Seks na radzie miejskiej

  • 30.06.2020, 19:00 (aktualizacja 01.07.2020, 23:55)
  • Krzysztof Przekop
Seks na radzie miejskiej Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Tomasz Dobkowski i Marian Dyczewski
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1100 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop

W weekend będzie słonecznie i niezbyt ciepło. Może także popadać.

„Przegląd Powiatowy” ukaże się już w czwartek, ale najnowsze artykuły można czytać kilka dni wcześniej na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl. Każdy, kto wykupi subskrypcję, zostaje naszym patronem. W zamian może czytać nasz portal bez reklam, a także ma dostęp do archiwum Augustowskiego Kalejdoskopu Telewizyjnego. Nowe odcinki będziemy publikować w czwartki. W tym tygodniu przypomnimy pierwszy reportaż AKT, nakręcony jesienią 1994 roku o wycince lasu w mieście. Ciekawostka jest to, że jednym z bohaterów jest Marian Dyczewski. Pokażemy występy dzieci i młodzieży, na których można rozpoznać obecnych radnych, zebranie Sparty Augustów, impresje stadionowe. Na szczególną uwagę zasługuje program, w którym wystąpili naczelnicy miasta z lat osiemdziesiątych -Jan Cichucki, Edward Czokajło, Andrzej Kurczyński. Gospodarzem spotkania był ówczesny burmistrz Wojciech Stankiewicz. Na koniec zaproponujemy Państwu reportaż z otwarcia I Augustowskich Targów.

W tym tygodniu zostałem wstrząśnięty w sposób szczególny. Marian Dyczewski poinformował redakcję, że radny Dobkowski, szef Naszego Miasta, zamierza skierować przeciw niemu pozew sądowy. Nie wiedziałem, czy się śmiać, czy płakać. Pomyślałem, że jeśli to prawda, to ten sposób komunikowania się ze społeczeństwem należy opatentować. Chcesz o coś spytać jaśnie rządzących, wyrazić krytyczną opinię, dostaniesz pozew. Potem było już mniej śmiesznie. Radny Dobkowski nie choruje na język, lubi pokpić z oponentów politycznych, społecznikom też nie daruje. Jednak w zapędzie złośliwości poszedł o wiele za daleko. Oświadczył, że ma w domu osobę starszą i wie, że jej rady są mało warte. Tomaszu, rady ludzi starszych zawsze są warte wysłuchania, nawet jak wymaga to od Ciebie trochę czasu i cierpliwości. To oni mają mądrość życiową, to oni mają doświadczenie, ich perspektywa jest inna niż nasza, ale zawsze trzeba ją poznać. Nie godzi się okazywać braku szacunku, lub wręcz pogardy, tylko dlatego, że ktoś jest starszy, chory, czy niepełnosprawny. Pomyśl, ile zawdzięczasz swoim dziadkom i rodzicom, zanim o osobach starszych będziesz się wypowiadał bez szacunku. Myślę, że ładnie byłoby przeprosić starszych mieszkańców Augustowa za niefortunne stwierdzenie.

Sprawie Dobkowski kontra Dyczewski poświęcony jest tekst okładkowy „Dobkowski pozywa społecznika”.

Ktoś podobno wprowadził w błąd Sybiraków. Był to zwyrodnialec. Personalia tegoż nie są znane, bo Sybiracy jeszcze trzymają je w tajemnicy, ale prędzej czy później powiedzą, kto to jest. Czy to cytaty z jakiejś meliny przestępczej? W żadnym wypadku, to cytaty z najważniejszych ludzi w naszym mieście (Naszym Mieście). Na posiedzeniu rady, gdzie padła teoria o zwyrodnialcu, sama rada określona została mianem cyrku. Na koniec radni pokłócili się o seks. Jeśli ktoś ma oczy jak pięć złotych, jak ja, niech przeczyta artykuł „Zwyrodnialec, cyrk i seks”.

Rada miejska wróciła na chwilę do obrad stacjonarnych. Wydaje się, że na jeden raz. Obrady online są niezwykle wygodne. Opisywaliśmy, jak radni w czasie obrad gotują, rozmawiają z kolegami z pracy, zdejmują i nakładają spodnie. Okazuje się, że radni nie mają aż tyle czasu, by uczestniczyć w posiedzeniu rady stacjonarnie. Sprawę opisujemy w tekście „Ledwo wrócili i chcą zmiany”.

Co tydzień ogłaszamy sondę na naszym portalu. Tematy są ciekawe, dlatego pada zwykle kilkaset głosów, czasem tysiąc i więcej. Dostrzegamy, że z wynikami dzieją się dziwne rzeczy. Zapraszam do przeczytania artykułu „Kolejny atak na sondę”.

Zapraszam do czytania nas w wersji papierowej i elektronicznej, bo w tym wydaniu piszemy jeszcze o wielu ciekawych sprawach.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

 

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (85)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mamoń, inżynier
Mamoń, inżynier 27.07.2020, 18:21
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu… Mmmm… Tak, nie… Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.
Dobek jest wielki
Dobek jest wielki 27.07.2020, 18:16
Zwróciłem uwagę na liczbę odwiedzających witrynę Reportera, która wyświetla się na stronie głównej. Po przeliczeniu daje to około 9 mln odwiedzających miesięcznie. To daje 3 miejsce w Polsce po Onecie i WP. Tomek jako właściciel pokazuje wszystkim, że można. Uczcie się nieudacznicy.
Wolę być nieudacznikiem niż durniem
Wolę być nieudacznikiem niż durniem 27.07.2020, 21:05
" gdyby duren zrozumiał, że jest durniem automatycznie przestał by być durniem. Z tego wniosek, że ludzie rekrutująca się spośród ludzi pewnych, że nie są durniami" Stefan Kisielewski
Speedtest
Speedtest 27.07.2020, 20:33
Można sprawdzić wartość strony pod wzgledem wejść .Jest to Speed Test. Wycena stron internetowych i serwisów .Wystarczy wpisac www.augustowskireporter.pl i mamy wartość strony.Dla porównania warto sprawdzić jakies duże strony,dopiero później nasze lokalne.Bedzie nad czym pomyśleć .
Bosze
Bosze 27.07.2020, 18:08
Tekst w Reporterze pisał ktoś kto Tomka bardzo nie lubi. O tyle spraw go oskarża. Łącznie z defraudacją o mały włos 1,5 mln złotych przez człowieka Tomasza. Niedługo Tomasz będzie bardzo wielki, bo będzie miał samych wrogów. We własnej redakcji już ma.
Widać że boli
Widać że boli 27.07.2020, 17:52
Warto przeczytać tekst w reporterze. Tomek wylewa swoje bóle i żale. No cóż każdy ma na co zasłużył.
Przyjaciel
Przyjaciel 27.07.2020, 15:18
Ciekawa koncepcja. Obrona przez atak na samego siebie. Tomek broń się przed swoim portalem, bo dobrze nie będzie. Ale ten reporter w ciebie wali. Ratuj się jakoś. Może Przegląd poproś o sprostanie głupot na twój temat w twojej gazecie.
https://augustowskireporter.pl…
Miłość cię wyzwoli
Miłość cię wyzwoli 27.07.2020, 15:13
Ło matko. Radny Dobkowski na własnym portalu internetowym przyznaje się, że jest powodem agresji w radzie miasta. Przyznaje się, że ma mnóstwo wrogów i jest z tego dumny. Przyznaje się, że za poprzedniej kadencji, gdy był ojcem wszystkich ojców, w radzie o mało nie doszło do przewały za 1,5 mln zł. Chyba jest w ciężkiej depresji i postanowił wyrzucić z siebie wszystkie winy. Oczyszcza sumienie. Ludzie co się dzieje, Filip odleciał, Tomek Dobkowski płacze nad swoim losem.
Ojciec wirgiliusz
Ojciec wirgiliusz 27.07.2020, 22:42
A gdzie dadi schowali? 😁
Nie zapomnimy tego
Nie zapomnimy tego 07.07.2020, 21:27
Takie zachowanie wobec osób starszych świadczy o braku wychowania i braku szacunku. Nie ma co się dzieje obrażać, że ludzie tak właśnie ocenili tego człowieka. Pamiętaj panie Tomaszu o jednym: ty też już niedługo będziesz człowiekiem starym.
rudylis
rudylis 03.07.2020, 10:00
Panie Dobkowski znam nazwisko tego zwyrodnialca ale nie powiem. Ha,ha,ha.
Kiper
Kiper 03.07.2020, 09:52
Po przeczytaniu ,, pochlebnych" komentarzy nic nie pozostało jak tylko usiąść i zanurzyć w lekturze Pana Tadeusza a będąc cenionym znawcą architektury upajać się opisem dworu w Soplicowie słuchając cicho płynącej muzyki Ogińskiego i od czsu do czasu spoglądając na bociany wychowujące swoje młode
.
Bebech
Bebech 03.07.2020, 16:58
Pisz jaśniej. Ojciec sukcesu może mieć kłopoty ze zrozumieniem komentarza? 😁
ciekawy
ciekawy 03.07.2020, 09:22
Czytam i oczom nie wierzę augustowianie chyba przejrzeli na oczy. Lepiej późno jak wcale. Ciekaw jestem skończą kadencję czy Ich Miastu nie pozwolą?
Inkwizytor
Inkwizytor 03.07.2020, 06:19
Nasze Miasto jest takie mocne, bo opozycja jest marna. Tylko dlatego mogą rządzić.
Maniek
Maniek 03.07.2020, 06:15
To jest całkowita kompromitacja szefa NM. Powinien zrezygnować z wszystkich funkcji.
Gag
Gag 05.07.2020, 22:28
On???? A w życiu. Wołami go nie oderwiesz
Chłopiec z plakatu
Chłopiec z plakatu 02.07.2020, 21:39
Ubranko aby nie ciasnoowate?
August Wielki
August Wielki 02.07.2020, 20:20
Trzeba powiedzieć, że główny bohater tej historii otrzymał czerwoną kartkę od wyborców, podobnie jak jego adwersarz. Radny Dobkowski został radnym po wielu przetasowaniach w radzie dzięki ustąpieniu aż trzech innych radnych. Ma niezwykle słaby mandat społeczny, a jednak ogromny mandat Naszego Miasta. Na tym polega polityka.
Fgr
Fgr 03.07.2020, 15:09
Przecież miało być bez polityki ,a legitymację partyjne miały zostać za drzwiami urzędu.😀😀😀
Mały s.
Mały s. 03.07.2020, 16:59
Pamiętamy pamiętamy jak pier.... Taki jeden
Blum
Blum 02.07.2020, 22:14
Nie polityka tylko portfel jak mniemam . Bo Plakaty wyborcze łącznie z tym największym trochę kosztowały aby posadzić na urzędzie przedstawiciela ,, młodych". A w podzięce no cóż każdy widzi.
Powodzenia
Powodzenia 02.07.2020, 17:25
A mi tam w sumie to się nawet podoba. Pozwólmy tej ekipie nieudaczników i powiedzmy sobie wprost - szkodników, pod wodzą pana w nader opiętej odzieży i jego kompana, małego aroganta, skompromitować i autozaorać się ostatecznie i do końca. Tak aby już nigdy, w żadnej formie, nie mieli nawet cienia szansy na to, aby powrócić do władzy w tym mieście, które dzięki nim staje się brudnym, brzydkim i we wszystkich dziedzinach zaniedbanym skansenem.
Szkoda
Szkoda 03.07.2020, 06:16
Miasta szkoda
Rudy
Rudy 02.07.2020, 19:59
Dobre!! 🤩 🤩 🤩 🤩 🤩 🤩
Po trzykroć hańba!!!
Po trzykroć hańba!!! 02.07.2020, 17:23
Mieszjancy są zbulrsowani zachowaniem ojca sukcesu. Zejdź Pan że sceny jeśli masz honor. Idź pan do tego co masz choć klienci też uciekają. Idź pan i wstydu oszczędź sobie i nam mieszkańcom.
na kolumnę!!!
na kolumnę!!! 02.07.2020, 16:59
Na kolumnę Zygmunta go!!!
Bebzun
Bebzun 03.07.2020, 06:53
Kolumna pęknie 😂😂😂
wiemcomówie
wiemcomówie 03.07.2020, 09:18
To zmieńmy nazwę miasta na Tomaszów na cześć naszego wodza i ojca sukcesu.
Twarzowiec
Twarzowiec 03.07.2020, 17:01
😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂
Marchew
Marchew 02.07.2020, 16:53
Aby zostać radnym wystarczy nawet 30 głosów. Nie dziw, że psim swędem nawet skończony burak i cham ma szansę. Tak było zawsze. Gorzej jak burak i cham uważa się za wielką postać polityki, a jego akolici go w tym utwierdzają. O wpadkę wtedy nietrudno.
WALA
WALA 02.07.2020, 13:11
W obecnej radzie miasta (małe litery celowo) dominuje buractwo. Gdyby nie klasa niektórych radnych opozycji, trzeba by zapaść się pod ziemię. Najgorsze jest to, że głupiec i cham nie wie, że jest głupcem i chamem i uważa się za mędrca. Ostatnie lata rządów wmówiły buractwu, że jest kimś. Ale od tego Kimś się nie staje. Prostak zawsze pozostanie prostakiem, nawet gdy założy koronę, bo ma to we krwi. Ależ trzeba być marnym, malostkowym i niedowartosciowanym czlowiekiem, aby w odpowiedzi na krytykę biec do sądu, podczas gdy będąc radnym, na taką krytykę trzeba być gotowym. Żałosne.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.07.2020, 14:32
Gratuluję pióra ! Bez zbędnych konwenansów.
Oko
Oko 09.07.2020, 20:28
Czuć flipemi flapem
Tron