Nowa jakość rady miejskiej

  • 22.07.2020, 11:00
  • Bartosz Lipiński
Przed rokiem zaszły bardzo nieoczekiwane i diametralne zmiany w augustowskiej radzie miejskiej. Doszło do oficjalnego zawiązania się koalicji Naszego Miasta z grupą radnych wybranych z listy PiS. Entuzjaści rewolucji zapowiadali, że mieszkańcy niebawem będą mogli dostrzec nową, lepszą jakość w pracy samorządu. Zamiast tego ostatnie miesiące obfitowały w spektakularne kłótnie, brak porozumienia czy desant na większość komisji.

dziennikpowiatowy.pl Augustów

Dalsza treść artykułu jest dostępna  po wykupieniu subskrypcji.

Jesteśmy portalem niezależnym. Zbieramy dla Was najświeższe i najlepsze informacje.

Jeśli chcesz być najlepiej poinformowany wykup subskrypcję.

Co się dzieje w Augustowie i powiecie?  dziennikpowiatowy.pl daje odpowiedzi: sprawdzone wiadomości z pierwszej ręki,


Dostępne plany subskrypcji:

 

 

-> miesięczna - cena od 17,90 zł

-> roczna - cena od 160,00 zł

 

 

 

 

Komentarze (1)

tomasz_bendig
BabaJaga 23.07.2020, 02:36
Ta rada miasta i przed zmianą, i po zmianie przewodniczącego jest żenująca. Poprzednik też komentował wypowiedzi innych radnych, i to z ambicjami mentorskimi oraz nieznośnym tonem kaznodziejskim. Poza tym do rady weszło sporo osób z drugiego naboru (z powodu ciągu dziwnych rezygnacji poprzedników), wcale nie wybranych większością w swoim okręgu, co nie najlepiej świadczy o ich pozycji. Przewodnicząca fatalna pod każdym względem: języka, zachowania, kompetencji. Stronniczość można dostrzec gołym okiem. W działaniach rady widać wzory z Sejmu RP, ale te najgorsze. Tylko czekać, kiedy Dobrowolska zacznie chichotać jak Witek. Dyktatura większości, pogarda wobec opozycji kamuflowana słodkimi lecz fałszywymi tekstami o współpracy, demonstrowanie co i raz siły i pychy. Siłę i pychę okazują niestety ludzie ubodzy intelektem, kulturą, duchem. Hańbiące dowody na to dał niedawno jeden z radnych NM.
Jasnym promykiem tej rady jest tylko opozycja: merytoryczna, wierna zasadom. wysławiająca się poprawnie i z kulturą, dociekliwa. Warte docenienia szczególnie w porównaniu do opozycji poprzedniej kadencji - niemrawej, nieobecnej i bezużytecznej.

Pozostałe