Radni atakują "Przegląd Powiatowy" (relacja video)

  • 14.09.2020, 15:23
  • Bartosz Lipiński
Radni atakują "Przegląd Powiatowy" (relacja video) Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu z przodu: Jolanta Oneta Roszkowska i Alicja Dobrowolska, za nimi Mieczysław Szczerbakow, Mirosław Chudecki i Dariusz Ostapowicz
Radni koalicji rządzącej w augustowskiej radzie miejskiej: przewodnicząca rady Alicja Dobrowolska, Mirosław Chudecki, Dariusz Ostapowicz, Jolanta Oneta Roszkowska i Mieczysław Szczerbakow zwołali konferencję prasową. Podczas spotkania z mediami zaatakowali "Przegląd Powiatowy", zarzucając naszej gazecie pisanie nieprawdy. Radni odczytali również przygotowane przez siebie stanowisko, dotyczące okładki jednego z ostatnich wydań tygodnika. Okładka nosiła tytuł: "Radni hamują rozwój Augustowa". Nie zgadzamy się z opiniami, które zostały wygłoszone na konferencji przez radnych. Publikujemy video ze spotkania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (102)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miet
Miet 18.09.2020, 18:44
Jaką partyjną przynależność reprezentujecie?
Dobromir
Dobromir 18.09.2020, 17:27
Pan Szczerbakow tu ewidentie struga durnia. Oczywistym jest, że ze strony nadleśnictwa jest to jawne działanie na szkodę tej instytucji i próba odwrócenia kota ogonem. Jeżeli natomiast pan Szczerbakow rzeczywiście wierzy w to, co mówi, to potwierdza tym samym brak odpowiedniej wiedzy (czyżby zatem brak kompetencji?) w tej dziedzinie. Czekam z niecierpliwością na rozprawę i wyrok, a także oficjalne , publiczne przeprosiny ze strony tych radnych względem Przeglądu i wszystkich meszkancow, bo wyrok jest oczywisty - jeśli się zna prawo.
ja_nie_mogę
ja_nie_mogę 17.09.2020, 10:04
Nie pozwolili im zrobić konferencji przed UM? Zrobili za budynkiem na palarni. Ale jaja.
Pytanie na śniadanie
Pytanie na śniadanie 17.09.2020, 08:57
Piękne miejsce na konferencję. Tak zapytam od frontu budynku było wstyd ? Również można było na polance w lesie lub parku np. Hrrberta , czy może na sali UM nie można było zachować dystansu społecznego dla 5 osób no może 7 ? Czy nie było pozwoleństwa od koalicjanta ? A tak woli wyjaśnienia może by radni się określili z jakiej to teraz są partii, stowarzyszenia czyteż innego ruchu bezpartyjnych samorządowców ? Bo jak rozumiem nie chcecie by kojsrzeni z Pis ? Warto by poinformować swoich wyborców których część zagłosowała na nazwę Pis jako przedstawicieli rządzącej frakcji w kraju a tym samym pewnie się rozczarowali swoim wyborem.
odpowiedź _na_lunch
odpowiedź _na_lunch 17.09.2020, 11:20
taki reprezentacyjny budynek urzędu mamy od wielu wielu lat... ale ten nowy jest już elementem totalnej krytyki... i tak źle i tak niedobrze...
Pałac
Pałac 17.09.2020, 15:02
Wyremontowany zapewne będzie piękny ....tylko koszt jest kosmiczny ! Nowy budynek UG Augustów kosztował 3,5 mln . Myślę że można by było za koszt remontu wybudować co najmniej nowe 2 urzędy !
Oferent
Oferent 17.09.2020, 16:11
według oferty w przetargu budynek UG kosztował - 4.513.850.09, ale z robotami dodatkowymi grubo ponad 5 mln zł...
były_uczeń
były_uczeń 17.09.2020, 15:59
nie wiem ile kosztował budynek UG (chociaż 3,5 mln wydaje się kwotą niską - można sprawdzić), nie wiem ile kosztuje remont budynku UM na Młyńskiej, ale jeżeli nie remont to co należało zrobić z budynkiem byłej szkoły? Zburzyć? pozwolić by ulegał degradacji i straszył wyglądem jak budynek naprzeciwko kina (który niedługo się zawali?). Proszę też mieć na uwadze wzrost cen prac budowlanych.... 4-5 lat temu metr mieszkania kosztował około 3,5 tys. zł a teraz 5,5 - 6 tys zł?... nic nie bierze się znikąd. tak mi się wydaje....
Pałac
Pałac 17.09.2020, 17:43
Też nie wiem ile kosztuje remont budynku po szkole , ale kwoty jakie padają to porostu aż nie wiarygodne (16 mln zl). To może opłaciło się zburzyć i postawić nowy!
Myślę że burmistrz powinien zwołać konferencję i przedstawić kosztorys adaptacji, remontu i wyposażenia budynku! A nie spekulacje i zabawa wiem ale nie powiem !
Reto
Reto 17.09.2020, 10:43
Kleczkowski im się nie podobał to postanowili sami się rządzić . Powiedzcie chociaż , kto jest waszym liderem pani Ala czy pan Ostapowicza a może Oneta?
ciekawy
ciekawy 16.09.2020, 11:57
Konferencja masakra. Szkoda, że redaktorzy nie dopytali jakie konkretnie wymierne efekty pracy tych radnych wpłynęły na rozwój gospodarczy i turystyczny miasta Augustowa, a jeżeli nie wpłynęły to czy jest hamowany jego rozwój czy nie? Pani Dobrowolska twierdzi, że pilnuje prawa określonego Statutem. Pytanie do Pani Dobrowolskiej brzmi, kto jest w stanie zmienić Statut?. Czy normalnym jest, że osoba od roku przebywająca w USA powinna pobierać dietę radnego. Rozumiem, że tak zapracowana skutecznym rozwojem miasta Przewodnicząca nie miała czasu pochylić się nad zmianami w Statucie. Rozumiem też, że Pan Szczerbakow jest rzecznikiem prasowym BAT w Radzie Miasta, ciekawe co na to władze BAT? Czy Pan Chudecki dopełnił jako Przewodniczący struktur Solidarności w stosunku do członków związku- dyrektorów zrzeszonych w Solidarności odpowiedzi na postawione wnioski, czy też był zapracowany rozwojem miasta i sprawy związkowe zostawił na boku?
Wytrzeszcz
Wytrzeszcz 16.09.2020, 10:37
Wyrażenie własnego zdania nie jest hejtem. Klepać was po plecach drodzy radni i włodarze to trzeba mieć za co.
i znowu zdrada
i znowu zdrada 15.09.2020, 20:23
Jeszcze wczoraj Oneta piała na konferencji jak to ona fantastycznie reprezentuje mieszkańców i czuje się skrzywdzona hejtem i niesprawiedliwością. I co się wydarzyło dzisiaj? Otóż na komisji skarg i wniosków znowu głosowała przeciwko mieszkańcom - za oddaleniem ich skarg, między innymi w sprawie kontrowersyjnej budowy parkingu na Rybackiej. Jawnie stanęła po stronie urzędasów z ratusza. W słowniku ludzi kulturalnych brak już słów wystarczająco obelżywych na określenie tego, co ona wyprawia.
ACTA
ACTA 16.09.2020, 07:46
Wszystko to dla was mieszkańcy którzy tylko potraficie być niewdzięczną masą hejtującą i nie potrafią docenić kunsztu i elokwencji pań i panów radnych.
Bombalina
Bombalina 15.09.2020, 19:35
Nigdy nie słyszałem żeby tak radni się poobrażali na krytykę publiczną. Jak nie potrafią mieć twardej skóry to powinni opuścić samorząd i zająć się czymś innym a nie pełnieniem funkcji publicznych.
Meta
Meta 15.09.2020, 17:29
Wcale mnie to nie dziwi...
Cotomabyć???
Cotomabyć??? 15.09.2020, 17:11
Totalna kompromitacja!!!
atmosfera strachu
atmosfera strachu 15.09.2020, 16:32
Chyba radni w Augustowie powinni mieć dodatek do diety na adwokata, bo maja prawo bać się odezwać. To ewenement na skalę Polski tak jak długość sesji. Szkoda że tylko w tym jesteśmy pierwsi.
Reto
Reto 15.09.2020, 16:09
Czekamy na oświadczenie Waszego Miasta czy idziecie razem z tymi radnymi do sądu czy osobno .
Czy może nie jesteście urażeni .
Co na to Filip i Mirek .
Co na to pan Dobkowski . Jaka strategia jaki PR przyjmiecie ?
letnia woda
letnia woda 15.09.2020, 15:46
Mirosław realizuje politykę bezpieczeństwa: jestem za a nawet przeciw. Wstrzymuje się w niewygodnej sytuacji tak aby wilk był syty i owca cała. Umożliwia mu to arytmetyka w radzie. Ale nie tego chyba wyborcy od niego oczekują.
Pesymista
Pesymista 15.09.2020, 13:07
Jak będzie dalej. Rzuca głupców z konferencji na pożarcie tak jak rzucili walulika, zrzuca na nich wszelkie niepowodzenia, przebiorą się w nowe szaty i wygrają kolejne wybory. Wystawia na burmistrza miska a rządzić dalej będą td i fch oraz bk
optymista
optymista 15.09.2020, 17:01
Tak źle nie będzie. Za bardzo się już sprostytuowali, za bardzo na bezczela wszystko robią, w chamstwie i arogancji przeszli samych siebie, zaleźli za skórę zbyt wielu ludziom i środowiskom. Także 1 może max 2 mandaty, tak to widzę. Formacja schyłkowa.
Ok
Ok 15.09.2020, 11:49
"To Państwu redaktorom powinno dać do zastanowienia że macie tylko jedną stronę wypowiedzi" cytat Pani Dobrowolskiej
duduś
duduś 15.09.2020, 15:10
Kobieto daj sobie do zastanowienia już wszyscy wiemy, że Pani zna wszystkie strony wypowiedzi i prosimy o jedno aby miała w końcu litość nad mieszkańcami Augustowa.
jak widać
jak widać 15.09.2020, 11:08
nasze miasto bis
Najwięksiprzegranitejkadrncji
Najwięksiprzegranitejkadrncji 15.09.2020, 11:07
Czego się państwo spodziewaliście po takich zachowaniach? Czego się państwo spodziewaliście po koalicji z NM? Czego się państwo spodziewaliscie po takich decyzjach? Państwo zapomnieliście, że jesteście dla ludzi wybranych przez ludzi. Panie Mirku dla mnie Pan jest najbardziej przegrany z tych ludzi. Przykro mi to pisać ale w Panu my mieszkańcy pokładaliśmy nadzieję. Szkoda, na prawdę szkoda.
C
C 15.09.2020, 13:02
Panie Mirku to ostatnie chwile żeby nie iść z nimi na dno.
bez żalu
bez żalu 15.09.2020, 15:37
A niech idzie....co go żałować...już tak się skompromitował.
dlatego_jest_jak_jest
dlatego_jest_jak_jest 15.09.2020, 08:32
przewodnicząca rady miejskiej
przewodnicząca komisji rewizyjnej i wiceprzewodnicząca komisji skarg, wniosków i petycji
przewodniczący komisji rozwoju i przewodniczący komisji uzdrowiskowej
wiceprzewodniczący komisji rozwoju
Ups
Ups 15.09.2020, 12:29
Myśleli że nikt tego nie zuważy .
Bo przecież wolno nam robić co się podoba bo mamy koalicję a teraz płacz i lament. Trzeba mierzyć siły na zamiary a nie za wszystkim podnosić grzecznie rączkę i dziękować kłaniając się
w pas. Nie przyszło wam do głowy że jesteście tymczasowo na tych stołkach ? Rozsądny człowiek wiedząc że jest ,, zatrudniony na czas określony" Nie zwalnia ludzi ! Tym bardziej że żyje i mieszka pośród nich ! Czy uważacie naprawdę że nikt nie śledzi kolejności budowy ulic i kto przy nich mieszka ? Mam nadzieję że mieszkający przy ulicy Kilińskiego i Rybackiej także wpłacili swój udział w budowie tych ulic ?
dlatego_było_jak_było
dlatego_było_jak_było 15.09.2020, 10:59
https://www.bankier.pl/wiadomo…

Proboszcz
Proboszcz 15.09.2020, 07:11
Więcej pożytku przynosi mądrość niż głupota, tak jak więcej pożytku przynosi światło niż ciemność.
Źródło: Kazn. 2:13
Proboszcz
Proboszcz 15.09.2020, 07:10
Ścieżka prawych jest jak jasne światło, które świeci coraz jaśniej, aż nastanie pełny dzień. Droga niegodziwych jest jak mrok; nie wiedzą, o co się potykają.
Źródło: Prz. 4:18, 19

Pozostałe