Wojna za wojną

  • 14.10.2020, 14:00
  • Krzysztof Przekop
Wojna za wojną Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Filip Chodkiewicz, Tomasz Dobkowski, Mirosław Karolczuk, Jolanta Oneta Roszkowska, Wiesława Chrulska i Dariusz Szkiłądź.
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1115 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop

Pod koniec tygodnia spodziewajmy się ochłodzenia, w dzień do 8 stopni Celsjusza, w nocy nawet do zera. Jesień przyszła.

W najnowszym wydaniu „Przeglądu Powiatowego” zapraszamy naszych Czytelników na lekcję manipulacji. Wykład poprowadzą burmistrz Filip Chodkiewicz i radny Tomasz Dobkowski. Zajęcia nazwałbym raczej warsztatami, bo będą miały charakter praktyczny. Dowiemy się, jak w kilku prostych krokach ofiarę obciążyć winą za niesprawiedliwość, która ją spotkała. Wykład trwa kilka minut i jest opisany na łamach „Przeglądu Powiatowego”. Można go też przeczytać w części PREMIUM portalu dziennikpowiatowy.pl. Osobiście bardzo dziękuję obu panom wykładowcom, gdyż ich lekcja bardzo dużo mnie nauczyła. A nie jest to lekcja pierwsza. Mam dostać lekcję przed sądem, ale jakoś pozew mocno się opóźnia. Pan Dobkowski wyraźnie nie jest rychliwy z tym sądem, bo ani Marian Dyczewski, ani ja przed oblicze Temidy nie trafiliśmy. Banici z PiS też mówią, że sprawa jest już w sądzie, ale pozwany nic o tym nie wie. Chyba nie jest to sąd zaoczny i kapturowy? Ale dzięki takim sztucznym zapowiedziom można na mieście rozgadywać, że Dyczewski i Przekop idą pod sąd, zatem coś na rzeczy być musi. Można też opowiadać, jaki straszny hejt wylewa się z naszych łamów przeciwko funkcjonariuszom ugrupowania Nasze Miasto i banitom z PiS. Można opowiadać, jak to blokowane są wpisy pozytywne dla Naszego Miasta. Politykom wszystko można. Mogą kłamać, manipulować, przekręcać rzeczywistość, bo tak postrzegają swoją pracę. Co tydzień wyrażamy na naszych łamach pełną dezaprobatę dla takich postaw i takich sposobów działania. I co tydzień, a na portalu dziennikpowiatowy.pl codziennie, otrzymujemy cenzurkę od naszych Czytelników. Naszą pracę traktujemy jak misję, misję trwającą już 21 lat. Przez te lata krytycznie pisaliśmy o burmistrzu Leszku Cieśliku, burmistrzu Kazimierzu Kożuchowskim, o burmistrzu Wojciechu Waluliku, a obecnie o działaniach funkcjonariuszy Naszego Miasta i banitów z PiS. Mamy obowiązek patrzeć władzy na ręce, zadawać niewygodne pytania, bo pracujemy dla przyszłości Augustowa, dla naszej wspólnej przyszłości. Dziękuję naszym Czytelnikom, bo dzięki Wam możemy pełnić naszą zaszczytną służbę. Tekst okładkowy nazywa się „Manipulacja przemocą”.

W komentarzach na naszym portalu Czytelnicy zaczęli kontrolę oświadczeń majątkowych rządzących. Nie pozostaje nam nic innego, jak przyjrzeć się tym dokumentom. Oświadczenia składają radni, burmistrzowie, starostowie i kierownicy wydziałów. Z całą pewnością nie ma nic miłego, jak ktoś grzebie w moich pieniądzach, ale takie zasady są od dawna. Nikt nie zmusza nikogo do zostania burmistrzem lub radnym. Wśród Czytelników emocje wzbudziły dwa fakty. Zgłosili nam, że burmistrz nie mieszka we własnym małym mieszkanku, które wynajmuje. Pojawiły się głosy, że dostał mieszkanie od dewelopera. Poprosiliśmy Mirosława Karolczuka o wyjaśnienie i otrzymaliśmy odpowiedź, którą publikujemy. Otrzymaliśmy też informację, że zastępca burmistrza ma niespłacony dług w wysokości 4.500 zł. W poprzednim wydaniu „Przeglądu Powiatowego” Filip Chodkiewicz oburzył się, że jest to pomówienie i zapowiedział szybkie działania przeciwko oszczercom. Dług w internecie widnieje na stronie https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/1775780/Chodkiewicz-Filip-Jerzy. Trzymamy kciuki za szybkie wyjaśnienie sprawy. Marian Dyczewski zaapelował do Alicji Dobrowolskiej o dymisję. Gdy się spojrzy na jej oświadczenie majątkowe wydaje się to mało prawdopodobne. Wiadomo, że do rady nie idzie się dla pieniędzy, ale dieta stanowi ponad 20% jej rocznego dochodu. W takiej sytuacji decyzję o dymisji jest podjąć o wiele trudniej.

Oświadczenia majątkowe Mirosława Karolczuka, Filipa Chodkiewicza i Alicji Dobrowolskiej opisujemy w artykule „Burmistrz mieszka na cudzym”.

Wielokrotnie pisaliśmy o niebezpiecznych ciemnych przejściach na Wojska Polskiego. Kierowcy wiedzą, że jesienią w deszczowy dzień widzialność jest niezwykle ograniczona. Zimą jest jeszcze gorzej. Dopóki problem oświetlenia nie będzie rozwiązany, piesi muszą niezwykle uważać. Niestety dochodzi tam do potraceń. Jedno z nich miało miejsce w poniedziałek, 12 października. Czytelnicy naszego portalu nie szczędzili słów krytyki. O sprawie piszemy w tekście „Potracenie na przejściu”.

Władzom miasta doszedł nowy przeciwnik. Jest nim poseł PiS Jarosław Zieliński. Poszło o dyrektor Wiesławę Chrulską. Co o wystawieniu oceny przez burmistrza byłej pani dyrektor myśli pan poseł, można przeczytać w artykule „Poseł obciąża burmistrza”. W poprzedniej kadencji burmistrz i funkcjonariusze Naszego Miasta skutecznie konfliktowali się z kolejnymi ważnymi osobami, w tej kadencji też wywołują wojnę za wojną. Takie charaktery?

Mamy także rozmowę z panią Wiesławą Chrulską. Była pani dyrektor ma bardzo ciekawe spostrzeżenia. Zapraszam do przeczytania.

W numerze mamy także tekst o porozumieniu pomiędzy BAT, starostą i ZST. Takie porozumienie ma charakter prorozwojowy, może wielu uczniów zatrzymać na stałe w Augustowie. Gratulujemy wszystkim stronom porozumienia.

Piszemy także, że przybywa chorych na covid-19, o rekordzie na Kanale Augustowskim, o Teatrze Pneumatycznym, o kulturze i sporcie.

To wszystko w najnowszym numerze „Przeglądu Powiatowego”, który ukaże się w czwartek, ale najnowsze artykuły można czytać kilka dni wcześniej na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl. Każdy, kto wykupi dostęp premium, może przeglądać portal bez reklam.

Warto kupić „Przegląd Powiatowy”, bo jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KasiaPaniAbsolwentka
KasiaPaniAbsolwentka 20.10.2020, 13:21
Pani Wiesławo to chamski i prymitywny atak na Panią obudził ludzi w Augustowie, którzy powiedzieli dość. Z zapowiedzi gazetowej dowiedziałam się, że będzie Pani broniła swego dobrego imienia przed sądem to bardzo dobra informacja, mam nadzieję, że wyrok będzie sprawiedliwy i uwolni augustowian od tych bezwzględnych ludzi. Trzymam za Panią kciuki.
Cukrzyk
Cukrzyk 21.10.2020, 09:31
może też w obronie szpitala obudzi?
Giertychh
Giertychh 20.10.2020, 16:14
Dla naszego umiłowanego, najpiękniejszego, elokwentnego, wspaniałomyślnego, uczciwego i pięknego, naszego mentora i mistrza, cisną się życzenia.... Będziesz siedział.... Takie populistyczne, a jakże piękne.
wioletta
wioletta 18.10.2020, 03:34
Widać po co "młodziaki" (buahahaO poszły po władzę.... Dla niepoznaki wyleją trochę asfaltu tam i tu, a tak naprawdę.... dbają interesy Ich Miasta. Co tydzień nowa bomba. Kogo wyście wybrali????
mieszkaniec Augustowa.
mieszkaniec Augustowa. 15.10.2020, 14:07
Ktokolwiek widział.
Ktokolwiek wie.
Gdzie jest burmistrz Karolczuk?
Umówić się na spotkanie nie można. Pisma do burmistrza odpisują upoważnieni.
Z wielką łaską urzędnicy miejscy odpowiadają na pytania mieszkanców.
Co to ma być?
Kołchoz? Do grabi udało się zaprząć burmistrza ale dla mieszkańców czasu nie ma!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.10.2020, 13:47
Panie Krzysztofie mam prośbę aby Pan i Pański zespół archiwizował te wszystkie butne i lekceważące nas mieszkańców wypowiedzi Burmistrzów i Radnych . Mam nadzieję że za mniej więcej trzy lata , szybko zleci ukaże się na łamach PP świetny artykuł ukazujący jak to w imię dobra mieszkańców była sprawowana władza .
Z góry dziękuję i pozdrawiam gratulując kolejnego super numeru. Jest co poczytać.
Tron
Tron 15.10.2020, 13:05
Czytam i nie wierzę !
Burmistrz nie chce ujawnić gdzie mieszka ? W jakim lokalu, mieszkaniu , domu ? To czego się obawia ? Może mieszkańców miasta którym zawiaduje ? Totalny ABSURD ! Pewnie większość z nas by wskazała gdzie mieszka np. poprzednik, starostowie, Pan Poseł Zieliński a tu co ? O co chodzi pytam ? Czy ma to związek z zmianą plany zagospodarowania przestrzennego ? a może z innymi sukcesami ?
Jeżeli taka informacja nie będzie w obiegu publicznym to tylko będą się mnożyć plotki i domysły ! Proszę się opamiętać bo jak ktoś powiedział ,, im dalej w las tym więcej rośnie drzew "
nie zdziwię się
nie zdziwię się 17.10.2020, 12:08
A może mieszka przy drodze która została lub zostanie pokryta asfaltem?
Roma
Roma 15.10.2020, 11:41
Może tak Europoseł Jurgiel i Pan Dyjuk by się wypowiedzieli teraz o tym fachowcu którego tak zachwalali ?
Oczywiście także prosimy o zwiększenie aktywności w tym temacie Pana posła Zielińskiego któremu Augustów jest tak bliski i zabiegał o nasze głosy w kampanii wyborczej.
Przypominam Panu Wojewodzie że w momęcie kiedy cofa skargę mieszkańca do komisji miejskiej skarg i wniosków to owa ,, komisja" w której większość to radni popierający burmistrza lub przepraszam zespół burmistrza po zapoznaniu się z tą skargą orzeknie że jest ona BEZZASADNA !
Przypominam o akcji przekazywania przeczytanego Przeglądu Powiatowego znajomym, dziadkom, rodzicom, sąsiadom.
Ja osobiście nie kupuję paliwa na stacji Iness i nie uczęszczam do Mca.
Hfgbh
Hfgbh 15.10.2020, 12:58
Jak większość
belfr
belfr 15.10.2020, 09:12
👉Nowoczesna sala gimnastyczna i komples boisk "orlik" przy szkole nr 2 na Zygmuntowskiej obiecanej jeszcze przez Tomka Bukłaho. #obiecanewykonane
A nie czekaj ...... nie to jeszcze nie🖓
Czytelnik PP
Czytelnik PP 15.10.2020, 05:39
No to macie augustowskich biznesmenów ! Nie jeden krzyczy jak to płaci podatki a tu co ? A no to że ktoś żyje tylko z diety Radnego a to co nie który dostaje zwrot i pewnie z dużą górką bo jak by inaczej, co nie którzy mają nie zapłacone długi ! o parkingu na rybackiej nie wspomnę. A jak się trafi upierdliwy mieszkaniec to zgłosimy na Policję że nie sprząta na posesji !! O innych rzeczach nie chce mi się pisać bo ciągnie na wymioty.
Niech ten przedstawiciel młodych stanie przed mieszkańcami i spróbuje wytłumaczyć taką patologiczną sytuację władzy.
Janek
Janek 14.10.2020, 23:48
Tych co piszą i czytają Nasze Miasto ma przeciw sobie. To jasne. Ale wiele tysięcy łudzi w tym mieście nie czyta. Mówcie do nich wszędzie, w pracy, na ulicy. To nas uratuje przed recydywą tego towarzystwa.
Boss or ???
Boss or ??? 14.10.2020, 20:29
Szrek może za piękny nie jest, ale to jemu Augustów zawdzięcza rozwój - McDonald, galeria, autobus jeździ do McDonalda, bloki budują.....i co teraz powiecie?
Marek
Marek 17.10.2020, 03:20
McDonalds nie ma nic wspólnego z pobliską stacją ;)
haha
haha 17.10.2020, 12:10
Z myjnią też nie?
Łysy głąb
Łysy głąb 14.10.2020, 20:55
Mnie się podoba.... Ten owal głowy.... Te usta wypięte w dziooob. Ubranie szyte na miarę. To inteligentne spojrzenie. Czoło zmarszczone, zadumane. Oczy. Taaak oczy są zwierciadłem duszy. Toż to czysty anioł w ludzkuej postaci. Spójrzcie tylko na niego!
Lol
Lol 15.10.2020, 14:40
Tylko prostak i cham śmieje się i kpi z czyjegoś wyglądu. Jeśli nie podoba ci się to co ktoś robi - napisz rzeczowo i merytorycznie co ten człowiek robi wg ciebie źle. Jak jesteś taki piękny to podpisz się prawdziwym imieniem i nazwiskiem i zobaczymy jak piękny jest Twój wizerunek i czy z ciebie nie możnaby się pośmiać
Olo
Olo 15.10.2020, 19:46
Hej spokojnie. Ktoś napisał, że mu się podoba i wymienił jego walory. Nazwał go aniołem to też hejt? A ty cwaniaku podpisałeś się?
Go
Go 16.10.2020, 10:47
A zostaw to. Język znany wszystkim.
Tewje
Tewje 14.10.2020, 21:38
Przestańcie czepiać się wyglądu. Tomek naprawdę ma dystans do swojego wyglądu.
A to, że nie ma dystansu do swojej nieomylności ... cóż, to bywa przypadłością każdego z nas. Ale z drugiej strony, jak mówił mleczarz z Anatewki, u Tomka to chyba nie chwilowa przypadłość, to stan permanentny. Ale z drugiej strony może dzięki temu Augustów ma McDonalda i Reportera Augustowskiego i nie jest taką Anatewką.
Larwa
Larwa 14.10.2020, 22:14
Piękny jest! 😁
czekam i czekam od dawna
czekam i czekam od dawna 14.10.2020, 15:36
Kiedy zobaczę tego grubszego w okularach w jego masce z trokami?
brzuch ze  śmiechu boli
brzuch ze śmiechu boli 14.10.2020, 11:43
Wyremontowana Plaża Bielnik #obiecanewykonane a nie czekaj wróć....
To POSTiW.
Urzędnik
Urzędnik 14.10.2020, 11:37
Ciekawe skąd Filip wziął przez rok prawie pół bańki? Pracował przecież jako pierwszy gaduła miejski i zarobił o wiele mniej. Czy to już badało CBA? Może gazeta zapyta gadułę...
wef
wef 14.10.2020, 17:35
Wpisuje kwotę: 50.0000zł. Nie wiadomo czy to 500.000 czy 50.000,00 zł. I to nie pierwsze oświadczenie z takim błędem. Czy ktoś to weryfikuje? Czy Pan Filip nie czyta co podpisuje?
Eyes
Eyes 14.10.2020, 19:42
Jakiś problem z oczami?
Uczciwy
Uczciwy 14.10.2020, 18:14
Nasuwa się pytanie i uczciwość tego pana? Czy tak robione ktoś kto jest w służbie dla ukochanego miasta i mieszkańców? Nie ma co się obrażać i dopatrywać hejtu, samym postępowaniem daje to ludziom do oceny i zastanowienia.
never
never 14.10.2020, 11:00
☝Miało być Nasze Miasto?
👉Jest Nasze Miasto.
#obiecanewykonane
wstajem z kolan
wstajem z kolan 14.10.2020, 10:22
A Oneta to już nawet klęczy przed nimi? Ma rozmach ta nasza władza, zresztą taka pozycja jest w tym przypadku całkiem zasadna.
Toja
Toja 14.10.2020, 17:01
Niech klęczy bo to najlepiej jej wychodzi i pasuje
Ornitolog
Ornitolog 14.10.2020, 10:16
Ten Filip to w radio mówił, że widział żurawie w Augustowie. Też widziałem jak wczoraj odlatywały. Może wrócą wiosną, to Filip znowu poleci do radia.
Przyd pas
Przyd pas 14.10.2020, 10:12
Byście się wstydzili pisać takie niedobre rzeczy. To przecież hejt. Trzeba pisać, że Filip spłaca wszystkie długi zanim je zaciągnie, jest szczery i prawdomówny, Szrek nie jest hejterem, a Korolczyk to wielki strateg. To nasz skarb. Tylko chwalić.
Majster
Majster 14.10.2020, 10:07
Popatrzyłem na długi Filipa. Tych długów jest aż trzy. Trzy ohydne wpisy zmanipulowane i całkowicie nieprawdziwe na sumę 1233.40, 4499.99 i 610.00 zł. Panie Chodkiewicz, kiedy Pan spłaci swoje długi?
Kończ wasc wstydu oszczędź!
Kończ wasc wstydu oszczędź! 14.10.2020, 10:29
Wstydu nie ma! A o transparentności gada jak najęty.
mieszkaniec
mieszkaniec 14.10.2020, 08:48
Dług długiem ale Nasze Miasto górą.
Wszyscy z NM biznesy już mają, nawet Ci, którzy za pierwszej kadencji ledwo przędli.
Miał być Augustów dla wybranych eldoradem?
To i jest. #obiecanewykonane
Nietykalny s....
Nietykalny s.... 14.10.2020, 19:47
A mi szkoda Pana Filipa. No bo jeśli miał te długi ( zakładając że to prawda) to nikt mu nie pożyczył na spłatę. To jest dramat. Mając takich majętnych kolegów, on biedny, ubogi, kto wie czy nie przymierający głodem? I nikt mu nie pożyczył! A może...... On jest ponad prawem?????
rodzina na swoim
rodzina na swoim 14.10.2020, 16:01
Eldorado dla wybranych, zarabiają na tej nic nie znaczącej dla nich reszcie społeczeństwa. Coraz więcej jest tych miejsc, rozrasta się ta sieć sióstr, braci, matek, żon, wujków itd
Burchel
Burchel 14.10.2020, 08:43
To co zrobiono dyrektor Chrulskiej to granda w biały dzień.

Pozostałe