Brązowy medal augustowskiej kajakarskiej dwójki

  • 10.08.2020, 10:06
  • Beata Perzanowska
Brązowy medal augustowskiej kajakarskiej dwójki
W ubiegły weekend, 30 lipca i 2 sierpnia w Poznaniu odbywały się 26. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwa Polski Juniorów, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym. W tej najważniejszej w tym roku kajakarskiej sportowej imprezie bardzo dobrze zaprezentowali się kajakarze augustowskiej Sparty. Dwójka Barszczewski-Walulik przywiozła z Poznania brązowy medal. Inni zawodnicy z Augustowa także odnotowali dobre starty.

Augustowscy juniorzy trenujący w augustowskiej Sparcie długo oczekiwali na start w Mistrzostwach Polski w Poznaniu. Oczekiwanie się opłacało, bo augustowianie bardzo dobrze zaprezentowali na poznańskim torze kajakowym. W biegu finałowym w kategorii K2 na 500 metrów brązowy medal i 10 punktów zdobyła dwójka augustowskich kajakarzy Łukasz Barszczewski i Mikołaj Walulik. W finale najbardziej prestiżowego biegu w jedynce na 200 metrów Mikołaj Walulik zajął V miejsce zdobywając sześć punktów do ogólnej klasyfikacji klubów oraz VI miejsce w finale na 500 metrów, tym samym zdobywając cztery punkty. Z kolei nasi juniorzy młodsi dwójka Wojciech Polkowski– Kacper Dubnicki w finale A na 500 m dopłynęli na VII miejscu zdobywając trzy punkty. Ta sama dwójka wygrała finał B na dystansie K2 1000 m zdobywając jeden punkt.

-Nasi zawodnicy mieli trudne zadanie, gdyż w tym roku w mistrzostwach startowały razem roczniki młodsze i starsze. Nasi byli w tej młodszej wiekowo grupie i musieli rywalizować ze swoimi starszymi kolegami. Start uważam za udany, chociaż zawsze może być lepiej. Niewątpliwie brąz Łukasza i Mikołaja to nagroda za cały rok pracy. Na uwagę zasługuje też dobry start Polkowskiego i Dubnickiego. Raz byli w finale A i wygrali finał B. Nieco poniżej swoich możliwości wypadł start Grzegorza Trochima, ale w pełni go za to usprawiedliwiam. Miał kłopoty zdrowotne w okresie poprzedzającym start, które nie pozwoliły na zajęcie dobrego miejsca. Wszyscy startujący w Poznaniu to zawodnicy przyszłości, którzy wkrótce mogą nam przynieść dużo sukcesów i zadowolenia -mówi Adam Wysocki, trener augustowskiej Sparty.

Nadmienić trzeba, że efektem dobrego startu Mikołaja Walulika jest jego powrót do kadry narodowej Polski juniorów. Podziękowania należą się jego trenerom Adamowi Wysockiemu, ale też Andrzejowi Siemionowi, który bardzo mocno wspiera Mikołaja swą wiedzą i doświadczeniem. Dziękujemy zawodnikom i trenerom i serdecznie im gratulujemy.

 

Na podstawie www.sparta.augustow.pl

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe