Wirus pochodzi z jednego ogniska

  • 11.08.2020, 13:19
  • Beata Perzanowska
Wirus pochodzi z jednego ogniska
Liczba zakażeń koronowirusem w powiecie augustowskim ostatnio wzrosła. Obecnie mamy 21 przypadków. Dwie osoby są hospitalizowane w augustowskim szpitalu, a 128 przebywa na kwarantannie. Nowe zakażenia pochodzą z jednego źródła, od jednej osoby.

W ostatnim tygodniu liczba zakażeń na Augustowszczyźnie mocno wzrosła. Wśród 21 potwierdzonych nowych przypadków są mieszkańcy powiatu, miasta Augustowa i turyści.

-W grupie 21 osób znajduje się czworo turystów z Polski, którzy przebywają na terenie powiatu, ale poza Augustowem - wyjaśnia Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski i szef Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - 17 osób to mieszkańcy naszego powiatu. Dwie osoby obecnie są hospitalizowane w augustowskim szpitalu, a 15 przebywa w izolacji domowej. Na dzień 10 sierpnia kwarantanną objęto 128 osób. Od osób będących w kwarantannie pobrano 23 próbki do badań i obecnie czekamy na wyniki tych badań.

Nowe zakażenia pochodzą z jednego źródła, a mianowicie z imprezy integracyjnej w postaci spływu kajakowego.

-To pokazuje, jak wiele osób może się zarazić tym wirusem od jednej osoby. Dlatego apeluję o zachowanie dystansu, noszenie maseczek w zamkniętych miejscach publicznych i higienę, w szczególności częste i dokładne mycie rąk. Zadbajmy o siebie i ograniczmy przemieszczanie się wirusa, stosując wymogi sanitarne - dodaje Jarosław Szlaszyński.

Statystyki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Augustowie z dnia 10 sierpnia informują, że w powiecie augustowskim od początku epidemii do tej pory potwierdzono 35 przypadków zakażenia koronawirusem. Na Augustowszczyźnie mamy też 14 ozdrowieńców. W województwie podlaskim do 11 sierpnia potwierdzono 1078 przypadków zakażenia. Do tej pory wyzdrowiało 881 osób, a zmarło 21.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe