Nie wiem, co myśleć

  • 06.08.2020, 14:48
  • Krzysztof Przekop
Nie wiem, co myśleć Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Aleksandra Sigillewska, Wiesława Chrulska i Filip Chodkiewicz
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1105 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop

W weekend będzie słonecznie i ciepło.

„Przegląd Powiatowy” ukaże się w czwartek, ale najnowsze artykuły można czytać kilka dni wcześniej na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl. Każdy, kto zostaje naszym patronem i wykupi niedrogą subskrypcję, może przeglądać nasz portal bez reklam, a także ma dostęp do archiwum Augustowskiego Kalejdoskopu Telewizyjnego sprzed 26 lat. Nowe odcinki AKT publikujemy w czwartki. W tym tygodniu będzie o sportowych feriach, o obronie cywilnej, o konsultacjach społecznych budżetu miasta, o ulicy Śliwkowej, która wówczas była bagienną i wreszcie o budżecie na rok 1995. Ten ostatni materiał jest szczególnie ciekawy dla obecnych radnych.

Historia demokracji mówi, że władza nie może być przyłapana na kłamstwie. Ale to historia. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest mistrzem mówienia nieprawdy. „Washington Post” policzył, że Donald Trump kłamie średnio 13,4 razy dziennie. Premier Morawiecki w kampanii samorządowej przegrał dwie sprawy sądowe i był zmuszony sprostować nieprawdziwe wypowiedzi. Żyjemy w świecie postprawdy, ale urzędnicy państwowi i samorządowi nie mogą kłamać, powinniśmy władzy ufać. Jeśli burmistrz mówi, że podległy mu kierownik nie wypełnia funkcji prawidłowo, to nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, że tak jest. Powinniśmy zobaczyć, jakich procedur użyto do oceny tego kierownika, jakie powstały protokoły, jakie kontrole zdecydowały o wystawieniu takiej oceny. Banalnie proste, zwykła urzędnicza rutyna, której celem jest jak najlepsze zobiektywizowanie wystawianych ocen. Śledzę historię dyrektor Wiesławy Chrulskiej i zaprawdę nie wiem, co myśleć. Jedno jest pewne, ktoś mówi nieprawdę. Niewiarygodne jest to, że kłamie albo dyrektor największej szkoły wraz z radnymi opozycyjnymi, nauczycielami i rodzicami albo zastępca burmistrza wraz z szefem Naszego Miasta i radnymi koalicyjnymi oraz urzędnikami wydziału oświaty. Mam nadzieję, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdyż pachnie mi tu mobbingiem, a zwracam uwagę, że mobbowany może być również przełożony. Strona, która przegra sprawę powinna pożegnać się honorowo ze służbą samorządową i państwową na zawsze. Zapraszam do przeczytania tekstu Bartosza Lipińskiego „Ciężkie oskarżenia wobec szkoły”, a także listu Wiesławy Chrulskiej.

Dobra zmiana dotarła do Augustowa, a konkretnie do augustowskiej rady miejskiej. Tak wynika ze słów przewodniczącej rady miejskiej Alicji Dobrowolskiej. Przewodnicząca chwali dynamikę rozwoju miasta, liczne inwestycje i ogromne pieniądze pozyskiwane przez władze miejskie. Wywiad zatytułowany jest „Dobra zmiana w Augustowie”.

Przejmowanie wszystkich komisji w radzie miejskiej przez ekipę Naszego Miasta i PiS zostało prawie domknięte. Z przewodniczenia komisji społeczno-oświatowej zrezygnowała Aleksandra Sigillewska, która od jakiegoś czasu jest w opozycji do burmistrza. Pozostało tylko desygnowanie na tę funkcję kogoś z koalicji. Opisujemy to w artykule „Upadł ostatni bastion opozycji”.

Chciałbym przypomnieć, że w marcu, gdy było kilkadziesiąt przypadków Covid-19 w Polsce, nastąpiło zatrzymanie całej gospodarki, szkół, urzędów. Kiedy piszę te słowa w okolicach Augustowa mamy 8 nowych przypadków, a w Polsce niedługo przekroczymy tysiąc dziennych wykrytych zakażeń. Nie piszę tego, by kogokolwiek przestraszyć, proszę tylko, abyśmy byli ostrożni, zwłaszcza ludzie starsi i chorzy na inne schorzenia. Maseczki i higiena rąk, unikanie dużych skupisk są wystarczającą profilaktyką koronawirusa. Bądźmy zdrowi.

Zapraszam do czytania naszych artykułów w wersji papierowej i elektronicznej, bo w tym wydaniu piszemy jeszcze o wielu ciekawych sprawach.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wiemcomówie
wiemcomówie 11.08.2020, 08:45
W związku z tą całą sytuacją nie można nie wspomnieć o dwóch ojcach sukcesu Naszego Miasta Kleczkowskiego i Dyjuka, którzy w zamian za stanowiska poparli w wyborach Karolczuka, który w przeszłości startował z komitetu kojarzonego z lewicą. Zmanipulowali mieszkańców dla swojego prywatnego interesu. Teraz wielu łudź cierpi.
prawda
prawda 11.08.2020, 09:20
to niestety prawda
Nie szanują mieszkańców Augustowa!
Nie szanują mieszkańców Augustowa! 10.08.2020, 21:11
Nowy dyrektor powołany w SP3 i znowu z Suwałk. Wstyd i hańba.
Albo z Suwałk albo z Białegostoku. Nie wyobrażam sobie żeby w Suwałkach kogoś z Augustowa wzięli, nie ma na to szans.
Brawo Flip i Flap
urzędnik
urzędnik 11.08.2020, 07:12
Myślę, że jest odwrotnie. Augustowianie nie chcą współpracować z taką władzą i nikt kto ma odrobinę honoru nie pójdzie z nimi. Gdyby urzędnicy dostali propozycję pracy to nie wiem czy zostałaby garstka, którą można byłoby policzyć na palcach jednej ręki.
Urzednik
Urzednik 11.08.2020, 09:32
Urzędnicy UM są z Panię dyrektor no może z wyjątkiem p Anity. Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że w sądzie im Pani dołoży. Trzymamy kciuki.
Wioska spod Suwałk
Wioska spod Suwałk 10.08.2020, 23:49
Może w ząbek czesany przygruchał? 😘🤔🤔🤔🤔
mała wioska pod Suwałkami
mała wioska pod Suwałkami 11.08.2020, 09:25
prawdopodobnie. w których to jeszcze spółkach czy szkołach zarządza ktoś z Augustowa?
:)
:) 09.08.2020, 17:24
A ciało balowalo hucznie i radośnie z tej okazji. Jeszcze huczniej i radośniej niż kilka lat temu z podobnej okazji :)
Kazimierz Chilicki
Kazimierz Chilicki 09.08.2020, 07:33
Dwaj podli ludzie, którzy niewiele dobrego zrobili dlatego miasta i jego mieszkańców chcą zniszczyć kobietę, która dla najmłodszych mieszkańców poświęciła pół swego życia i to z wielkim sukcesem ucząc i kierując największą szkołą w mieście. Ja jako rodzic trójki dzieci, których Pani uczyła i jednocześnie była wówczas wicedyrektorem chcę powiedzieć dziękuję. Jak spotkam Panią to uczynię to osobiście. Chcę też przeprosić Panią bo głosowałem na Nasze Miasto, które mnie oszukało. Na koniec proszę żeby Pani im tego nie darowała i poszła z nimi do sądu.
byłyuczeń
byłyuczeń 09.08.2020, 11:45
Pani Wiesławo wcześniej czy później ci nieudacznicy zapłacą za to co zrobili.
Lol
Lol 11.08.2020, 21:33
właśnie ona płaci za to co zrobiła ...aż miło się robi na duszy...
Maria
Maria 09.08.2020, 09:45
Mieszkańcy nigdy nie zapomną tego co zrobili Pani Wiesławie. Proszę startować na burmistrza. Mój głos i mojej rodziny Pani ma.
Hahahaha
Hahahaha 09.08.2020, 12:32
Hahahaha a to dobre. Może razem ze swoim rowerzysta? Na kierownika czy może wiceburmistrza. Proponuję od razu na króla i królową.
Bawole oczy
Bawole oczy 09.08.2020, 11:29
Długopis już nie wybiorą. Komisarz będzie pazurami darł 🤪🤪🤪🤪
bumerang
bumerang 07.08.2020, 22:21
Dyrektorem się bywa... i trzeba wiedzieć ja odejść z godnością.
robert
robert 09.08.2020, 08:51
Odejść to powinni prostaczki którzy krzywdzą ludzi. O honorze i godności nie piszę bo jest cecha rozumnych ludzi do której się ci panowie się nie zaliczają. Precz z mojego miasta.
mocno do przodu bez wahania
mocno do przodu bez wahania 07.08.2020, 18:45
Pani Wiesławo świetna odpowiedź w Przeglądzie Powiatowym. Jest Pani przykładem jakimi metodami posługuje się obecnie władza. Takich osób jest coraz więcej tylko mieszkańcy o tym nie wiedzą. Proszę odpowiedzieć z całą stanowczością na tę podłość. Trzymam kciuki
raptus
raptus 12.08.2020, 09:11
dobkowski po artykule Pani Dyrektor w gazecie, w którym są same kłamstwa gdyż twój protegowany chodkiewicz publicznie tak twierdzi powinieneś ty i twój protegowany chodkiewicz iść do sądu po waszą sprawiedliwość. Nie czekaj rób to jak najszybciej bo Pani Dyrektor może was uprzedzić..
:)
:) 09.08.2020, 06:57
Słychać wycie? Znakomicie!!!!
sum
sum 07.08.2020, 18:35
Wszystkie utyskiwania na zaistniałą sytuacje są"musztardą po obiedzie" Decyzję podjęto i nic i nikt nie zmieni. Decyzję podjął organ założycielski i amen. Jak uniknąć tego na przyszłość?. Ano trzeba mądrze głosować. My augustowianie głosujemy zawsze przeciw komuś. Przeciw Cieślikowi, Walulikowi etc. Nigdy nie głosujemy w imię dobra naszego miasta. Nas zżera zawiść która pokutuje w naszym mieście.
Potem wszyscy pokutujemy za NM> Filipa>Odety itd. Tak będzie przy kolejnych wyborach. Władza ma nasze miasto w d.... Ma comiesięczne profity. Kasę że udział w każdej komisji gdzie praca sprowadza się do podpisu obecności. Absurdem są te komisji. Komu to przeszkadza?-nikomu!. Kto im płaci-podatnik który ich wybrał, teraz pomstuje, lamentuje i to toleruje. Ot urok małomiasteczkowej włości. Wszyscy czujemy się w tym dobrze. A nasza siła to klik i poszło.
lol
lol 07.08.2020, 10:20
Zaraz będzie powołany nowy dyrektor i wszyscy broniący i popierający Panią Wiesławę zaczną chwalić i popierać nowego dyrektora. Takie życie - umarł król, niech żyje król. Mieszkańca niezwiązanego z oświatą i samorządem średnio interesuje ocena prac dyrektora. Już widzę jak np. pracownik stoczni przeżywa fakt czyjeś oceny pracy.
Pracownik
Pracownik 07.08.2020, 10:58
Tu nie chodzi tylko o ocenę. Chodzi o prawdę, a ocena z nią się mija (delikatnie mówiąc). CHODZI O RZETELNOŚĆ I OBIEKTYWNOŚĆ WŁADZY we wszystkich jej działaniach!!!!!!!!!! Dziś spotyka to P. Dyrektor, jutro może to dotyczyć każdego z nas.
Kamil
Kamil 09.08.2020, 07:07
Dlatego trzeba taką władze potraktować tak samo i wystawić jej ocenę przy kolejnych wyborach lub zrobić referendum i pognać z miasta raz na zawsze.
znajoma nauczycielka
znajoma nauczycielka 06.08.2020, 17:48
Wiesiu, myślę że to w jaki sposób postąpili z Tobą będzie początkiem ich końca.. Życzę Ci abyś podziękowała tym wszystkim, którzy ich wspierali bez wyjątku każdemu. Trzymam za Ciebie kciuki.
znajoma nauczycielka
znajoma nauczycielka 06.08.2020, 19:24
Oj brzmi jak groźba. A nie przyszlo ci do głowy że może to jest właśnie podziękowanie dla niej od każdego jak to piszesz bez wyjątku ? za to co było? BUMERANG :)
The end
The end 08.08.2020, 14:13
Bumeang powiadasz... A wiesz, zgadzam się z tobą i czekam aż wróci do tych co zwalniali jak bumerang i też wylecą.
Ja
Ja 06.08.2020, 22:15
Nie rozumiem tego zachwytu nad Panią dyrektor. Czytając niektóre komentarze mozna pomyśleć ,ze to chodzacy ideał .Przyznam,ze ile razy widzialam tę Panią w szkole na korytarzu,to byla zawsze nadęta jak balon. Często nawet nie odpowiadala na moje dzień dobry .To raczej nie stawia jej w tak jasnym świetle .Z tego co slysxalam od innych matek, to te humory p.dyr. były często widziane.Bardzo antypatyczna osoba.
Mania
Mania 07.08.2020, 11:25
Flipo nie zakłamuj rzeczywistości, jak ktoś zna p. Wiesię to takich bzdetów by nie napisał.
Dziwię się że p.burmistrz jeszcze takiego szkodnika trzyma i firmuje swoim nazwiskiem jego "genialne" pomysły!
Jak ktoś dokładnie śledzi augustowską politykę to wie ze "Trojka" to wychuchane "dziecko" p. Szkiładzia.
Zwykła zemsta !
Hej
Hej 07.08.2020, 10:14
To nie zachwyt ale opinia mieszkańców. Burmistrzem, kierownikiem, dyrektorem się bywa. Człowiekiem jest się. I ta pani była i jest człowiekiem. Tylko tyle i aż tyle. Bo ci co się im wydaje, że mają wszystko i są wszystkim nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo ludzie ich nie lubią, jak co z którymi piją piwo z nich się śmieją., jak ludzie czekają aż nastąpi ich koniec. Ale to wszystko zobaczyć i zrozumieć to trzeba być tylko człowiekiem......
Pracownik
Pracownik 07.08.2020, 09:59
Jest zupełnie odwrotnie niż pani sądzi. Rzeczywiście to jest chodzący ideał, biorąc pod uwagę, to, co ją spotykało.. Pani Dyrektor W. Chrulska często pierwsza pozdrawia i rodziców i nauczycieli. Może pani szkoły pomyliła?
A zachwyt jest, bo na to zasługuje. Proszę poczytać wszystkie komentarze, a najlepiej porozmawiać z osobami, które .są pracownikami szkoły od wielu lat. A pani mogła nie zauważyć, gdyż w szkole (zwłaszcza w czasie przerw) przewija się mnóstwo ludzi, czasami trudno jest przejść.
Reasumując nie ta szkoła i matki nie z tej szkoły. Matki z gabinetu P. Dyrektor wychodzą zawsze usatysfakcjonowane.
I apel do matek! Stawać w prawdzie!!!
rodzic
rodzic 06.08.2020, 20:53
Władza nie jest dana raz na zawsze. Myślę, że dzień końca farsy pt. Nasze Miasto się kończy. Panią Wiesławę poparło wielu nauczycieli pisząc swój protest do władz miasta, wielu rodziców jest zbulwersowanych takim potraktowaniem wieloletniego pedagoga i dyrektora. Jak to się mówi ktoś tą władze przejmie i ja też chciałbym aby była to między innymi Pani Chrulska i wówczas sprawiedliwości stanie się zadość. Amen.
duduś
duduś 06.08.2020, 17:20
Ja tam jestem za tym aby założyć dwa fankluby jeden Alicji a drugi Jolanty Onety. Ciekawe, który przebije którą.
już
już 06.08.2020, 20:31
Ja wybieram fanklub Onety która jest cały czas zdumiona.
dziękuję i pozdrawiam
dziękuję i pozdrawiam 06.08.2020, 19:59
W kategoriach " nienachalna inteligencja" oraz "zupełnie nie rozumiem po co tu jestem, ale zabieram głos, bo coś przecież trzeba gadać" a także "jestem taka dumna i szczęśliwa bo rzondze miastem!!!" konkurencja pomiędzy obiema wymienionymi paniami jest, trzeba przyznać, dosyć wyrównana.
ja
ja 08.08.2020, 02:36
hahahahaha w sedno!
#jatylkopytam
#jatylkopytam 06.08.2020, 14:50
Dzisiaj miałem okazje przeczytać odpowiedz pani. Bardzo pięknie napisała pani o braku szacunku, niedocenianiu, o przykrym pożegnaniu po 5 latach , mobbingu i tak dalej, nawet cytat trafny... ale chcę dodać że jest jeszcze jeden ciekawy cytat "nosił wilk razy kilka -ponieśli i wilka..." A czy pani ma czyste sumienie ?
Teżpytam
Teżpytam 06.08.2020, 17:14
A ty chodząca doskonałościo masz czyste sumienie? U Ciebie wszystko w porządku? To ciesz się.
:-)
:-) 05.08.2020, 07:46
Brawo P. Aleksandro - merytoryczne argumenty, brak wypowiedzi nacechowanych emocjami i oratorstwem (jak w przypadku wiadomo kogo). Bardzo dobrze, że wniosła Pani o kontrolę - tylko na podstawie namacanych dowodów można było postąpić tak, jak ratusz to zrobił. Jeżeli ich nie ma - na miejscu P. Dyrektor złożyłbym pozew sądowy - o godność i dobre imię trzeba walczyć. Natomiast co do kontroli "swój kontroluje swego". Myślę, że może Pani iść dumnie, z podniesioną głową ulicami miasta, a nie jak co niektórzy przemykać nocną porą.
tomasz_bendig
taki ktoś 05.08.2020, 01:38
Dużo goryczy jest w tym wstępniaku Naczelnego. I nie osłodzi jej zapowiedź sielankowego wywiadu z przewodniczącą RM, która kreśli hagiograficzny obraz dokonań "dobrej zmiany". Wręcz przeciwnie. Taka paranoja może tylko goryczy dopełnić.
Patrzcienatętwarz
Patrzcienatętwarz 04.08.2020, 23:10
" badaj twarze, nie słuchaj tego co mówią usta" Umberto Eco
Wyłupiatooki
Wyłupiatooki 05.08.2020, 11:16
Oczy powiedzą najwięcej toż to zwierciadło duszy 😂
Eustachy
Eustachy 04.08.2020, 23:57
Co wynika z tych badan?
Bez twarzy
Bez twarzy 05.08.2020, 11:16
Wszyscy wszystko wiedzą
Dobra zasada
Dobra zasada 04.08.2020, 21:58
Przypominam, zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Profesor Ciekawski
Profesor Ciekawski 04.08.2020, 19:07
Ciekawe kto tu mowi prawde.
Pracownik
Pracownik 04.08.2020, 19:43
Człowiek logicznie myślący nie ma wątpliwości.

Pozostałe