Przejmujące słowa Czytelnika

  • 27.06.2020, 13:47 (aktualizacja 27.06.2020, 13:50)
  • Bartosz Lipiński
Przejmujące słowa Czytelnika Przegląd Powiatowy Dziennik Powiatowy ZUS w Augustowie
Do naszej redakcji regularnie zgłaszają się Czytelnicy z prośbą o nagłośnienie istotnego społecznie problemu, który przez lata wydawał się nierozwiązywalny. Zawsze staramy się pomóc, chociaż nigdy nie jesteśmy w stanie zastąpić kompetentnego urzędu bądź włodarza. Część osób odwiedzających naszą redakcję chce jedynie poinformować nas o bolesnych dla nich sprawach i pokazać mieszkańcom, w jak trudnej znaleźli się sytuacji.

Interwencje Czytelników są ważnym elementem pracy w redakcji „Przeglądu Powiatowego”. Niejednokrotnie poruszany na naszych łamach problem udało się szczęśliwie rozwiązać. Ale są niestety bolączki, na które nasz wpływ jest bardzo ograniczony. Niedawno z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec Augustowa. Mężczyzna zaznaczył, że chciałby teraz wyłącznie poinformować ludzi o swoich troskach. Podstawowy problem naszego rozmówcy dotyczy tego, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie chce przyznać renty dla jego ciężko chorej partnerki.

-Moja konkubina jest poważnie chora, obecnie w ogóle nie chodzi. Ja pracuję dorywczo. Nie starcza nam środków na godne życie. Za mieszkanie płacimy miesięcznie ponad 800 zł, a za leki ponad 300 zł. Za co mamy kupić jedzenie? Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspiera nas miesięcznie kwotą 120 zł. Moja konkubina przepracowała ponad dwadzieścia lat, jednak przez ostatnie dziesięć nie przepracowała pięciu lat. To główny powód, dla którego nie chcą przyznać jej renty. Byłem w jej imieniu na komisjach ZUS-owskich oraz w Sądzie Pracy w Suwałkach. Otrzymałem dokumenty, by się odwołać. Do naszego mieszkania przyjeżdżali też lekarze. Moja partnerka dostała decyzję o orzeczeniu niepełnosprawności do 2022 roku, ale bez przyznania jej prawa do renty. Odwołania nic nie dają. Polecono mi, abym skontaktował się z adwokatem i zamierzam to uczynić w najbliższym czasie. Postanowiłem poruszyć nasz problem w gazecie. Chcę żeby Czytelnicy się o nim dowiedzieli –przekazał nam mieszkaniec.

Historia zrelacjonowana przez naszego rozmówcę (imię i nazwisko znane redakcji) napawa smutkiem. Być może publikacja tego artykułu w gazecie wpłynie na pozytywny obrót sprawy.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tym
Tym 27.06.2020, 16:17
Nie rozumiem czego osoba piszaca oczekuje .Czy pracownik ZUS nie chce dac renty .ktora zdaniem piszacego sie nalezy.Uwazam ze tak nie jest gdyz pracownika ZUS obowiazuja przepisy ktorych musi przedstrzegac i nie jest to widzimisie dac lub nie dac .Prawo obowiazuje wszystkich .
Jam
Jam 29.06.2020, 16:18
Na to wygląda: że ktoś dać nie chce, choć mógłby. A jak się poprosi, to złamie przepisy, wyleci z pracy, ale da :))

Pozostałe