Optymistyczne wieści z powiatu

  • 09.07.2020, 12:47 (aktualizacja 09.07.2020, 12:52)
  • Bartosz Lipiński
Optymistyczne wieści z powiatu Przegląd Powiatowy Dziennik Powiatowy Szpital w Augustowie
Na takie informacje warto było czekać. Starosta Jarosław Szlaszyński przedstawił nam najnowsze dane o sytuacji epidemicznej powiatu augustowskiego, które mogą napawać optymizmem. Szef Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podkreśla jednak, że pomimo dobrej sytuacji nadal nie powinniśmy zapominać o przestrzeganiu rygorów bezpieczeństwa, bo dzięki temu możliwe będą następne pozytywne informacje z powiatu.

Bartosz Lipiński

Czerwiec był dla powiatu augustowskiego wyjątkowo trudnym okresem, jeśli chodzi o walkę z epidemią. Po pięciu tygodniach bez nowych zakażeń w krótkim czasie przybyło u nas kilka osób z koronawirusem. Ognisko zakażeń w większości przypadków znajdowało poza naszym powiatem. Przed tygodniem pisaliśmy o dziewięciu mieszkańcach powiatu z potwierdzonym zakażeniem. Ich stan był dobry. Pierwszy tydzień lipca przyniósł optymistyczne informacje. Do zamknięcia najnowszego wydania „Przeglądu Powiatowego” w powiecie augustowskim była już tylko jedna osoba z zakażeniem. Aktualnie jest hospitalizowana. Badania próbek pozostałych osób dały wyniki ujemne, tym samym wróciły do zdrowia. Od początku epidemii w powiecie augustowskim jest już trzynastu ozdrowieńców. Starosta przypomina, że mimo pozytywnej sytuacji należy nadal pamiętać o środkach ostrożności oraz o zachowaniu zdrowego rozsądku.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe