Camerata Augustoviana 2.08.2020. odwołana

  • 01.08.2020, 10:09
  • Beata Perzanowska
Camerata Augustoviana 2.08.2020. odwołana
Augustowskie Placówki Kultury informują, że wydarzenie z cyklu Camerata Augustoviana zaplanowane na niedzielę 2 sierpnia 2020 roku zostało odwołane z przyczyn niezależnych od Organizatora.

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert w dniu 9 sierpnia, kiedy o godz. 19:00 w Bazylice Mniejszej p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie wystąpi O’bows Quartet w koncercie „Pomiędzy klasyka a fantazją”.

Zapraszamy

APK

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sebastian Kuczyński
Sebastian Kuczyński 02.08.2020, 11:20
Chyba wypada wyjaśnić i uchylić rąbka tajemnicy tej sytuacji. Bardzo przepraszamy za zamieszanie, jednak decyzja Księdza Proboszcza Wojciecha Jabłońskiego nie jest od nas zależna. Jak mi wiadomo, jest ona uwarunkowana osobistą urazą tego Kapłana do mojej osoby. Napisałem niegdyś informację na jednym z forów przeznaczonych dla organistów liturgicznych poszukujących miejsca zatrudnienia, iż ówczesne warunki pracy w Bazylice augustowskiej (najbogatszej parafii Diecezji ełckiej), tj. utrzymanie wyłącznie z (niestałych) ślubów i pogrzebów oraz roznoszenia opłatków po godzinach pracy w czasie Adwentu, przy jednoczesnym graniu około 140. powszednich i niedzielnych Mszy MIESIĘCZNIE (bez pensji) jest po prostu wyzyskiem i żaden muzyk z wykształceniem nie podejmie się tego swoistego odrabiania pańszczyzny. Niestety o sam instrument, wymagający stałej konserwacji także Ksiądz Proboszcz nie dba. Dodam jeszcze, iż w ofercie był uwzględniony wynajem mieszkania (organistówki), za które i tak trzeba było zapłacić normalną, jak na wynajem, sumę pieniędzy.
Ksiądz Jabłoński po przeczytaniu mojego wpisu stwierdził, iż 'naplułem mu w twarz' oraz 'zbezcześciłem parafię i diecezję', a co za tym idzie - 'taki człowiek nie będzie tu grał koncertu'. Gdy dziś rano dowiedziałem się, że Włodarz Parafii chętnie zamieni ze mną słowo, gdyż 'nie posiadam honoru', etc., wykonałem telefon.
Zadzwoniłem w dwóch sprawach:
1) Chciałem tylko powiedzieć, iż zachował się ksiądz wysoce niedojrzale odwołując wydarzenie na 5 dni przed jego rozpoczęciem, wiedząc o nim oczywiście z dużym wyprzedzeniem. Pomijając już w tej sytuacji brak szacunku do mojego Przyjaciela Karola, czy mojej osoby. Wiele wysiłku zajęły przygotowania osób postronnych, Organizatora, a przede wszystkim, także wielkie grono osób zadeklarowało swój udział w projekcie.
2) Co nieprawdziwego napisałem niegdyś na forum, uwzględniając wszystkie, realne warunki zatrudnienia? - Niestety to pytanie zadałem już w SMSie, ponieważ Ksiądz Wojciech uprzednio odłożył słuchawkę.
Rozmowa trwała ok. 13. sekund, gdyż ów Kapłan stwierdził, iż nie musi jednak ze mną rozmawiać i 'żebym zachował uwagi dla siebie'. :)
Do usłyszenia zatem w innym terminie i miejscu! :)

Pozostałe