Urzędnicy posprzątali las

  • 31.05.2020, 10:29
  • Beata Perzanowska
Urzędnicy posprzątali las Miejscy urzędnicy posprzątali augustowskie lasy, Augustów
Miejscy urzędnicy, którzy obecnie z powodu epidemii koronawirusa nie pracują w standardowym trybie, we wtorek, 19 maja przeprowadzili akcję sprzątania augustowskich lasów. Przedsięwzięcie to zaproponował burmistrz Augustowa, a od strony technicznej nadzorował je miejski referat gospodarki komunalnej.

W akcji sprzątania lasów wzięło udział ponad 60 miejskich urzędników i pracowników miejskich. Uczestnicy akcji podzielili się na zespoły i ruszyli w wyznaczone sektory lasów znajdujących się na terenie miasta. Od Borek, poprzez Zarzecze i strefę uzdrowiskową aż po Lipowiec, las wzdłuż drogi krajowej numer 16 i okolice Dworca PKP. Efekty kilkudniowej akcji będą podsumowane wraz z zaznaczeniem sprzątniętych obszarów na mapach. Wsparcia w sprawnym i zorganizowanym przeprowadzeniu akcji udzieliły Lasy Państwowe oraz spółka Necko. W listopadzie ubiegłego roku podobną akcję zorganizowała augustowska młodzież. Podczas sprzątania odbył się konkurs na znalezienie najbardziej zaskakujących śmieci. Znaleziono dwa telewizory. Akcja trwała przez dwa dni i podczas jej przeprowadzania posprzątano 10 hektarów lasów. Pierwszego dnia przedsięwzięcia zebrano 15 000 litrów różnego rodzaju śmieci.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gdzie oni są, zabrakło ich.....
Gdzie oni są, zabrakło ich..... 01.06.2020, 11:28
Urzędnicy??? Ja widzę tylko jednego, dyrektora .....
Ukłony w pas
Ukłony w pas 03.06.2020, 22:02
Słynny pan co nie wie gdzie brudno
Genialne i proste
Genialne i proste 31.05.2020, 22:37
Raz w tygodniu takie sprzątanie i może inne miasta wezmą przykład z Augustowa. Jeszcze nie wzięły? Dziwne
Shrek
Shrek 31.05.2020, 17:36
Prawidłowo. Jak nie umie zmobilizować prezesa o necko to sam niech sprząta
W końcu
W końcu 01.06.2020, 07:17
Ruszył 4 litery

Pozostałe