Muzyczny weekend w Augustowie

  • 23.07.2020, 10:05
  • Beata Perzanowska
Muzyczny weekend w Augustowie
Bluesowe, rockowe i orkiestrowe brzmienie słychać będzie w ten weekend w Augustowie. W amfiteatrze nad Neckiem zagra kultowa „Kobranocka”, w jednej z augustowskich restauracji wystąpi bluesowy duet, a w parku miejskim w centrum miasta zagra Augustowska Orkiestra Dęta. Nie zabraknie jeszcze innych atrakcji w mieście. W czwartek, 23 lipca odbędzie się Piknik Historyczny pod tytułem „Historia w plenerze”.

Augustowskie Placówki Kultury w lipcu rozpoczynają realizację zadania „Kultura na każdą porę roku” dofinansowanego w ramach programu Kultura Dostępna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Raczkach oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych Biebrza w Jaminach APK zorganizuje cykl wydarzeń dających możliwość zapoznania się zarówno z lokalnym bogactwem kulturowym, jak również sięgnąć do dziedzictwa narodowego, realizującego się w muzyce i teatrze. Pierwszy koncert w ramach bloku „Lato pod Gwiazdami” odbędzie się 24 lipca o godz. 20:00 w amfiteatrze miejskim nad Neckiem. Na scenie zaprezentuje się w rockowym repertuarze wolności zespół Kobranocka. Usłyszeć będzie można największe przeboje zespołu czyli „Kocham Cię jak Irlandię”, „Hipisówka”, „Jak zapomnieć Cię”, „List z pola boju”, „Ela, czemu się nie wcielasz?” oraz nieśmiertelne covery Die Toten Hosen czy Stones'ów. Zanim usłyszymy wielkie przeboje, na scenie staną The Boars czyli Bartosz Gajewicz (perkusja), Tomasz Kopecki (wokal, gitara elektryczna), Wojciech Łabacz (gitara elektryczna) i Sebastian Szyperek (gitara basowa). Zespół jest laureatem Rockowań 2019. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie dostępne są w Miejskim Domu Kultury, ul. Nowomiejska 41.

W tym roku, z uwagi na epidemię koronawirusa nie odbędzie się Augustowski Blues Maraton, ale to nie oznacza, że blues nie zabrzmi w naszym mieście. W sobotę, 25 lipca, o godz. 20.00 w augustowskim Kaktusiku nie zabraknie dobrego bluesowego grania. Tego wieczoru na scenie zaprezentuje się młoda augustowska grupa Ten Inches z muzycznym koktajlem coverów i własnych kompozycji. Po młodych twórcach zagra eksperymentalny skład Grzanek & Gałach, czyli Bartek Grzanek i Jan Gałach. Zespół został skonstruowany specjalnie na potrzeby występu w Augustowie dlatego zagra same covery. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Muzyczny weekend w Augustowie zakończy występ Augustowskiej Orkiestry Dętej, który odbędzie się w niedzielę, 26 lipca, o godz, 16.00 w miejskim parku w centrum miasta.

W tym tygodniu wśród kulturalnych wydarzeń znajdzie się Piknik Rodzinny -Historia w Plenerze. Augustowskie Placówki Kultury i Muzeum Ziemi Augustowskiej zapraszają w czwartek, 23 lipca w godz. 14.00 -19.00 przy Dworku Prądzyńskiego (Muzeum Kanału Augustowskiego) na gry i zabawy dla dzieci, wystawę fotografii „Pantha Rei -Wszystko płynie” z lat 70 -tych dotyczącą miejsc związanych z Kanałem Augustowskim i wystawę zabytków muzealnych. Zwiedzanie wystaw będzie bezpłatne, a w zajęciach dla dzieci uczestnictwo kosztuje 5 zł za dziecko, opiekun nic nie płaci. Zapisy pod numerem tel. 87 643 27 54 lub w siedzibie Muzeum Ziemi Augustowskiej przy ul. Hożej 7.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe