Zamknięto augustowskie przedszkole

  • 03.06.2020, 07:40 (aktualizacja 03.06.2020, 08:10)
  • Beata Perzanowska
Zamknięto augustowskie przedszkole
Na dwa tygodnie została zawieszona działalność Przedszkola nr 6 "Słoneczna szósteczka" w Augustowie. U jednej z osób pracujących w tej placówce wykryto przeciwciała związane z koronawirusem. Taki wynik może świadczyć o przebytym lub dalej trwającym zakażeniu.

Burmistrz Augustowa zlecił badania na obecność przeciwciał związanych z zarażeniem koronawirusem wśród pracowników miejskich przedszkoli i żłobka. Testom poddali się pracownicy mający bezpośredni kontakt z dziećmi. We wtorek, 2 czerwca przyszły wyniki tych badań. U jednej spośród ponad stu przebadanych osób wykryto przeciwciała związane z koronawirusem. Może to świadczyć o już przebytym lub dalej trwającym zakażeniu. U nikogo z przebadanych nie występują jednak żadne niepokojące objawy. Mirosław Karolczuk, burmistrz miasta podjął środki ostrożności i od 3 czerwca  zawieszono działalność Przedszkola nr 6 w Augustowie na dwa tygodnie. Władze miejskie zwróciły się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Augustowie w sprawie uzgodnienia dalszej procedury postępowania oraz o przeprowadzenie diagnostyki osoby, u której wynik badania przeciwciał okazał się pozytywny. 

Źródło informacji Urząd Miasta Augustowa 

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 06.06.2020, 09:05
Te testy (co potwierdzil SANEPID) sa wywalenien pieniedzy w bloto. Kto zaplaci kilka tysiecy zlotych za zmarnowane pieniadze na te testy? Tylko jedno jedno zdanie nasuwa sie ,, jaka wladza takie testy,,.

Pozostałe