Frustracja banitów postępuje

  • 21.09.2020, 15:00
  • Bartosz Lipiński
Frustracja banitów postępuje Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Konferencja prasowa grupy radnych, na pierwszym planie Dariusz Ostapowicz
Podczas konferencji prasowej naszą gazetę zaatakowała piątka radnych, wybranych w ostatnich wyborach samorządowych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie partia nie utożsamia się z tymi radnymi. Przewodniczący augustowskiego PiS Marcin Kleczkowski podkreśla, że piątka radnych nie powinna być w żaden sposób kojarzona z tą partią. Kleczkowski ocenił też zapowiedź złożenia pozwu przeciw gazecie.

Relacjonując niedawną konferencję grupy radnych zaistniał problem z nazwaniem tej grupy. Alicję Dobrowolską, Mirosława Chudeckiego, Jolantę Onetę Roszkowską, Dariusza Ostapowicza oraz Mieczysława Szczerbakowa określamy mianem radnych koalicji rządzącej. Do rady miejskiej dostali się startując z listy Prawa i Sprawiedliwości, jednak dziś trudno utożsamiać ich z tym ugrupowaniem. To wspomniani radni zagłosowali przed rokiem za odwołaniem z funkcji przewodniczącego rady swojego klubowego lidera Marcina Kleczkowskiego. Nie potrafili konkretnie i merytorycznie uargumentować tej decyzji, chociaż przekonywali, że racja w tym sporze leżała po ich stronie. Na początku bieżącego roku ze struktur partii oficjalnie usunięto Alicję Dobrowolską i Dariusza Ostapowicza, a decyzję w tej sprawie osobiście podpisał prezes Jarosław Kaczyński. Niedawna konferencja grupy radnych z udziałem banitów z PiS nie umknęła uwadze przewodniczącego PiS w Augustowie, którego poprosiliśmy o komentarz. Radny Marcin Kleczkowski odcina się od swoich byłych kolegów.

-Uważam, że zwołanie przez grupę radnych konferencji i oskarżenie mediów lokalnych za ukazywanie faktów było posunięciem dalece niefortunnym. Chcę zaznaczyć, że piątka radnych biorących udział w tym spotkaniu nie powinna być w żaden sposób kojarzona z Prawem i Sprawiedliwością. Ci ludzie zostali wykluczeni z klubu radnych PiS. Pani Alicja Dobrowolska i pan Dariusz Ostapowicz zostali dyscyplinarnie usunięci z naszej partii. Natomiast postępowanie pani Jolanty Roszkowskiej sprawiło, że wobec niej również został złożony wniosek o wykluczenie z PiS. Z kolei panowie Mirosław Chudecki i Mieczysław Szczerbakow nigdy nie należeli do naszego ugrupowania. Grupa radnych biorących udział w konferencji nie ma jakiegokolwiek prawa do reprezentowania PiS. Tak samo nasza partia nie ma nic wspólnego z działaniem wymienionej piątki radnych. Postępowanie tej piątki radnych było ich świadomym wyborem i de facto przystąpieniem do klubu Naszego Miasta, któremu przewodzi aktualnie pan radny Tomasz Dobkowski –komentował radny Marcin Kleczkowski.

Kleczkowski odniósł się również do zapowiedzi grupy radnych, dotyczącej podania naszej gazety do sądu. Nasz rozmówca przypomina, że wyrażanie opinii o postępowaniach osób publicznych jest uprawnionym działaniem i nie powinno się tego w żaden sposób ograniczać.

-Zapowiedź podania lokalnej gazety do sądu przez grupę radnych była niewłaściwa z kilku powodów. Opisana w artykule sytuacja była relacją z przebiegu sesji rady miejskiej. Radni powinni odnieść się merytorycznie do treści artykułu i nic poza tym, ale wcześniej winni też podjąć refleksję, czy nie należy skorygować własnego postępowania. Redaktor naczelny, dziennikarze oraz zwykli mieszkańcy mają prawo do osądu postępowania radnych. Osąd publicznych osób jest jak najbardziej uprawniony. Radny przecież jest funkcjonariuszem publicznym. Dzięki temu ma przywileje, dietę, ochronę prawną. Ale z drugiej strony jego wypowiedzi i postępowanie podlegają ocenie, często może być to ocena krytyczna i dotykająca. Nikt nie zmuszał radnych do startu w wyborach. Nie można gazecie, ani ludziom aktywnym w przestrzeni publicznej zabronić rozmawiania o radnych, ponieważ byłoby to niedopuszczalne –zauważył przewodniczący augustowskiego PiS radny Marcin Kleczkowski.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hirdhbvg
Hirdhbvg 28.09.2020, 20:48
Ani wstydu ani honoru
Kasa
Kasa 29.09.2020, 12:56
Piniondze nie śmierdzą.
Trin
Trin 28.09.2020, 20:26
Nasze dzieci uczęszczają do szkoły i codziennie przebywają w klasach przeciętnie po ok. 30 osób o przerwach nie wspomnę a szanowni państwo radni za namową kilku osób nie mogą obradować w trybie stacjonarnym raz w miesiącu ! No piękny przykład pani przewodnicząca ! Niech się młodzi uczą że władzy można więcej.
Farsa połączona z obłudą !
Oczywista oczywistość
Oczywista oczywistość 28.09.2020, 17:55
Przestańcie już z tymi banitami.
To okoliczności i źli ludzie nie nadążają za tą piątką zacnych obywateli miasta, naszego miasta.
Ala - jej bezkompromisowej prawdomówności zakłamany świat nie jest w stanie przyjąć.
Darek - jego "głos wysokiej merytoryki" (cyt. z Darka, z odpowiednim akcentem) jest niczym światło latarni podczas burzy pustosłowia.
Jola - zawsze przepełniona głęboką refleksją sprowadzającą gawiedź na właściwe miejsce.
Mirek i Mietek - wiadomo związkowcy z krwi i kości.
To świat jeszcze będzie o nich zabiegał.
Duduś
Duduś 04.10.2020, 07:43
Związkowcy z krwi i kości niczym ...Duda.
"Wpadła mi do sedesu odznaka ZMS-u,....."
Filipek
Filipek 28.09.2020, 22:14
Naczelny ma piekną teorię o typach kompetencji i niekompetencji, ale ona taka zawikłana, więc ja powiem prościej: największym nieszczęściem głupoty jest to, że nie zdaje sobie sprawy, że jest głupia...
Idioci
Idioci 28.09.2020, 20:49
Padam 🤣🤣🤣🤣
Lola
Lola 28.09.2020, 15:30
Biedni banici, i kto was teraz przygarnie? PiS was wyrzucil, a do młodziaków się nie zaliczacie. Wydymają was hahaha
Wtk
Wtk 28.09.2020, 19:17
Nie tacy biedni .Wiedzieli co robią . jak swojego szefa odwoływali z przewodniczącego rady albo pozwolili zwolnić go z pracy . Ciekawe kto był taki mądry i im doradzał 😂 Pani Jola czy Ala , może pan Ostapowicza. Ciekawe?
Dżorcz Klunej
Dżorcz Klunej 30.09.2020, 12:56
ale ten szef to chyba ma już tylko jednego podwładnego
Matrona
Matrona 28.09.2020, 20:50
Joła swoim stylem to tak jakby z innej epoki.....?
jam
jam 28.09.2020, 22:09
w sensie że uniform rodem z ChRL?
Maszynka do głosowania
Maszynka do głosowania 22.09.2020, 10:08
Jednym zdaniem ....PiS wygrał wybory do RM a miastem rządzi NM dzięki tej piątce !
wiemipamiętam
wiemipamiętam 22.09.2020, 09:10
Panie Kleczkowski to są Pana wybrańcy, to Pan wpisał ich na listy wyborcze PiS-u i wspierał ich w kampanii wyborczej, tak samo jak i Karolczuk, którego wspólnie z Jurgielem zarekomendowaliście mieszkańcom na burmistrza. To Pan jest współodpowiedzialny temu wszystkiemu co obecnie wyprawia się w mieście.
hola
hola 22.09.2020, 18:30
Święte słowa. Do poprzedniej RM też wstawił dziwnych bluzgaczy, którzy go potem wystawili do wiatru. Uważam, że decyzje kadrowe tego pana kompromitują go. No ale może nie ma z kogo wybierać? W radzie powiatu też niemowy :)
Dnodnodno
Dnodnodno 21.09.2020, 16:42
To oni tak się ze......, że przystąpili do mm??????
ja
ja 21.09.2020, 20:43
Dziwisz się? Jakimi kadrami dysponuje PiS, każdy widzi. Wystarczy pooglądać tv. A im niżej, tym gorzej.

Pozostałe