Wirus wrócił do Augustowa

  • 04.08.2020, 17:13 (aktualizacja 04.08.2020, 17:17)
  • Beata Perzanowska
Wirus wrócił do Augustowa
W powiecie augustowskim wzrosła liczba zakażonych koronawirusem. Potwierdzono na Augustowszczyźnie osiem zakażeń. Wszystkie osoby przebywają w izolacji domowej. Jedną z zakażonych osób jest operator przewozowo-turystyczny, który miał kontakt z turystami i obecnie augustowski sanepid prowadzi intensywne działania by zlokalizować te osoby.

W ubiegłym tygodniu poinformowano o 15 przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie augustowskim. To mężczyzna z powiatu augustowskiego, który przebywa w izolacji domowej.

-Jest to przedstawiciel branży przewozowo-turystycznej, który miał kontakt z turystami. Obecnie sanepid pracuje intensywnie nad odnalezieniem osób, które uczestniczyły w spływach kajakowych i mogły mieć z tą osobą kontakt. W związku z tym na kwarantannie przebywa obecnie 181 osób -informuje Jarosław Szlaszyński, starosta powiatu augustowskiego. -Na dzień dzisiejszy zwiększyła się liczba zakażonych w naszym powiecie. Mamy jeszcze siedem nowych, potwierdzonych przypadków Covidu. Wszystkie te osoby czują się dobrze, przebywają w izolacji domowej i nie było potrzeby ich hospitalizacji. Dodatkowo jedna osoba, od której pobrano materiał do badania pod kierunkiem koronawirusa, przebywa na oddziale zakaźnym w augustowskim szpitalu.

W sumie, na wtorek 4 sierpnia, od początku epidemii mamy w powiecie augustowskim potwierdzone 22 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 14 ozdrowieńców. Augustowski starosta apeluje o rozwagę w kontaktach międzyludzkich i stosowanie się do wymogów sanitarnych.

-Apeluję o zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek i rękawiczek jednorazowych w tych miejscach publicznych, gdzie jest to niezbędne i wymagane. Pamiętajmy o tym, że maseczek trzeba odpowiednio używać i odpowiednio z nimi postępować -zwraca z apelem do mieszkańców i turystów Jarosław Szlaszyński, starosta powiatu augustowskiego. - Wiadomo, że maseczka noszona przez dłuższy czas nie ma żadnych walorów ochronnych. Nikt nikomu nie chce utrudniać życia, ale naprawdę trzeba zachować wszelkie sanitarne wymogi. Przez trzy tygodnie nie mieliśmy zakażeń w naszym powiecie, ale ożywienie ruchu turystycznego i życia społecznego pokazuje, że jednak cały czas trzeba uważać.

W sumie w województwie podlaskim według danych z 4 sierpnia odnotowano do tej pory 1020 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Władze wojewódzkie informują o kolejnych wyzdrowieniach. Do tej pory na Podlasiu wyzdrowiało 858 osób.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe