Seks na radzie miejskiej

  • 30.06.2020, 19:00 (aktualizacja 01.07.2020, 23:55)
  • Krzysztof Przekop
Seks na radzie miejskiej Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Tomasz Dobkowski i Marian Dyczewski
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1100 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop

W weekend będzie słonecznie i niezbyt ciepło. Może także popadać.

„Przegląd Powiatowy” ukaże się już w czwartek, ale najnowsze artykuły można czytać kilka dni wcześniej na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl. Każdy, kto wykupi subskrypcję, zostaje naszym patronem. W zamian może czytać nasz portal bez reklam, a także ma dostęp do archiwum Augustowskiego Kalejdoskopu Telewizyjnego. Nowe odcinki będziemy publikować w czwartki. W tym tygodniu przypomnimy pierwszy reportaż AKT, nakręcony jesienią 1994 roku o wycince lasu w mieście. Ciekawostka jest to, że jednym z bohaterów jest Marian Dyczewski. Pokażemy występy dzieci i młodzieży, na których można rozpoznać obecnych radnych, zebranie Sparty Augustów, impresje stadionowe. Na szczególną uwagę zasługuje program, w którym wystąpili naczelnicy miasta z lat osiemdziesiątych -Jan Cichucki, Edward Czokajło, Andrzej Kurczyński. Gospodarzem spotkania był ówczesny burmistrz Wojciech Stankiewicz. Na koniec zaproponujemy Państwu reportaż z otwarcia I Augustowskich Targów.

W tym tygodniu zostałem wstrząśnięty w sposób szczególny. Marian Dyczewski poinformował redakcję, że radny Dobkowski, szef Naszego Miasta, zamierza skierować przeciw niemu pozew sądowy. Nie wiedziałem, czy się śmiać, czy płakać. Pomyślałem, że jeśli to prawda, to ten sposób komunikowania się ze społeczeństwem należy opatentować. Chcesz o coś spytać jaśnie rządzących, wyrazić krytyczną opinię, dostaniesz pozew. Potem było już mniej śmiesznie. Radny Dobkowski nie choruje na język, lubi pokpić z oponentów politycznych, społecznikom też nie daruje. Jednak w zapędzie złośliwości poszedł o wiele za daleko. Oświadczył, że ma w domu osobę starszą i wie, że jej rady są mało warte. Tomaszu, rady ludzi starszych zawsze są warte wysłuchania, nawet jak wymaga to od Ciebie trochę czasu i cierpliwości. To oni mają mądrość życiową, to oni mają doświadczenie, ich perspektywa jest inna niż nasza, ale zawsze trzeba ją poznać. Nie godzi się okazywać braku szacunku, lub wręcz pogardy, tylko dlatego, że ktoś jest starszy, chory, czy niepełnosprawny. Pomyśl, ile zawdzięczasz swoim dziadkom i rodzicom, zanim o osobach starszych będziesz się wypowiadał bez szacunku. Myślę, że ładnie byłoby przeprosić starszych mieszkańców Augustowa za niefortunne stwierdzenie.

Sprawie Dobkowski kontra Dyczewski poświęcony jest tekst okładkowy „Dobkowski pozywa społecznika”.

Ktoś podobno wprowadził w błąd Sybiraków. Był to zwyrodnialec. Personalia tegoż nie są znane, bo Sybiracy jeszcze trzymają je w tajemnicy, ale prędzej czy później powiedzą, kto to jest. Czy to cytaty z jakiejś meliny przestępczej? W żadnym wypadku, to cytaty z najważniejszych ludzi w naszym mieście (Naszym Mieście). Na posiedzeniu rady, gdzie padła teoria o zwyrodnialcu, sama rada określona została mianem cyrku. Na koniec radni pokłócili się o seks. Jeśli ktoś ma oczy jak pięć złotych, jak ja, niech przeczyta artykuł „Zwyrodnialec, cyrk i seks”.

Rada miejska wróciła na chwilę do obrad stacjonarnych. Wydaje się, że na jeden raz. Obrady online są niezwykle wygodne. Opisywaliśmy, jak radni w czasie obrad gotują, rozmawiają z kolegami z pracy, zdejmują i nakładają spodnie. Okazuje się, że radni nie mają aż tyle czasu, by uczestniczyć w posiedzeniu rady stacjonarnie. Sprawę opisujemy w tekście „Ledwo wrócili i chcą zmiany”.

Co tydzień ogłaszamy sondę na naszym portalu. Tematy są ciekawe, dlatego pada zwykle kilkaset głosów, czasem tysiąc i więcej. Dostrzegamy, że z wynikami dzieją się dziwne rzeczy. Zapraszam do przeczytania artykułu „Kolejny atak na sondę”.

Zapraszam do czytania nas w wersji papierowej i elektronicznej, bo w tym wydaniu piszemy jeszcze o wielu ciekawych sprawach.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

 

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rudylis
rudylis Wczoraj, 10:00
Panie Dobkowski znam nazwisko tego zwyrodnialca ale nie powiem. Ha,ha,ha.
Kiper
Kiper Wczoraj, 09:52
Po przeczytaniu ,, pochlebnych" komentarzy nic nie pozostało jak tylko usiąść i zanurzyć w lekturze Pana Tadeusza a będąc cenionym znawcą architektury upajać się opisem dworu w Soplicowie słuchając cicho płynącej muzyki Ogińskiego i od czsu do czasu spoglądając na bociany wychowujące swoje młode
.
Bebech
Bebech Wczoraj, 16:58
Pisz jaśniej. Ojciec sukcesu może mieć kłopoty ze zrozumieniem komentarza? 😁
ciekawy
ciekawy Wczoraj, 09:22
Czytam i oczom nie wierzę augustowianie chyba przejrzeli na oczy. Lepiej późno jak wcale. Ciekaw jestem skończą kadencję czy Ich Miastu nie pozwolą?
Inkwizytor
Inkwizytor Wczoraj, 06:19
Nasze Miasto jest takie mocne, bo opozycja jest marna. Tylko dlatego mogą rządzić.
Maniek
Maniek Wczoraj, 06:15
To jest całkowita kompromitacja szefa NM. Powinien zrezygnować z wszystkich funkcji.
Chłopiec z plakatu
Chłopiec z plakatu 2 dni temu, 21:39
Ubranko aby nie ciasnoowate?
August Wielki
August Wielki 2 dni temu, 20:20
Trzeba powiedzieć, że główny bohater tej historii otrzymał czerwoną kartkę od wyborców, podobnie jak jego adwersarz. Radny Dobkowski został radnym po wielu przetasowaniach w radzie dzięki ustąpieniu aż trzech innych radnych. Ma niezwykle słaby mandat społeczny, a jednak ogromny mandat Naszego Miasta. Na tym polega polityka.
Fgr
Fgr Wczoraj, 15:09
Przecież miało być bez polityki ,a legitymację partyjne miały zostać za drzwiami urzędu.😀😀😀
Mały s.
Mały s. Wczoraj, 16:59
Pamiętamy pamiętamy jak pier.... Taki jeden
Blum
Blum 2 dni temu, 22:14
Nie polityka tylko portfel jak mniemam . Bo Plakaty wyborcze łącznie z tym największym trochę kosztowały aby posadzić na urzędzie przedstawiciela ,, młodych". A w podzięce no cóż każdy widzi.
Powodzenia
Powodzenia 2 dni temu, 17:25
A mi tam w sumie to się nawet podoba. Pozwólmy tej ekipie nieudaczników i powiedzmy sobie wprost - szkodników, pod wodzą pana w nader opiętej odzieży i jego kompana, małego aroganta, skompromitować i autozaorać się ostatecznie i do końca. Tak aby już nigdy, w żadnej formie, nie mieli nawet cienia szansy na to, aby powrócić do władzy w tym mieście, które dzięki nim staje się brudnym, brzydkim i we wszystkich dziedzinach zaniedbanym skansenem.
Szkoda
Szkoda Wczoraj, 06:16
Miasta szkoda
Rudy
Rudy 2 dni temu, 19:59
Dobre!! 🤩 🤩 🤩 🤩 🤩 🤩
Po trzykroć hańba!!!
Po trzykroć hańba!!! 2 dni temu, 17:23
Mieszjancy są zbulrsowani zachowaniem ojca sukcesu. Zejdź Pan że sceny jeśli masz honor. Idź pan do tego co masz choć klienci też uciekają. Idź pan i wstydu oszczędź sobie i nam mieszkańcom.
na kolumnę!!!
na kolumnę!!! 2 dni temu, 16:59
Na kolumnę Zygmunta go!!!
Bebzun
Bebzun Wczoraj, 06:53
Kolumna pęknie 😂😂😂
wiemcomówie
wiemcomówie Wczoraj, 09:18
To zmieńmy nazwę miasta na Tomaszów na cześć naszego wodza i ojca sukcesu.
Twarzowiec
Twarzowiec Wczoraj, 17:01
😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂
Marchew
Marchew 2 dni temu, 16:53
Aby zostać radnym wystarczy nawet 30 głosów. Nie dziw, że psim swędem nawet skończony burak i cham ma szansę. Tak było zawsze. Gorzej jak burak i cham uważa się za wielką postać polityki, a jego akolici go w tym utwierdzają. O wpadkę wtedy nietrudno.
WALA
WALA 2 dni temu, 13:11
W obecnej radzie miasta (małe litery celowo) dominuje buractwo. Gdyby nie klasa niektórych radnych opozycji, trzeba by zapaść się pod ziemię. Najgorsze jest to, że głupiec i cham nie wie, że jest głupcem i chamem i uważa się za mędrca. Ostatnie lata rządów wmówiły buractwu, że jest kimś. Ale od tego Kimś się nie staje. Prostak zawsze pozostanie prostakiem, nawet gdy założy koronę, bo ma to we krwi. Ależ trzeba być marnym, malostkowym i niedowartosciowanym czlowiekiem, aby w odpowiedzi na krytykę biec do sądu, podczas gdy będąc radnym, na taką krytykę trzeba być gotowym. Żałosne.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 2 dni temu, 14:32
Gratuluję pióra ! Bez zbędnych konwenansów.
Tron
Tron 2 dni temu, 13:04
Fajnie się czyta te wszystkie pochwalne komentaże wiedząc że człowiek tyle zrobił bezinteresownie dla lokalnego społeczeństwa i miasta. Co prawda nie dostał się do RM z pierwszego rozdania ale z uprzejmości kolegów i koleżanek jego geniusz został doceniony. Brawo 😃
Namolny Mół
Namolny Mół 2 dni temu, 14:15
Jaki tron taki król hahahaha
Polytykier
Polytykier 2 dni temu, 11:36
Wybitny polityk. Gdy otwiera usta scena jest jego. Ciepły, spokojnie płynący ton głosu skłania do dłuższej refleksji i zadumy. Kultury od niego mogą uczyć sue nasze dzieci i osoby starsze.
Maja
Maja 2 dni temu, 13:10
Miód na serce.....
Tolkien
Tolkien 2 dni temu, 11:21
Władca pierścieni
Szkoła muzyczna
Szkoła muzyczna 2 dni temu, 11:21
Koneser baletu klasycznego i nowoczesnego. Znawca opery klasycznej. Demiurg
Sparta
Sparta 2 dni temu, 11:20
A czy było już o tym, że świetny znawca sportu?
Pokraka
Pokraka 2 dni temu, 11:16
Ludzie, ja ze śmiechu nie wyrabiam. Jaka trafna charakterystyka człowieka. Brawo wy! Brawo my!
Wyborca
Wyborca 2 dni temu, 11:11
Marian Dyczewski potrafi zaleźć za skórę ale radny szef Naszego Miasta nie może straszyć go sądem. To hańba dla naszej rady. Co na to radni? Gdzie jest opozycja?
taksobiemyślę
taksobiemyślę 2 dni temu, 19:49
a ja uważam że jest pewna granica. Pan Dyczewski się przyzwyczaił że może mówić wszystko i na wszystkich... najwyższy czas aby go z błędu wyprowadzić.....
Buuuuuu
Buuuuuu 2 dni temu, 22:22
Zabolała poraz kolejny prawda i słowa krytyki ? Kim Wy jesteście żeby kogo kolejek uczyć ? Nic nie można powiedzieć na szanowne grono wzajemnej adoracji ? Jak Was widzą tak Was piszą !
Znak rozpoznawczy
Znak rozpoznawczy 2 dni temu, 20:31
Tylko umiecie po sądach latać????
Marian
Marian 2 dni temu, 10:11
Mistrz ciętej riposty. Spokojny nienerwowy. Ludzi szanuje zwłaszcza oponentów. Lubi krytykę i nigdy się za nią nie obraża. Wyborców szanuje, a ludzi 80 letnich słucha uważnie. Czasami mu się jakiś pozew wymsknie przeciwko społecznikowi. Ale to niechcący.
Dziwoląg
Dziwoląg 2 dni temu, 11:18
Zapomniałeś didsc: prawie święty 😂😂😂😂

Pozostałe