja, przechodzi właśnie transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort. Bracia Ward zmuszeni są sprzedać dom londyńczykom, którzy przerabiają go, dekorując ściany linami, sieciami i innymi akcesoriami symbolizującymi "tradycję" i "autentyczność", czyli wszystko to, co turyści niszczą. Ekonomiczna, społeczna i kulturowa degradacja rybaków rodzi frustrację, która prowadzi do otwartej wojny z aroganckimi, bogatymi przyjezdnymi. Konflikt eskaluje, gdy młody Ward zaczyna flirtować z córką londyńczyków, panną Leigh.

Program kinochłonowego wydarzenia:

 

19.X.2020, 19.15 „Biały, biały dzień” (Islandia 2019), reż. Hlynur Pálmason

20. X. 2020, godz. 19.15 „Wysoka dziewczyna” (Rosja 2019), reż. Kantemir Balagov

21 X 2020, godz. 19:15 „Przynęta” (Wielka Brytania 2019), reż. Mark Jenkin

Bilety i karnety:

bilet na pojedynczy seans: 15 zł

festiwalowy karnet na wszystkie projekcje: 30 zł

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41,

tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.

 

 

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe