Chaszcze w mieście

  • 16.07.2020, 10:13
  • Beata Perzanowska
Chaszcze w mieście
Czytelnicy bardzo często informują nas o różnych sprawach wymagających rozwiązania. Dziękujemy za każdy zgłoszony sygnał i za okazane nam zaufanie. Wielokrotnie zdarza się, że nagłaśniając problem udaje się nam go rozwiązać. Tym razem otrzymaliśmy informacje o gęstych chaszczach na ulicy Mazurskiej.

Zgłosili się do nas Czytelnicy, którzy poprosili o zajęcie się tematem bałaganu w mieście. Jedna z mieszkanek Augustowa zwróciła nam uwagę na przystanek przy ulicy Mazurskiej w Augustowie.

-Przystanek stoi na chodniku. Jest cały zarośnięty zielskiem. Nie wygląda to estetycznie, a poza tym utrudnia przejście. Trudno jest w tym miejscu poruszać się rowerem, nie mówiąc już o spacerowaniu z wózkiem dla dzieci -mówi mieszkanka. -Przystanek znajduje się w dość ruchliwym miejscu i jest bardzo widoczny dla kierowców wjeżdżających do miasta. Nie jest on najlepszą wizytówką Augustowa. Czy tak trudno zadbać o to, by teren ładnie wyglądał i nie utrudniał przechodniom przejścia?

Inna interwencja dotyczy ulicy Ogrodowej, a dokładnie chodnika przy opustoszałym budynku po przedszkolu. Sam teren przedszkola nie wygląda najlepiej, pełno na nim rosnącego zielska. Wiadomo, budynek jest nieużytkowany, ale to co się dzieje wokół niego, też pozostawia wiele do życzenia.

-Przechadzałam się ostatnio ulicą Ogrodową. Przy starym przedszkolu jest dosyć szeroki chodnik, ale przejście nim nie należy do najłatwiejszych. Chyba od dawna nikt o niego nie dbał. Między płytkami chodnikowymi i na obrzeżach chodnika porosły niemal metrowe zielska. Mimo, że chodnik jest duży, można przejść tylko jego środkiem, bo z obu stron pojawiły się ogromne chaszcze. Wyminąć się z kimś jest bardzo trudno -zwraca uwagę mieszkanka Augustowa. -Zielsko jest bujne i wchodzi na istniejący tam parking.

Obie interwencje zgłosiliśmy do augustowskiego magistratu. Jak wyjaśnił nam Wojciech Waszkiewicz, pracownik miejskiego referatu gospodarki komunalnej, w kwestii przystanku na Mazurskiej działania już zostały podjęte wcześniej.

-Chcemy ten teren uporządkować. Wyciąć chaszcze i usunąć znajdujące się przy chodniku krzaki. W tej sprawie skierowaliśmy prośbę do Starostwa Powiatowego w Augustowie o pozwolenie na sprzątnięcie tego terenu -poinformował nas Wojciech Waszkiewicz. -Otrzymaliśmy już zgodę i na początku przyszłego tygodnia chaszcze znikną.

Jeśli chodzi o Ogrodową to reakcja miejskich urzędników na nasz sygnał była natychmiastowa. Już na drugi dzień po naszym telefonie przeprowadzono prace w tym miejscu.

-Wykonaliśmy prace na chodniku polegające na wstępnym usunięciu zielska, które utrudniało przejście. Prace nad oczyszczeniem tego terenu jeszcze jednak potrwają -wyjaśnił nam Wojciech Waszkiewicz.

Po raz kolejny udało nam się załatwić, może z pozoru prozaiczną rzecz, ale za to bardzo przydatną i wpływającą na wizerunek naszego miasta. Czekamy na więcej tego typu sygnałów. Jak widać jesteśmy skuteczni.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.07.2020, 17:15
Nawiązując do miejsc szpecących miasto warto bylłoby zapytać ,czy ktoś jest władny aby uprzątnąć skutki pożaru budynku na przeciw kościoła.Od kilku miesięcy zgliszcza są wątplią turystyczną reklamą miasta i do tego w samym jego centrum.
do roboty
do roboty 17.07.2020, 16:29

O syfie, brudzie bez przerwy piszą mieszkańcy. Ale dalej nic się nie dzieje. My się wstydzimy przed turystami.
Leo
Leo 18.07.2020, 09:02
Zmieniają się panowie udzielający wywiadów. Panie Mirku czy oni na prawdę nie potrafią w swoim zakresie obowiązku zadbać o to?
No, pięknie
No, pięknie 17.07.2020, 14:57
Miasto turystyczne, uzdrowiskowe, Takie zadbane, czyste!!!
😂😂😂
😂😂😂 18.07.2020, 09:03
Idealne. Samo oczyszczające
Brud,.....
Brud,..... 17.07.2020, 13:40
Karygodne!!! Zielsko urosło do takich rozmiarów, że prace jeszcze trwają.
34g
34g 17.07.2020, 09:59
Gałęzie nad chodnikami i ścieżkami rowerowymi też palcem trzeba pokazywać?
Flop i filoo do roboty!!!
Flop i filoo do roboty!!! 17.07.2020, 17:07
Pełna kosze to chyba nosem w nie nadziubac.????
Fachura
Fachura 16.07.2020, 13:26
Panie Wojtku pan to chyba praca się nie zmęczy? A to ludzie coś zgłoszą, a to gazeta się upomni. I po co ganiać po mieście jak ludzie padkxem pokażą. Wstyd.
Kierowniczek malowniczek
Kierowniczek malowniczek 16.07.2020, 13:08
Też napiszasz tu, że panujesz nad tym????

Pozostałe