Kolejne bardzo dobre informacje

  • 28.05.2020, 17:20 (aktualizacja 28.05.2020, 17:30)
  • Bartosz Lipiński
Kolejne bardzo dobre informacje Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Szpital w Augustowie
Trzeci tydzień z rzędu w powiecie augustowskim nie ma ani jednego przypadku osób z koronawirusem. Jest to pozytywna informacja dla wszystkich mieszkańców. Są też dobre wiadomości dla rodzimych przedsiębiorców. Powiatowy Urząd Pracy sukcesywnie wypłaca środki pieniężne z tarczy antykryzysowej.

Bartosz Lipiński

Kolejny raz od wybuchu epidemii spotkaliśmy się ze starostą, żeby otrzymać cotygodniową relację z sytuacji epidemicznej powiatu augustowskiego. Jarosław Szlaszyński poinformował, że do dnia zamknięcia najnowszego wydania "Przeglądu Powiatowego" w powiecie nie było ani jednego chorego z koronawirusem. Pozytywny trend jest widoczny już od kilku tygodni. Spadła też liczba osób objętych kwarantanną.

Do wtorku, 26 maja w kwarantannie domowej przebywały 34 osoby, a w kwarantannie zbiorowej 1. Zauważalny spadek wynika z kolejnego etapu luzowania przez rząd obostrzeń. Mieszkańcy wracający z państw Unii Europejskiej którzy byli poza granicami Polski w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych dziś nie podlegają kwarantannie.

Starosta przekazał, że Powiatowy Urząd Pracy systematycznie udziela wsparcia podmiotom, które mogą skorzystać z tarczy antykryzysowej. Dotychczas PUP w Augustowie wypłacił ponad 6 mln zł niskoprocentowych pożyczek z funduszu pracy dla przedsiębiorców i ponad pół miliona złotych na dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla osób samozatrudnionych oraz dla małych i średnich przedsiębiorstw działających w powiecie. 

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe