Wnioski na dofinansowanie ulic złożone

  • 11.08.2020, 16:51
  • Beata Perzanowska
Wnioski na dofinansowanie ulic złożone
Gmina Miasto Augustów złożyła kolejne 6 wniosków o dofinansowanie budowy 11 ulic w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród projektów znalazła się ulica Zawilcowa, Wiśniowa, Truskawkowa, Łopianowa, Studzieniczna, Spacerowa, Skrajna, Mirabelki, Rysia, Krecia i Sybiraków.

Wieści z miasta 

Łączna szacowana wartość tych inwestycji to ponad 18 mln zł. Jednocześnie, dzięki deklaracji Burmistrza Augustowa o chęci udzielenia Powiatowi Augustowskiemu wsparcia finansowego na budowę ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej do dzielnicy Ślepsk, wniosek obejmujący taką inwestycję złożył Zarząd Powiatu.

Wsparcie z FDS umożliwia Miastu Augustów ambitne podejmowanie inwestycji drogowych. W pierwszej edycji w roku 2019 i 2020 Miasto przebudowało 10 ulic: Bystrą, Myśliwską, Wiklinową, Norwida, Kilińskiego, Rybacką, Ustronie, Pagórek, Łazienną, Łąkową, Grzybową i Lipową. Wspólnie pozyskało na ten cel kwotę ponad 5,5 miliona złotych. Jednocześnie w kolejnym rozdaniu środków, na liście podstawowej znalazły się budowy i przebudowy ulic: Czereśniowej, Jagodowej, Śliwkowej, Derak, Morelowej, Kwaśnej, Siewnej. Zaś na liście rezerwowej czekają: Masztowa, Kręta, Konarskiego, Staszica, Emilii Plater i Hotelowa.

 

- Cieszę się, że już w pierwszym roku kadencji udowodniliśmy wraz z zespołem Wydziału Inwestycji, że potrafimy budować ulice na skalę dotąd niespotykaną. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pozyskiwane z zewnątrz finanse. Miasto musi budować ulice, a najlepiej kiedy robi to z pozyskanym z zewnątrz wsparciem. Nasz sukces ostatnich miesięcy, to zresztą nie tylko fundusze z FDS, ale kilka milionów złotych pozyskanych na budowę ulic z Programu Rewitalizacji. Spokojnie robimy swoje, pozyskujemy, projektujemy i budujemy. Cenne jest też wsparcie mieszkańców, którzy zakładają komitety i wspomagają Urząd już na etapie konsultowanie projektów. Za to serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym mieszkańcom. – mówi Mirosław Karolczuk Burmistrz Augustowa.

Rozstrzygnięcia konkursu na środki z Funduszu Dróg Samorządowych należy spodziewać się w połowie przyszłego roku. Do tego czasu jednak trwała będzie część inwestycji drogowych, które są obecnie realizowane na terenie Augustowa.

Urząd Miasta Augustowa

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jest dobrze!
jest dobrze! 13.08.2020, 16:43
Utrzymać taki brud w mieście wcale nie jest tak łatwo. Trzeba się naprawdę postarać i nie każdemu to by się udało tak jak obecnemu prezesowi. Dobrze jednak szukać kadry poza Augustowem. To się sprawdza. Gratulacje dla włodarzy - róbcie tak dalej.
Hkfv
Hkfv 13.08.2020, 17:27
A pan Wojtek i Pan Sebastian te kierowniki to nie widzą tego brudu i tego zielska co to po pachy buja. Bo pan burmistrz to może i nie no starszy człowiek.
Neckarz
Neckarz 13.08.2020, 14:01
Z tym brudem nie przesadzajcie. Jest brudno i tak ma zostać. Jak burmistrz będzie budował ulice to przy okazji sprzątnie. Prezes Necka nie jest od sprzątania, jest od wykonywania poleceń burmistrza.
Wytrzeszcz
Wytrzeszcz 13.08.2020, 15:17
Pewnie, jak zacznie sprzątać to niech i tego drugiego weźmie że sobą. Będzie szybciej
Brudu cd
Brudu cd 13.08.2020, 13:12
Plażę nad Beckiem by posprzątali. Papierów, butelek, szkieł, petów od zatrzęsienia. Słychać przekleństwa turystów bo nogą stać nie można i o dzieci strach. Panowie, którzy tam rano sprzataja ograniczają się do podniesienia wybiórczego, co piątego śmiecia, a reszta buja po plaży. Ogólnie syf po pachy. I jeszcze jedno, czy Ci sprzątający panowie.... Ktoś ich pilnuje? Nadzoruje?
niemoc
niemoc 13.08.2020, 12:21
Mogę się tylko domyślać, ale skoro sprawa ulicy Sybiraków (która nawiasem mówiąc jest tam w planach od wielu lat) nabrała nagle takiego przyspieszenie, znaczy to zapewne, że ktoś "znajomy" kupił tam jakieś atrakcyjne działki. I teraz trzeba migiem ulicę pociągnąć.
Deptak w krzakach będą robić. Poziom nonsensowności pomysłów tych ludzi przekracza wszelkie granice.
Zajmijcie się wreszcie zapyziałym Rynkiem, zasyfionym parkiem, ruderami w centrum. Albo przynajmniej skoście trawniki na Wojska Polskiego bo "kwietne łąki" sięgają już kolan. Wiem że to nie "wasza" ulica i cierniem wam w tyłku stoi, ale są jakieś granice przyzwoitości.
Kuzyn
Kuzyn 13.08.2020, 13:13
Za co płacą kasę prezesowi? Chyba za utrzymanie ciągłości brudu w mieście uzdrowiskowym
Rotator
Rotator 11.08.2020, 22:57
Czy Redakcja PP mogłaby się przyjrzeć planom budowy Sybiraków?
Na spotkaniu z mieszkańcami, z których wielu miało mniejsze lub większe zastrzeżenie co do przebiegu ulicy, z różnych przyczyn.
Nikt z obecnych urzędników nie chciał powiedzieć na czyj wniosek wszczęto procedurę budowy tej ulicy, bo taki wniosek wg Pań z UM
Wpłynął.
Zastanawia mnie , dlaczego to taka tajemnica, że inni współwłaściciele działek przy planowanej ulicy nie mogą poznać nazwiska tej osoby.
duduś
duduś 13.08.2020, 11:08
Jeżeli PiS będzie pchało pieniądze Naszemu Miastu to ja i moja cała rodzina nigdy już nie odda na PiS głosu w wyborach.
Faferski
Faferski 13.08.2020, 14:04
Rychło w czas ...ale lepiej późno niż wcale rozum przychodzi

Pozostałe