Wybory prezydenckie. To musisz wiedzieć

  • 25.06.2020, 09:17
  • Beata Perzanowska
Wybory prezydenckie. To musisz wiedzieć
W niedzielę, 28 czerwca zagłosujemy, by wybrać głowę naszego państwa. Tegoroczne wybory będą jednak zupełnie inne niż dotychczas. Odbędą się w reżimie sanitarnym. Wszyscy będą musieli zastosować się do obostrzeń sanitarnych.

O fotel Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w niedzielę, 28 czerwca ubiegać się będzie 11 kandydatów. Robert Biedroń jest kandydatem Lewicy, Krzysztof Bosak startuje z ramienia Konfederacji Wolność i Niepodległość, Andrzej Sebastian Duda jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, Szymon Franciszek Hołownia nie należy do żadnej partii politycznej, Marek Jakubiak jest członkiem Federacji dla Rzeczpospolitej, Władysław Marcin Kosiniak -Kamysz startuje z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Mirosław Mariusz Piotrowski jest członkiem Ruchu Prawdziwej Europy-Europa Christi, Paweł Jan Tanajno jest bezpartyjny, Rafał Kazimierz Trzaskowski ubiega się o fotel prezydenta z ramienia Platformy Obywatelskiej, Waldemar Włodzimierz Witkowski jest członkiem Unii Pracy, a Stanisław Józef Żółtek jest członkiem Kongresu Nowej Prawicy oraz Poletixu. Aby zagłosować na któregoś z nich, należy zaznaczyć znak X przy nazwisku wybranego kandydata.

Sanitarne wytyczne podczas głosowania

Lokale wyborcze otwarte będą od godziny 7.00 do 21.00. Członkowie obwodowych komisji wyborczych w trakcie głosowania będą wyposażeni w specjalne środki ochrony osobistej. To oznacza, że będą obsługiwać wyborców w jednorazowych rękawiczkach, przyłbicach i maseczkach. Przy wejściu do lokalu wyborczego, w widocznym miejscu ustawione będą płyny do dezynfekcji rąk. Każdy wyborca musi mieć na sobie maseczkę na twarzy. Może ją jedynie zsunąć wtedy, kiedy zostanie o to poproszony przez członka komisji w celu identyfikacji tożsamości. Lokal wyborczy na bieżąco będzie dezynfekowany. Dezynfekcji podlegają klamki, urny wyborcze, blaty stołów, włączniki prądu, sanitariaty i inne powierzchnie, które mogą być dotykane przez wyborców. Członkowie komisji wyborczych muszą siedzieć w odległości co najmniej 1,5 metra od siebie. W lokalu może jednocześnie przebywać nie więcej niż jedna osoba na cztery metry kwadratowe powierzchni. Tak więc należy słuchać członków komisji, którzy mogą w każdej chwili poprosić wyborców o poczekanie na zewnątrz lub wyjście z lokalu, gdy liczba wyborców będzie niezgodna z przepisami.

Gdzie głosować w Augustowie

W Augustowie głosować będziemy w 20 obwodach.

Lokal nr 1 znajduje się w Szkole Podstawowej nr 6, przy ulicy Tartacznej i obejmuje ulice: Brzozową, Bukową, Dąbek, Deszczową, Dębową, Dworcową, Grabową, Gwiezdną, Jachtową, Jesionową, Jeziorną, Jodłową, Jutrzenki, Kajakową, Klonową, Klubową, Kolejową, Komunalną, Leśną, Lipową, Mgielną, Modrzewiową, Pogodną, Przewięź, Robotniczą, Sajenek, Studzieniczną, Swobodę, Świerkową, Tartaczną, Wakacyjną, Wojciech i Wypoczynkową.

Lokal nr 2 mieści się w Augustowskim Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Kodrem” przy ulicy Komunalnej i obejmuje ulice (dostosowany do osób niepełnosprawnych): Aleję Kardynała Wyszyńskiego, Elektryczną, Hotelową, 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, Klonownicę, Osiedle Polanica, Sportową, Turystyczną i Tytoniową.

Lokal nr 3 znajduje się w Augustowskim Centrum Edukacyjnym, przy Alei Kardynała Wyszyńskiego i obejmuje ulice (dostosowany do osób niepełnosprawnych): Letniskową, Marii Konopnickiej, Sosnową, Szpitalną, Zacisze, Zarzecze i Zdrojową.

Lokal nr 4 mieści się w Kompleksie Hotelowym „Logos” przy ulicy 29-Listopada i obejmuje ulice (dostosowany do osób niepełnosprawnych): Armii Krajowej, Filtrową, Kasztanową, Pamięci Narodowej, Partyzantów, Piwną, Portową, Przemysłową, Słodową i 29-Listopada.

Lokal nr 5 znajduje się w Przedszkolu nr 1, przy ulicy Waryńskiego i obejmuje ulice: Bolesława Limanowskiego, Bystrą, Flisaków, Gajową, Grzybową, Jaćwieską, Jana Lelewela, Kanałową, Kozi Rynek, Krótką, Ludową, Myśliwską, Perstuńską, Plac Ks. Szkiłądzia, Proletariacką, Retmańską, Saperów, Sarnią, Stawy, Straży Leśnej, Śluzową, Waryńskiego i Wiklinową.

Lokal nr 6 mieści się w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Wybickiego i obejmuje ulice: Dolinkę, „Wawra” Konstantego Ramotowskiego, Legionów, Wojciecha Korczakowskiego, Wybickiego, Grzybieniową, gen. Prądzyńskiego, Pagórek, Sasankową, Ustronie, Zawilcową.

