Koronawirus opuścił powiat

  • 21.05.2020, 15:47 (aktualizacja 21.05.2020, 15:50)
  • Bartosz Lipiński
Koronawirus opuścił powiat Przegląd Powiatowy Dziennik Powiatowy Szpital w Augustowie
Informacje o sytuacji epidemicznej w powiecie augustowskim budzą optymizm. Drugi tydzień z rzędu w naszym powiecie nie odnotowano żadnego przypadku koronawirusa. Nie ma u nas ani jednego chorego, a pozytywny trend widoczny jest od dłuższego czasu. Dzięki temu mieszkańcy mogą skupić się na innych ważnych zajęciach. Absolwenci szkół średnich przygotowują się do egzaminów maturalnych. Powiat chce ich w tym wesprzeć.

Bartosz Lipiński

#Augustow #Miasto #PowiatAugustowski #Koronawirus #Epidemia

Jak co tydzień od czasu wybuchu epidemii spotkaliśmy się ze starostą, aby uzyskać od niego najbardziej wiarygodne informacje o sytuacji w powiecie augustowskim. Do dnia zamknięcia najnowszego wydania "Przeglądu Powiatowego" w powiecie nie było osób z koronawirusem. Tym samym sytuacja nie zmieniła się od ubiegłego tygodnia i można ją uznać za dobrą. Przypomnijmy, że pięciu mieszkańców powiatu, u których wcześniej potwierdzono obecność wirusa jest już zdrowych. Do wtorku, 19 maja, w kwarantannie domowej przebywało 47 osób, a 1 w kwarantannie instytucjonalnej. Obowiązek odbywania takiej kwarantanny wynika z przepisów ustawowych.

W czerwcu odbędą się matury. Jarosław Szlaszyński przekazał, że zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Edukacji Narodowej w szkołach średnich mogą być prowadzone konsultacje dla maturzystów z zakresu przedmiotów, które będą objęte egzaminem pisemnym. Absolwenci szkół średnich chcący szlifować wiedzę, będą mogli z tej pomocy skorzystać. Zarząd powiatu w ostatni wtorek podjął decyzję, o przydzieleniu wszystkim szkołom środków finansowych na dodatkowe 300 godzin zajęć. Od poniedziałku rozpoczną się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych w Zespole Szkół Specjalnych.

12 maja był Międzynarodowym Dniem Pielęgniarek. Starosta J. Szlaszyński składa wszystkim pielęgniarkom pracującym w szpitalu, hospicjum oraz domach pomocy społecznej i innych instytucjach serdeczne podziękowania za ich ofiarną pracę. Dzięki niej możliwe są pozytywne informacje z naszego terenu. Starosta życzy paniom pielęgniarkom wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe