Miasto zbuduje nowe ulice na Borkach

  • 04.08.2020, 17:52
  • Beata Perzanowska
 Miasto zbuduje nowe ulice na Borkach
W ubiegłym roku w ramach miejskiego programu budowy ulic w Augustowie całkowicie zmo-dernizowano rekordowe 25 dróg. Dzięki skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych epidemia koronawirusa nie zatrzymała dobrego tempa rozwoju infrastruktury. Obecnie trwa budowa siedmiu ulic na Lipowcu, trzech ulic w dzielnicy Baraki, a także ulicy Rybackiej i Ki-lińskiego. Lada moment ruszają prace na Kwaśnej i Siewnej. W ostatni poniedziałek Bur-mistrz Mirosław Karolczuk podpisał też kolejne umowy z komitetami mieszkańców w dzielnicy Borki.

Wieści z miasta

Miasto Augustów pozyskało 3 miliony dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę pięciu ulic w dzielnicy Borki. W ciągu najbliższego roku Czereśniowa, Jagodowa, Morelowa, Śliwkowa i Derak zyskają całkiem nową nawierzchnię asfaltową i obustronne chodniki.

-Niespełna trzy miesiące temu podpisywaliśmy umowy z mieszkańcami remontowanych ulic w dzielnicy Lipowiec - dziś prace są na zaawansowanym etapie i jeszcze w listopadzie mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z nowej infrastruktury. Bardzo się cieszę, że właśnie rozpoczęliśmy ten sam proces w pięknej dzielnicy Borki. Niektórzy mieszkańcy czekali na ulice pod swoimi domami ponad 20 lat. Jestem pewien, że najpóźniej za rok będziemy mogli spotkać się z mieszkańcami w tym samym miejscu, które będzie już jednak przyciągać całkowicie odmienionym wizerunkiem. Nasz program budowy ulic działa bardzo sprawnie. Wydział inwestycji planuje już dokumentację techniczną kilkudziesięciu kolejnych ulic, które chcemy wyremontować. To sprawia, że jesteśmy w stanie bardzo szybko reagować na pojawiające się możliwości zdobywania środków zewnętrznych i efektywnie z nich korzystać. - mówi Mirosław Karolczuk - Burmistrz Miasta Augustowa.

O kolejnych etapach inwestycji w dzielnicy Borki kilka słów powiedziała nam Kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Augustowie - Magdalena Sokołowska:

-Lada moment otrzymamy kompletną dokumentację techniczną dotyczącą ulic Czereśniowej, Jagodowej, Morelowej, Śliwkowej i Derak. W dalszej kolejności zwrócimy o decyzję zezwalającą na realizacje inwestycji drogowej. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawców. Planujemy rozpocząć realizację inwestycji jeszcze w tym roku.

Zakładany termin oddania ulic w dzielnicy Borki do użytku to sierpień 2021 roku.

Urząd Miasta Augustowa

Beata Perzanowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Precz z asfaltem i ich miastem
Precz z asfaltem i ich miastem 04.08.2020, 22:08
A co ten Chudecki w tle taki szczesliwy? A no rzeczywiście, zupełnie przypadkowo się składa, że mieszka akurat na Derak. Taki ot tam zbieg okoliczności. I chyba nie czekał aż 20 lat. No cóż, jakoś trzeba płacić za głos.
Wywalania kasy w błoto ciąg dalszy. Miasto zdycha a ci dostali amoku w asfaltowaniu. Nic innego nie potrafią zaproponować
Precz z głupkami
Precz z głupkami 07.08.2020, 16:39
Chyba nie wiesz co piszesz wiec nie udzielaj się. Znawca hahaha.
Fenix
Fenix 06.08.2020, 11:42
typowa zazdrość... bo poprzednicy nawet asfaltu nie proponowali... chyba że dla wybranych...
Żal
Żal 07.08.2020, 19:10
A czego tu zazdrościć? Raczej żałować że z 1,5 bańki publicznych pieniędzy pójdzie w kibel na poprawę komfortu życia kilkunastu nowobogackich. A ponoć taką bidę mamy w budżecie, że nawet budżetu obywatelskiego w tym roku zrealizować się nie da. Żałosna ekipa.

Pozostałe