Lokal nr 7 znajduje się w Powiatowym Zarządzie Dróg przy ulicy Wojska Polskiego 54 i obejmuje ulice: Arnikową, Bagienną, Białostocką, Bluszczową, Bobrową, Chabrową, Chłopską, Dworską, Fabryczną, Golfową, Goryczkową, Groszkową, Guzią, Hurtową, Kalinową, Kolonijną, Konwaliową, Koński Rynek, Krecią, Kupiecką, Liliową, Liściastą, Magazynową, Makową, Mazurską, Miętową, Miłkową, Miłosną, Miodową, Mokrą, Obuwika, Odległą, Osadniczą, Pełnikową, Produkcyjną, Rolną, Rosiczkową, Rucianą, Rumiankową, Rysią, Rzemieślniczą, Siewną, Szlachecką, Składową, Słowackiego, Stokrotki, Storczykową, Targową, Torfową, Transportową, Usługową, Warsztatową, Widłakową, Włościańską, Wojska Polskiego, Wspólną, Wypusty, Ziemiańską, Ziołową, Żarnowską, Żeńców i Żniwną.

Lokal nr 8 mieści się w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Hożej 2 b i obejmuje ulice (dostosowany do osób niepełnosprawnych): Osiedlową i Śródmieście.

Lokal nr 9 znajduje się w Centrum Sportu i Rekreacji, przy ul. Sucharskiego 15 i obejmuje ulice (dostosowany do osób niepełnosprawnych): mjr. H. Sucharskiego i Obrońców Westerplatte.

Lokal nr 10 mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Śródmieście 31 i obejmuje ulice (dostosowany do osób niepełnosprawnych): Chreptowicza, Jarzębinową, Karola Brzostowskiego i Licealną.

Lokal nr 11 znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Hożej 7 i obejmuje ulice (dostosowany do osób niepełnosprawnych): Norwida.

Lokal nr 12 mieści się w Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Mickiewicza 1 i obejmuje ulice (dostosowany do osób niepełnosprawnych): Kościelną i Mickiewicza.

Lokal nr 13 znajduje się w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. 3 Maja 49 i obejmuje ulice (dostosowany do osób niepełnosprawnych): Kilińskiego, Księdza Skorupki, Księdza Ściegiennego, Jonkajtysa, Rynek Zygmunta Augusta i Sybiraków.

Lokal nr 14 mieści się Przedszkolu nr 4 przy ul. Kilińskiego 10 a i obejmuje ulice: 3 Maja, Gęsią, Hożą, Łabędzią, Młyńską, Ogrodową, Rybacką i Sienkiewicza.

Lokal nr 15 znajduje się w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 przy ulicy Nowomiejskiej 41 i obejmuje ulice: Jana Pawła II, Bocianią, Borki, Cichą, Cienistą, Chwalczewskiego, Derak, Orzeszkowej, Emilii Plater, Garncarską, Handlową, Dąbrowskiego, Jasną, Krętą, Kwaśną, M. Dąbrowskiej, Masztową, Mostową, Nad Nettą, Nadbrzeżną, Nadrzeczną, Sadową, Spacerową, Konarskiego, Staszica, Ukośną, Wiejską, Wierzbną, Wczasową, Wioślarską, Raginisa, Zakątek, Złotą, Żeglarską i Żywiczną.

Lokal nr 16 mieści się w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 przy ulicy Nowomiejskiej 41 i obejmuje ulice: Agrestową, Czereśniową, Jabłoniową, Jagodową, Malinową, Mirabelki, Morelową, Nowomiejską, Porzeczkową, Śliwkową, Truskawkową, Wiśniową i Wrzosową.

Lokal nr 17 znajduje się w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 przy ulicy Nowomiejskiej 41 i obejmuje ulice: Kopernika, Kościuszki, Łanową, Łazienną, Łąkową, Miłą, Polną, Skrajną, Słoneczną, Szkolną, Wesołą, Wilczą i Wiosenną.

Lokal nr 18 mieści się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Rajgrodzkiej i obejmuje ulice: Głowackiego, Barwną, Bazaltową, Biwakową, Błękitną, Brunatną, Chłodną, Ciepłą, Glinki, Gołębią, Granitową, Jesienną, Kalmusową, Kamienną, Kruczą, Krzywą, Kwarcową, Lasanek, Letnią, Lisią, Lnianą, Łagodną, Łamaną, Łączną, Łopianową, Łubinową, Marmurową, Młodości, Orlą, Osadową, Ostrą, Owsianą, Pensjonatową, Perłową, Piaskową, Plantową, Plażową, Prostą, Pszenną, Ptasią, Purpurową, Raczkowską, Rajgrodzką, Rajgrodzką II, Rajgrodzką III, Rzepakową, Sitową, Skroniowską, Słowiczą, Spójną, Srebrną, Strusią, Szuwarową, Ślepsk, Tatarakową, Tęczową, Turkusową, Ukrytą, Uroczą, Wapienną, Weterynaryjną, Wiewiórczą, Willową, Wycieczkową, Zajęczą, Zakole, Zieloną, Zimową, Zygmuntowską, Żabią, Żurawią, Żwirową i Żytnią.

Lokal nr 19 znajduje się w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Szpitalnej 12 i obejmuje tylko szpital.

Lokal nr 20 mieście się w Podlaskim Centrum Sercowo-Naczyniowym przy ul. M. Konopnickiej i obejmuje tylko centrum sercowo-naczyniowe.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe