Nowy dyrektor powołany!

  • 28.07.2020, 17:22
  • Beata Perzanowska
 Nowy dyrektor powołany!
Pani Henryka Rzepecka poprowadzi utworzony niedawno Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 złożony z Przedszkola nr 3 z Oddziałami integracyjnymi w Augustowie oraz Szkoły Podstawowej nr 6 im. Armii Krajowej w Augustowie. Po otrzymaniu pozytywnej opinii Podlaskiego Kuratora Oświaty, Burmistrz Mirosław Karolczuk powołał nowego dyrektora od 1 września 2020 roku.

Wieści z miasta 

Nowa Pani Dyrektor może pochwalić się bogatym doświadczeniem - zarówno w zakresie nauczania, jak i zarządzania oświatą. Karierę rozpoczęła w 1983 roku w Młodzieżowym Domu Kultury i Szkole Podstawowej nr 5, w której kilka lat później objęła obowiązki wicedyrektora. To m.in. dzięki jej staraniom w 1994 roku Szkoła Podstawowa nr 5, jako druga placówka w Polsce, zyskała imię Sybiraków. Początkiem kolejnego, ważnego etapu kariery zawodowej Pani Henryki Rzepeckiej było wygranie w 1999 roku konkursu na dyrektora Gimnazjum nr 2 w Augustowie. Tę funkcję pełniła do roku 2017, osiągając w tym czasie wiele sukcesów. Przy szkole powstało między innymi Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum nr 2 imienia Sybiraków, które obecnie posiada status organizacji pożytku publicznego. Pani Dyrektor stale podnosiła swoje kompetencje i wymagała tego również od całej kadry pedagogicznej. Za swoją działalność w oświacie była wielokrotnie nagradzana między innymi medalami Pro Memoria, Pro Patria, Pro Bono Poloniae, Honorową Odznaką Sybiraka, czy Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

 

W związku z reformą oświaty i włączeniem Gimnazjum nr imienia Sybiraków do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie przez poprzednie władze Miasta, od września 2017 roku, przez dwa lata pełnia funkcję wicedyrektora Szkoły. Od 2019 roku była nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 2.

 

Jak mówi nowa Pani Dyrektor:

- Przyjęcie funkcji Dyrektora Zespołu jest dla mnie dużym wyzwaniem. Przede wszystkim zadbam o to, aby przez cały ten rok, na który zostałam powołana, skupić się na kontynuacji i jak najlepszej codziennej pracy z uczniami i wychowankami.

Priorytetem jest dla mnie klimat pracy i ludzie z którymi pracuję – dzieci, młodzież, nauczyciele, rodzice i pracownicy. Przede wszystkim zależy mi na tym, aby poznać członków rad pedagogicznych i społeczność obu placówek oraz procesy, jakie zachodzą. Ważną rolę w szkole i przedszkolu pełnią rodzice. To przy ich wsparciu, wspólnie z nauczycielami i pracownikami, chcę dążyć do jak najlepszego rozwoju ich dzieci. Zależy mi przede wszystkim na rozwoju tych filarów, które są dla danej społeczności ważne, kontynuacji tego, co zostało już wdrożone przez ostatnie lata, ale także na wspólnym z radą pedagogiczną i radą rodziców ustaleniu dalszych działań dążących do rozwoju. Na pewno zadbam o to, aby znalazły się nadal działania związane z patronem Szkoły Podstawowej nr 6, jaką jest Armia Krajowa. Liczę na wsparcie nauczycieli i pracowników obu placówek, bo są moją siłą, ale przede wszystkim szansą na drodze jak najlepszego rozwoju każdego ucznia i wychowanka.

 

Za przyjęcie nominacji podziękował Burmistrz Mirosław Karolczuk:

 

- Dziękuję za podjęcie wyzwania i gratuluje objęcia od września funkcji dyrektora. Jestem dumny, że dołącza Pani do zespołu kierującego naszą augustowską oświatą. Zawsze powtarzam, że edukacja to inwestycja. Inwestycja, która tworzy przyszłość miasta i zmierza ku jak najlepszemu wykorzystaniu szans stających przed młodymi ludźmi. Pani kompetencje, doświadczenie i osobowość są dla mnie gwarantem dobrej współpracy i dobrej przyszłości naszej szkoły na Lipowcu oraz przedszkola na Tytoniowej.

 

Jak dodał Zastępca Burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz, odpowiedzialny za nadzór nad Wydziałem Edukacji i Sportu:

 

-Cieszę się, że Pani Henryka Rzepecka wraca do grona dyrektorów augustowskich szkół. Jestem przekonany, że dla bardzo wielu osób jest ona wręcz wzorem dyrektora. Potrafiła dbać o ciągły rozwój placówki i kadry pedagogicznej. Jednocześnie, co dla mnie osobiście szczególnie ważne, potrafiła świetnie łączyć prorozwojowe, otwarte i innowacyjne podejście do edukacji z najwyższą dbałością o tradycję i pamięć historyczną. Prowadzona w kierowanej przez nią szkole praca z Patronem – Sybirakami, stanowi przykład godny naśladowania. Szkoła na Lipowcu, nosząca dumne imię Armii Krajowej zyskuje fantastycznego dyrektora.

 

 

Pani Henryka Rzepecka, zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta Augustowa, obejmie funkcję dyrektora wraz z początkiem nowego roku szkolnego, czyli 1 września 2020 roku.

 

Urząd Miasta Augustowa

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rodzic absolwenta gimnazjum
Rodzic absolwenta gimnazjum 29.07.2020, 16:58
Właściwa osoba na właściwym stanowisku. Cieszę się, że Pani Henryka Rzepecka zgodziła się na piastowanie stanowiska dyrektora. Jestem pewna że wykorzysta swoje wieloletnie doświadczenie, kompetencje i profesjonalizm.
A tym hejtem, złym słowem proszę się nie przejmować. Życzę sukcesów!
Judyta
Judyta 29.07.2020, 10:15
Gratuluję nowemu Dyrektorowi.Zawsze ja i moje dzieci ceniłyśmy pracę Pani Rzepeckiej.Proszę się nie zrażać wpisami pieniaczy.Nikogo Pani nie wygryzła ze stanowiska.Stanowisko było puste do obsadzenia.Wszystkiego dobrego.
Waleria
Waleria 29.07.2020, 16:41
Przykro mi lecz ja również nie cenię tej Pani, za to , że szuka okazji po akcjach personalnych burmistrza.
Rodzic
Rodzic 29.07.2020, 10:14
Jestem mile zaskoczona tym, że Pani Henryka podjęła się prowadzenia nowego zespołu. Jej doświadczenie i bezstronność na pewno zaowocuje pracę całej rady pedagogicznej. Już się cieszę na współpracę. Gratulacje.
PS. Proszę nie zwracać uwagi na hejt. Te same osoby zawsze piszą niepochlebne komentarze.
normalka
normalka 29.07.2020, 09:01
do jak zwykle: Tak jak p. dyrektorki kończące kadencje- wykonywały polecenia z góry
znampanią
znampanią 29.07.2020, 07:54
Krzywda ludzi odwołanych poprzez manipulacje wraca, więc to chcę to przypomnieć. Fotel jest ważniejszy niż honor? Nawet jeżeli ma Pani w dorobku jakiekolwiek sukcesy to tą decyzją zostały przekreślone. W środowisku oświatowym pozostanie Pani w pamięci jako Ta, która podjęła współpracę z ludźmi, którzy dzielą i krzywdzą ludzi. Wpisuje się Pani w ocenę negatywną wystawioną dyrektor SP 3. Dziś pokazała Pani jakim jest człowiekiem. Współczuję nauczycielom i rodzicom SP6..
znampana
znampana 31.07.2020, 19:13
A co kogoś obchodzi ocena pani dyrektor szkoły nr 3. Po co się tak wystawiać. To urąga godności. Ocena jest kompetencją Organu Prowadzącego. Nie ma o czym dyskutować.
to ty?
to ty? 31.07.2020, 21:07
Filip?
Anna
Anna 29.07.2020, 10:23
Bardzo dobra dyrektor dla tej szkoły - nie musisz nam współczuć - ja się cieszę - jedyna osoba która ma odwagę powiedzieć co myśli i która nie podda się manipulacjom
znampana
znampana 29.07.2020, 10:08
Et... tam pleciesz jak potłuczony.
J
J 28.07.2020, 23:28
Brawo p. Rzepecka. Atutem doświadczenie i osiągnięcia zawodowe. Wiek nie musi skazywać na wycofanie i niebyt. Gratuluję
nauczyciel
nauczyciel 29.07.2020, 07:35
Podjęła decyzje o współpracy z ludźmi podłymi jej wybór. Odejdzie w niesławie. Wstyd i hańba.
nienauczycielka
nienauczycielka 29.07.2020, 10:09
nauczyciel????
jak zwykle
jak zwykle 28.07.2020, 22:35
Zawsze się znajdzie ktoś chętny na stanowisko i będzie posłusznie wykonywać polecenia z góry.
Kabooom
Kabooom 28.07.2020, 22:12
Wspaniała dyrektor i wie co robi. Jak widać mądrzy i światli ludzie nie boją się tej władzy. Czyżby jednak te wszystkie hejterskie komentarze były tylko dziełem kilku sfrustrowanych osób? Tak mi sie wydaje. Fakty przemawiają za Karolczukiem.
K.
K. 28.07.2020, 18:45
Szkoda, że nie postawiono na młodych...

Smutne "moja żona jest z zawodu dyrektorem". Gratuluję p. Henryce objęcia funkcji. Jednak, czy to rozwiązanie perspektywiczne dla nowego zespołu - dyrektor na rok, który za chwilę będzie mógł odejść na zasłużoną emeryturę.
Ja postawiłbym na pełną pięcioletnią kadencję kogoś młodego, który z pasją i energią będzie budował nowy oświatowy organizm.
Wstyd
Wstyd 28.07.2020, 18:14
Dziwię się pani. Ze tez pani się chciało po takim skandalu?.
Jaro
Jaro 28.07.2020, 23:34
Nie ma co się dziwić ,kazali bo straci posadę w swojej placówce, a niewygodnych dyrektorów danych placówek trzeba i tak się pozbyć za wszelką cenę po trupach , życzę dla nowo powołanych dyrektorów i wice takiego szacunku,obłudy ,szykanowania chamstwa i braku wspólpracy jakich doświadczyli odwoływani niewygodni dyrektorzy .Życzę dla wiceburmistrza(burmistrza) i burmistrza (od podpisu)aby doświadczyli tego samego
lila
lila 29.07.2020, 13:18
Jak do tej pory to żaden dyrektor nie został odwołany i nikt nikogo się nie pozbywał. Pani Rzepeckiej życzę powodzenia i wszystkiego dobrego.

Pozostałe