Uczennice II LO w Augustowie laureatkami konkursów ogólnopolskich

  • 27.05.2020, 09:39
  • Beata Perzanowska
Uczennice II LO w Augustowie laureatkami konkursów ogólnopolskich Laureatki konkursów z II LO w Augustowie
Kiedy w sobotę (16.05.2020 r.) większość uczniów i nauczycieli odpoczywała od trudów zdalnej edukacji, uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie, Weronika Świątkowska (klasa IaG) oraz Sylwia Ajdamach (absolwentka szkoły) dzielnie walczyły w finałach ogólnopolskich konkursów ,,Z ortografią na co dzień” i „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

I tym razem, tak jak w poprzednich etapach, okazały się zwycięzcami. Pokonując swoich rówieśników na etapie I i II, w finale ogólnopolskim obie zajęły IV miejsce i uzyskały zaszczytny tytuł laureata! Serdecznie gratulujemy Weronice oraz Sylwii i życzymy dalszych sukcesów naukowych i osobistych. Opiekunką Sylwii jest wicedyrektor szkoły, pan Tomasz Choroszewski, a Weroniki – pani Dorota Prokop.

II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe