Starostwo częściowo na zdalnym

  • 15.10.2020, 14:45
  • Beata Perzanowska
Starostwo częściowo na zdalnym Archiwum PP
Starostwo Powiatowe w Augustowie zmieniło system pracy. Wszystko przez koronawirusa. Swoje sprawy w budynku starostwa przez ostatnie dwa dni załatwiało dwóch panów, u których dziś (15.10) wykryto zakażenie. W związku z tym od południa 15 do 16 października starostwo przeszło na system pracy hybrydowej. Część osób będzie pracowało normalnie, ale większość swoich obowiązków będzie wykonywać zdalnie. To oznacza utrudnienia w obsługiwaniu interesantów.

Jarosław Szlaszyński, starosta powiatu augustowskiego wyjaśnia, że w tym czasie starostwo nie będzie przyjmowało interesantów jak do tej pory.

-Mieszkańcy mający do załatwienia sprawy niecierpiące zwłoki ze względu na chociażby ważne terminy będą przyjmowani, ale po wcześniejszym kontakcie telefonicznym - mówi. -Natomiast w dniach od 15 do 16 października nie przyjmujemy w normalnym trybie petentów.

- Ci dwaj panowie przychodzili do urzędu przez ostatnie dwa dni mając już objawy przypominające covid. W poniedziałek skontaktowali się z lekarzem i zostali skierowani na test. Ich wynik jest pozytywny - wyjaśnia starosta. - Nie wiadomo czy ci panowie nie byli także w innych instytucjach i miejscach. Dlatego już po raz kolejny apeluję o rozwagę i odpowiedzialność. Jeżeli ktoś jest chory i ma objawy przypominające zakażenie koronawirusem to powinien dla bezpieczeństwa innych unikać skupisk ludzi, nie chodzić do urzędów i miejsc publicznych, by nikogo nie narażać na niebezpieczeństwo. Żadne procedury nie pomogą jeśli my sami nie będziemy świadomi w jaki sposób należy postępować.

Starosta dodaje, że ta sytuacja pokazuje iż nieodpowiedzialne zachowanie może nie tylko narazić innych na zakażenie, ale utrudnić pracę innym i spowodować ogromny stres dla pracowników, którzy mieli z tymi osobami kontakt.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe