Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 18 sierpnia 2026 02:35
Reklama

Trener mistrzów

Podziel się
Oceń

„Przegląd Sportowy” przeprowadził wywiad z Piotrkiem Markiewiczem. W wywiadzie jest mowa o największych sukcesach Piotrka jako zawodnika. Jest też mowa o Andrzeju Siemionie. Na ostatnich Mistrzostwach Polski Sparta wypadła w miarę dobrze. W każdym z tych startów swoją większą czy mniejszą zasługę miał Andrzej Siemion. Rozmowę z legendarnym trenerem kadry Polski i twórcą sukcesów zawodników augustowskiej Sparty przeprowadził Krzysztof Andruszkiewicz
Trener mistrzów
Na zdjęciu Andrzej Siemion

Kilka dni temu w „Przeglądzie Sportowym” ukazał się wywiad z twoim wychowankiem Piotrkiem Markiewiczem, Mistrzem Świata, Medalistą Olimpijskim, jednym z najlepszych polskich kajakarzy i zawodnikiem Sparty Augustów. Jest też mowa o współpracy z tobą jako trenerem. Co można powiedzieć o Piotrku i jego osiągnięciach?

-Medal Piotrka w Duisburgu, a później na olimpiadzie w Atlancie był miarą jego talentu sportowego. Talent sportowy to nie tylko mięśnie, ale również cechy psycho-fizyczne, które zadecydowały, że był taki a nie inny i potrafił zdobywać medale. Dzisiaj już takich zawodników nie mamy, nad czym boleję. A co do Piotrka życie pokazało, iż zasłużył na te osiągnięcia i to co później zrobił, odzwierciedla jego talent.

Czy można powiedzieć z punktu widzenia trenera, iż Piotr Markiewicz jest zawodnikiem spełnionym?

-Tak oczywiście, każdy medalista olimpijski jest zawodnikiem spełnionym i nie dlatego że dostaje kasę, ale medal jest pokłosiem właśnie jego talentu, jego zachowań, które były wcześniej. Jako zawodnik był indywidualistą i to mu się opłacało i podejrzewam, iż się tego nie wstydzi i to że jeździł w osadach, to nie przekreśla jego cech osobowościowych.

Rozmawiamy nad rzeką Nettą, gdzie w pobliżu widać bazę kajakarzy. Chciałbym nawiązać do tego, co jest dzisiaj. Byłeś i jesteś trenerem naszych byłych zawodników „mastersów” -Garbaczów i Grygo, którzy wraz z A. Wysockim nie tak dawno zdobyli tytuł Mistrza Polskie w czwórce. Co możesz powiedzieć o tym sukcesie?

-To są ludzie dorośli i moja rola była nieco szczątkowa, bo każdy z nich pracuje, ma rodzinę, zarabiają na życie poza sportem. Trzeba było tylko im trochę podpowiadać, coś mądrze zasugerować, czasami bywaliśmy na wspólnych treningach. Wiedzieliśmy, iż te MP są w sierpniu i robiliśmy wszystko, aby w tym czasie było tej predyspozycji sportowej jak najwięcej, by okazała się wystarczająca do zdobycia złotego medalu i tytułu Mistrza Polski. Na pewno jest to miłe, bo klub zasłużył na to na taki tytuł. Szkoda, iż jest nas tak mało. Wprawdzie Edyta też się przygotowywała, ale z jakiś powodów nie wystartowała. Niemniej, to co pokazano w tej chwili, to jest odzwierciedleniem mojej chęci mojej i roli, jaką chcę pełnić w tym klubie, nie przy szkoleniu młodzieży, a bardziej przy dostarczaniu inspiracji, pokazywaniu że można i że są wzorce pozytywne, tak jak trójka starszych chłopaków. To są bardzo pozytywni chłopcy, którzy mają pasję i potrafią tą pasję przekuć na wynik sportowy. Zespół jest wsparty Adamem, który ma przeogromne doświadczenie i nie ukrywajmy, to on jest kierownikiem tego zespołu. Dla mnie jest miło, że Adam popłynął w naszej czwórce. Dopomógł swoją wiedzą i swoim talentem i są efekty. Cieszę się, że moje porady i podpowiedzi okazały się trafne.

To teraz mały kubeł zimnej wody. Kika dni temu rozmawiałem z kolejnym naszym wspaniałym zawodnikiem Markiem Twardowskim o tym ostatnim sukcesie, a on stwierdził, iż kiedyś cieszyliśmy się, jak zawodnicy Sparty zdobywali medale mistrzostw Świata, Europy, a dziś cieszymy się z tytułu Mistrza Polski w K4.

-Tak obecnie jesteśmy na takim etapie sportowym, że rozmawiamy o zdobytym tytule Mistrza Polski i to sprawia nam ogromną satysfakcję i prawdą jest, że były czasy kiedy rozmawialiśmy tylko o medalach mistrzostw świata czy Europy. Adam jest multimedalistą tych imprez. On teraz jest osoba odpowiedzialną za sukces sportowy sekcji i myślę, iż wyciąga wnioski. Pracuje jako trener już 12 lat i czas aby ta jego praca powoli przynosiła efekty. Nie będę oceniał, dlaczego jest tak, że cieszymy się z każdego medalu MP. Są kluby, które potrafią zdobywać tych medali kilkanaście. Nie mają lepszych warunków , nie mają mniej utalentowanej młodzieży. Może potrzeba więcej czasu, może do pewnych spraw trzeba dojrzeć, może to jest dzisiaj nie ten czas na zdobywanie takich czy innych medali.

Nie mogę nie zadać pytania o naszych młodych utalentowanych zawodnikach jak Mikołaj Walulik , Łukasz Barszczewski czy Grzegorz Trochim . Co o nich sądzisz?

-To są bardzo utalentowani chłopcy, którym trzeba określić ścieżkę. Muszą zdobyć medal na MP, potem zakwalifikować się do reprezentacji na mistrzostwa świata i tak dalej. Dzisiaj jest jeszcze daleka droga, ale początki są obiecujące. Myślę, iż moi koledzy A. Wysocki i J. Grąbczewski, trenerzy etatowi w klubie, którzy odpowiadają za cały proces szkolenia i na pewno się cieszą i widzą to co ja i wiedzą, iż mają jeszcze dużo pracy przed sobą.

My też cieszymy się z ich sukcesów, ale wiemy, iż tutaj jest również trochę twojej pracy. Przecież to A. Siemion wspiera i trenuje niektórych zawodników, jak chociażby Mikołaja Walulika, który de facto jest twoim zawodnikiem, ty go trenujesz.

-Ojciec Mikołaja rozmawiał ze mną jesienią i prosił o pomoc dla syna. Nie odmówiłem i podjąłem się tego wyzwania. Mikołaj jest trudnym, ale zdolnym chłopakiem. Na pewno to będzie singlista a nie zawodnik „stadny”. Spróbujemy w przyszłym roku specjalizować się na 200 m. Na dziś jest najlepszym juniorem w Polsce w swoim roczniku i myślę, iż tak będzie w przyszłym roku. Został zauważony i jest w kadrze Polski. Celem naszym było dopięcie powołania jego na obóz kadry i start w Turnieju Nadziei Olimpijskich i Mistrzostwach Świata w Szeged (Węgry). Czy zawody dojdą do skutku, dowiemy się w ostatniej chwili. Ale czekamy cierpliwie i ciężko pracujemy . Mikołaj rozwija się i wierzę, iż takie impulsy które dostaje ode mnie, przyniosą pozytywne wyniki. W tym roku mało pracowaliśmy nad strona sportową bardziej nad stroną psychiczną. Układaliśmy go do takiego mistrzostwa sportowego, które nas czeka i wyniki zobaczymy w przyszłym roku .

Co jeszcze należałoby zrobić, aby sekcja kajakowa wróciła do swego dawnego mistrzowskiego poziomu?

-Dziś jest inna młodzież i inne oczekiwania i tę młodzież też trzeba przygotować do takiego wyniku. Myślę, iż Adam i Jurek jako trenerzy Sparty, którzy wykonują dobrą robotę, wiedzą, co należy zrobić, aby młodzież trochę przekierunkować na takie „ego” sportowe, na bycie kimś. Ważne jest również, aby rodzice wiedzieli, że sport jest elementem wychowania. Niedawno mama jednego z zawodników powiedziała, iż doskonale zdaje sobie sprawę, jaka jest rola sportu . Dzisiaj mamy znakomita bazę, mamy możliwości, no i trzeba tej młodzieży pomóc.

A jaką widzisz w tym swoją rolę?

-Ona jest szczątkowa, jestem stary facet, mogę tylko ewentualnie coś podpowiedzieć, jeżeli koledzy trenerzy będą chcieli. Sam nic nie zwojuję. Nie mniej sport w którymś momencie jest zespołowy. Prawda, że budujemy indywidualności, ale one wychodzą ze „stada”. To na tle grupy rodzi się taka jedna jednostka jak Piotr Markiewicz, Marek Twardowski. Przykładem dobitnym jest również Adam Wysocki, który jest również, podkreślam, zawodnikiem. Ma serce sportowca, to jest jego pasja i mam nadzieję, że zechce swoje ego sportowe rozszerzać w kierunku najwyższych celów. Jestem otwarty żeby pomóc. Moja rola może sprowadzić się do doradztwa i podpowiedzi, co chętnie uczynię. Cieszę się, iż Zarząd Sparty również chciałby powrócić na drogę mistrzowską.

Dziękuje za rozmowę

Krzysztof Andruszkiewicz



Napisz komentarz

Komentarze

Augustowianin 10.09.2020 10:16
Panie trenerze niech Pan nie kończy, robicie super robote z Panem Jurkiem!! Takich ludzi nam trzeba, a nie pomysł z kajakami na basenie ?

Kajakarz 07.09.2020 16:10
I to jest trener, a nie ta popierdółka Wysoc! Brawo

Champion 10.09.2020 11:04
jak łatwo przez internet obrażać Mistrza Świata , Europy i Polski... A kim jesteś ty??? Nie dorastasz do pięt tym których obrażasz i wylewasz swoje frustracje incognito. A jesteś zwykłym wiejskim kundlem który "kąsa" z tyłu, jak nikt nie widzi

Pełna kultura 10.09.2020 13:23
Pan Champion wogóle nikogo nie obraża i nie jest incognito.

Sport 12.09.2020 19:03
Ale nikt mu nie odbiera sukcesów, gratulacje jako sportowiec, ale nie kazdy zawodnik może zostac trenerem...

Temperatura: 14°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 7 z dnia 30 czer - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: Typowy PiSiarczyk.. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 17:20 Źródło komentarza: Przewodniczący rady kwestionuje prawomocny wyrok Autor komentarza: Gogh Treść komentarza: Wygląda na to, że nawet już pracownicy i kierownicy urzędu odsuwają się od tej władzy. Wcześniej na Facebooku hulały wspólne zdjęcia. Teraz trudno szukać na fotkach jakiegokolwiek pracownika czy kierownika który brałby udział w czymś oficjalnie. Wąskie grono tych samych twarzy. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 16:42 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: didżej_Maniek Treść komentarza: Mocny język nie zawsze idzie w parze z mocnym intelektem. Najczęściej właśnie nie idzie. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 14:59 Źródło komentarza: Przewodniczący rady kwestionuje prawomocny wyrok Autor komentarza: cyrk odjechał małpy zostawił Treść komentarza: Filipek naczelny hipokryta. Mam nadzieję że to twoje ostatnie lata na stołku klaunie Data dodania komentarza: 17.08.2026, 13:53 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: uwaga Treść komentarza: W Białymstoku w ten sposób oznaczano mieszkania do kradzieży. Data dodania komentarza: 17.08.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dziwne znaki przy drzwiach mieszkań. Czy to ostrzeżenie przed włamaniami? Autor komentarza: Fdsr Treść komentarza: A jak głosowali prawe i sprawiedliwe pisiory ? Data dodania komentarza: 17.08.2026, 08:34 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: ekopsycholog Treść komentarza: A gdzie jest w Augustowie ulica Sejneńska?? Chyba w twojej głowie? Najlepiej to wszystkie drogi przegródźmy na pół i będą ścieżki rowerowe bezkolizyjne w dwóch kierunkach . A samochody i kierowcy....eeee niewazne oby rower był. Data dodania komentarza: 16.08.2026, 12:11 Źródło komentarza: Nowa kładka nad Kanałem Augustowskim już otwarta. Rowerzyści i piesi zyskali bezpieczne przejście Autor komentarza: psycho log Treść komentarza: Dorosły człowiek ma twarz na jaką zasłużył, tak mówi przysłowie. A co widzicie w twarzy filipka??? Fałsz, obłudę , tupet , chamstwo .Ale widzimy też zagubienie gdyż o wielu sprawach ten człowiek pojęcia nie ma ale nadrabia to udając specjalistę i fachowca. Jak ludzie mogę na takiego miszcza głosować i jeszcze wice burmistrzem jest. Podejrzewam że przy następnych augustowiaki burmiszczem go zrobiom. HE,he,he.... Data dodania komentarza: 16.08.2026, 08:37 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Augustów => równia pochyła na 20 tysięcy mieszkańców Treść komentarza: Prawdopodobnie już za trzy lata mieszkańcy Augustowa nie będą musieli finansować etatu drugiego zastępcy burmistrza Augustowa - nawet jeśli nowy burmistrz będzie miał taką fanaberię. W gminie poniżej 20 tys. mieszkańców burmistrz może mieć nie więcej niż jednego zastępcę. Ale uwaga mieszkańcy Augustowa: sitwa Nasze Miasto-PiS znajdzie sposób i na taką niesprzyjającą kumoterii okoliczność. Zawsze burmistrz może przecież powołać dwóch dojmująco drenujących miejski budżet pełnomocników ds. uskuteczniania kumoterii, heheh! Data dodania komentarza: 15.08.2026, 21:50 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: ☝️💪🚀🛰🛸🤝👏🤡👺🤡 Treść komentarza: Naczelny ratuszowy kabotyn-marionetka i naczelny ratuszowy krętacz-propagandysta mają ważniejsze sprawy na głowie, niż interesowanie się takimi błahostkami jak organizacja funkcjonowanoa urzędu, a tym bardziej zatrudnionych w nim urzędników. Podstawa to kreowanie rzeczywistości alternatywnej w topornie propagandowej gazetce pod redakcją naczelnego ratuszowego kabotyna oraz żenujące fotki i filmiki wrzucane na służbowym koncie w mediach społecznościowych. Data dodania komentarza: 15.08.2026, 20:28 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Qwerty Treść komentarza: Dlaczego urzędnicy cały czas stoją i palą pod urzędem? Może burmistrz zainteresuje się swoimi pracownikami, którzy nie dość ze całymi dniami wychodzą i trują wszystkich wokół to jeszcze mówią w sposób w który zdecydowanie nie powinni w miejscu pracy przecież. A na dodatek w miejscu publicznym. Data dodania komentarza: 15.08.2026, 18:21 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Ludwik Treść komentarza: Chodkiewicz uważa się za mistrza wyrafinowanego PR, a tymczasem w jego wykonaniu jest to PR tępy i prymitywny, rodem z PRL właśnie. Poza tym jest cyniczny, bo zakłada, że ludzie są głupi. No i ta hipokryzja! Kiedy lokalne media pod przywództwem pewnej pani promowały jego ugrupowanie, to był przeciwny prasie samorządowej. Gdy zaczęły mu patrzeć na ręce, już nie jest ich zwolennikiem. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 17:35 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: A kto powiedział , że na plaża jest po to by samochodem można było "wjechać do wody , bo ma się kaprys nogi pomoczyć: ? Data dodania komentarza: 14.08.2026, 15:18 Źródło komentarza: Dojazd nad jezioro Białe utrudniony. Droga do plaży Dąbek zamknięta dla większości kierowców Autor komentarza: lotnik Treść komentarza: Jak urząd chce czymś się chwalić to od tego na BIP i oficjalną stronę. Informacja podana z imienia i nazwiska żeby było wiadomo na kogo skargę pisać. Wstawiają paszkwile na socjal media i potem mówią, to nie my to "niezależne media. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 14:43 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: ☝️💪🚀🛰🛸🤝👏🤡👺🤡 Treść komentarza: Odnoszę wrażenie, iż jeśli naczelny ratuszowy kuglarz vel kompulsywny picer, pozer i farmazoniarz się nie pomyli, to prawdy raczej nie powie. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 12:51 Źródło komentarza: Skarga mieszkanki Augustowa. Mówiła o kłamstwach na jej temat Autor komentarza: Rowerem Treść komentarza: Kiedy bedzie ścieżka rowerowa na przejeździe kolejowym na ulicy sejneńskiej? Ludzie, żeby nie przechodzić na drugą stronę jezdni idą lewą stroną i mijają się z przechodniami i rowerzystami udającymi sie w stronę Przewięzi. Kiedy będzie połączenie scieżek rowerowych bezpiecznym przejściem na ulicy Turystycznej i Sejneńskiej? Kiedy będzie przedłużenie ścieżki rowerowej na szosie Lipskiej od przejazdu kolejowego od plaży Sajenek tak, żeby można było bezpiecznie jechać rowerem do Białobrzeg (trasa rowerowa). Kiedy będzie przedłużenie ściezki rowerowej od wjazdu do stanicy PTTK za zajazdem Hetman w stronę Suwałk, Strękowizny i Ostrego Rogu? Kiedy będzie przedłużenie ścieżki rowerowej przed śluzą w Przewięzi do Suchej Rzeczki i Płaskiej? Kiedy będzie przedłużenie ściezki z Alei Kardynała pod blokami na Przylesiu do początku ściezki na Sejneńskiej (to tylko kawałek). Co z przedłużeniami ścieżek rowerowych z 29 Listopada i Partyzantów oraz z bulwarów przy Żagielku? Wszędzie sieczka i tak jakby niedokończone wszystko. Data dodania komentarza: 14.08.2026, 09:42 Źródło komentarza: Nowa kładka nad Kanałem Augustowskim już otwarta. Rowerzyści i piesi zyskali bezpieczne przejście Autor komentarza: Suweren Treść komentarza: Asfaltują ulice bo na to łatwo kasę zewnętrzną zdobyć. A robią to żeby podnosić wartość wartość nieruchomości. Taka to troska o mieszkańców, no raczej samych swoich. Jak jakich polityk/urzędnik jako osiągnięcia budowę ulic, to nic nie osiągnął. Budowa i remonty ulic to należy do obowiązków i to nie jest podstawa do tego żeby się chwalić czymś wyjątkowym Data dodania komentarza: 13.08.2026, 19:03 Źródło komentarza: Czy w Augustowie mógłby powstać aquapark? Interesujące słowa radnej miejskiej Autor komentarza: Realny rozwój Augustowa vs zburzony POSTiW, iluzoryczna modernizacja wyciągu narciarzy wodnych, skrzynio i klomboławki, toporna propaganda w gazetce burmiszcza, farmazoneria na służbowych kontach burmiszczów w mediach społecznościowych etc. Treść komentarza: Już kilkanaście lat temu na tzw. starej plaży przy amfiteatrze mógł powstać w Augustowie całoroczny aquapark z basenami otwartymi, którego realizacja w niebagatelnym stopniu wpłynęłaby na uatrakcyjnienie i rozwój Augustowa. Ekipa Nasze Miasto-PiS od dekady zafiksowana jest na asfaltowaniu ulic. Inicjatywa obecnych włodarzy miejskich Nasze Miasto-PiS związana z kompulsywnym asfaltowaniem ulic i budową nowych dróg jest jak najbardziej zasadna, ale to są po prostu podstawowe zadania własne gminy, do realizacji których samorząd jest ustawowo zobligowany. Na pewno nie są to działania, które zapobiegną "zwijaniu się" Augustowa, które to "zwijanie" niechybnie materializuje się w szybkim wyludnianiu się tego niegdyś tętniącego życiem turystycznego kurortu. Data dodania komentarza: 13.08.2026, 15:36 Źródło komentarza: Czy w Augustowie mógłby powstać aquapark? Interesujące słowa radnej miejskiej Autor komentarza: 🌿🍃😵‍💫🤩🌴🌵🌳🌲🪷🌻🌼🏵🗽🗼🏰🏯🌁⛲️🎡🤡 Treść komentarza: Oczywiście, że na "zrewitalizowanych" Błoniach są drzewa, nawet bardzo wiele drzew i mnóstwo zadaszeń nad klomboławkami. Wystarczy tylko zapalić trawkowego lolka, żeby zobaczyć te drzewa, zadaszenia i roZwijąjacy się Augustów pod auspicjami NaszeMiasto-PiS. Data dodania komentarza: 13.08.2026, 11:25 Źródło komentarza: Potężna wierzba zniknęła z krajobrazu augustowskich bulwarów Autor komentarza: Zdrowe, czy jednak spróchniałe kasztanowce i wierzby, czyli be or not to be? That is the question... Treść komentarza: Z wypowiedzi głoszonych w przestrzeni publicznej przez zastępcę Chodkiewicza można wywnioskować, iż kasztanowce na ulicy Kościelnej "zostały obronione", więc są jak najbardziej zdrowe, tym samym nie ma niebezpieczeństwa utraty życia albo odniesienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dla osób przemieszczających się tą ulicą. Tudzież z wypowiedzi wyżej wymiienionego urzędnika miejskiego wynika, iż wierzby na bulwarach nad Nettą są "zdrowe" jak kasztanowce na Kościelnej. Miejmy nadzieję, że stan drzewostanu na ww. terenach miejskich nie jest tak samo "dobry" jak tej wierzby przy moście, która kilka dni temu runęła na nabrzeże Netty. Data dodania komentarza: 13.08.2026, 11:15 Źródło komentarza: Potężna wierzba zniknęła z krajobrazu augustowskich bulwarów
Reklama