Dyrdymały radnych

  • 24.09.2020, 17:00
  • Krzysztof Przekop
Dyrdymały radnych
Czy radni mogą opowiadać dyrdymały, zmyślać liczby? A kto radnemu zabroni. Jesteśmy po to, by sprawdzać wypowiedzi radnych i to robimy. Zapraszam do lektury najnowszego numeru "Przeglądu Powiatowego".
loadingŁaduję odtwarzacz...
Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Młody wilk
Młody wilk 27.09.2020, 16:47
Miały być młode wilki wyszły psy łańcuchowe biegajace na łańcuchu wiadomo kogo
Rood
Rood 27.09.2020, 19:16
Czyli kogo ?
Jdygvcv
Jdygvcv 27.09.2020, 19:52
Wszyscy wszystko wiedzą
Bawoleoczy
Bawoleoczy 27.09.2020, 12:45
Dramat tego miasta
Szymborska
Szymborska 27.09.2020, 11:04
Na powitanie budowy socjalistycznego miasta

Miasto socjalistyczne –
miasto dobrego losu.
Bez przedmieść i bez zaułków.
W przyjaźni z każdym człowiekiem.
Najmłodsze z miast, które mamy.
Najstarsze z miast, które będą.
Najmłodsze na jutro bliskie.
Najstarsze na jutro dalekie.
Ala, Jola, Darek
Ala, Jola, Darek 27.09.2020, 09:00
Panie Dobrowolska, Roszkowska i Pan Ostapowicz to merytoryczni, posługujący się jedynie faktami i pozbawieni jakiegokolwiek nadęcia RADNI NASZEGO MIASTA. Wszelkie posądzenia o niewiedzę, konfabulacje, dyrdymały i pozowanie na mędrców jest po prostu straszną kalumnią.
Nasze Miasto
Nasze Miasto 27.09.2020, 11:02
Na małej stacji w wiosce Poronin,
Gdy pociąg stanął wśród zgrzytu szyn,
Wysiadł z wagonu ojciec, a po nim
Raźno wyskoczył na peron syn.

Wyszli na drogę. Wesoło idą.
Wartko, radośnie płynie im czas,
Gdy podziwiają wspaniały widok:
Góry i chmury, strumień i las.

Ożywczy strumyk chłodził im mile,
Przez kładkę przeszli na drugi brzeg.
Ojciec przystanął, pomyślał chwilę
Spojrzał na syna i tak mu rzekł:

„Tu, po tych dróżkach, dawno już temu
Za moich młodych dziecinnych lat
Chodził na spacer człowiek, któremu
Nową epokę zawdzięcza świat.

Wiesz, o kim mówię?” „Wiem, o Leninie.
Czy Lenin tutaj mieszkał, tu żył?”
„Tak, na tej ziemi, tu, w Poroninie
Przed żandarmami cara się krył.

Nim rewolucja wstrząsnęła światem,
Zanim się carski zawalił tron,
Lenin dwukrotnie mieszkał tu latem,
Tu swe zwycięstwa obmyślał on.

Tu przemyśliwał nad tym jak skruszyć
W ojczyźnie swojej ucisku rząd...
Tutaj przyjmował proletariuszy
I swe wskazania dawał im stąd
Trener I klasy
Trener I klasy 27.09.2020, 10:29
Pozostaje mi się zgodzić. Są oni profesjonalistami wielkiego formatu, właściwie dzięki nim i Tomaszowi Dobkowskiemu Nasze Miasto się rozwija. Powstają nowe miejsca pracy, ludzie z całej Polski przeprowadzają się do Augustowa. Niedługo dzięki Nim powstanie uniwersytet, lotnisko międzynarodowe i port morski. Aby żyli nam wiecznie. Ich światłe rządy niech się nigdy nie kończą.
Spleśniały s
Spleśniały s 27.09.2020, 21:30
Cuda!
Poddany
Poddany 27.09.2020, 14:11
Chylę czoło przed umiłowanymi rządzącymi, których światłe umysły codziennie oddzielają światło od ciemności. Ulicami Kilińskiego i Rybacką i przez parking koleżeński już niedługo będzie można dojechać do centrum wszechświata.
Asystent trenera
Asystent trenera 27.09.2020, 12:46
Tak tak i katedrę wybudują. Już ojciec sukcesu kamień węgielny układa 😂
Dyrdymały
Dyrdymały 25.09.2020, 23:22
"Odmiennego zdania są radni koalicji rządzącej. Ich zdaniem, w tym Jolanty Roszkowskiej, budowa bloków na Lipowcu umożliwi rozwój miasta.

Młodzi ludzie dorastają. Gdzie oni mają mieszkać? Załóżmy, że w Augustowie będzie rozwijał się przemysł. Jak chcecie kogokolwiek tu ściągnąć, a przede wszystkim pracowników? Mają koczować w namiotach? Może ta zabudowa wielorodzinna nie jest najlepszym pomysłem, ale to jedyna szansa dla naszych dzieci i wnuków, a także dla całego miasta. Dach nad głową jest tak samo ważny, jak środki do życia. To naprawdę jedyna szansa."
żródło : http://augustow24.pl/info/czy-…

pani radna od dwóch lat a może więcej na podstrefie ekonomicznej hula wiatr i rosną chwasty ! O jakim przemyśle pani mówi skoro nie potraficie wspomóc Bat w pozyskaniu działki na postawienie nowej hali gdzie miejsce pracy znalazło by ok 400 pracowników. Przypominam pani że bloki są budowane za mc donaldem a jak za mało to w stronę Żarnowa.
Przestańcie czarować mieszkańców i uprawiać politykę sukcesu bo go nie widać.
Brzuch boli ze śmiechu.
Brzuch boli ze śmiechu. 26.09.2020, 19:53
Roszkowska i Dobrowolska "brylują" na sesji. Nasze Miasto siedzi cicho.
Starababa
Starababa 27.09.2020, 12:48
W kąt postawili babkę, która była taaaaaka aktywna w poprzedniej kadencji. Zabrakło chłopca do bicia.
ziutek
ziutek 26.09.2020, 17:12
"Załóżmy, że w Augustowie będzie rozwijał się przemysł". Załóżmy że nie będzie się rozwijał, co jest znacznie bardziej prawdopodobne, by nie powiedzieć pewne. Już widzę te tłumy młodych, którzy ciągną tu ze Śląska i Małopolski aby pokoczować w namiotach i złożyć CV u wiodących w całej Polsce augustowskich pracodawców. Po co gadać takie dyrdymały, tylko po to aby medialnie zaistnieć? Cytowana pani powinna stosować się zdecydowanie do zasady: lepiej milczeć i wyglądać na durnia, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Co nie zmienia faktu, że budownictwo wielorodzinne mieszkaniowe jest potrzebne w jak największych ilościach. Duża podaż nowych mieszkań i konkurencja wśród deweloperów zbiłaby może do normalnego poziomu chore augustowskie ceny.
Realista
Realista 26.09.2020, 05:06
Radna chyba mieszka i żyje w innym mieście a nie w Augustowie. Zmienił bym kolejność na początek stworzyć miejsca pracy a później mieszkania bo inaczej będą to pustostany. Proszę się lepiej zająć opłatą adiencjacką którą wy uchwaliliście a nie fantazjować na temat przemysłu.
Ubranko
Ubranko 26.09.2020, 15:27
Radna bezradna
Deweloper
Deweloper 26.09.2020, 01:10
Z Augustowa to młodzi uciekają jak by pani nie zauważyła. Pytam po co komu bloki gdy nie ma pracy ? Czysta fantazja . Myśkę że tu chodzi o mieszkania pod wynajem lub pensjonaty .
Fantasy
Fantasy 26.09.2020, 07:36
Chodzi o apartamenty jako lokata kapitału a nie bloki dla mieszkańców.
Fryderyk
Fryderyk 26.09.2020, 10:09
Dokładnie, nowe aprtamenty w najfajniejszych przyrodniczo lokalizacjach blisko jezira Białego czy lasu, to jedynie lokata kapitału dla przyjezdnych czy okazjonalnych i weeekendowych bywalców miasta. Kogo z lokalnych bedzie stać na nabycie takiego kameralnego mieszkania w niedostępnej cenie za m2 dla przecietneo Augustowiaka? Albo kogoś młodego co jest na dorobku ?? I co to ma wspolnego z rozwojem miasta?? Mnie oburza taka interpretacja 'rozwoju miasta' ponieważ to nie ma nic wspólnego z powiększaniem zasobu mieszkalnictwa społecznego dostępnego dla ogółu mieszkańców. Więc proszę pani Radna nie wprowadzać ludzi w błąd. Apartamentowce czy temu podobne nabywane przez zasobnych w portfel przyjezdnych jedynie pogłębiają dysproporcję społeczną , wspierają i pogłebiają niekorzystną sytuacje mieszkaniową, no i odpływ młodych ludzi. Bo jakie mamy tu możliwości? Ani pracy, ani rozwoju. Prosze nam stworzyć miejsca pracy w pierwszej kolejności. A w nsatępnej kolejności zadbać o mieszkalnictwo społeczne.
Chopin
Chopin 26.09.2020, 21:07
Tak. Popieram. Proszę stworzyć nam miejsca pracy. Takie za minimum 5 tys. zł na rękę.. I mieszkania pod wynajem za 500 zł miesięcznie . - najlepiej w pełni umeblowane Języków obcych nie znam, skończyłem licencjat z marketingu. aha... i praca nie dłużej niż 8 godz. z dwoma przerwami 30 minutowymi na śniadanie i lunch.
Plac zabaw
Plac zabaw 27.09.2020, 07:42
A co to ma dorzeczy z sprzedażą gruntów w atrakcyjnych miejscach w mieście. Twoje wykształcenie na pewno jest najlepsze w mieście a biznes przynosi bajońskie dochody. Natomiast twoje wypowiedzi ukazują kim tak naprawdę jesteś.
Mozart
Mozart 27.09.2020, 12:11
było to odniesienie do przedmówcy, cytuję:"Proszę nam stworzyć miejsca pracy w pierwszej kolejności....". Twoja wypowiedź świadczy o znajomości czytania ze zrozumieniem
Augustowiak
Augustowiak 25.09.2020, 18:11
Jakies dziwne te nazwiska czy aby napewno to Augustowiacy
Tron
Tron 25.09.2020, 13:57
Dzięki Panie redaktorze za świetny artykuł na temat opłaty adiacenckiej . Bardzo rzeczowo Pan zilustrował sprawę. Radni niech się wstydzą i uzupełnią swoje braki w tym temacie. Pozostałe artykuły także super.
Jeszcze raz Brawo.
kolejna kompromitacja
kolejna kompromitacja 25.09.2020, 11:38
Fantastyczny przykład "dyskusji po augustowskiemu" oraz bezczelności i chamstwa rządzących z wczorajszej sesji.
Uchwała dotycząca naboru wniosków do RFILu na kwotę ponad 50 dużych baniek, wrzucona na chwile przed sesją, aby zataić przed opozycją i uniknąć dyskusji. Macie zamknąć japy i przegłosować to cośmy najmądrzejsi ustalili. Freudowska pomyłka w tytule uchwały (wnioski na infrastrukturę drogową, co później poprawiono) zdradza ich prawdziwe intencje - chcą przewalić wszystkie pieniądze z rządowych dofinansowań na asfalt. Spodziewajcie się w kolejnych latach jeszcze więcej asfaltu i nic poza tym.
Przewodniczący komisji rozwoju (jeżeli ma resztki godności i honoru, wiem że to ryzykowna teza) powinien zapaść się pod ziemię a następnie podać natychmiast do dymisji. Bo jeżeli wiedział o tej uchwale, to dlaczego nie powiedział? Jeżeli nie wiedział, to dlaczego głosował za, skoro pominięto jego komisję w dyskusji o potencjalnych 50 milionach na rozwój? Jeżeli taki koleś przewodniczy komisji rozwoju i po czymś takim ma zamiar robić to dalej, to dalibóg, nie ma już ratunku dla tej ciężko doświadczonej przez los mieściny.
Rif
Rif 25.09.2020, 18:50
10 000 000 na błonie , a na basen nie ma
august
august 25.09.2020, 09:26
zastępca burmistrza dorabia na boku na umowie zlecenia z oświadczenia majątkowego wynika ze to pokażna suma dochodu tylko transparentny pan Chodkiewicz nie wymienia firmy zlecającej mu uslugi czy to normalne , czy burmistrz wie w jakiej firmie dorabia podwładny? chyba też mieszkańcy Augustowa -podatnicy powinni wiedzieć o tym dorabianiu
Judasz
Judasz 01.10.2020, 16:38
Coś tu śmierdzi???
Uczciwy
Uczciwy 28.09.2020, 20:53
Prokurator powinien się temu przyjrzeć
Nowak
Nowak 25.09.2020, 12:59
dlatego wielu wielu bardzo dobrych fachowców nie chce mieć nic wspólnego z pracą w samorządzie. Oczywiście zgadzam się z oświadczeniami majątkowymi, ale to powinno być tylko do wglądu dla odpowiednich organów kontrolujących. Jak oświadczenia majątkowe są oglądane i komentowane przez wszystkich to już jest to paranoja.... zwłaszcza w naszym pięknym kraju, gdzie sąsiad zazdrości sąsiadowi....
mareczek
mareczek 28.09.2020, 10:48
Ja tam naszym włodarzom z miasta nie zazdroszczę niczego ani urody ani wiedzy(jeżeli ją mają),ani doświadczenia(jeżeli go mają), a zwłaszcza nie zazdroszczę tego co spotka ich wkrótce po utracie stanowisk.
jureczek
jureczek 28.09.2020, 12:29
za 8 lat? a co ich spotka?
wiemcomówie
wiemcomówie 28.09.2020, 14:25
Za trzy lata a może wcześniej wyrzuceni z pracy i ci zmuszeni żeby odejść pracownicy, dyrektorzy, prezesi staną pod urzędem i będą wiwatować na ich cześć a w w przyszłości może ich drogi życiowe się połączą w tym lub innym miejscu. Zycie płata różne figle.
Suwałki
Suwałki 28.09.2020, 20:54
Zęba wyrwać 😂😂😂😂
Strach
Strach 26.09.2020, 15:50
Bardzo wielu dobrych fachowców pracuje w wielu samorządach. U nas fachowców albo się zwalnia albo doprowadza do tego że nie wytrzymują i sami się zwalniają.
Kowalski
Kowalski 25.09.2020, 13:36
Ale dzisiejsze prawo tak stanowi oświadczenia są jawne to funkcjonuje od dawna ,nienormalnym jest że zastępca burmistrza dorabia na boku ....to jest skandal ma się zajmować problemami miasta za to podatnicy mu płacą a nie za dodatkową chałturę...
Inka
Inka 25.09.2020, 20:06
Nie ma czasu na pracę i dlatego skleca na kolanie negatywną ocenę pracy dyrektora, której potem nie umie dowieść.
Pokurcz
Pokurcz 26.09.2020, 15:28
Od tej roboty pokurczony łazi
Cytat roku.