Kierowca najechał na policjanta

  • 30.08.2020, 09:35 (aktualizacja 30.08.2020, 10:38)
  • Beata Perzanowska
Kierowca najechał na policjanta KPP Augustów
Augustowscy mundurowi zatrzymali podejrzanego o czynną napaść na policjanta. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jastrzębna Pierwsza podczas kontroli drogowej. Okazało się, że 20-letni kierowca audi miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. Usłyszał już zarzuty. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, 23 sierpnia, kilka minut po 15.00 w miejscowości Jastrzębna Pierwsza w gminie Sztabin, patrol augustowskiej drogówki zatrzymał do kontroli audi. Pojazdem podróżowało trzech młodych mężczyzn. W pewnym momencie, kierowca "osobówki" wrzucił wsteczny bieg i gwałtownie ruszył z miejsca potrącając stojącego obok policjanta. W wyniku uderzenia mundurowy doznał złamania ręki. Podjęty natychmiast pościg doprowadził w pierwszej kolejności do odnalezienia porzuconego kilka kilometrów dalej samochodu. Audi ukryte było na mokradłach w pobliskim lesie. Już kilka godzin później, policjanci zatrzymali trzy osoby biorące udział w tym zdarzeniu. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych w jednej z miejscowości w gminie Dąbrowa Białostocka. Wszyscy byli nietrzeźwi. Okazało się, że za kierownicą "osobówki" siedział 20-latek, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec powiatu augustowskiego był już wcześniej karany za kierowanie samochodem „na podwójnym gazie”. Mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło także na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary ponad 5 miesięcy pozbawienia wolności za udział w bójce i uszkodzenie ciała.

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

www.augustow.policja.gov.pl

Beata Perzanowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe