Znana marka wesprze powiat

  • 10.08.2020, 15:45
  • Bartosz Lipiński
Znana marka wesprze powiat Na zdjęciu: Jarosław Szlaszyński i Michał Kotarski
Powiat augustowski otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe na bieżące utrzymanie ulic. Chodzi o drogi powiatowe położone w Augustowie. Jest to efekt porozumienia pomiędzy starostą i przedsiębiorstwem Lidl. Samochody przywożące towar do sklepu będą mogły korzystać z odcinka ulicy Wojska Polskiego. Zawarta umowa daje korzyść obu stronom. Co najważniejsze pozytywne efekty z dodatkowych środków odczują mieszkańcy miasta.

Bartosz Lipiński

Podczas ostatniej sesji rady powiatu starosta Jarosław Szlaszyński podzielił się dobrą nowiną. Pod koniec maja pomiędzy starostą augustowskim, jako organem zarządzającym ruchem na drogach powiatowych i gminnych, a przedsiębiorstwem Lidl zostało zawarte porozumienie w sprawie prowadzenia dostaw odcinkiem ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Zgodnie z treścią porozumienia Lidl przekaże na rzecz powiatu augustowskiego środki w wysokości 400 tys. zł, z przeznaczeniem na bieżące utrzymanie ulic powiatowych na terenie Augustowa. W związku z tym zarząd powiatu zobowiązał skarbnika do przygotowania projektu zmian w budżecie powiatu na kolejną sesję, w której zwiększy się plan wydatków Powiatowego Zarządu Dróg o otrzymaną kwotę. Radny Naszego Miasta Michał Kotarski mimo wszystko chciał doprecyzowania, na jaki cel przeznaczone zostaną dodatkowe środki. Być może zdarzyła się mu jednak tzw. freudowska pomyłka. Radny opozycji sugerował, że pieniądze powinny trafić na drogi „miejskie”, bo sklep Lidla znajduje się w mieście Augustowie. Jarosław Szlaszyński rozwiał wątpliwości młodszego kolegi i wyjaśnił, że 400 tys. zł zostanie przekazane na drogi "powiatowe" w Augustowie. Włodarz powiatu przypomniał, że samochody dostawcze do sklepu będą jechały od ronda ulicą Wojska Polskiego, która formalnie jest drogą powiatową. M. Kotarski wyraził wdzięczność za to, że pieniądze zostaną w mieście. Jego zdaniem także mieszkańcy Augustowa będą zadowoleni z tego powodu. Starosta ocenił, że przygotowując budżet powiat zawsze kieruje się dobrem mieszkańców, ponieważ jest to rzecz najważniejsza.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dumny z powiatu
Dumny z powiatu 10.08.2020, 21:13
Brawo! Powiat to dopiero potrafi negocjowac! Podobnie Suwalki dogadaly sie z Forte w kwestii lotniska! Szkoda ze Miasto Augustow nie opanowalo takich zdolnosci dogadywania sie z prywatnymi firmami.
Jarząbek_Wacław
Jarząbek_Wacław 11.08.2020, 10:14
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszego powiatu nasz starosta . Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam Starosta sto lat!
To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam Starosta naszego powiatu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.
Skowyt kojota
Skowyt kojota 11.08.2020, 22:42
A ja myślałem że Michałek tak śpiewa?
kolega
kolega 11.08.2020, 15:06
Michas wyluzuj, i tak starosta nie bedziesz buahahaha
leśny ludek
leśny ludek 10.08.2020, 16:19
Czyli że za te 400 tysięcy teraz tirami rozjadą prawię nową ulicę?
he
he 11.08.2020, 15:08
Rozjadą. I radny NM bardzo sie z tego cieszy, bo to ulica w miescie :))

Pozostałe