Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 16:39
Reklama

Słowo od naczelnego

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1094 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji naszym portalu.
Słowo od naczelnego
Dyrektorzy augustowskich szkół i przedszkoli, które mają dotknąć zmiany oraz zastępca burmistrza.

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Krzysztof Przekop

Pogoda w weekend będzie całkiem przyjemna. Sporo słońca, a w sobotę termometry pokażą nawet 17 stopni. W niedzielę możemy zobaczyć deszcz. Susza raczej już nam tej wiosny nie zagrozi.

Zapraszam do wykupienia niedrogiej subskrypcji. Już niecałe 18 zł miesięcznie wystarcza, by czytać najnowsze wiadomości bez reklam.

Na portalu dziennikpowiatowy.pl postawiliśmy pytanie związane z kultową niegdyś rozgłośnią, jaką była Radiowa Trójka. Od pięciu prawie lat odchodzą z Trójki dziennikarze i redaktorzy. Jednak to co ma miejsce obecnie, przekroczyło masę krytyczną. Stacja stała się symbolem haniebnej cenzury, politycznych nacisków na redaktorów i artystów. Należy zatem postawić pytanie, czy darmowa reklama, jaką Augustów funduje rozgłośni poprzez nazywanie pomostów na plaży miejskiej imieniem Radiowej Trójki, jest obecnie na miejscu? Zapraszam do komentowania i głosowania w naszej ankiecie. Wszystkie głosy przekażemy panu burmistrzowi.

Chcę przypomnieć, że od kilku tygodni byli pracownicy Programu Trzeciego Polskiego Radia tworzą internetową rozgłośnię Radio Nowy Świat. Chciałbym poinformować, że włączyliśmy się do tego projektu i robimy wszystko, by od pierwszego dnia nadawania Radia Nowy Świat, było ono dostępne na naszym portalu. To już niedługo.

Podczas wyborów samorządowych bardzo głośną sprawą był rzekomy terror w szkołach miejskich. Ówczesny kierownik edukacji, a obecny wicestarosta Dariusz Szkiłądź został oskarżony przez dzisiejszego burmistrza Mirosława Karolczuka o zarządzanie szkołami poprzez strach. Dariusz Szkiłądź skierował sprawę do sądu w trybie wyborczym, jednak sąd uznał wypowiedź burmistrza za uzasadnioną krytykę wyborczą. Część dyrektorów placówek edukacyjnych poparła wówczas dzisiejszego burmistrza, a część wicestarostę. Temat powraca, gdyż miasto planuje spore zmiany w oświacie, które dotkną szczególnie palcówki kierowane przez stronników wicestarosty. Oskarżenia o motywy polityczne i osobiste tych zmian pojawiły się natychmiast po ich ogłoszeniu. Wysłuchaliśmy wszystkich stron najnowszego sporu w edukacji i ich opinie przedstawiamy w artykule Bartosza Lipińskiego „Strach w augustowskiej oświacie”. Bardzo polecam. Artykuł ten jest dostępny w całości dla subskrybentów już od wtorku.

Burmistrz doprowadził do porozumienia z lokatorami zasobów miejskich. W samym środku pandemii doszło do dużego protestu w związku z podwyżkami czynszów za mieszkania komunalne. W naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. Ludzie płakali, że teraz nie będą mieli za co żyć. Kolejnego dnia mieszkańcy skrzyknęli się pod urzędem, gdzie domagali się dymisji burmistrza i prezes Kodremu. Ostatecznie zwaśnione strony usiadły do stołu i zaczęły rozmawiać. Rozmowy zakończyły się porozumieniem, które opisujemy w tekście Beaty Perzanowskiej „Jest porozumienie z mieszkańcami”.

W negocjacjach chciały wziąć udział dwie radne, Izabela Piasecka z Koalicji Obywatelskiej i Aleksandra Sigillewska z PiS. Udały się razem do urzędu, pokonały zamknięte drzwi, udały się pod gabinet burmistrza, a co było dalej opisujemy w tekście „Burmistrz się zamknął”. Jak zwykle przedstawiamy argumenty obu stron.

W niedzielę mieliśmy urodziny Augustowa. Jak mawia mój zaprzyjaźniony kapłan, takie uroczystości nie mogą się obejść zwykłą trzydniówką, tu wskazana jest co najmniej oktawa, a najlepiej miesięcznica. Warunki nie sprzyjają hucznym obchodom, jednak coś się będzie działo. Przy okazji rozmowy z Mirosławem Karolczukiem o urodzinach miasta, dowiedzieliśmy się, że ofiarą koronawirusa padł budżet miejski. Wygląda to przerażająco, gdyż wpływy z PIT zmniejszyły się aż o 40%. Zbadamy ten temat dokładniej w przyszłym tygodniu. A tymczasem świętujmy, jak możemy.

Niedawno pisaliśmy o zlikwidowaniu ostatniego bankomatu w Lipsku nad Biebrzą. Teraz okazuje się, że epidemia zlikwidowała połączenie autobusowe nadgranicznego miasteczka z Augustowem. Dotyka to szczególnie ludzi starszych i mniej zamożnych. Nie ma bankomatu, nie ma komunikacji, daj boże byśmy za tydzień nie pisali, że w Lipsku wyłączyli prąd. O problemach mieszkańców drugiego miasta w naszym powiecie piszemy w artykule „Autobusów w Lipsku nie zobaczysz”.

I jeszcze jedna ciekawostka z Lipska. Nieopodal tego miasteczka powstaje stacja monitoringu zanieczyszczeń radioaktywnych. Ma to związek z budowaną 200 km od Augustowa elektrownią jądrową na terenie Białorusi. Znamy politykę informacyjną władz Białorusi. Zetem lepiej mieć własne źródło informacji. Na pocieszenie dodam, że elektrownia jest zlokalizowana zaledwie 50 km od Wilna. Jestem gorącym zwolennikiem energetyki jądrowej, jednak jakoś do technologii rosyjskiej nie mam przekonania. Tekst zatytułowany jest W okolicach Lipska wykryją skażenie”.

Sport próbuje wrócić na nasze łamy, co nas bardzo cieszy. Tym razem piszemy o Jurku Grąbczewskim, który otrzymał laur od marszałka województwa. Trochę martwi mnie, że tak młody trener otrzymuje nagrodę za całokształt. Przed Jurkiem z całą pewnością jeszcze wiele pracy i sukcesów, dlatego życzymy mu, by jego zawodnicy wygrywali zawody za zawodami.

Pracujemy nad naszym archiwum filmów o Augustowie. Jurek Stankiewicz, który był jednym z twórców Augustowskiego Kalejdoskopu Telewizyjnego, pracuje nad cyfryzacją ponad 300 godzin materiałów filmowych. Lada chwila przystępujemy do obróbki i w czerwcu zapowiadam premierę pierwszej części. Pierwotna emisja miała miejsce w grudniu 1994 roku. Pokażemy Augustów mojej młodości. Już nie mogę się doczekać.

Bardzo zapraszam do lektury najnowszego wydania „Przeglądu Powiatowego”, bo jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny


Napisz komentarz

Komentarze

ankieta 01.06.2020 21:11
Uwaga Redakcjo. Coś mi się wydaje, że mniejszy burmistrz i jego pretorianie przypuścili zmasowany atak na Waszą ankietę w sprawie podwyżek czynszów. Rano jeszcze wyniki były zgoła odwrotne - 70% na tak, 30% na nie. To w sumie byłoby do nich podobne, taka zorganizowana, dobrowolna, z serca wprost płynąca akcja. Żądamy reasumpcji głosowania!!!

Palce na poklad 03.06.2020 22:03
Prawdomówny wiecznie z telefonem siedzi

bezsensowne zamieszanie 29.05.2020 21:03
Całe to bezsensowne zamieszanie z zespołami, tylko po to żeby zaoszczędzić 200 000 PLN rocznie i zbudować ze 100 metrów ulicy Derak dla nowobogackich, przecież nie mogą w błocie tonąć od wieków i Suv-ów sobie kurzyć! Już się wymiotować chce od tej ich budowy ulic, czy oni nic innego nie potrafią? Nawet inwestycje z budżetu obywatelskiego przenieśli na przyszły rok (czyli na święty nigdy) a na te cholerne ulice walą kasę szerokim strumieniem, nawet kredyty będą brać. Jawnie plują ludziom w twarz, mam dość tej nieudolnej władzy!

ojciec 26.05.2020 14:56
Jestem rodzicem jednej z wymienionych szkół i ani rada pedagogiczna, ani rada rodziców nie pytała mnie o zdanie w tym temacie, przed wydaniem swoich opinii. Jako rodzic to średnio mnie interesuje czy będzie zespół czy nie. Moje dziecko uczęszcza do szkoły podstawowej i nic tego nie zmieni, przecież do przedszkola nie wróci! A to czy będzie jeden, dwóch czy stu dyrektorów i wicedyrektorów nijak nie wpłynie na naukę mojego dziecka. Najważniejsze aby trafiło na nauczycieli z pasją, którym zależy przede wszystkim na dziecku. Niech nauczyciele zajmą się swoją pracą a nie polityką. Dyrektorzy też niech zaczną wreszcie pracować. W Szkole Podstawowej Nr 3 od 12 marca moja córka miała 2 lekcje zdalne (słownie: dwie)! Reszta to tylko przesyłanie poleceń przez dziennik, proszę aby Pani dyrektor, zamiast latać po wiecach, zajęła się wreszcie szkołą.

RODZIC 27.05.2020 21:25
Bardzo mądry głos Ojcze !!!! Panie niech zajmą się przywracaniem normalności w edukacji dzieci a nie polityką. Wszechobecna i zawsze polityka- szczególnie własnie w jednej z wymienionych. Nie interesują nas wasze układy i umiłowanie stołków. nie interesują nas wasze dochody, dodatki stołkowe.. Chcemy mądrych i dobrych nauczycieli, bez polityki i układów . Chcemy by nasze dzieci były szczęśliwe w szkole. potrzebujemy zaangażowanych nauczycieli (a nie szczęśliwych bo nie ma zajęć tylko polecenia w internecie). te panie tutaj do wymiany

mieszkaniec 28.05.2020 08:39
Tak, tak politykę należy zostawić burmistrzom tylko do tego się nadają.

Kggvjjkfc 28.05.2020 09:18
Nawet do tego nie

Teżojciec 28.05.2020 08:46
W Twoim imieniu wypowiedziała się wybrani przedstawiciele rodziców, organizacja lekcji odbywa się w SP 3 tak samo jak w całej Polsce. Jak się szkoła nie podoba to masz w mieście wybór innych publicznych, społecznych. Nikt na siłę Twego dziecka nie trzyma. Decyzja zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Ojciec 28.05.2020 15:43
Idąc Pana tokiem rozumowania to "jak się komuś nie podoba" zespół to niech idzie do innej szkoły publicznej czy społecznej. To nie chodzi o to, co się komu podoba, tylko o to, że szkoła ma uczyć a nie politykować. A mieszanie do polityki dzieci i samorząd uczniowski to jest wręcz podłość!

teżojciec 29.05.2020 08:51
Czyli nie mają prawa wypowiedzieć się co przyszłości swojej placówki? Takie prawo do oceny ma Pan i towarzysze z urzędu miejskiego. Próba obrony interesu szkoły to zdaniem Pana politykowanie, krytyka próby wyrażenia zdania przez dyrektora, nauczycieli czy uczniów moim zdaniem to zamordyzm. Jako ojciec, którego córka uczęszcza do tej szkoły jestem z pracy bardzo zadowolony, uważam ją za najlepszą w mieście a to przede wszystkim zasługa dyrekcji szkoły i nauczycieli.

kasia 29.05.2020 10:43
Flap przestań już podszywać się pod ojców i szczuć przeciw porządnym ludziom.

Lilka 22.05.2020 18:36
Polityka, polityka i jeszcze raz polityka. Kilka lat temu (za panowania p. Sz.) też był pomysł utworzenia zespołu szkolno- przedszkolnego. Wtedy to był pomysł " cacy" a teraz " be"

Kania 25.05.2020 15:13
Żadna Lilka tylko Fipi Flap opowiadają takie dyrdymały. Pomysłodawcą tego projektu są oni a Pan "Sz" wypowiedział się na łamach PP co o tym myśli.

Jan Jasiński 21.05.2020 15:41
Ależ się towarzystwo uaktywniło. Zwolennicy przeciw przeciwnikom i na odwrót. Już to przerabialiśmy za poprzedniej władzy. Ludzie po co te spory, kłótnie i waśnie. I tak nic nie zdziałacie. Co ma być to będzie. Już mięliśmy występy telewizyjne i radiowe. Może czas przyjąć pewne decyzje z pokorą. Wiem że grupy łączonych placówek bardzo się na to cieszą.

nauczycielka 22.05.2020 07:52
Bardzo się cieszą . Rady pedagogiczne dwóch szkół wypowiedziały się negatywnie o pomyśle dwóch smutnych panów. Rodzice są wkurzeni. Oj będzie się działo!

Nauczycielka 23.05.2020 15:26
Brednie !! Nauczyciele po cichu szepczą że jest to bardzo dobry pomysł ... A rodzice mają to w nosie - szkoły były i będą . Najlepiej z.mloda świeża kadra i bez betonu stołowego. Tak będzie się działo ---- nowe!!! Nareszcie !!!!

Rodzic 25.05.2020 08:41
Pani profesor rodzice to nie barany i potrafią docenić intencje rządzących miastem, ich fałszywe wystąpienia demagogiczne. Rozumieją lepiej niż się pani wydaje to co dobre a co złe dla ich dzieci. Nauczyciele naszych szkół już się wypowiedzieli w tej sprawie, nauczyciele ze związków zawodowych też. Proszę więc nie uprawiać fałszywej propagandy.

king gang bang 21.05.2020 13:32
Po co łączyć placówki jak można zlikwidować jak POSTIW. Nasze Miasto ma wprawę raz dwa wykonają robotę. Teraz już bez hamulcowego bo parasolka wykonuje potulnie wszystkie rozkazy z ulicy wojska polskiego.

Ja 20.05.2020 19:15
Proszę jeszcze złączyć szkole nr 2 z przedszkolem na Kopernika. Wspaniała Pani dyrektor dwójki zajmie się jak trzeba tym przedszkolem . Proszę to przemyśleć. Poza oszczędnościami dla miasta, profesjonalne zarządzanie przedszkolem.

Joanna 21.05.2020 09:51
A dlaczego ciągle piszecie o przedszkolu na Kopernika? Komuś kołem w oku stoi? Przecież oprócz niego są jeszcze przedszkola Nr 1 i 4 i szkoła nr 4. Ale po co te dywagacje. W chwili obecnej jest mowa o tworzeniu dwóch zespołów i na tym się należy skupić.

zorientowany 21.05.2020 10:21
Nikt ciągle nie pisze ale myślę, że powinien gdyż dyrektor Przedszkola 2 startowała z list wyborczych Naszego Miasta i jak donosiły media zasłużyła się burmistrzom pracą na rzecz augustowskiej oświaty, gdyż przyznano jej dodatek motywacyjny w maksymalnej stawce 50%.

rodzc 21.05.2020 12:38
To dlatego nie łączą szkoły dwójki z przedszkolem , bo " najlepsza" dyrektorka straciła by funkcję. Ha,ha,ha.

matka 21.05.2020 16:34
Straszne to jest. A "najlepszej " nie czas już na emeryturę? Chyba już najwyższa pora ... Niech dadzą stery młodym, sprawnym i prężnym osobom....

Marianna 21.05.2020 12:49
No i co z tego? Należy doceniać ludzi wartościowych i się docenia. Czyżby trzeba za to ludzi stygmatyzować? Te czasy powinny odejść w zapomnienie. Skończcie z hejtem!!!

Marian 22.05.2020 07:57
Zależy czym będziemy mierzyć wartość. Możemy dla przykładu mierzyć wzrostem lub masą, czy na przykład pojemnością głowy, bądź popieraniem augustowskich polityków, czy też rozumnym i rozważnym postępowaniem. .

A to ciekawe 22.05.2020 06:39
Oo a co takiego zrobiła ze dostaje 50 %dodatek? To połowa pensji w prezencie - chyba w historii miasta nie było takich wybitnych osób dla oświaty w mieście. I to nasze pieniądze. Proszę redaktorze poinformować albo zrobić wywiad z tak wybitna postacią naszego miasta . Hahaha

lucjusz 22.05.2020 11:12
Myślę, że kapituła orderu Za Zasługi Miasta Augustowa powinna pochylić się nad dokonaniami Pani dyrektor.

:) 21.05.2020 11:58
Ale skąd ten atak " Joanno". Pomysł łączenia placówek jest bardzo dobrym pomysłem, który w rozmowie popierany jest przez rodziców i nauczycieli oraz osoby, którzy chcą oszczędności i korzyści w jakości nauczania. Jedyne przeciwne osoby to były kierownik i te panie ze zdjęcia. Pani dyrektor sp 2 jest wspaniałą dyrektorką i czas zrobić porządek w kolejnej placówce. Bardzo dobry pomysł odnoście sp4 i przedszkola nr 1. jestem za. Pani Mariola poradzi sobie. Mimo ataku i hejtu na nią od poprzedników radzi sobie świetnie. TAK TRZYMAĆ BURMISTRZU!!!! ŁĄCZYĆ I TO WSZYSTKIE PLACÓWKI!!!

Magda 01.06.2020 19:51
Trzymać to on się może. Parasolki

Ania 20.05.2020 16:06
A te Panie już raz w telewizji nie występowały? Jeszcze chyba kogoś brakuje? Mają parcie na szkło. A jeżeli o coś się boją to tylko o siebie.

żenada 21.05.2020 12:03
To prawda. szkoły zyskają, nauczyciele zyskają, rodzice i dzieci też . Jedyna obawa to utrata stołeczka!!!

józek 21.05.2020 13:43
Oj, coś mi zajeżdża demagogią Naszego Miasta. Flip i Flap znowu nadają.

duduś 22.05.2020 07:49
Mówiąc o Flapie to czy przypadkiem w wyniku tej rewolucji nie wzrośnie dotacyjka do przedszkoli niepublicznych . Oj będziemy to obserwować oj będziemy.

Tak 31.05.2020 08:23
Dudus a ty jesteś komunistą że o sobie mówisz w liczbie mnogiej? A obserwujcie obserwujcie towarzyszu . Ja jestem za łączeniem w zespoły - wielką oszczędność dla miasta . Brawo !!! I też będę obserwować jak ty towarzyszu Duduś i będę trzymać kciuki żeby to się udalo

Duże czy żadne 31.05.2020 19:46
Jak duża ta oszczędność? Proszę o konkrety!

Duduś 01.06.2020 07:58
Wasza towarzyszu Flap polityka miejska to żywy obraz lat 50tych minionego wieku.Wystarczy spojrzeć na fejsa i aż mdło się robi od propagandy.

Rene 01.06.2020 19:55
Brawo duduś!!!!!!

Auguścik 20.05.2020 15:25
Nie wiem dokładnie o co chodzi w tym artykule. Ale chyba jest dobrze bo na zdjęciu wszyscy są uśmiechnięci i zadowoleni. Tak trzymać !

wkurzonyaugustowiak 20.05.2020 11:00
Panie redaktorze patrząc na władze miasta, które od dwóch lat sprawują władze w mieście i na ugrupowanie Nasze Miasto, które współrządzi, chcę zapytać po co oni szli do władzy dla kłótni?, zemsty?, uprawiania demagogi? Jeżeli ich pomysły na władzę i zarządzanie miastem ma skupiać się tylko na tym to mieszkańcy powinni przerwać ten festiwal głupoty i nie ma na co czekać.

Popey 20.05.2020 18:19
do kłótni to są tam inni .. i nie chcę nazywać po nazwiskach... ale jakby oni rządzili to., by się zes....., bo najłatwiej i najlepiej w polskim społeczeństwie brzmi krytyka.... ale całe szczęście że paszport mam aktualny....

Temperatura: 26°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Reklama