Kilka metrów do poprawki

  • 01.10.2020, 14:13 (aktualizacja 01.10.2020, 14:42)
  • Beata Perzanowska
Kilka metrów do poprawki
Nasi Czytelnicy wielokrotnie zwracają się o pomoc w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów. Niejednokrotnie dzięki opisaniu spraw udaje nam się ich kłopoty rozwiązać. Mamy nadzieję, że tak będzie w kwestii zdezelowanego dojazdu i dojścia do jednego z bloków przy ulicy 29-go Listopada w Augustowie.

O bloku nr 11 już kiedyś pisaliśmy. Kilka lat temu zwrócili się do nas mieszkańcy tego budynku i innych znajdujących się wokół o pomoc w spowodowaniu remontu terenu. Dodam, że między budynkami znajduje się spory plac, gdzie zamiast parkingu była piaskowa nawierzchnia i błoto. Wówczas nikt o ten teren nie chciał zadbać. W okolicy tego placu znajdują się bloki spółdzielcze i jeden należący do wspólnoty mieszkaniowej, administrowanej przez miejską spółkę Kodrem. Po publikacji teren, który należy do Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie został przez nią wyremontowany. Postawiono też nową wiatę przy kontenerze na śmieci. Problemem pozostała jednak niewielkiej długości droga dojazdowa do bloku, która jest często użytkowana przez mieszkańców. Ostatnio do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec, który poprosił o pomoc w opisaniu sprawy.

-Ta droga jest w fatalnym stanie. Płytki chodnikowe są powyłamywane. W tym miejscu jest bardzo ciemno i ostatnio starsza kobieta idąc do sklepu zaczepiła się o płytkę. Przewróciła się i mocno poturbowała -mówił mieszkaniec Augustowa (imię i nazwisko znane redakcji). -Zgłaszałem już kilka razy ten problem do Kodremu, ale nikt z tym nic nie zrobił. Przecież ten dojazd ma zaledwie parę metrów i jego wyremontowanie nie będzie kosztować majątku. Wystarczy nawet poprawić go, wyprostować jakoś te wyłomy. Czy my żądamy zbyt wiele?

Blok, przy którym znajduje się dojazd, należy do wspólnoty mieszkaniowej, tak więc o sprawę zapytaliśmy pracownika miejskiej spółki Kodrem, zajmującego się kwestiami budynków zarządzanych przez wspólnoty.

-Wiemy w jakim stanie jest ta droga. Ten teren należy do miasta i wysłaliśmy pismo do władz miejskich z prośbą o wyremontowanie tego dojazdu. Czekamy na odpowiedź -wyjaśnił nam Andrzej Romańczuk.

Skoro pismo trafiło już do augustowskiego magistratu, to postanowiliśmy zapytać Magdalenę Sokołowską, kierownika wydziału inwestycji urzędu miejskiego, o to czy dojazd będzie w końcu wyremontowany.

-Otrzymaliśmy pismo w tej sprawie i w najbliższym czasie będziemy to wraz z burmistrzem omawiać i analizować. Nie mogę jednak teraz powiedzieć, czy remont będzie wykonany, bo decyzji w tej kwestii jeszcze nie ma -poinformowała nas urzędniczka. -Zapadnie ona w najbliższych dniach.

Czekamy na decyzję. Mamy nadzieję, że ten niewielki kawałek dojazdu zostanie w końcu wyremontowany. Tym bardziej, że nie jest to wielokilometrowa droga wymagająca ogromnych nakładów finansowych.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Popielniczka
Popielniczka 01.10.2020, 14:39
Po papierosie będzie wiedziała więcej

Pozostałe