Augustów Oddał Krew za Warszawę!

  • 04.08.2020, 17:36
  • Beata Perzanowska
Augustów Oddał Krew za Warszawę!
Za nami druga edycja akcji zainicjowanej przez Mirosława Karolczuka - Burmistrza Augu-stowa. Mimo specjalnego rygoru sanitarnego i ograniczonej liczby stanowisk do pobierania krwi, w kolejnej odsłonie wydarzenia wzięło udział prawie 140 dawców - prawie połowa z nich to osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na oddanie krwi. Nie zabrakło jednak hono-rowych dawców, którzy stacje krwiodawstwa odwiedzali już dziesiątki razy.

Wieści z miasta 

Ponad 62 litry krwi, która ratuje życie - to efekt trzydniowej akcji „Augustów Oddaje Krew za Warszawę”. To wydarzenie jest symbolicznym sposobem na uczczenie Powstania Warszawskiego - niepodległościowego i bohaterskiego zrywu sprzed 76 lat. Kilka słów o akcji powiedział nam pomysłodawca, a także uczestnik dwóch edycji Mirosław Karolczuk - Burmistrz Augustowa:

-Ciężko za pomocą słów opisać heroizm osób, które 1 sierpnia 1944 roku stanęły do otwartej i nierównej walki z niemieckim okupantem. Akcja „Augustów Oddaje Krew za Warszawę” to jednak doskonała okazja żeby podziękować bohaterom, którzy często ponieśli najwyższą ofiarę za wolną Ojczyznę. Dzisiaj, bezboleśnie i w kilka minut, możemy sprawić, że uda się uratować czyjeś życie - serdecznie zachęcam do skorzystania z tej okazji! Wiem, że z oddawaniem krwi mogą wiązać pewne obawy, ale całkiem niepotrzebnie. Po raz drugi oddałem krew w ramach naszej akcji - wszystko przebiegło sprawnie i w miłej atmosferze. Cieszę się, że przed naszym krwiobusem przez cały czas trwania akcji czekała kolejka osób chętnych do oddania krwi. Ten widok napełnia dumą i motywuje do rozszerzenia kolejnej edycji akcji - być może o dodatkowy krwiobus, a być może o kolejne miasta w naszym regionie, które będą chciały pójść śladem Augustowa i także oddać krew za Warszawę.

Zgromadzeni przed krwiobusem dawcy już podczas pierwszego dnia akcji zostali zaskoczeni wzruszającymi i osobistymi podziękowaniami starszej Pani, której mężowi krew uratowała życie.

-Podczas dzisiejszego spotkania ze starszą Panią zarówno w jej, jak i w moich oczach pojawiły się łzy. Wiem, że oddana krew trafi do najbardziej potrzebujących - do tych, których życie jest zagrożone. Mimo tej świadomości, spotkanie na żywo z osobami lub z bliskimi osób, które z niej skorzystały to przeżycie, które wzrusza, zostaje w pamięci i przede wszystkim jest dodatkową motywacją do kolejnych wizyt w stacjach krwiodawstwa. To niesamowite uczucie. Dziękuję za zorganizowanie tego wydarzenia. Chętnie wezmę udział w kolejnej edycji za rok! - mówi jedna z uczestniczek akcji Augustów Oddaje Krew za Warszawę.

Jeśli chcesz oddać krew i masz od 18 do 65 lat, nie chorowałeś żółtaczkę, Twój ogólny stan zdrowia jest bardzo dobry, a w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodziłeś zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, to zgłoś się do najbliższego centrum krwiodawstwa. Warto!

Urząd Miasta Augustowa

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sztywny pal Azji
Sztywny pal Azji 04.08.2020, 19:48
W ząbek czesany też oddawał krew czy tylko tsk, przelotem się dopiął?? 😁

Pozostałe