Urodzinowe świętowanie już jutro

  • 20.05.2020, 14:25 (aktualizacja 20.05.2020, 14:35)
  • Beata Perzanowska
Urodzinowe świętowanie już jutro
463 urodziny w tym roku świętuje Augustów. Rocznica nadania praw miejskich przypadała 17 maja. Mimo, że epidemia koronawirusa przeszkodziła w tradycyjnych Dniach Augustowa, to i tak się one odbędą. Augustowskie Placówki Kultury przygotowały urodzinowe atrakcje, których uczestnikiem będzie można być wirtualnie. Internetowe Dni Augustowa odbywać się będą od 21 do 24 maja.

Tegoroczne świętowanie Dni Augustowa przeniosło się do internetu.

-Nastały czasy, w których nie możemy zorganizować zaplanowanych imprez na tegoroczny sezon. Wśród nich są Dni Augustowa, które nie mogą się odbywać w tradycyjnej formie -mówi Bartosz Świerkowski z Augustowskich Placówek Kultury. -Z drugiej strony nie sposób nie świętować tak ważnego dla naszego miasta święta. Jako narzędzie pomoże nam internet. Zaplanowaliśmy kilka wydarzeń i niespodzianek wirtualnych.

Rozpoczęło się już przyjmowanie prac na konkurs dla dzieci i młodzieży od 6 lat do 18 pod hasłem „Portret Królewskiej pary- Króla Zygmunta Augusta i Barbary”, polegający na wykonaniu portretów Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny. Prace oddać można do 28 maja w siedzibie APK przy ul. Nowomiejskiej 41. 29 maja o godzinie 12:00 na fanpage Augustowskich Placówek Kultury oraz w wydarzeniu konkursu na facebooku zaplanowano rozstrzygnięcie artystycznych zmagań. Z prac zostanie potem stworzona wystawa. Kolejnym elementem Dni Augustowa będzie program kulinarny pod nazwą „Wasza Wysokość -podano do stołu”, który obejrzeć będzie można 24 maja. Za gotowanie dla królewskiej pary Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny wzięło się dwóch augustowskich kucharzy.

-Jedną potrawę przygotował Paweł Bielawski z Restauracji pod Jabłoniami, a drugą Marcin Budynek z Tawerny Fisza. Obaj kucharze wspierali się w gotowaniu. Na planie programu spędziliśmy kilka dobrych godzin, by wszystko wyszło bardzo dobrze i profesjonalnie. Uczta serwowana była dla pary królewskiej, a jak jej smakowały dania, będzie się można przekonać w dniu premiery programu -informuje Bartosz Świerkowski. -Program kręcony był w Białej Perle nad rzeką Nettą. 

Do tego nie zabraknie innych atrakcji. Będzie można śledzić na fanpage APK serial internetowy, w którym jak mówi Bartosz Świerkowski z Augustowskich Placówek Kultury przeniesiemy się do 1991 roku, by obejrzeć ówczesne Dni Augustowa. APK wracać będzie do świętowania sprzed lat i przypomni augustowianom fotorelacje z różnych z Dni Augustowa w różnych latach. Zorganizowany będzie konkurs fotograficzny „Miasto moje, a w nim”. Tematem fotografii będą ulubione miejsca augustowian w naszym mieście. Chwytajmy za aparaty fotograficzne, telefony i cykajmy. Skoro przypominamy dzieje naszego miasta nie można zapomnieć o historii miłości Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny. Augustowskie Placówki Kultury przygotowują filmową miłosną opowieść a mianowicie schadzkę króla i jego oblubienicy.

Szczegóły wydarzeń możecie śledzić na stronie internetowej APK i jej fanpage oraz na naszym portalu.
 

Program Dni Augustowa 2020 on-line

21 Maja. 10:30. Internetowa schadzka Króla Zygmunta Augusta i
Barbary Radziwiłłówny.
18:00. PREMIERA. "Dni Augustowa 1991", internetowy
serial dokumentalny. Odc. 1
22 Maja. 10:30. Galeria fotografii sprzed lat obchodów
Dni Augustowa
18:00. PREMIERA. "Dni Augustowa 1991", internetowy
serial dokumentalny. Odc. 2
23 Maja. 11:00. Ogłoszenie konkursu fotograficznego
"Miasto moje, a w nim..."
18:00. PREMIERA. "Dni Augustowa 1991", internetowy
serial dokumentalny. Odc. 3
24 Maja. 11:00. PREMIERA. Program kulinarny "Wasza Wysokość
podano do stołu"
18:00. PREMIERA. "Dni Augustowa 1991", internetowy
serial dokumentalny. Odc. 4
17 - 28 Maja konkurs plastyczny "Portret królewskiej pary, króla
Zygmunta i Barbary
 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe